Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Niedziela, 18 Maj 2014

Święto Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Święto Uczelni rozpocznie się 23 maja 2014 o godz. 10.00 w Auli im. Janusza Korczaka /ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa.

Niedziela, 18 Maj 2014

Seminariu: Trening personalny w ujęciu medycznym

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii, Pracownia Terapii Manualnej i Masażu oraz Firma Bodywork.pl organizują seminarium naukowo-szkoleniowe poświęcone zagadnieniom medycznego treningu personalnego. Poznań 13 czerwca 2014 godz. 16.00-21.00

Czwartek, 15 Maj 2014

Kino w sieci. Jak pisać o filmie?

W polskiej blogosferze i vlogosferze coraz częściej amatorzy odbierają głos profesjonalistom i komentują nowości kinowe. Czy blogi filmowe wyprą klasyczną krytykę? Internauci używają zdjęć kadrów i wycinają fragmenty filmów na swój użytek. Czy takie działania łamią prawa autorskie twórców? Krytycy filmowi, prawnicy, medioznawcy i blogerzy porozmawiają na te tematy podczas konferencji w dniach 29-30 maja w siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Czwartek, 15 Maj 2014

ARTETERAPIA konferencja naukowo-metodyczna 2014

Władze Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości zapraszają na konferencję z arteterapii, która odbędzie się 27 maja 2014 roku w Chorzowie przy ul. Racławickiej 23, o godzinie 8:00.

Środa, 14 Maj 2014

Przetestuj swój angielski online

Czy chciałbyś sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego? Teraz możesz zrobić to za darmo i bez wychodzenia z domu. Instytut Filologii Angielskiej SWPS zaprasza do wypełnienia testu Online Practical English.

Środa, 14 Maj 2014

Internet zmienia nasze życie!

Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się nasze obyczaje i nastawienie do wielu aspektów życia. Internet zrewolucjonizował naszą egzystencję pod wieloma względami i trudno porównać dzień przeciętnego europejczyka dziś i 20,15, czy nawet 10 lat temu.

Wtorek, 13 Maj 2014

Noc Muzeów w Europejskiej Akademii Sztuk

Dla sztuki wszystko jest możliwe. Udowodni to Europejska Akademia Sztuk podczas Nocy Muzeów 17 maja 2014 r. w Warszawie. Uczestnicy stworzą własne obrazy na wodzie, zobaczą, jak można pięknie malować piłką footballową czy ogniem. Twórcy skonsultują swoje prace m.in. z malarzem Antonim Fałatem.

Wtorek, 13 Maj 2014

Dzień otwarty w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

17.05.2014 r. (sobota), godz. 18:00 Siedziba WSEiZ, ul. Olszewska 12, Warszawa (Stary Mokotów)

Czwartek, 08 Maj 2014

W poszukiwaniu tożsamości naukowej turystyki – międzynarodowe sympozjum

Naukowcy z największych uczelni w Polsce i za granicą podejmą jedną z pierwszych w naszym kraju debat nad tożsamością naukową turystyki. Międzynarodowe sympozjum odbędzie się w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, 3-4 czerwca 2014 r. Zgłoszenia trwają.

Czwartek, 08 Maj 2014

Waterlove, czyli ceramiczne party

100 kg porcelany, 30 litrów szkliwa, 12 form gipsowych, 2 miesiące pracy, 1275 stopni Celsjusza – tak powstawało ponad 500 sztuk różnorodnych kubków, które wspólnie ze studentami wykonał i zaprojektował Arkadiusz Szwed, kierownik pracowni ceramicznej School of Form. Naczynia powstawały w ramach projektu Waterlove, łączącego ciekawe wzornictwo z kulturą klubową. Najbliższa odsłona wydarzenia już 9 maja w Warszawie i od 16 do 18 maja w Krakowie.

Czwartek, 08 Maj 2014

Noc Muzeów na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Wszystkich, którzy w tę jedną Noc chcą poznać tajniki dawnej medycyny i farmacji, magiczną moc ziół, odkryć sekrety ukryte w Ogrodzie Branickich, poznać współczesnych \nadwornych\ mistrzów sztuki i architektury, uczestniczyć w nocnym seansie filmowym w dawnej sali balowej lub przeobrazić się w pacjenta szpitala partyzanckiego z 1944 roku. Serdecznie zapraszamy 17 V 2014, godz. 18.00-24.00

Poniedziałek, 05 Maj 2014

W cztery strony szczęścia

Człowiek zawsze zadaje sobie pytanie, czym jest szczęście i jak do niego dojść. Odpowiedzi na nie szukać będą psychologowie i badacze podczas konferencji naukowej „W cztery strony szczęścia”, która odbędzie się 17 maja 2014 r. w godzinach 9.00-16.30 w siedzibie SWPS Wrocław przy ul. Ostrowskiego 30b

Niedziela, 04 Maj 2014

Warsztaty tworzenia biżuterii ceramicznej

Szkoła Ceramiki “Ceramiq” zaprasza do uczestnictwa w warsztatach tworzenia biżuterii. Adresowany jest on do osób, które chcą poznać nowe możliwości jakie daje ceramika. Pokażemy jak samodzielnie wykonać niepowtarzalną biżuterię, oraz metody jej ozdabiania.

Niedziela, 04 Maj 2014

Warsztaty toczenia na kole garncarskim

Szkoła Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty toczenia na kole garncarskim.Pod okiem doświadczonego garncarza poznamy zasady pracy na kole.

Piątek, 02 Maj 2014

Jak design zmienia świat i społeczeństwo? Main event we Wrocławiu

Design thinking, styl życia w komunikacji, czy nowe trendy w projektowaniu to główne tematy, o których będą rozmawiać specjaliści komunikacji wizualnej oraz studenci podczas warsztatów, wykładów i wystaw zorganizowanych w ramach „main event” w Instytucie Grafiki SWPS. Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2014 r. w siedzibie SWPS we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 30. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014

Jak walczyć z maturalnym stresem

Stres przed maturą, jak i podczas samego egzaminu dojrzałości, jest zjawiskiem absolutnie naturalnym, nie mniej jednak siła odczuwanego stresu zależy w dużej mierze od nas samych, a dokładnie od tego jak oceniamy nasze możliwości poradzenia sobie z sytuacją stresową. O tym, jak zapanować nad stresem przed maturą radzi dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog SWPS.

Środa, 23 Kwiecień 2014

Co jeszcze przed maturą? Podrasuj sobie mózg!

Nadmiar nauki przed maturą już cię przytłacza? Czujesz się skrajnie wyczerpany i wydaje ci się, że twój mózg odmawia już posłuszeństwa? Skorzystaj z Neurogry. To specjalny program treningowy dla osób uczących się, który został opracowany w taki sposób, by dzięki ćwiczeniom nauka stała się szybsza i efektywniejsza.

Wtorek, 22 Kwiecień 2014

Woda, Wisła, Vistula – konkurs fotograficzno-plastyczny dla maturzystów

Woda – temat w sztuce odmieniony przez wszystkie przypadki, nadal pozostaje nie lada wyzwaniem. Jak sprawić, by zdjęcie czy praca plastyczna z wodą jako głównym bohaterem intrygowały i zachwycały? Z tym konkursowym wyzwaniem mogą zmierzyć się maturzyści – do wygrania m.in. atrakcyjne zniżki czesnego za studia w [b]Grupie Uczelni Vistula[/b].

Piątek, 11 Kwiecień 2014

ONE SMALL STEP, czyli naucz się robić wielkie rzeczy

Bardzo często nasze najmniejsze pasje i aktywności mogą być pierwszym krokiem na drodze do tworzenia rzeczy wielkich. School of Form w Poznaniu zaprasza wszystkie szkoły średnie i wyższe do udziału w warsztatach kreatywności „ONE SMALL STEP”

Czwartek, 10 Kwiecień 2014

Czym jest prowokacja dziennikarska?

Czy można określić granice działalności dziennikarskiej? Czy interes publiczny jest wystarczającym powodem, aby stosować tego typu metodę zbierania informacji?

Środa, 09 Kwiecień 2014

Studencie, to już ostatni dzwonek!

Do 19 kwietnia trwają zapisy do międzynarodowego konkursu Global Intern. Blisko 130 polskich studentów walczy o przepustkę do światowej kariery – możliwość odbycia trzymiesięcznego stażu w trzech różnych państwach i kulturach. Już teraz można także głosować na swoich faworytów.

Środa, 09 Kwiecień 2014

GALA FINAŁOWA XII EDYCJI SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

14 kwietnia 2014 najlepsi szkolni inwestorzy wyłonieni z prawie 8 500 drużyn reprezentujących 850 szkół odbiorą dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Wtorek, 08 Kwiecień 2014

ONZ oraz EF Education First ogłaszają drugą edycję Szkoły Letniej w Nowym Jorku

Czy czujesz się obywatelem świata? Weź udział w międzynarodowej dyskusji! Jedna osoba z Polski może znaleźć się wśród 75 uczestników Szkoły Letniej UNAOC-EF “Młodzi dla Zmiany” w Nowym Jorku. Przez tydzień będą rozmawiać o globalnych wyzwaniach związanym z różnorodnością kulturową i religijną.

Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014

Bezpłatne warsztaty z wiedzy o społeczeństwie dla maturzystów i licealistów

Chcesz wiedzieć, co powinien zawierać i jak powinien być skonstruowany esej maturalny z WOS? Jak korzystać z materiałów źródłowych arkusza maturalnego? Weź udział w warsztatach z WOS przygotowanych przez Collegium Civitas.

Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014

Nowości w ofercie kształcenia UZZM

Studia pedagogiczne, górnicze, logistyczne, handlowe, finansowe, techniczne i menedżerskie – to tylko niektóre propozycje jakie w zbliżającym się roku akademickim przygotowała Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie dla kandydatów na studia.

Sobota, 05 Kwiecień 2014

Eksperci o szansach humanistów na rynku pracy

Najbogatszy człowiek w Polsce na liście Forbesa to… absolwent nauk społecznych. W wielu firmach najbardziej pożądanym pracownikiem jest… wszechstronny humanista.

Wtorek, 25 Marzec 2014

Dzień otwarty w Akademii Pedagogiki Specjalnej

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW NA STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE 5 KWIETNIA 2014, godz. 11.00 - 13.00

Poniedziałek, 24 Marzec 2014

DNI OTWARTE w Wojskowej Akademii Technicznej

22 marca, 5 kwietnia 2014 r. Dni Otwarte w WAT w godzinach 8:00 - 14:00, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25a.

Piątek, 07 Marzec 2014

Wielka przygoda i wymarzony start do kariery - rusza konkurs Global Intern

Trzy miesiące, trzy kraje, wielka przygoda i wymarzony start do kariery. Trwa 5 Edycja międzynarodowego konkursu Global Intern, w którym studenci z całego świata rywalizują o główną nagrodę – trzymiesięczne praktyki, które będą okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego oraz poznania różnych państw i kultur.

Czwartek, 27 Luty 2014

Pierwsza polska uczelnia uruchamia Advanced Management Program

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) jest pierwszą polską uczelnią, która uruchamia Advanced Management Program (AMP) pod nazwą Koźmiński AMP (KAMP), przeznaczony dla wyższej kadry menedżerskiej. Pierwsza grupa uczestników rozpoczyna KAMP w marcu br.

Środa, 26 Luty 2014

20 punktów na Politechnikę Krakowską +iPad4 +2000 zł

Konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

Środa, 26 Luty 2014

Nadmiar magii według prof. Włodzisława Ducha - wykład w SWPS w Warszawie

Jak magia wpływa na świat? Dlaczego do myślenia magicznego odwołują się nawet politycy i sportowcy? Dlaczego pomimo racjonalizacji rzeczywistości, ludzie mają tendencję do wiary w magiczne rytuały? Prof. Włodzisław Duch, wybitny znawca ludzkiego umysłu opowie, skąd bierze się skłonność do myślenia magicznego w różnych obszarach naszego życia. Wykład odbędzie się ramach „Horyzontów Poznania” w piątek 28 lutego 2014 r. o godz. 15.00 przy ul. Chodakowskiej 19/31. Wstęp wolny.

Wtorek, 25 Luty 2014

Projektowanie + psychologia = Dzień Otwarty w School of Form

Humanistyczny aspekt projektowania, warsztaty fotografii studyjnej, tworzenie biżuterii z porcelanowego gruzu czy prowadzenie robota KUKA. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających podczas Dnia Otwartego w School of Form, który odbędzie się w piątek, 28 marca w godz. 12.30-18.00 w siedzibie uczelni przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu.

Poniedziałek, 24 Luty 2014

Kampania marketingowa SWPS nagrodzona

Jak wygląda najlepsza kampania rekrutacyjna na polskich uczelniach? Najbardziej kreatywne zostały nagrodzone w konkursie Genius Universitatis, a wśród nich dwukrotnie SWPS za innowacyjną kampanię reklamową wykorzystującą efekt 3D. SWPS zdobyła pierwsze miejsce w kategoriach: reklama prasowa oraz internetowy serwis rekrutacyjny www.swps.pl , a także drugie miejsce informator promujący uczelnie na arenie międzynarodowej.

Poniedziałek, 24 Luty 2014

Naukowcy o naszych zachowaniach konsumenckich

Jak klienci wybierają produkty finansowe? Czy muzyka i zapach mogą wpłynąć na decyzje konsumenckie? Jakie zachowanie sprzedawcy przekłada się na wzrost sprzedaży? Od wielu lat naukowcy SWPS prowadzą badania szukając odpowiedzi na te pytania. Ich wyniki warto przypomnieć 15 marca w Światowym Dniu Konsumenta.

Poniedziałek, 24 Luty 2014

Kreatywny dzień otwarty w School of Form

Chcesz stworzyć unikatową i niepowtarzalną biżuterię z gruzu ceramicznego? A może zobaczyć, co trzeba zrobić, by ożywić robota Kuka? Przyjdź na dzień otwarty School of Form, który odbędzie się 1 marca, w godz. 10.00-18.30, w siedzibie uczelni przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu.

Czwartek, 20 Luty 2014

Absolwenci na rynku pracy

Jaka jest sytuacja zawodowa absolwentów nauk społecznych w Polsce? Jakie kompetencje są pożądane wśród pracodawców? Kto najczęściej wybiera takie kierunki studiów jak finanse, ekonomia, socjologia, pedagogika, psychologia czy prawo?

Niedziela, 09 Luty 2014

Dzień Mózgu: poznaj swój system operacyjny

Dlaczego niektórzy są uzależnieni od hazardu? Jak zachowują się neurony po dopalaczach? Czy można oszukać wykrywacz kłamstw? Jak poprawić pamięć i koncentrację? Jak wygląda praca psychologa na oddziale rehabilitacji neuropsychologicznej? Przyjdź i dowiedz się tego podczas Dnia Mózgu w SWPS.

Środa, 05 Luty 2014

Kino kanadyjskie w Polsce

Quebec, lokalna społeczność, szaleńcze lata młodości u progu dorosłości – w ramach Dni Frankofonii 11 marca o godz. 16.00 odbędzie się pokaz jednego z klasyków kina kanadyjskiego, „Mojego wujaszka Antoniego”. Projekcja będzie w SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Wtorek, 04 Luty 2014

Psychologia bez cenzury - Strefa Psyche SWPS

Czego reklama nie może? Czy prawdziwa miłość istnieje? Jak ma się do tego partnerstwo i seks? Jaka jest recepta na udane związki w czasach kryzysu rodziny? Jak uporać się ze stresem w pracy? Na te pytania odpowiedzą mistrzowie psychologii SWPS podczas comiesięcznych spotkań w 5 miastach Polski, w ramach projektu Strefa Psyche SWPS. Pierwsze spotkanie w SWPS w Warszawie poprowadzi prof. Bogdan Wojciszke 13 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 03 Luty 2014

Akademia Przedsiębiorczości UZZM – zapisy trwają!

Po zeszłorocznym sukcesie, Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie po raz kolejny organizuje cykl wykładów otwartych przeznaczonych dla uczniów liceów i techników z naszego Regionu.

Poniedziałek, 27 Styczeń 2014

Zaproszenie na pokaz mody i prezentacje prac studentów School of Form

Zbliża się okazja, by poznać bliżej nowe pokolenie projektantów ze School of Form! [b]Już 31 stycznia 2014r[/b]. zapraszamy na wydarzenie podsumowujące pół roku pracy studentów wzornictwa.

Piątek, 24 Styczeń 2014

Sezon targowy 2014 dla UZZM rozpoczęty!

Jak co roku, tak i w tym, Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie będzie prezentować swoją ofertę kształcenia i odpowiadać na pytania kandydatów na studia podczas licznych targów edukacyjnych, pracy i zawodowych.

Środa, 15 Styczeń 2014

Fitness dla mózgu

Rusza kolejna odsłona dużego projektu badawczego, którego celem jest stworzenie specjalnych gier komputerowych mających rozwijać zdolności intelektualne seniorów, ćwiczyć ich pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację. Masz od 50 do 65 lat? Chciałbyś poprawić funkcjonowanie swojej pamięci i uwagi? Weź udział w badaniu „Fitness dla mózgu”. Bezpłatnie.

Czwartek, 02 Styczeń 2014

SGSP uruchamia studia magisterskie na Bezpieczeństwie Wewnętrznym!

Od 19 grudnia 2014 r. można składać dokumenty na nowo utworzonych studiach II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, realizowanych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Środa, 18 Grudzień 2013

Co nas motywuje, a co ogranicza?

Kto lepiej działa pod przymusem, a kto potrzebuje wolności? Psycholog z SWPS w Sopocie zbadała, co wpływa na skuteczność w działaniu.

Poniedziałek, 16 Grudzień 2013

Czy kłamstwo się opłaca?

Jak działa nasz mózg, gdy ktoś zmusza nas do kłamania, a jak gdy sami chcemy kogoś oszukać? Dzięki wygranej w konkursie Narodowego Centrum Nauki, Justyna Sarzyńska, psycholog SWPS, sprawdzi jak różne sytuacje, podczas których kłamiemy wpływają na pracę mózgu.

Poniedziałek, 16 Grudzień 2013

Milion złotych na rozwój dla pedagogiki specjalnej z DSW

Kierunek pedagogika specjalna, studia I stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, otrzyma milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na doskonalenie oferty dydaktycznej.

Piątek, 13 Grudzień 2013

Korupcja, etyka, postęp

W dniu 12 grudnia b.r. w gmachu Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, odbyło się seminarium naukowe: "Korupcja, Etyka, Postęp", poświęcone wynikom najnowszych badań międzynarodowych dotyczących zachowań etycznych wśród kadr zarządzających.

Środa, 04 Grudzień 2013

Smaki kultury chińskiej w SWPS

Jakie są podobieństwa i różnice w kuchni chińskiej i polskiej? Jaki smak mają słodycze z Azji? Jak zachować się w towarzystwie Chińczyków przy stole? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy Dnia Chińskiego w SWPS, organizowanego przez Koło Naukowe Studiów Azjatyckich. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2013 r. w godz. 12.00-16.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Środa, 04 Grudzień 2013

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2014

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2014 JASŁO, BRZOZÓW, SANOK, KROSNO.

Poniedziałek, 02 Grudzień 2013

Tylko jedna polska uczelnia w rankingu „Financial Times”

Akademia Leona Koźmińskiego obroniła ubiegłoroczną, 37. pozycję w głównym rankingu dziennika „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie. ALK jest jedyną uczelnią z Polski, która w tym roku znalazła się w prestiżowym zestawieniu.

Poniedziałek, 02 Grudzień 2013

Kiermasz świąteczny Shop of Form

„Santa touched that” – pod takim hasłem studenci poznańskiej School of Form organizują kiermasz świąteczny połączony z warsztatami i spotkaniami dotyczącymi designu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 grudnia w godz. 12-18 przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Czwartek, 21 Listopad 2013

Dziennikarstwo według Kuźniara

Jak dzisiaj działają media? Jak się zmieniły w ostatnim czasie? Jak wygląda życie dziennikarza w redakcji? Na czym powinien skupić się redaktor prowadzący wywiad? Na te pytania odpowie Jarosław Kuźniar na spotkaniu w SWPS, które odbędzie się 28 listopada w godz. 13.30-15.00 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane