Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

 Ambit Centrum Edukacyjne

Ambit Centrum Edukacyjne


Życie bez znajomości języków obcych jest w dzisiejszych czasach prawie niemożliwe: są częścią egzaminów wstępnych do szkół i uczelni, pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które biegle władają kilkoma językami. W podstawówce, liceum, gimnazjum, a także na studiach nauka języków jest obowiązkowa. Polacy coraz chętniej podróżują po Europie, a nawet po całym świecie w celach turystycznych oraz zawodowych.

Zwłaszcza teraz, kiedy wejście do Unii Europejskiej otworzyło nam możliwości swobodnego przepływu ludzi, znajomość języków obcych staje się koniecznością. Wyjeżdżamy do pracy już nie tylko do Wielkiej Brytanii czy Irlandii, ale także do Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji oraz do krajów skandynawskich. Uczmy się i zdobywajmy świat! Dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z tego, co nam oferuje?

Rodzaje kursów

COMFORT
grupy od 3 do 7 osób
dobór grup na podstawie poziomu zaawansowania słuchaczy oraz ich wieku
dostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Sprawdź cennik

PRESTIGE
zajęcia w parach
swoboda układania planu zajęć
możliwość doboru partnera
Sprawdź cennik

SOLO
duża swoboda w układaniu planu
idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych
cała uwaga lektora poświęcona uczącemu się
Sprawdź cennik


Kogo uczymy?

Osoby dorosłe

Chciałbyś uczyć się języka, ale masz obawy, że ludzie w Twoim wieku już dawno zapomnieli co to nauka? Pozwól, że wyprowadzimy Cię z błędu — człowiek uczy się całe życie! A przynajmniej powinien. Co więcej, z doświadczenia wiemy, że osoby dorosłe są najbardziej zdyscyplinowanymi uczniami, dlatego przyswajanie obcego języka wcale nie sprawia im trudności. Wszyscy wiemy jak ciężko jest utrzymać się na rynku pracy, a zatem warto stale podwyższać swoje kwalifikacje i poszerzać zakres umiejętności. A może planujesz wyjazd do pracy za granicę i chciałbyś podszkolić język? Istnieje możliwość uczęszczania na zajęcia przygotowujące do pracy w obcych krajach, np. w charakterze lekarza, pielęgniarki, czy prawnika. Jeśli jesteś zapracowany i obawiasz się, że nie będziesz mógł dopasować się do zajęć grupowych, wybierz zajęcia solo i pozwól, że to my dopasujemy się do Ciebie! Ułożysz plan zajęć stosownie do swoich potrzeb i możliwości. Zainwestuj w siebie! To naprawdę Ci się opłaci. Być może awans już na Ciebie czeka!

Pracownicy firm

Dobry pracodawca dba o swoich pracowników, ponieważ to dzięki nim firma funkcjonuje. Dlatego tak ważne jest stałe podnoszenie ich kwalifikacji i poszerzanie wiedzy, dzięki czemu Twoja firma zyskuje przewagę nad innymi.

A konkurencja wcale nie jest mała. Chcąc wesprzeć Cię w biznesie oferujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny. Pamiętaj – dbając o rozwój pracowników, dbasz o rozwój swojej firmy!

Studenci

Chyba nikt nie musi przekonywać Cię, Drogi Studencie, jak potrzebna jest znajomość języków obcych. Już niebawem Twoje życie ulegnie radykalnym zmianom, zacznie się walka o najlepsze miejsca pracy! Nie pozwól, by inni Cię ubiegli, wzbogać swoje CV!

Prowadzimy zajęcia przygotowujące do egzaminów, których zdanie ułatwi Ci zdobycie wymarzonej posady. Niech Twój start w dorosłe życie będzie łatwiejszy!

Młodzież i dzieci w wieku szkolnym

To najliczniejsza grupa naszych słuchaczy i dobrze wiemy, jak bardzo znajomość języków obcych jest dla nich ważna. Często okazuje się, że zajęcia w szkole są niewystarczające, bowiem odbywają się w dużych grupach, a co za tym idzie — nauczyciele nie mogą poświęcać każdemu z uczniów tyle czasu, ile powinni.

Co więcej, w licznych grupach niemożliwe jest prowadzenie zajęć tak, by odpowiadały one poziomowi zaawansowania wszystkich słuchaczy. Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w Trójmieście tworzy grupy maksymalnie 7-o osobowe, co pozwala na stały kontakt lektora z każdym uczniem w czasie zajęć. Osoby dobierane są zarówno pod względem poziomu zaawansowania, jak i wieku. Jeśli grafik Twojego Dziecka jest już napięty i nie dysponuje zbytnio czasem wolnym, może wybrać zajęcia solo lub prestige. Prowadzimy także kursy przygotowujące do matury oraz do różnych egzaminów. Z nami Twoje dziecko bez trudu zda testy z języka obcego będące przepustką do gimnazjum czy szkoły średniej.

Dzieci od 2 do 7 roku życia

Coraz więcej rodziców decyduje się zadbać o to, by ich pociechy poznawały język obcy w tak wczesnym wieku. W naszej szkole dzieci, poprzez zabawę, uczą się słówek i prostych zwrotów.

Dzięki temu, w sposób zupełnie naturalny, maluchy przyswajają sobie podstawy języka. Zadbaj o przyszłość swojego dziecka już teraz! Opracowaliśmy w tym celu autorską metodę „AMBIT BABY”


Języki i poziomy

Angielski

poziomy:

Beginner

To poziom dla osób, które właśnie zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Tu poznasz podstawowe zwroty związane z życiem codziennym, domem, pracą, rodziną. Nauczysz się budować pierwsze zdania i wyrażenia. Będziesz już mógł porozumiewać się w prosty sposób podczas urlopu np. na lotnisku, w restauracji czy hotelu.

Elementary

Jest poziomem dla uczniów początkujących, którzy mieli już styczność z językiem angielskim. Zdobędziesz umiejętność budowania dłuższych i bardziej złożonych zdań. Komunikowanie się w sytuacjach takich jak pytanie o drogę czy rozmowa telefoniczna nie będą Ci już sprawiać problemów.

Pre–Intermediate

To pierwszy krok w stronę poziomu średniozaawansowanego. Poszerzysz słownictwo już zdobyte na poprzednich poziomach, przekonasz się, że podstawy gramatyki wcale nie są trudne! Nauczysz się w prosty sposób opowiadać o tym, co wydarzyło się w przeszłości lub co masz zamiar robić w przyszłości.

Intermediate

Angielski dla uczniów średniozaawansowanych, by go osiągnąć wystarczają przeważnie dwa lata nauki. Na tym poziomie Twoja znajomość języka jest już całkiem niezła, potrafisz wypowiadać się w sposób bardziej złożony, masz szerszy zakres słownictwa.

Upper–Intermediate

To poziom, który świadczy o tym, że Twój angielski jest już lepszy niż średniozaawansowany. Po jego ukończeniu masz opanowaną gramatykę i posługujesz się szerokim zakresem słownictwa. Możesz zacząć myśleć o zapisaniu się do grupy przygotowującej się do zdania egzaminu FCE.

FCE

Jest poziomem przygotowujący do egzaminu First Certificate in English. Egzamin ten to pierwszy krok, by zdobyć niepodważalne potwierdzenie Twojej znajomości języka angielskiego. Kładziemy główny nacisk na to, byś podczas zajęć zdobył umiejętność rozwiązywania testów, opanował technikę mówienia i pisania. To bardzo ważne, ponieważ w ostatnich latach poziom egzaminu znacznie się podniósł.

Advanced

To poziom, który przygotuje Cię do egzaminu Certificate in Advanced English. Dzięki niemu Twoje CV przykuje uwagę każdego pracodawcy, ponieważ przekona go, że Twoja znajomość języka angielskiego jest naprawdę zaawansowana. Twoje kwalifikacje znacznie się podniosą. Opanujesz trudne słownictwo, będziesz mógł pisać i czytać specjalistyczne teksty.

CPE

To najwyższy stopień zaawansowania języka angielskiego, który przygotuje Cię do zdania egzaminu Certificate of Proficiency English. Dzięki niemu będziesz mógł powiedzieć, że Twój angielski został opanowany do perfekcji! Rozmowa z Anglikiem, pisanie i czytanie nawet bardzo skomplikowanych tekstów — nic nie będzie Ci już sprawiało trudności. Po zdaniu egzaminu CPE zastanów się, czy sam nie chciałbyś przekazywać swojej wiedzy innym - szkoda, żeby się zmarnowała.

Niemiecki

poziomy:

Podstawowy (Anfänger)

Przeważnie nauka na tym poziomie trwa rok. Po jego ukończeniu będziesz potrafił budować proste zdania i wypowiedzi związane z życiem codziennym. Nauczysz się wyrażać swoje potrzeby i uczucia, opowiadać o sobie i swoich bliskich, odpowiadać na proste pytania.

Średniozaawansowany (Mittelfortgeschrittene)

Można go rozpocząć po ok roku nauki, trwa również mniej więcej rok. Będziesz potrafił rozmawiać płynnie i bez problemu porozumiesz się z innymi w szerszym zakresie tematów. Nauczysz się także budować bardziej złożone wypowiedzi.

Poziom zaawansowany (Fortgeschrittene)

Uczniowie na tym poziomie znacznie poszerzą zakres swojego słownictwa i bez oporów będą potrafili porozumiewać się z innymi na tematy bardziej złożone. Będziesz mógł opowiedzieć o tym, co Ci się przydarzyło lub o czym marzysz.

Poziom Zertifikat Deutsch

To poziom, którego zadaniem jest przygotowanie Cię do zdania egzaminu ZD. W czasie jego trwania będziemy dbali o to, żebyś nie robił już błędów w gramatyce oraz by Twoja wymowa była czysta i płynna.

Poziom Zentrale Mittelstufenprüfung

To już bardzo wysoki poziom nauki języka niemieckiego, po jego ukończeniu będziesz mógł podejść do egzaminu ZMP

Poziom Zentrale Oberstufenprüfung

To najwyższy poziom języka niemieckiego, tzw. poziom biegłości; po jego ukończeniu wyrazisz swoje zdanie płynnie, nie będziesz miał żadnych problemów ze zrozumieniem czy pisaniem tekstów. W czasie trwania nauki na tym poziomie przygotujesz się do zdania najbardziej zaawansowanego egzaminu jakim jest Zentrale Oberstufenprüfung.

Hiszpański

poziomy:

Elemental

To poziom podstawowy, którego ukończenie daje możliwość dość swobodnego konstruowania prostych zdań, wyrażeń, odczuć i myśli. Będziesz mógł wypowiadać się na tematy związane z życiem codziennym. Bez problemu poradzisz sobie w takich sytuacjach, jak prosta rozmowa telefoniczna, rezerwacja biletów, zakupy, czy poznawanie nowych ludzi.

Intermedio

Jest poziomem średniozaawansowanym, można go rozpocząć mniej więcej po 2 latach nauki. W czasie jego trwania będziesz mógł już swobodnie się wypowiadać w zakresie niespecjalistycznych zagadnień, relacjonować wydarzenia, opowiadać o swoich planach i marzeniach.

Avenzado

To poziom zaawansowany, w czasie trwania którego poznasz już wszystkie formy gramatyczne, a zakres Twojego słownictwa znacznie się poszerzy. Dzięki temu będziesz mógł wypowiadać się w zakresie bardziej skomplikowanych tematów.

Superior

To poziom, dzięki któremu udoskonalisz i utrwalisz swoją wiedzę, Twoja wymowa stanie się płynna i czysta. Będziesz mógł w sposób swobodny budować złożone i trudne zdania, czytać literaturę w języku hiszpańskim.

Francuski

Język francuski aż w 32 państwach ma status języka urzędowego, jest niezwykle romantyczny. Warto go znać zwłaszcza, jeśli wybieramy się do Francji, bowiem jej mieszkańcy niechętnie porozumiewają się w innych językach. Pod względem używalności w Unii Europejskiej jest na czwartym miejscu.

Włoski

poziomy:

Livello elementare

To poziom dla osób, które rozpoczynają naukę włoskiego. Dzięki niemu opanujesz podstawy tego języka, będziesz potrafił bez problemu zamówić posiłek, spytać o drogę, zrobić zakupy, opowiedzieć o sobie za pomocą prostych zdań. Kończąc poziom livello elementare możesz być pewny, że we Włoszech sobie poradzisz.

Livello intermedio

Jest poziomem , dzięki któremu utrwalisz zdobyte wcześniej informacje, poszerzysz swoje słownictwo. Będziesz mógł już nieco swobodniej się porozumiewać, nauczysz się wyrażać uczucia, myśli, potrzeby.

Livello medio

Jest poziomem dla śrendniozaawansowanych uczniów. W czasie jego trwania nauczysz się opowiadać o swoich przeżyciach, doświadczeniach, planach i marzeniach. Będziesz potrafił podjąć dyskusje na wiele interesujących tematów, a jeśli do tej pory miałeś jakiekolwiek opory w mówieniu w języku włoskim - po ukończeniu poziomu livello medio znikną.

Livello superiore

Jeśli rozpocząłeś naukę na tym poziomie to znaczy, że jesteś już bardzo zaawansowanym uczniem. Masz opanowaną gramatykę i teraz tylko szlifujesz swoje zdolności. Potrafisz rozmawiać na poważne tematy, budować złożone zdania, czytać i pisać specjalistyczne teksty.

Rosyjski

język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie, Kazachstanie i na Białorusi. Jest jednym z pięciu języków oficjalnych i jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką – graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.

Chorwacki

Język chorwacki nie da się nie zauważyć, iż każdego roku coraz więcej polskich turystów wyrusza na chorwackie wybrzeże i wyspy w poszukiwaniu przepięknych plaż, ciepłego i niezwykle czystego morza, śródziemnomorskiej i orientalnej kuchni, atrakcyjnych zabytków. Kto chociaż raz odwiedził Chorwację – już zawsze będzie do niej wracał na wakacje! Coraz częściej spotykamy się z zainteresowaniem tym językiem wśród naszych uczniów, dlatego, chcąc wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się od tego roku umożliwić Wam naukę chorwackiego.Jest to język niezwykle melodyjny i dźwięczny. Można w nim zauważyć wiele podobieństw do polskiego, ponieważ należy do słowiańskiej grupy językowej. Dlatego też Polakom nauka tego języka nie sprawia większych problemów. Tym bardziej zachęcamy do nauki chorwackiego – będziesz mógł nie tylko swobodniej czuć się podczas wakacji, ale także uzyskasz ciekawy i przykuwający uwagę punkt w swoim CV!

więcej...

Kursy na uczelni:

języka włoskiego
języka szwedzkiego
języka rosyjskiego
języka polskiego dla cudzoziemców
języka norweskiego
języka niemieckiego
języka hiszpańskiego
języka francuskiego
języka angielskiego

Języki na uczelni:

włoski, szwedzki, rosyjski, niemiecki, hiszpański, francuski, angielski

Główny adres uczelni

  • Ambit Centrum Edukacyjne
    ul. gen. Sosnkowskiego 3C , Gdańsk Orunia Górna
  •  
  • Telefon: 58 782 0 999
  • Strona: http://www.ambit.edu.pl

Zadzwoń do nas:
58 782-0-999
Informacje i zapisy
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 13:00

Szkoła językowa Ambit posiada oddziały w 19 dzielnicach Gdańska i Gdyni oraz w Pruszczu Gdańskim, Sopocie, Redzie i Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy do telefonicznego umówienia się na spotkanie informacyjne oraz na bezpłatną ocenę aktualnego poziomu języka.

CENTRALA 
58 782 09 99
Świętojańska 23/18, Gdynia
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

ODDZIAŁY


Gdynia

Gdynia Dąbrowa
tel. 58 713 17 11
Gorczycowa 4F
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdynia Centrum
tel. 58 621 85 73
Świętojańska 23/18
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

Gdynia Chylonia
tel. 58 782 09 99
Gniewska 21/Ł-29
Godziny otwarcia: zapisy telefoniczne pod numerem 58 782 09 99

Gdynia os. Fikakowo
tel. 58 782 38 31
Lipowa 16
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdynia Obłuże
tel. 58 782 17 49
Unruga 11
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 15:00 - 19:00

Gdynia Redłowo
tel. 58 662 40 40
Legionów 107
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdynia Witomino
tel. 58 669 92 92
Wielkokacka 5 (vis a vis Witawy)
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00


Gdańsk

Gdańsk Główny
tel. 58 308 47 77
Targ Drzewny 3/7
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 12:00 - 19:00

Gdańsk Chełm
tel. 58 732 16 32
Szpora 5/52
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk Morena
tel. 58 348 70 35
Bulońska 16
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk os. Olimp
tel. 58 320 75 21
Zeusa 12
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk Ujeścisko
tel. 58 712 75 79
Łańcucka 8/1
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk Ujeścisko II
tel. 58 322 70 36
Płocka 4
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk Orunia Górna
tel. 58 322 80 37
Gen. Sosnkowskiego 3C
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk Zaspa
tel. 58 553 47 77
Hynka 30
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Gdańsk Wrzeszcz
tel. 728 411 033
Klonowa 1
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00


Sopot
tel. 58 551 00 32
Boh. M. Cassino 51 (koło Krzywego Domku)
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Pruszcz Gdański
tel. 502 251 226
Jana z Kolna 1/S1
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:15 - 19:00

Reda
tel. 58 573 48 99
Obwodowa 31A
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Starogard Gdański
tel. 519 899 252
Al. Wojska Polskiego 2B
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 16:00 - 19:00

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

ZAPRASZAMY 19 kwietnia 2024 roku

Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

czytaj dalej

Jak uczyć się zwinnego uczenia?

Ludzie są kluczowym elementem organizacji, w szczególności w procesie zmiany organizacyjnej. Ich postawy, przekonania i reakcje mogą znacząco wpłynąć na jej sukces lub niepowodzenie. Ale czy można spowodować, żeby ludzie szybciej adaptowali się, pozytywnie reagowali czy też odważniej podchodzili do problemów oraz rozwiązań?

czytaj dalej

Edukacja za granicą i planowanie kariery

Zbliża się dziewiąta edycja Elab Education Expo. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dwóch miastach - 29 września w Poznaniu i 1 października w Warszawie

czytaj dalej

Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie rozstrzygnięty

Wręczono nagrody Miasta Poznania za wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie.

czytaj dalej

Kończę studia i co dalej…

Dyplom ukończenia studiów w kieszeni, rynku pracy przybywam – myślą absolwenci szkół wyższych. Zanim jednak nastąpi ślepy atak na pracodawców warto zastanowić się nad sobą. Znajomość siebie – to połowa sukcesu. Na resztę składa się pomysł na karierę i dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne – twierdzą doradcy zawodu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane