Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Biegacze WAT uczcili Święto Niepodległości

Podchorążowie, żołnierze zawodowi i pracownicy Wojskowej Akademii Technicznej wzięli udział w warszawskim Biegu Niepodległości, który rozpoczął się w poniedziałek 11 listopada o godzinie 11:11.

Dodatkowo 150 podchorążych WAT zaangażowało się w obsługę tego wydarzenia. Już od wczesnych godzin porannych pomagali w organizacji biegu.Bieg Niepodległości jest wyjątkowym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Tuż przed samym startem ponad 22 tysiące  biegaczy wraz z kibicami odśpiewało Hymn Polski. Uczestnicy biegli w kilku grupach. Na pokonanie 10-kilometrowej trasy mieli 2 godziny. Dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości, zawodnicy biegli w  białych i czerwonych koszulkach. W ten sposób utworzyli żywą biało-czerwoną flagę na trasie biegu.

Zawodnicy  wystartowali z Ronda Radosława, następnie al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego dobiegli do Alei Niepodległości, gdzie zawrócili na wysokości ul. Rakowickiej i drugą stroną ulicy wrócili do Ronda Radosława. Na tej samej trasie biegacze rywalizowali przed rokiem.Liczny udział reprezentantów WAT w Biegu Niepodległości niewątpliwie wskazuje na duże zainteresowanie społeczności Akademii przedsięwzięciami nawiązującymi do uczczenia ważnych wydarzeń w historii Polski. To także przykład tego, że rocznice historyczne można w sposób godny i ciekawy obchodzić nie tylko poprzez uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych, ale także przez uprawianie oraz propagowanie aktywności fizycznej.

 

Powiązane artykuły

Czym różnią się studia wojskowe od cywilnych w WAT

Od 2019 roku, studia w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunkach wojskowych, realizowane są jako jednolite studia magisterskie

czytaj dalej

Po maturze w mundurze - trwa rekrutacja na uczelnie wojskowe

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca maturzystów do studiowania na uczelniach wojskowych. Uczelnie wojskowe to atrakcyjne studia i perspektywy, ciekawe wyzwania i pewna praca w wojsku. Termin rejestracji i składania wniosków na studia wojskowe mija 30 czerwca 2020 r.

czytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza na Wirtualny Dzień Otwarty!

Już 20 czerwca 2020 roku od godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z Wojskową Akademią Techniczną za pośrednictwem oficjalnych profili w mediach społecznościowych oraz strony internetowej.

czytaj dalej

Zmiany organizacyjne w procesie rekrutacji w Wojskowej Akademii Technicznej

Rekrutacja na studia wojskowe została przedłużona do 17 lipca 2020, na studia cywilne do 21 sierpnia 2020

czytaj dalej

ZOSTAŃ PODCHORĄŻYM

Rekrutacja na studia wojskowe 2020 /2021 w Wojskowej Akademii Technicznej WAT. Rejestracja 1 marca - 30 kwietnia.

czytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna HARMONOGRAM REKRUTACJI

STUDIA WOJSKOWE i STUDIA CYWILNE

czytaj dalej

Zmiany w rekrutacji na studia wojskowe oraz cywilne w Wojskowej Akademii Technicznej WAT

Mając na uwadze informacje o przesunięciu egzaminów maturalnych, informujemy że Wojskowa Akademia Techniczna wprowadzi także zmiany organizacyjne w procesie rekrutacji na studia wojskowe oraz cywilne, tak by nasi kandydaci – maturzyści nie znaleźli się w sytuacji bez możliwości wyboru kierunku studiów w Wojskowej Akademii Technicznej.

czytaj dalej

Wierni tradycji patrzymy w przyszłość

29 listopada to wyjątkowy dzień dla Wojskowej Akademii Technicznej WAT

czytaj dalej

Przysięga wojskowa podchorążych WAT

Kandydaci na żołnierzy zawodowych przyjęci do Wojskowej Akademii Technicznej złożyli 27 września 2019 uroczystą przysięgę wojskową. Słowa „Roty” na placu apelowym uczelni wypowiedziało 752 podchorążych, w tym 133 panie.

czytaj dalej

Trwa rekrutacja na studia cywilne w Wojskowej Akademii Technicznej

WAT oferuje studia cywilne w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, obejmujące w roku akademickim 2019/20 aż 19 kierunków i około 60 specjalności

czytaj dalej

ZOSTAŃ UCZNIEM CYBERLICEUM

23 kwietnia 2019 r. uruchomiona została rekrutacja do I klasy Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie.

czytaj dalej

Defilada 3 Maja „Silni w sojuszach”

z udziałem podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej

czytaj dalej