Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Czwartek, 18 Wrzesień 2014

Dr Darryl W. Booker z wykładem w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, firma szkoleniowa Management Training and Development Center oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty międzynarodowego eksperta w dziedzinie zarządzania projektami i analizy biznesowej – dr Darryla W. Booker’a, który odbędzie się 22 września o godzinie 12.30 w siedzibie Uczelni (ul. Robocza 4, Poznań).

Wtorek, 16 Wrzesień 2014

Dzień Drzwi Otwartych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Spotkania z branżowymi ekspertami, szczegółowa prezentacja oferty uczelni oraz konkursy, to wszystko czeka na uczestników Dnia Drzwi Otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 września.

Poniedziałek, 15 Wrzesień 2014

Warto studiować zarządzanie w Europie. Ranking „Financial Times”

Opublikowany 15 września przez „Financial Times” ranking najlepszych na świecie kierunków magisterskich z zarządzania pokazuje siłę europejskich uczelni. Na 70 uczelni sklasyfikowanych w zestawieniu aż 64 pochodzi ze Starego Kontynentu. Wśród nich są: Akademia Leona Koźmińskiego (35. miejsce) i SGH (miejsce 68.). Zwycięzcą rankingu jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.

Piątek, 12 Wrzesień 2014

Grupa Uczelni Vistula i Polish Open University nawiązują współpracę strategiczną

Grupa Uczelni Vistula (GUV) rozpoczyna współpracę strategiczną z Wyższą Szkołą Zarządzania/ Polish Open University (POU). Jej celem jest wzbogacenie potencjału naukowo-dydaktycznego, rozszerzenie współpracy z czołowymi ośrodkami akademickim w Europie, a także intensyfikacja badań dotyczących warunków prowadzenia biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Środa, 10 Wrzesień 2014

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w jesiennej edycji spotkań edukacyjnych w miastach: Tarnów - 13 XI 2014, Bochnia - 14 XI 2014, Mielec - 18 XI 2014, Dębica - 19 XI 2014, Przemyśl 20 XI 2014, Jarosław 21 XI 2014

Wtorek, 09 Wrzesień 2014

Nadchodzi czas menedżerów wzornictwa! Studia podyplomowe IWP i SGH

Trwają zapisy na siódmą edycję studiów podyplomowych Design Management [i] [b] Zarządzanie rozwojem nowego produktu[/b] [/i] - realizowanych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Wtorek, 09 Wrzesień 2014

RADWAG i testerzy.pl przeszkolą studentów informatyki w AFiBV

Od specjalistów z RADWAGU studenci zdobędą wiedzę na temat zastosowań technologii informatycznych w systemach pomiarowych. Natomiast testerzy.pl nauczą ich, jak weryfikować oprogramowanie i wykrywać nieprawidłowości. Obie firmy są partnerami merytorycznymi specjalności na informatyce w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Wtorek, 09 Wrzesień 2014

Zawód: broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Czwartek, 04 Wrzesień 2014

Międzynarodowa kariera zaczyna się w Krakowie

Już poraz trzeci wielojęzyczni profesjonaliści, którzy chcieliby swoje umiejętności wykorzystać w pracy w Polsce i zagranicą, będą mieli okazję spotkać się ze swoimi potencjalnymi pracodawcami podczas Międzynarodowych Targów Pracy Bilingual People w Krakowie.

Wtorek, 02 Wrzesień 2014

Administracja w WSB. Zdobądź doświadczenie już podczas studiów

Stabilne zatrudnienie, szerokie perspektywy rozwoju i podnoszenia kompetencji, a w dodatku jasno określona ścieżka kariery – to tylko część możliwości jakie czekają na rynku pracy na absolwentów kierunku Administracja.

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2014

Bezpłatny kurs z języka angielskiego w Warszawie

Od października 2014 r. do czerwca 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mieszkańcy województwa mazowieckiego będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z angielskiego i przygotować się do honorowanego przez firmy na całym świecie egzaminu TOEIC® Reading and Listening. Rekrutacja trwa. Liczba miejsc ograniczona.

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2014

Jak wycisnąć z ostatniego miesiąca najdłuższych wakacji życia jak najwięcej?

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że właśnie trwają Twoje najdłuższe wakacje życia. Co zrobić żeby je maksymalnie wykorzystać? Do końca wakacji został miesiąc, to dużo i mało jednocześnie. Z jednej strony chcesz jeszcze wypocząć i oddać się błogiemu lenistwu, ale z drugiej czujesz, że to jedyny taki czas w Twoim życiu i szkoda Ci każdej chwili spędzonej bezproduktywnie?

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2014

Postaw na Logistykę i Transport!

Rosnące zarobki, szerokie możliwości rozwoju zawodowego i awansu, dynamiczne, międzynarodowe środowisko pracy. Tak w skrócie analitycy i obserwatorzy rynku opisują sektor usług logistycznych w Polsce, podkreślając, że w branży wciąż brakuje odpowiednio wykształconych specjalistów. To dobra wiadomość dla kandydatów na studia, którzy wciąż wahają się, jaki kierunek wybrać.

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2014

Zapraszamy na Wydział Architektury w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

Architektura jest dziedziną nauki i sztuki, która istnieje od wieków, zmienia się z biegiem czasu i prawdopodobnie będzie istnieć i rozwijać się zawsze. Dlatego też zawód architekta jest tak popularny wśród młodych ludzi. Daje on szansę na rozwijanie swoich pasji artystycznych, możliwość działania na rzecz społeczeństwa oraz, co ważne na obecnym, wymagającym rynku pracy, dobry i bardzo konkretny zawód.

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2014

Dzień otwarty w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

6 września zapraszamy do odwiedzenia Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie przy ulicy Jagiellońskiej 59. W ramach dnia otwartego od godziny 10 będzie można wziąć udział w zajęciach z negocjacji prowadzonych dla kandydatów na studia MBA, oraz w spotkaniu na temat studiów doktoranckich. Na godzinę 12 zaplanowano prezentację uczelni dla kandydatów na studia licencjackie i magisterskie.

Piątek, 29 Sierpień 2014

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa - rusza rejestracja do gry i kursu e-learningowego

Od 1 września rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej – 13 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20.

Wtorek, 26 Sierpień 2014

Nowa uczelnia na akademickiej mapie Krakowa

W Krakowie - największym i najstarszym ośrodku akademickim w kraju, pojawiła się nowa uczelnia. Swój Wydział Zamiejscowy otworzyła tu Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej – jedna z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. WSB od kilku lat z sukcesem prowadzi w Krakowie Centrum Studiów Podyplomowych, kształcąc m.in. w zakresie oświaty, zarządzania, coachingu, bezpieczeństwa i BHP.

Poniedziałek, 25 Sierpień 2014

Internetowa platforma CET-India pomoże uczelniom rekrutować studentów z Indii

Indie – to drugi po Europie Wschodniej – duży rynek, z którego polskie uczelnie mogą rekrutować studentów. Jak jednak dotrzeć do osób, których wiedza sprosta wymaganiom naszego systemu edukacji? Może w tym pomóc internetowa platforma egzaminacyjna zainicjowana w Indiach przez Indo-European Center działające przy Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Czwartek, 21 Sierpień 2014

UE w Poznaniu ZAPRASZA na Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie

Stacjonarne anglojęzyczne studia doktoranckie w dyscyplinie towaroznawstwa i nauk o zarządzaniu.

Poniedziałek, 18 Sierpień 2014

Studia z perspektywą specjalistycznej kariery

- Talent to za mało, żeby osiągnąć sukces, zwłaszcza w tak konkurencyjnych branżach, jak moda czy gastronomia. Dlatego naszym studentom dajemy wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do profesjonalnego funkcjonowania na rynku, umożliwiając tym samym skuteczny start w życie zawodowe – mówi dr Marzanna Lesiakowska-Jabłońska, prorektor VIAMODA Szkoły Wyższej.

Poniedziałek, 11 Sierpień 2014

Rozpoczęła się rekrutacja wrześniowa w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Ruszyła już rekrutacja wrześniowa w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Uczelnia zaprasza do zapoznania się z ofertą dostępnych kierunków oraz z harmonogramem rekrutacji.

Piątek, 01 Sierpień 2014

Studia magisterskie bez czesnego w Akademii Leona Koźmińskiego

Część studentów, którzy rozpoczną naukę w październiku 2014 r., nie zapłaci czesnego. Dotyczy to dwuletnich studiów magisterskich, prowadzonych w języku angielskim - zarządzanie w środowisku wirtualnym na Akademii Leona Koźmińskiego, które zostały dofinansowane w ramach tzw. mechanizmów norweskiego i europejskiego obszaru gospodarczego. Z tej wyjątkowej okazji skorzysta 40 osób.

Czwartek, 31 Lipiec 2014

Dodatkowe nabory na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

Wciąż możesz zacząć studia w październiku na studiach stacjonarnych I stopnia (licencjackich i inżynierskich)! UKW prowadzi rekrutację uzupełniającą, ogłaszamy przedłużone i dodatkowe nabory, prowadzimy je do [b]14 września![/b]

Środa, 23 Lipiec 2014

GRAFOLOGIA PEDAGOGICZNA

KURS W INSTYTUCIE PSYCHOLOGII STSOWANEJ

Środa, 23 Lipiec 2014

OCZYSZCZANIE OSÓB I BUDYNKÓW

KURSY W INSTYTUCIE PSYCHOLOGII STSOWANEJ

Środa, 23 Lipiec 2014

KURS HIPNOTERAPII

Hipnoza działa na większość chorób o podłożu psychosomatycznym, począwszy od redukcji stresu przez zwiększenie poczucia własnej wartości, stresy, nerwice, zaburzenia koncentracji i uwagi, stany depresyjne i bólowe, a także walkę z nałogami (również z otyłością). Dobrze sprawdza się także w wypadku alergii, astmy, problemów laryngologicznych.

Środa, 23 Lipiec 2014

BIAŁA MAGIA

KURS W INSTYTUCIE PSYCHOLOGII STSOWANEJ

Wtorek, 22 Lipiec 2014

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula można zdobyć dyplom University of London

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest pierwszą uczelnią w Polsce, która oferuje studia prowadzone w ramach University of London International Programmes. Studenci mogą zdobyć dyplom University of London – jednej z najlepszych uczelni na świecie, bez wyjeżdżania z naszego kraju. Do wyboru jest 8 kierunków studiów o profilu biznesowym i ekonomicznym. Rekrutacja trwa do 20 września 2014 r.

Piątek, 11 Lipiec 2014

Nawet do 1000 zł niższe czesne w Grupie Uczelni Vistula

Ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, anglistyka czy sinologia? W Grupie Uczelni Vistula w Warszawie kandydaci mogą wybierać spośród aż 16 kierunków studiów I, II stopnia, inżynierskich, a także studiów mobilnych. Tylko do 22 lipca atrakcyjne zniżki w czesnym. Można zaoszczędzić nawet do 1000 zł.

Poniedziałek, 07 Lipiec 2014

Jaki kierunek studiów wybrać?

Im bliżej wyboru uczelni, tym częściej pojawia się w głowie to pytanie. Rynek edukacyjny daje różne możliwości kształcenia, a wiele uczelni oferuje podobne specjalizacje. Mnogość propozycji utrudnia podjęcie decyzji. Jak pomóc sobie w dokonaniu dobrego wyboru pisze dr Ewa Wojtowicz, psycholog i doradca zawodowy.

Poniedziałek, 07 Lipiec 2014

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego partnerem SGTiR

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego będą wspólnie działać na rzecz kształcenia kadr dla przemysłu hotelarskiego w naszym kraju – obie instytucje nawiązały w czerwcu 2014 r. ścisłą współpracę. IGHP została także partnerem merytorycznym specjalności organizacja i zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii.

Poniedziałek, 07 Lipiec 2014

Poszukiwany inżynier na rynku pracy – popyt wciąż rośnie!

Choć co roku przybywa w Polsce około 20-30 tysięcy inżynierów, to wciąż jest to na rynku pracy zbyt mało. Dlatego Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, bardzo duży nacisk kładzie na kształcenie wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, której kompetencje i umiejętności odpowiadają wymaganiom pracodawców.

Czwartek, 03 Lipiec 2014

Wsparcie na starcie

Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i seminaria. To także okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego, podniesienia kwalifikacji i… dobrej zabawy. W dodatku nauka na uczelni wyższej wcale nie musi oznaczać sporego obciążenia dla studenckiej kieszeni.

Wtorek, 01 Lipiec 2014

Praktyczny kurs rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk

Studium postaci, model w ruchu, światłocień, kompozycja, martwa natura, pejzaż – przez całe wakacje w Europejskiej Akademii Sztuk będzie można poszerzyć swoje umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Zajęcia poprowadzi Zuzanna Lewandowska, ilustratorka i grafik. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają.

Wtorek, 01 Lipiec 2014

NAJNIŻSZE CZESNE W POZNANIU oraz WPISOWE O

Każdy kto ukończył szkołę średnią i posiada świadectwo dojrzałości może zostać studentem [b]Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu[/b].

Wtorek, 01 Lipiec 2014

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ATLAS

SGTiR wspólnie z ATLAS – Association for Tourism and Leisure Education and Research działa na rzecz popularyzacji wiedzy o turystyce. Wykładowcy i studenci uczelni mogą brać udział w międzynarodowych projektach badawczych ATLAS.

Wtorek, 01 Lipiec 2014

Rodzynki z wykładów

Złote myśli oraz zabawne powiedzonka wykładowców to często ta część studiów, która najmocniej zapada w pamięć. Jakie cytaty zapamiętali studenci wrocławskiej SWPS? Najpopularniejsze będzie można poznać podczas wystawy, której otwarcie odbędzie się 14 sierpnia 2014 r. w galerii ulicznej Szewska Pasja przy ul. Szewskiej 27 we Wrocławiu.

Piątek, 27 Czerwiec 2014

Finanse w Akademii Leona Koźmińskiego wśród najlepszych na świecie

„Financial Times” opublikował ranking studiów magisterskich z finansów, który potwierdza wysoką pozycję Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych szkół biznesu na świecie. Na 45 sklasyfikowanych uniwersytetów ALK zdobyła 21. miejsce i znalazła się w zestawieniu jako jedyny reprezentant Polski. W poprzednich latach uczelnia zajęła odpowiednio miejsca: 19, 21 i 20.

Poniedziałek, 23 Czerwiec 2014

Uczelnia Liderów 2014: AFiBV wyróżniona za najwyższą jakość studiów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula została wyróżniona w kategorii „Najwyższa Jakość Studiów” w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Kapituła doceniła m.in. nowoczesne programy studiów, praktyczny charakter nauki, nacisk na współpracę z biznesem i skuteczność w realizacji projektów wspólnie z sektorem gospodarczym.

Wtorek, 17 Czerwiec 2014

Nie powiodło Ci się na maturze?

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotuje Cię do egzaminów poprawkowych i zarezerwuje Ci miejsce na studiach!

Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014

Górnictwo i Geologia w UZZM docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyznało Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie pozytywną ocenę programową kształcenia realizowanego na kierunku Górnictwo i Geologia!

Czwartek, 12 Czerwiec 2014

AFiB Vistula najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce według rankingu uczelni wyższych „Perspektyw” i „Dziennika Gazety Prawnej” 2014. AFiBV umocniła także swoją pozycję jednej z najlepszych niepublicznych uczelni wyższych w naszym kraju, zajmując 5. miejsce w zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich.

Środa, 11 Czerwiec 2014

SWPS dla najlepszych

Dzienne studia psychologiczne w jednej z najlepszych uczelni wyższych w Polsce mogą wygrać najbardziej utalentowani i społecznie zaangażowani maturzyści. Nagrodą dla najlepszych jest możliwość bezpłatnego studiowania we Wrocławiu, Sopocie lub Katowicach – właśnie rusza konkurs Mistrzowski Start w SWPS. Zgłoszenia trwają do lipca.

Wtorek, 03 Czerwiec 2014

Gra historyczna dla uczczenia 25-lecia Wolności

„Od Solidarności do wolności” to komputerowa gra historyczna, dostępna także w formie aplikacja na iPhone’a lub smartfona, która łączy wiedzę o najnowszej historii Polski z ulubioną rozrywką młodych ludzi. Aplikację przygotowała Akademia Leona Koźmińskiego z okazji 25-lecia Wolności.

Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014

Studentka SGTiR z międzynarodową Nagrodą Hard Rock International Scholarship

Dominika Polus ze Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Hard Rock International Scholarship dla studentów i przyszłych liderów turystyki biznesowej.

Niedziela, 01 Czerwiec 2014

Tata – tak samo ważny jak mama!

Bycie ojcem społecznie postrzegane jest jako łatwiejsze niż bycie matką. Z okazji Dnia Ojca, który wypada 23 czerwca, warto jednak zastanowić się, czym może być ojcostwo i jakie może nieść za sobą zmiany. O wpływie ojców na dzieci, oczekiwaniach dzieci wobec ojców, procesach jakie między nimi zachodzą oraz czego źródłem może być ojcostwo, mówią eksperci z SWPS.

Niedziela, 01 Czerwiec 2014

Vito Casetti i Michał Sobkowski gośćmi Dni Otwartych w Grupie Uczelni Vistula

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby osiągnąć sukces zawodowy? Z tym pytaniem zmierzą się uczestnicy show na żywo „Dzień dobry Vistula” już 28 czerwca 2014 r. na warszawskim Ursynowie. Gośćmi specjalnymi będą dziennikarze Vito Casetti z TVP oraz Michał Sobkowski z Radia Eska. Chętni spróbują pobić rekord w grze Eurocash i obejrzą pokazy sztuk walki. Grupa Uczelni Vistula zaprasza na Dni Otwarte

Niedziela, 01 Czerwiec 2014

Zaprojektuj instrukcję i wygraj indeks

Zaprojektuj wizualną instrukcję mycia naczyń i wygraj studia na grafice w SWPS Wrocław. Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu „Głowa się rusza”. Prace można nadsyłać do 10 lipca 2014 r.

Niedziela, 01 Czerwiec 2014

Dizajner, designer a może desygner? Wystawa końcoworoczna w School of Form

Chcesz zobaczyć rysujące maszyny, jęczące schody lub dowiedzieć się, skąd wzięły się różne przedmioty, których używamy na co dzień? A może wolisz obejrzeć pokaz mody z kolekcji kapsułowej? Przyjdź na końcoworoczną wystawę studentów wszystkich specjalności School of Form, która odbędzie się 27 czerwca od godz. 12.00 w siedzibie uczelni przy ulicy Głogowskiej 18 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 19 Maj 2014

Uczysz się – zrób sobie przerwę!

Sposobów przygotowania się do egzaminów jest niemal tak wiele jak studentów, ale to co wspólne żakom to zmierzenie się z ogromną porcją wiedzy do przyswojenia pod koniec każdego semestru.

Poniedziałek, 19 Maj 2014

Reklama – studia w wielu wymiarach

Badanie rynku i potencjału produktu lub usługi, zapotrzebowania klientów, techniki wpływu społecznego, psychologia reklamy, reguły zachowań konsumenckich, prawo własności intelektualnej i planowanie mediów – między innymi tego nauczą się studenci nowego kierunku Reklama, który powstał we Wrocławiu. Więcej o tym jak się robi i uczy robienia reklamy będzie można się dowiedzieć 4 czerwca w godz. 13.30-18.00 w siedzibie SWPS przy ul. Ostrowskiego 30b.

Poniedziałek, 19 Maj 2014

Studiuj w UZZM w Lubinie

Każdy moment w życiu jest dobry by zdobyć wiedzę, nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania. Dlatego Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku pracy, przy konsultacjach z pracodawcami naszego Regionu, opracowała na zbliżający się rok akademicki ofertę obejmującą wiele nowych obszarów kształcenia.

Niedziela, 18 Maj 2014

Sukces Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Kownie

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pod dyrekcją profesor Bożenny Sawickiej, zajął I miejsce podczas 4th International Choir Festival KAUNAS CANTAT, który odbył się w dniach 16-18 maja 2014 roku w Kownie na Litwie.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane