Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Biegacze WAT uczcili Święto Niepodległości

Podchorążowie, żołnierze zawodowi i pracownicy Wojskowej Akademii Technicznej wzięli udział w warszawskim Biegu Niepodległości, który rozpoczął się w poniedziałek 11 listopada o godzinie 11:11.

Dodatkowo 150 podchorążych WAT zaangażowało się w obsługę tego wydarzenia. Już od wczesnych godzin porannych pomagali w organizacji biegu.Bieg Niepodległości jest wyjątkowym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Tuż przed samym startem ponad 22 tysiące  biegaczy wraz z kibicami odśpiewało Hymn Polski. Uczestnicy biegli w kilku grupach. Na pokonanie 10-kilometrowej trasy mieli 2 godziny. Dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości, zawodnicy biegli w  białych i czerwonych koszulkach. W ten sposób utworzyli żywą biało-czerwoną flagę na trasie biegu.

Zawodnicy  wystartowali z Ronda Radosława, następnie al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego dobiegli do Alei Niepodległości, gdzie zawrócili na wysokości ul. Rakowickiej i drugą stroną ulicy wrócili do Ronda Radosława. Na tej samej trasie biegacze rywalizowali przed rokiem.Liczny udział reprezentantów WAT w Biegu Niepodległości niewątpliwie wskazuje na duże zainteresowanie społeczności Akademii przedsięwzięciami nawiązującymi do uczczenia ważnych wydarzeń w historii Polski. To także przykład tego, że rocznice historyczne można w sposób godny i ciekawy obchodzić nie tylko poprzez uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych, ale także przez uprawianie oraz propagowanie aktywności fizycznej.

 

Powiązane artykuły

Czym różnią się studia wojskowe od cywilnych w WAT

Od 2019 roku, studia w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunkach wojskowych, realizowane są jako jednolite studia magisterskie

czytaj dalej

Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej WAT – 3 czerwca 2023r.

Jeśli lubicie przedmioty ścisłe, interesujecie się wojskiem i obronnością kraju, a zdobytą wiedzę chcecie przekuć w konkretne innowatorskie rozwiązania techniczne, nie może Was zabraknąć na Dniu Otwartym Wojskowej Akademii Technicznej.

czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej WAT

25 marca 2023r (sobota)

czytaj dalej

Przedłużamy rekrutację na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej

Do 1 lipca 2022 roku trwa rejestracja na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej. Przyjmiemy też większą liczbę podchorążych (876) w związku ze zwiększeniem liczebności Sił Zbrojnych RP.

czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Otwarty WAT 2022

Czy Wojskowa Akademia Techniczna jest uczelnią dla Ciebie? Jakie oferuje kierunki studiów i możliwości rozwoju, jak przebiega proces rekrutacji, gdzie znajdują zatrudnienie absolwenci WAT?

czytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna WAT ZAPRASZA

Trwa rejestracja kandydatów na studia II stopnia rozpoczynające się od semestru letniego (marzec)

czytaj dalej

Absolwenci WAT podporucznikami Wojska Polskiego

W sobotę 7 sierpnia 2021 r. oficerskie szlify otrzymało 288 absolwentów pięcioletnich studiów magisterskich i 81 absolwentów sześciomiesięcznego szkolenia wojskowego. Uroczystość odbyła się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

czytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna WAT zaprasza na Dzień Otwarty on-line!

ZOBACZ ZAPIS DNIA OTWARTEGO

czytaj dalej

Rekrutacja na studia w Wojskowej Akademii Technicznej WAT

RUSZA JUŻ 1 MARCA

czytaj dalej

Inauguracja 4 edycji programu LEGIA AKADEMICKA

W Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczęła się 4 edycja programu "Legia Akademicka". Do ochotniczego szkolenia wojskowego przystąpiło łącznie 62 studentów z 23 uczelni.

czytaj dalej

Jesteś inżynierem – czy to wystarczy?

Postaw na przyszłość, studia II stopnia w WAT!

czytaj dalej

STUDIA PODYPLOMOWE W WAT

Zapraszamy na studia podyplomowe w Instytucie Organizacji i Zarządzania na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane