Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Wtorek, 11 Sierpień 2015

Komputer czuje, czy zmienisz kanał

Sam fakt patrzenia na reklamę nie oznacza, że konsument jest nią zainteresowany. Emocje wpływają na to, co i jak widzimy, ale także jak myślimy, czy zapamiętujemy. Zespół inżynierów i naukowców, a wśród nich psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, otrzymali 50 000 euro dofinansowania z programu Horyzont 2020 na rozwój narzędzia, które zrewolucjonizuje sposób mierzenia emocji i zaangażowania uwagi.

Środa, 05 Sierpień 2015

Preply znajdzie korepetytorów na całym świecie wraz z nowymi inwestycjami

Start-up Preply został uczestnikiem programu znanego akceleratora TechStars w Berlinie i dostał finansowe wsparcie 120 tys. dol. na dalszy rozwój.

Wtorek, 04 Sierpień 2015

Design międzypokoleniowy

Dobiegła końca pierwsza odsłona konkursu Generations, współorganizowanego przez serwis Pakamera.pl i School of Form w ramach programu „Zaprojektuj produkt dla Pakamery”. Zadaniem studentów School of Form było stworzenie produktu łączącego pokolenia, którego będą mogli używać rodzice, dziadkowie, młodsza siostra lub małe dziecko. Zaprojektowany produkt miał budować wspólne relacje, zachęcać do wspólnego spędzania czasu, zostawić po sobie pamiątkę lub opowiedzieć drugiemu pokoleniu o swoim świecie. Ważna była również ponadczasowość produktu, to jak będzie się zachowywał, zmieniając swój wygląd i funkcje w przyszłości.

Wtorek, 04 Sierpień 2015

Zabierz Babcię i Dziadka do LAS-u

Jak wygląda świat orientalnej kultury wschodu, jak wykonać profesjonalną fotografię swojemu wnukowi, jak odkryć swój potencjał twórczy na emeryturze, jak senior może się bronić w sytuacji zagrożenia życia i mienia?

Piątek, 24 Lipiec 2015

Kurs Języka Polskiego

Zapisz się na intensywny letni kurs języka polskiego prowadzony przez doświadczonych lektorów. Kończąc kurs będziesz w pełni przygotowany do podjęcia studiów w języku polskim.

Piątek, 24 Lipiec 2015

Nauka języków obcych w WSH

Wyższa Szkoła Handlowa oferuje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego. Dla studentów z zagranicy przygotowaliśmy specjalne intensywne kursy nauki języka polskiego.

Czwartek, 23 Lipiec 2015

Wirtualna miłość – ekscytująca czy niebezpieczna?

Odkąd internet stał się ogólnodostępny, coraz częściej jest wykorzystywany do efektywnego poszukiwania partnera. Z okazji Dnia Wirtualnej Miłości, który wypada 24 lipca, eksperci Uniwersytetu SWPS oraz przeprowadzone przez nich badania dają nam odpowiedź na pytania, czym jest wirtualna miłość i w jaki sposób jest konsumowana.

Wtorek, 21 Lipiec 2015

Dzień Otwarty studiów anglojęzycznych z brytyjskim dyplomem

W czwartek 23 lipca w godzinach 11.00-13.00 na Uczelni Łazarskiego odbędzie się Dzień Otwarty studiów anglojęzycznych. Spotkanie będzie znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą uczelni, programem studiów, zasadami rekrutacji oraz infrastrukturą kampusu.

Środa, 08 Lipiec 2015

Poprawka z matematyki? Pomoże Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej!

Maturzyści, którym na egzaminie dojrzałości powinęła się noga z matematyki mogą przygotować się do sierpniowej poprawki pod okiem wykładowców Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W poprzednich edycjach Pogotowia Maturalnego WSB wzięło udział ponad 100 uczniów z terenu województwa śląskiego.

Wtorek, 07 Lipiec 2015

Na Uniwersytecie Cambridge studenci z całego świata uczą się o Polsce

w ramach Polskich Studiów na tej prestiżowej uczelni 30.06 odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przyszłości relacji polsko-ukraińskich

Poniedziałek, 06 Lipiec 2015

Pokaż nam swoją pasję i wygraj rok bezpłatnych studiów na Uczelni Łazarskiego!

Uczelnia Łazarskiego zaprasza aktywnych, młodych ludzi do wzięcia udziału w II edycji konkursu „Żyję z pasją”. Nagrodą jest rok studiów za darmo. Zwycięzca oszczędzi prawie 6 tys. złotych!

Piątek, 03 Lipiec 2015

Diamentowe Granty dla studentów Uniwersytetu SWPS

Wśród laureatów czwartej edycji programu Diamentowy Grant znalazło się troje studentów z Uniwersytetu SWPS. Otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 457 055 zł. Młodzi naukowcy w swoich programach zbadają takie zagadnienia z zakresu psychologii i neurokognitywistyki, jak temperament, siła woli czy procesy podejmowania decyzji.

Piątek, 03 Lipiec 2015

Osoby z dorobkiem zawodowym studiują krócej

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Szkolnictwie Wyższym już od lipca na Uczelni Łazarskiego wchodzi w życie procedura uznania efektów uczenia się. Oznacza to, że osoby, które posiadają już doświadczenie zawodowe i odpowiednie kwalifikacje, mogą skończyć studia znacznie szybciej. Udokumentowane kompetencje zwalniają z wybranych zajęć. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą uzupełnić wykształcenie konieczne na dalszej drodze rozwoju zawodowego.

Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego najlepszy w Polsce wśród szkół niepublicznych

Już po raz piaty Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego wygrywa w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”. Został uznany za najlepszy wśród uczelni niepublicznych m.in. pod kątem warunków i jakości kształcenia, a także wymogów stawianych studentom i jakości absolwentów. Czołowe miejsce Łazarskiego na podium nie było zaskoczeniem, ponieważ już od pierwszej edycji rankingu zajmuje on silną pozycję lidera w kształceniu prawników.

Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015

Wykreuj siebie na studenta Uniwersytetu SWPS

Plakat, zdjęcie, tekst, audio czy wideo - niezależnie od formy najważniejszy jest niestandardowy pomysł. Autorzy najciekawszych projektów, o charakterze autoprezentacyjnym, zgłoszonych do 1. edycji programu stypendialnego „Jestem!” otrzymają indeks na studia kreowanie mediów na Uniwersytecie SWPS Wrocław. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia 2015 roku.

Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015

Dyplom University of London pomoże w karierze. Można go zdobyć w AFiBV

Osiem kierunków o profilu biznesowym i ekonomicznym, angielski jako język wykładowy, programy zajęć i przebieg studiów ustalone i nadzorowane przez London School of Economics and Political Science – w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie można zdobyć dyplom University of London. Rekrutacja trwa.

Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015

Techniczno-Artystyczny Dzień Otwarty w Katowicach

Tego Lata w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Techniczno-Artystyczny Dzień Otwarty. Zapraszamy wszystkie osoby interesujące się modą, designem oraz techniką. Warsztaty, szkolenia, gra studencka oraz stoiska branżowe to tylko część przygotowanych atrakcji. Akcja odbędzie się 03 Lipca 2015 r. w godzinach od 9:00 do 15:00 w Katowicach przy ul. Rolnej 43.

Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015

Dzień Otwarty w WIT - 27 czerwca 2015

4 POWODY DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ/AŚ PRZYJŚĆ NA NASZ DZIEŃ OTWARTY

Poniedziałek, 22 Czerwiec 2015

Ranking „Financial Times”: Finanse w Koźmińskim na światowym poziomie

18. miejsce na świecie przyznał„Financial Times” Akademii Leona Koźmińskiego w zestawieniu studiów magisterskich z finansów. To duży awans w tym rankingu, bo przed rokiem polska uczelnia zajmowała 21. pozycję.

Piątek, 19 Czerwiec 2015

REKRUTACJA DO AKADEMII MULTI ART - AMA FILM SCHOOL 2015/2016

Zostań zawodowym filmowcem z Akademią Multi Art w szkole filmowej AMA FILM SCHOOL ! Zastanawiasz się, jak zrealizować swoje marzenia i zostać mistrzem w branży filmowej? Wielu takich jak Ty chciało, nieliczni z nich próbowali swoich sił, a tylko niektórym udało się zajść na tyle daleko, by móc powiedzieć o sobie „udało mi się, jestem Kimś”. Jeszcze do niedawna było mało możliwości rozwoju na kierunkach filmowych w Polsce. Teraz jednak możesz uczyć się od najlepszych i stworzyć swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów, najznakomitszych postaci zbranży filmowej.

Piątek, 19 Czerwiec 2015

Akademia Multi Art- AMA FILM SCHOOL serdecznie zaprasza na „Dni Otwarte AMA”

które odbędą się 26/27 czerwca 2015 r. Tegoroczna edycja przybierze formę praktycznych warsztatów z różnych dziedzin filmowych nauczanych w naszej szkole. PIĄTEK – SOBOTA 26-27 CZERWCA 2015 w Akademii Multi Art

Czwartek, 11 Czerwiec 2015

Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Dzień Zdrowia

W sobotę 20 czerwca, na Uczelni Łazarskiego odbędzie się IV edycja akcji profilaktycznej Dzień Zdrowia. Wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji specjalistów, wykonać szereg podstawowych badań, a także dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy.

Środa, 10 Czerwiec 2015

SGTIR: pierwszą niepubliczną uczelnią turystyczną w Polsce

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie mocno pnie się w górę – w Rankingu Perspektyw 2015 znacząco poprawiła swoje wyniki w stosunku do ubiegłego roku. Uplasowała się na najwyższym miejscu wśród niepublicznych uczelni turystycznych, a w ogólnym zestawieniu – wśród 20 najlepszych uczelni niepublicznych.

Środa, 10 Czerwiec 2015

Ranking „Perspektyw”: Koźmiński numerem jeden wśród uczelni niepublicznych

„Perspektywy” ogłosiły dziś ranking uczelni, na który czekają wszyscy maturzyści planujący dalszą edukację. Nie było zaskoczeniem, że zwycięzcami zostały ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, zaś najlepszą uczelnią niepubliczną – Akademia Leona Koźmińskiego.

Wtorek, 09 Czerwiec 2015

Sukces Uczelni Łazarskiego w rankingu Wydziałów Prawa

W IV rankingu wydziałów prawa „Rzeczpospolitej” Uczelnia Łazarskiego znalazła się obok siedmiu najlepszych uniwersytetów w Polsce. Za nią uplasowały się tak renomowane uczelnie jak Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i wiele innych państwowych szkół wyższych. Pod względem potencjału naukowego wyprzedziły ją tylko Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które zajęły ex aequo drugie miejsce.

Wtorek, 09 Czerwiec 2015

WSB w Dąbrowie Górniczej zwycięzcą rankingu Persketyw w województwie śląskim!

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny zajęła pozycję lidera niepublicznych szkół wyższych w województwie śląskim w opublikowanym dziś rankingu „Perspektyw”. WSB znajduje się też na 9.pozycji w krajowym zestawieniu niepublicznych uczelni. To spory sukces. Przez ostatnie dwa lata uczelnia zamykała pierwszą dziesiątkę najlepszych szkół wyższych w Polsce

Wtorek, 09 Czerwiec 2015

Międzynarodowa konferencja o mediach i kinie po raz pierwszy w Polsce

Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet SWPS pod auspicjami European Network for Cinema and Media Studies NECS organizują tegoroczną edycję międzynarodowej konferencji poświęconej kinu i kulturze audiowizualnej. To największe w Europie spotkanie naukowców, archiwistów, programistów i ludzi mediów po raz pierwszy jest organizowane w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w Łodzi w dniach 18-20 czerwca 2015 r.

Poniedziałek, 08 Czerwiec 2015

Profesor Dariusz Jemielniak w radzie powierniczej Wikipedii

Międzynarodowa społeczność Wikipedii w głosowaniu powszechnym z udziałem ponad 5,5 tys. wikipedystów wybrała członków rady powierniczej swojej organizacji, Fundacji Wikimedia. Najwięcej głosów uzyskał prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego. Jako jedyny Polak i pierwsza osoba spoza USA i Europy Zachodniej wszedł w skład rady powierniczej fundacji będącej reprezentacją społecznego ruchu twórców haseł encyklopedycznych dostępnych w sieci pod domeną wikipedia.org.

Poniedziałek, 08 Czerwiec 2015

Czym są kursy językowe za granicą

Nauka języka to bardzo istotny element współczesnej edukacji. Warto pamiętać, iż na naukę języka nigdy nie jest za późno i nie zarezerwowana wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Poniedziałek, 01 Czerwiec 2015

Czerwcowe wydarzenia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

WSSiP w Łodzi serdecznie zaprasza na Wystawę tkaniny „Continuum” - prof. Anna Frąckowicz (6VI 2015 r., godz. 14.00, galerie WSSiP) i Przegląd studenckich Etiud "Niedziela Etiud" (7 VI 2015r., godz. 18.30, Muzeum Kinematografii w Łodzi )

Poniedziałek, 25 Maj 2015

SWPS staje się Uniwersytetem

Innowacyjność, odwaga w działaniu oraz dbanie o wysokie standardy kształcenia i badań naukowych - te wartości świadczą o jakości uczelni. SWPS od samego początku dowodzi swoimi osiągnięciami, że rozróżnienie na uczelnie dobre i złe powinno zastąpić podział na uczelnie publiczne i niepubliczne. Wysoki poziom dydaktyki i działalności naukowej Uczelni potwierdzi od 1 czerwca zmiana w Uniwersytet SWPS.

Piątek, 22 Maj 2015

Gry komputerowe, media, biznes, dyplom University of London

Informatyka ze specjalnością z projektowania gier komputerowych na silniku Unreal, stosunki międzynarodowe przygotowujące do pracy w biznesie, opracowane we współpracy z międzynarodowymi organizacjami eksperckimi, dziennikarstwo prasowe, którego opiekunem merytorycznym jest redakcja The Varsovian, a także możliwość zdobycia dyplomu University of London – [b]Akademia Finansów i Biznesu Vistula zaczęła rekrutację[/b].

Czwartek, 21 Maj 2015

Ocena wyróżniająca dla prawa na Uczelni Łazarskiego

Polska Komisja Akredytacyjna uznała, że kształcenie prowadzone na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zasługuje na najwyższą ocenę wyróżniającą. Jedynie cztery inne uczelnie w Polsce mogą pochwalić się taką opinią , w tym Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. W odróżnieniu od innych recenzowanych szkół wyższych, Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego otrzymał ocenę wyróżniającą we wszystkich ośmiu badanych przez PKA kategoriach.

Wtorek, 19 Maj 2015

Sojusz dwóch czołowych szkół biznesu

Akademia Leona Koźmińskiego nawiązała strategiczną współpracę z najstarszą na świecie szkołą biznesu ESCP Europe z Paryża, wysoko notowaną w rankingach „Financial Times”(12 miejsce). W ramach podpisanej umowy obie uczelnie założą stałe przedstawicielstwa na swoich kampusach – odpowiednio – w Paryżu i w Warszawie.

Piątek, 15 Maj 2015

Raciborskie Juwenalia 2015

20 maja na Zamku Piatowskim w Raciborzu. Imprezę uświetnią występy gwiazd - Farben Lehre, Habakuk, Mesajah.

Czwartek, 14 Maj 2015

Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Zapraszamy 20 maja 2015 roku od 10:00 do 14:00. Zaplanowane imprezy odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.

Czwartek, 14 Maj 2015

Nowoczesne metody w nauce języka obcego (skype, smartfon, komputer)

Gigantyczny [b]rozwój nowoczesnych technologii[/b] w XXI wieku sprawia, że również nauka języków obcych zmienia swe oblicze w dość szybkim tempie. Dzięki globalizacji i skomunikowaniu ludzi na całym świecie poprzez sieć internetu wzmogła się nie tylko chęć, potrzeba nauki języków, ale również rozszerzyła paleta możliwości e-learningowych.

Czwartek, 14 Maj 2015

Bezpłatna pomoc prawna w Łazarskim

W sobotę 23 maja br. odbędzie się "Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego". Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i daje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. Ponadto będzie można dowiedzieć się, jakie przysługują nam prawa w sądzie.

Czwartek, 14 Maj 2015

Studenci zadowoleni z uczelni i z kariery

Uczelnia najwyżej oceniana przez studentów i najlepiej przygotowująca swoich absolwentów do wejścia na rynek pracy to Akademia Leona Koźmińskiego. Studenci wystawili najwyższe noty także uczelnianemu Biuru Karier. Takie są wyniki ogólnopolskiego badania zrealizowanego na próbie 23584 studentów i 8774 profesjonalistów, przeprowadzonego pierwszy raz w tym roku w Polsce przez międzynarodową firmę doradczą Universum.

Wtorek, 12 Maj 2015

80 minut o nowych narzędziach komunikacji

Profesjonaliści i pasjonaci PR porozmawiają o cyfrowej rewolucji, dyktaturze contentu i popularnych narzędziach komunikacji 2.0. Spotkanie Fashion PR Talks 19 maja o godz. 18.00 w Poznaniu poprowadzi Olka Kaźmierczak w siedzibie School of Form przy ul. Głogowskiej 18. Wstęp wolny.

Środa, 06 Maj 2015

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych założą własny biznes on line

Fundacja im. Lesława Pagi we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej będą edukować ok. 25000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski na temat prowadzenia własnego biznesu online. Już z początkiem czerwca br. rozpoczną się konsultacje z nauczycielami, którzy we wrześniu oddadzą w ręce uczniów wirtualny podręcznik przygotowany przez ekspertów e-Izby: „Jak zbudować biznes online”.

Środa, 06 Maj 2015

Studenci IT i grafiki AFiBV stworzyli wirtualne laboratorium 3D dla techników

Studenci IT oraz grafiki AFiBV tworzą wirtualną rzeczywistość – na potrzeby nauczania informatyki w technikach zaprojektowali wirtualne, trójwymiarowe laboratorium, dzięki któremu uczniowie mogą poznać działanie podzespołów komputera. Zajęcia są realizowane w ramach projektu Unii Europejskiej Leonardo da Vinci – Transfer Innowacji.

Środa, 06 Maj 2015

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo-dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia, kierując się zasadą universitas magistrorum et scholarium.

Środa, 06 Maj 2015

Studenci Akademii Morskiej uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Państwowej RP. Aby uczcić ten dzień studenci Akademii Morskiej w Szczecinie zrealizowali film instruktażowy „Składanie polskiej flagi – Szczecin”. W niezwykłym plenerze Wałów Chrobrego wystąpili członkowie Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie, prezentując wzorcowy, regulaminowy sposób składania flagi.

Poniedziałek, 04 Maj 2015

Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na Dzień Otwarty

START godzina 11, 9 maja. W programie: warsztaty, konsultacje, projekcje filmów, grill ...

Poniedziałek, 04 Maj 2015

Zagraniczni studenci pomagają polskim firmom zglobalizować zasięg

Zagraniczny rynek to wielka niewiadoma. Czy mój pomysł się sprawdzi? Czy będzie popyt? Czy to dobra inwestycja?

Poniedziałek, 04 Maj 2015

KURS CERAMIKI W WARSZAWIE

Zapraszamy na kurs, gdzie poznasz główne techniki tworzenia oraz zdobienia ceramiki artystycznej i użytkowej. Duża dawka wiedzy i praktyki to świetna podstawa do dalszego, samodzielnego doskonalenia się!

Czwartek, 30 Kwiecień 2015

TOP 5 wakacyjnych miejsc na obóz z językiem angielskim

Co do zasady wakacje winny być czasem poświęconym wyłącznie na odpoczynek, jednak dla wielu osób nauka języka nie jest katorgą i wysiłkiem, a czystą przyjemnością, stąd też chętnie wybierają kursy językowe w popularnych ośrodkach wakacyjnych na całym świecie.

Wtorek, 28 Kwiecień 2015

Uczelnia Łazarskiego najlepsza wśród polskich uczelni w rankingu U-Multirank

Uczelnia Łazarskiego uzyskała najlepsze wyniki wśród polskich szkół wyższych w drugiej edycji rankingu U-Multirank przygotowanego na zlecenie Komisji Europejskiej . Ponadto znalazła się w elitarnym gronie 8 proc. najwyżej ocenionych spośród wszystkich uczelni z całego świata biorących udział w rankingu, obok Harvard University i Masachussets Institute of Technology.

Poniedziałek, 27 Kwiecień 2015

Konkurs: jak pokazać perspektywę. Atrakcyjne nagrody

„Perspektywa” to słowo klucz konkursu fotograficzno-plastycznego dla maturzystów. Nagrodą główną są studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Dodatkowo można zdobyć voucher na warsztaty artystyczne na Mazurach oraz atrakcyjne nagrody pieniężne. Prace można zgłaszać od 20 kwietnia do 17 maja 2015 r. Suma nagród w konkursie wynosi 100 tys. zł.

Poniedziałek, 27 Kwiecień 2015

Zawalcz o stypendium SWPS

„Językiada” to program stypendialny przygotowany przez SWPS w Warszawie. Celem zadania jest propagowanie kompetencji językowych i zdolności logicznego myślenia oraz inspirowanie do ich rozwijania. Uczelnia przygotowała stypendia dla trzech osób na studiach filologicznych, które uzyskają najwyższą liczbę punktów w teście sprawdzającym poziom znajomości języka. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 maja 2015 roku.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane