Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Czwartek, 04 Październik 2012

Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie !!!

Ruszyła IX edycja konkursu [b]Miasta Poznania[/b] na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach.

Wtorek, 02 Październik 2012

Z indeksem na Lecha

Lech Poznań zaprasza wszystkich poznańskich studentów za pół ceny na październikowe mecze T-Mobile Ekstraklasy rozgrywane przy Bułgarskiej. Dodatkowo wszyscy nowi, 1-roczni studenci poznańskich uczelni mogą wejść na najbliższy mecz z Piastem Gliwice, który rozegrany zostanie 6 października za 1 zł.

Czwartek, 27 Wrzesień 2012

Dzień orientu w Tajnych Kompletach

Już w sobotę (29 września) w Księgarni Partnerskiej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Tajne Komplety odbędzie się dzień otwarty studiów podyplomowych „Kultura Indii i Tybetu”. Gościem specjalnym będzie znany buddolog, wykładowca UJ dr hab Artur Przybysławski, autor książek o filozofii buddyjskiej, stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Poniedziałek, 24 Wrzesień 2012

Bezpłatne warsztaty "Medyczny Poznań"

5 października w [b]Wielkopolskiej Szkole Medycznej[/b] oraz 26 października w [b]Wyższe Szkole Edukacji i Terapii [/b]odbędzie się cykl warsztatów pod hasłem [b]„Medyczny Poznań”[/b]. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Poznania. Zapisy na wybrane pokazy i warsztaty na stronie www.medycznypoznan.wseit.edu.pl Udział jest bezpłatny. Zapraszamy młodzież szkolną oraz specjalistów w określonych dziedzinach.

Wtorek, 18 Wrzesień 2012

Startuje WaterWays Expo 2012

W środę (19 września 2012) we wrocławskiej Hali Stulecia rozpocznie się WaterWays Expo 2012 – Międzynarodowe Targi i Konferencja Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej, których partnerem naukowym jest Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Poniedziałek, 17 Wrzesień 2012

Koźmiński najlepszy w studiach z zarządzania

[b]28. pozycja na świecie i pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej [/b]– tak dziennik „Financial Times” ocenia studia magisterskie z zarządzania w [b]Akademii Leona Koźmińskiego[/b]. – To wspaniała wiadomość i dowód na wielki sukces zawodowy naszych absolwentów – komentuje publikację rektor ALK, prof. Witold Bielecki. „FT” uznał, że absolwenci Koźmińskiego mają najszybszą i najbardziej spektakularna ścieżkę kariery. Już 3 lata po studiach osiągają wyższą pozycję zawodową niż absolwenci innych uczelni ujętych w rankingu i zarabiają ponad 50 tys. dolarów rocznie. W podrankingu kariera „FT” przyznał warszawskiej uczelni pierwsze miejsce na świecie.

Czwartek, 13 Wrzesień 2012

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

[b]Rekrutacja na lubińskiej Uczelni trwa[/b] Nie jest istotne czy jesteś humanistą czy też masz umysł ścisły – [b]Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie[/b] przygotowała na nadchodzący rok akademicki zróżnicowaną ofertę. Zarówno kierunki społeczne, jak i pedagogiczne, a także ekonomiczne i techniczne, w tym roku zasilą mocną ofertę [b]UZZM[/b].

Wtorek, 11 Wrzesień 2012

Wygraj indeks w Poznaniu

[b]Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu[/b] wraz z [b]Wielkopolską Szkołą Medyczną[/b] organizuje konkurs [b]„Wygraj indeks”[/b], skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich, zainteresowanych podjęciem nauki na kierunkach medycznych.

Wtorek, 04 Wrzesień 2012

Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie ZAPRASZA NA STUDIA !!!

Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie w nadchodzącym roku akademickim oferuje kandydatom na studia zarówno kierunki społeczne, pedagogiczne, jak i ekonomiczne oraz techniczne. Dzięki zróżnicowanym specjalnościom, dopasowanym do wymogów rynku pracy, wielu zajęciom laboratoryjnym, wyjazdom terenowym i spotkaniom z wykwalifikowanymi praktykami z największych firm w Regionie, student pozyska wiedzę oraz umiejętności, które będzie mógł wykorzystać w pracy zawodowej.

Niedziela, 26 Sierpień 2012

Ostatnie wolne miejsca na lubińskiej Uczelni czekają!

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć dokumentów na studia lub niedawno odebrali świadectwa dojrzałości z matur poprawkowych, mamy dobrą wiadomość – [b]rekrutacja na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie wciąż trwa! [/b]

Wtorek, 21 Sierpień 2012

WSTiH w Gdańsku otwiera studia z e-turystyki

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku wraz z nowym rokiem akademickim uruchamia nowy kierunek – podyplomowe studium z zakresu marketingu internetowego w turystyce i hotelarstwie.

Wtorek, 21 Sierpień 2012

Ważne ogniwo procesu wychowawczego – pedagog w XXI wieku

W obecnie otaczającej nas rzeczywistości rośnie społeczne zapotrzebowanie na profesjonalnie wykształconych pedagogów przygotowanych do podjęcia pracy dydaktyczno-wychowawczej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Ponadto zapotrzebowanie społeczne i oczekiwania studentów spowodowały, że wiele uczelni prowadzi nabór na kierunki pedagogiczne, w tym Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie, która już od ośmiu lat kształci na Pedagogice oferując unikatowe specjalności.

Piątek, 17 Sierpień 2012

Nowa specjalność na studiach magisterskich w AGH: E-gospodarka.

Wydział Humanistyczny AGH inwestuję w nową specjalność na studiach magisterskich. Studenci w roku akademickim 2012/2013 będą mogli rozpocząć studia uzupełniające magisterskie na specjalności [b]E-Gospodarka[/b].

Piątek, 17 Sierpień 2012

Mechatroniczna przestrzeń

Wchodząc do nowego budynku [b] Kolegium Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej [/b]wpadamy w mechatroniczną przestrzeń zespołu laboratoriów[b] Instytutu Mechatroniki[/b]. Już pierwsze Laboratorium Układów Płynowych wprowadza nas w fascynujący świat zaczynający się od pneumatyki a kończący pneumotroniką. Początkiem jest zbiornik energii, w którym wydaje się, że nic nie ma – a jest tam po prostu tylko powietrze. To ono użycza siły wszelkim znajdującym się tam urządzeniom i maszynom. To jest precyzyjna technika napędu i sterowania, która wręcz uskrzydla nie tylko inżynierów, ale również artystów. Jest to technika, z którą na co dzień bezpośrednio lub pośrednio się spotykamy, nie zdając niejednokrotnie sobie z tego sprawy.

Środa, 15 Sierpień 2012

Poznań : Targi Edukacji i Pracy

15 – 16 października 2012 w budynku [b]Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu[/b] na ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 213 – 215

Poniedziałek, 30 Lipiec 2012

Zostań specjalistą od reklamy!

Jeśli zawsze marzyłeś o pracy w reklamie lub też o zdobyciu umiejętności komunikacyjnych na wysokim poziomie. Albo po prostu chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe i zdobyć wykształcenie wyższego, a w przyszłości awans? Teraz masz okazję! [b]Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie[/b] prowadzi nabór na specjalność [b]Komunikacja i Reklama[/b].

Poniedziałek, 23 Lipiec 2012

Postaw na przyszłość i zdobądź specjalistyczne wykształcenie z UZZM!

Rekrutacje na uczelniach idą pełną parą, zgłoszeń przybywa, ale osób niezdecydowanych wciąż jest sporo. Chcesz zdobyć nowe umiejętności i pozyskać gruntowną widzę w wybranej przez Ciebie dziedzinie? Chcesz poszerzyć wiszę humanistyczną, pedagogiczną, ekonomiczną lub techniczną? A może twoim celem jest podwyższenie kwalifikacji i zdobycie wyższego wykształcenia, a w przyszłości awansu? Jeśli tak, to warto podjąć studia, które sprostają twoim wymaganiom i zapewnią Ci lepszą przyszłość zawodową.

Piątek, 20 Lipiec 2012

SOCJOLOGIA na poziomie WYRÓŻNIAJĄCYM w WSB w Dąbrowie Górniczej

5 lipca 2012 roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej Uchwałą Nr 276/2012 wydało [b]OCENĘ WYRÓŻNIAJACĄ[/b] w sprawie oceny programowej na kierunku socjologia prowadzonym w [b]Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej[/b] na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych na poziomie studiów pierwszego stopnia. To najwyższa ocena kierunku socjologia przyznana przez Państwową Komisję Akredytacyjną w historii.

Czwartek, 05 Lipiec 2012

(NIE)powodzenia na maturze. Czy warto żałować oblanego egzaminu?

Nieprzespane noce, godziny spędzone w bibliotece, stres… Przygotowania były ciężkie, a jednak się nie udało? Niezdany egzamin maturalny to nie koniec świata. Tylko w tym roku matury nie zdało 20% przystępujących. Co zrobić, żeby najbliższy rok nie był stracony? Nauka języków obcych, praca, praktyki – to pomysły, które świetnie spożytkują ten czas.

Czwartek, 05 Lipiec 2012

SESJA KÓŁ NAUKOWYCH Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

PT. „ZUŻYTE BATERIE I AKUMULATORY - SYSTEMY ZBIÓRKI I EDUKACJA”

Środa, 27 Czerwiec 2012

Amerykański przewodnik po wrocławskich centrach handlu z DSW

Przez miesiąc amerykańscy studenci uczyli się historii Europy badając najstarsze centra handlu we Wrocławiu. Wzięli pod lupę Renomę, Jatki, pl. Nowy Targ, Halę Targową, Feniks, a nawet Monopol i Solpol. W czwartek w księgarni Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań – przewodnik turystyczny po wrocławskich centrach handlu.

Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012

Jański, podejście praktyczne!

System nauczania w [b]Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego[/b] to: wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne. Na szczególna uwagę zasługują warsztaty edukacyjne, nauka poprzez projekty, oraz unikatowy system praktyk. [b]Wszystko to wpływa na praktyczną naukę zawodu.[/b] Dzięki temu [i]absolwent Jańskiego[/i] staje się profesjonalistą potrafiącym odnaleźć się na konkurencyjnym rynku pracy, jest człowiekiem stosujący w życiu prywatnym i w pracy zawodowej chrześcijański system wartości. Absolwenci naszej Uczelni posiadają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne w wielu nowoczesnych, ciekawych i poszukiwanych na rynku pracy zawodach.

Czwartek, 21 Czerwiec 2012

Finanse w Koźmińskim na światowym poziomie

[b]21 miejsce na świecie![/b] Tak wysoko ocenia studia magisterskie z finansów w [b]Akademii Leona Koźmińskiego[/b] dziennik [i]„Financial Times”[/i], który w wydaniu z 18 czerwca br. publikuje ranking[i] „Masters in Finance 2012”[/i]. Znalazło się w nim 35 uczelni z całego świata, w tym tylko jedna z Polski.

Czwartek, 21 Czerwiec 2012

Certyfikaty „Uczelni Liderów” 2012 rozdane

12 czerwca 2012 roku w auli [i]Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego[/i] odbyła się [b]gala finałowa II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów"[/b]. W trakcie uroczystości poznaliśmy uczelnie uhonorowane certyfikatem za kształcenie dla rynku pracy, współpracę z otoczeniem społecznym i gospodarczym oraz aktywność w budowaniu gospodarki wiedzy.

Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012

Naukowcy z USA i Europy Środkowo-Wschodniej spotkają się w PWSW w Przemyślu

W dniach 9-10 lipca 2012 r. w [b]Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu [/b]odbędzie się konferencja stowarzyszenia naukowego European Central Slavic Conference pt. „Historia, polityka i kultura w Europie Wschodniej”. [i]PWSW w Przemyślu[/i] jest polską siedzibą europejskiej filii Central Slavic Conference, zaś partnerami Saint Louis University oraz Uniwersytet Jagielloński.

Wtorek, 05 Czerwiec 2012

Konkurs o Stypendium Miasta Poznania wystartował !!!

[b]Miasto Poznań[/b] po raz kolejny zachęca najzdolniejszych maturzystów do podjęcia studiów na poznańskich uczelniach. Laureaci i finaliści wybranych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy zadeklarują chęć podjęcia studiów w [b]Poznaniu[/b], mogą wziąć udział w konkursie o [i]Stypendium Miasta Poznania[/i]. Stypendyści zostaną ambasadorami marki [i]„Akademicki i naukowy Poznań”[/i], a przez pierwszy rok studiów otrzymają comiesięczne stypendium w wysokości ponad 1000 zł.

Wtorek, 05 Czerwiec 2012

POLOWANIE NA INDEKS

Polowanie na indeks czas zacząć! Sprawdź swoją wiedzę, odpowiedz poprawnie na zadane pytania, a może to właśnie Ty zostaniesz studentem [b]Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego [/b] Upoluj dla siebie indeks uczelni, pomyśl, jaki kierunek studiów wybierasz. [b]Do wygrania aż 7 indeksów na dowolnie wybrany kierunek![/b]

Piątek, 01 Czerwiec 2012

Turystyka lotnicza – gdzie wyszkolić kadry?

Rozwój lotniczego ruchu turystycznego oraz gospodarki turystycznej coraz chętniej sięgającej po ten środek transportu powodują, że obszar organizacji ruchu powietrznego staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem pracy dla młodych i ambitnych osób. Przewiduje się, że do 2035 roku ruch lotniczy na Polskich lotniskach zwiększy się czterokrotnie! To oznacza, że na naszym rynku pracy wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów związanych z obsługą ruchu lotniczego. Wychodząc naprzeciw tym prognozom [b]Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku[/b] otwiera nową specjalność: Turystyka lotnicza na kierunku Turystyka i rekreacja.

Czwartek, 31 Maj 2012

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY W WSEiZ w Warszawie

Najlepsza niepubliczna uczelnia techniczno-artystyczna - [b]Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie[/b] zaprasza na Dzień Otwarty w najbliższą niedzielę 3 czerwca o godz.16.00 w budynku Uczelni przy ul. Rejtana 16. W programie m.in. spotkania z Dziekanami, wykładowcami i studentami, wystawy prac studentów Architektury Wnętrz, warsztaty, ćwiczenia, zabawy oraz zwiedzanie Uczelni. [b]Przyjdź, a dostaniesz 200 zł rabatu na czesne![/b]

Poniedziałek, 28 Maj 2012

Czy edukacja w Polsce to jazda samochodem z zaciągniętym hamulcem ręcznym?

Praktycy i eksperci o polskiej szkole Szkoła pozbawiona przeżyć redukuje potencjał mózgu, a gra w piłkę rozwija zdolności matematyczne – twierdzą eksperci. Prawie 300 dyrektorów szkół, badaczy i nauczycieli z Wrocławia będzie od środy (30 maja) dyskutować w Dolnośląskiej Szkole Wyższej o najnowszych badaniach nad mózgiem, tutoringu – czyli nauczaniu w bezpośredniej relacji nauczający – uczeń oraz wsparciu w rozwoju osobistym nauczyciela i ucznia.

Wtorek, 22 Maj 2012

Studia za darmo w WSB w Dąbrowie Górniczej !!! promocje w 2012 roku.

Chcesz studiować za darmo? W WSB to możliwe. Studenci rozpoczynający naukę w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w 2012 roku mogą skorzystać z szerokiej propozycji zniżek, bonifikat i promocji a także studiów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Nie warto czekać! Warto złożyć dokumenty na studia jak najwcześniej. W tym roku im wcześniej kandydat złoży komplet dokumentów tym większą otrzyma bonifikatę. Dla maturzystów ważny jest termin rejestracji on-line.

Poniedziałek, 21 Maj 2012

Dzień Nauki w Parku Lubomirskich, czyli nauka wcale nie poszła w las

W piątek (11.05.) w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się trzeci Dzień Nauki – plenerowa impreza edukacyjno-kulturalna przygotowana dla młodzieży szkolnej. Pogoda, która tego dnia wyjątkowo dopisała oraz niezliczona ilość atrakcji przyciągnęły mnóstwo uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Przemyśla, Jarosławia, Nienadowej i Radymna. Łącznie w trakcie imprezy przez Park Lubomirskich przewinęło się ponad 250 gimnazjalistów oraz ponad 500 licealistów. Nie zawiedli również najmłodsi i chociaż nie jest to impreza stricte dla przedszkolaków, to dzieci przyszły sporymi grupami i również korzystały z atrakcji Dnia Nauki.

Czwartek, 17 Maj 2012

Unia Europejska o zmianach w edukacji nauczycieli -dyskusja w DSW

O przygotowaniu do zawodu, kondycji nauczycieli w Europie i zmieniającej się roli nauczycieli w Unii Europejskiej będą w piątek w Dolnośląskiej Szkole Wyższej dyskutowali przedstawiciele: Komisji Europejskiej, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejskiej Sieci Polityk Kształcenia Nauczycieli (ENTEP), Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz pedagodzy.

Wtorek, 15 Maj 2012

WSTiH w Gdańsku - najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki

Gdańska uczelnia - Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku - po raz kolejny z rzędu uznana została przez branżowe czasopismo "Wiadomości Turystyczne" najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki. Jest się z czego cieszyć, gdyż niż demograficzny drastycznie wstępujący w progi uczelni wyższych może spowodować, iż wiele z uczelni niepublicznych nie przetrwa tej próby. Najlepsi jednak pozostaną. Jak wynika z przeprowadzonego rankingu – jedna z najlepszych szkół turystycznych znajduje się w naszym właśnie regionie.

Wtorek, 15 Maj 2012

Dolnośląska Szkoła Wyższa nadal najlepsza! Ranking szkół wyższych 2012

W opublikowanym 15 maja br. rankingu szkół wyższych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” 2012 r. Dolnośląska Szkoła Wyższa nie odpuściła konkurentom i nadal zajmuje 1. miejsce na Dolnym Śląsku wśród niepublicznych uczelni magisterskich, a w kraju awansowała na 16. z 21. miejsca.

Poniedziałek, 14 Maj 2012

BEZPŁATNE WARSZTATY z muzyki, fotografii, wizażu, reklamy i aktorstwa

W maju i czerwcu w [b]Szkołach Artystycznych ROE[/b] organizujemy bezpłatne warsztaty. W czterech miastach, we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Katowicach czekamy na pasjonatów muzyki, fotografii, wizażu, reklamy i aktorstwa. Zacznij z nami swoją artystyczną przygodę!

Czwartek, 10 Maj 2012

POMATURZE.pl w CHIP-ie - już w sprzedaży !

Z przyjemnością informujemy Państwa, że do kiosków trafił nowy numer miesięcznika CHIP z dołączoną pełną wersją naszego Informatora o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych "poMATURZE.pl". Mamy nadzieje, że pomoże on tegorocznym i przyszłym maturzystom w wyborze najlepszej uczelni.

Wtorek, 24 Kwiecień 2012

Odkryj tajemnice nauki! – Trzecia edycja Dnia Nauki w PWSW

Maj to miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon imprez plenerowych. Już 11 maja 2012 r. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież i mieszkańców do parku Lubomirskich na imprezę edukacyjno-kulturalną Dzień Nauki. Oprócz prezentacji kierunków w PWSW w Przemyślu oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników.

Środa, 11 Kwiecień 2012

Konferencja o mobbingu w DSW

Zarówno w krajach europejskich, jak i w Polsce obserwuje się rosnącą liczbę pracowników poddawanych mobbingowi. W Szwecji, gdzie zjawisko psychoterroru zostało opisane, zaobserwowano wzrost liczby mobbinowanych pracowników z 3,5% w lachach 90. do 10% w roku 2010.

Środa, 21 Marzec 2012

Konkurs o Indeks Wydziału Zarządzania Informacją PJWSTK

MATURZYSTO! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o indeks wydziału Zarządzania Informacją PJWSTK Wydział Zarządzania Informacją Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych kształci studentów w zakresie zarządzania, ekonomii oraz IT. START KONKURSU: 12 MARCA 2012 Przez cały czas trwania pierwszego etapu konkursu (od 12 marca 2012 do 8 czerwca 2012) można rejestrować się na stronie: www.wzi.pjwstk.edu.pl/konkurs Nagroda główna: BEZPŁATNE STUDIA inżynierskie na Wydziale Zarządzania Informacją PJWSTK *

Środa, 14 Marzec 2012

VII TARGI PRACY W WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ WE WROCŁAWIU

Już po raz siódmy Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu organizuje Targi Pracy – Debatę. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zarówno wystawców jak i odwiedzających.

Wtorek, 06 Marzec 2012

Znany amerykański socjolog w DSW

W czwartek (8 marca 2012) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będzie gościł prof. Jeffrey Goldfarb, amerykański socjolog. Uczelnia we współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia zaprasza na seminarium oraz panel dyskusyjny z jego udziałem.

Czwartek, 01 Marzec 2012

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z matematyki

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu informuje, że organizuje bezpłatne warsztaty z matematyki. Mają one na celu przygotowanie uczniów do zdania egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu. W związku z tym, że matematyka sprawia wielu uczniom znacznie większe trudności niż pozostałe przedmioty Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu daje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach.

Czwartek, 23 Luty 2012

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej powstało laboratorium dźwięku

Na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW powstało nowoczesne laboratorium dźwięku. Do dyspozycji studentów oddano m.in. studio emisyjne do zajęć radiowych i studio produkcyjne do produkcji dźwiękowych, postprodukcji i montażu dźwięku.

Poniedziałek, 06 Luty 2012

Tutor – opiekun praktyk dla studentów

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej, w ramach projektu „Poprzez praktykę do profesjonalizmu - nowa koncepcja praktyk studenckich i jej aplikacja”, pilotażowo wdrożono innowacyjny system opieki nad praktykami studenckimi. Dotychczasowych opiekunów w DSW zamieniono na tutorów.

Poniedziałek, 23 Styczeń 2012

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2012

27 marca 2012 Miejsce Targów: [b]VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie ul. Nowowiejskiego 18[/b]

Środa, 11 Styczeń 2012

Jedyna taka uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce

Z przyjemnością informujemy, iż decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3.01.2012 Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku Fizjoterapia. Tym samym Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii jest jedyną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, a piątą w Polsce, która będzie kształcić magistrów fizjoterapii. Studia 2-letnie magisterskie zostaną uruchomione od października 2012 r. Uczelnia rozwija kierunki o profilu medycznym, które stwarzają absolwentom dobre perspektywy na rynku pracy. Decyzja MNiSW znajduje się na www.wsei.edu.pl

Poniedziałek, 09 Styczeń 2012

Warszawa: studia dofinansowane na kierunku Administracja

Zostań naszym studentem! WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE. - 40 miejsc dofinansowywanych - dzięki dotacji czesne tylko 240 zł miesięcznie - dla osób, które podpiszą umowę do 10 lutego 2012 r. wpisowe- 0 zł Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 25 lutego 2011. Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w sesjach dwudniowych: sobota, niedziela.

Czwartek, 05 Styczeń 2012

Żeby język giętki powiedział to, co pomyśli głowa / po angielsku i niemiecku /

Każdy maturzysta wie, iż Polacy nie gęsi i swój język mają, dlatego poprawne władanie językiem ojczystym jest jak najbardziej wskazane. Ale żyjemy w XXI wieku i znajomość języków obcych jest równie konieczna do sprawnego poruszania się w świecie. Dlatego też Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom młodzieży i serdecznie zaprasza wszystkich maturzystów na [b]bezpłatne warsztaty przedmaturalne z języka angielskiego i języka niemieckiego[/b]. Dodatkowych – całkowicie nieodpłatnych – zajęć, podczas który można poćwiczyć konwersację i wyrażanie się w pisemnych formach wypowiedzi, nigdy przecież za wiele.

Środa, 04 Styczeń 2012

Studenci w rolach unijnych parlamentarzystów

- Międzynarodowa konferencja EUROSIM w DSW. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ponad dwustu studentów z Europy i USA wcieli się role unijnych polityków i będą symulować obrady Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Poniedziałek, 05 Grudzień 2011

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Poniedziałek, 24 Październik 2011

Akademia Małego Studenta - Zabawy z nauką. Eksperymenty

Już w najbliższy czwartek (27.10.2011 r.) w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się drugie z trzech spotkań, zaplanowanych w ramach Akademii Małego Studenta.

Wtorek, 18 Październik 2011

Konferencja: MŁODZIEŻ WOBEC WYZWAŃ SPOŁECZEŃSTWA RYZYKA

[b]Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu[/b] ma zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej, zorganizowanej we współpracy z [b]Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego[/b] oraz [b]Polskim Towarzystwem Socjologicznym[/b]. Konferencja pt. Młodzież wobec wyzwań społeczeństwa ryzyka odbędzie się w dniach [b]20-21 października 2011r [/b]. na terenie uczelni. Będą w niej uczestniczyć specjaliści z zakresu socjologii młodzieży z całego kraju, podejmujący problematykę miejsca młodej generacji we współczesnym społeczeństwie polskim.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane