Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Kończę studia i co dalej…

Dyplom ukończenia studiów w kieszeni, rynku pracy przybywam – myślą absolwenci szkół wyższych. Zanim jednak nastąpi ślepy atak na pracodawców warto zastanowić się nad sobą. Znajomość siebie – to połowa sukcesu. Na resztę składa się pomysł na karierę i dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne – twierdzą doradcy zawodu.

- Dobre CV jest absolutnie niezbędnym warunkiem odniesienia sukcesu na trudnym rynku pracy, na którym Ty jesteś sprzedającym, natomiast pracodawca kupującym, który ma możliwość dokonania wyboru spośród szerokiej i zróżnicowanej oferty. Firmę trzeba „przekonać”, że zatrudnienie właśnie Ciebie przyniesie im wymierne korzyści – wyjaśnia Dorota Fojtar, doradca zawodu z Biura Karier DSW.
Na tym etapie zdecydowanie pomoże dobra znajomość swoich mocnych stron i dobrze sprecyzowana ścieżka rozwoju zawodowego.

Ile wiem o sobie, jaki mam pomysł na swoją karierę, czy moje CV jest dobrze przygotowane – to tematy przewodnie bezpłatnych spotkań warsztatowych, przygotowanych dla studentów i absolwentów szkół wyższych przez Biuro Karier Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Warsztaty odbędą się 21 – 22 lipca (czwartek, piątek) od 10.00 do 14.30 w DSW. Zapisy trwają do 18 lipca. Informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na: www.biurokarier.dswe.edu.pl

Dodatkowych informacji udziela Dorota Fojtar, doradca zawodu: d.fojtar@dswe.pl, 71/358-27-68
 

Powiązane artykuły

Jak uczyć się zwinnego uczenia?

Ludzie są kluczowym elementem organizacji, w szczególności w procesie zmiany organizacyjnej. Ich postawy, przekonania i reakcje mogą znacząco wpłynąć na jej sukces lub niepowodzenie. Ale czy można spowodować, żeby ludzie szybciej adaptowali się, pozytywnie reagowali czy też odważniej podchodzili do problemów oraz rozwiązań?

czytaj dalej

Edukacja za granicą i planowanie kariery

Zbliża się dziewiąta edycja Elab Education Expo. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dwóch miastach - 29 września w Poznaniu i 1 października w Warszawie

czytaj dalej

Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie rozstrzygnięty

Wręczono nagrody Miasta Poznania za wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane