Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

ARANŻACJA I DEKORACJA WNĘTRZ Z ELEMENTAMI WZORNICTWA

REWOLUCYJNA ZMIANA PROGRAMU NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Dwuletnie współistnienie edukacji artystycznej z architekturą i funkcjonowanie tych kierunków w ramach jednego Instytutu zaowocowało głęboką modyfikacją  dotychczasowego  programu kształcenia na edukacji artystycznej. W miejsce do tej pory obowiązujących przedmiotów pedagogiczno – psychologicznych wkomponowano blok przedmiotów wyposażających w wiedzę i umiejętności niezbędne w dekoracji i aranżacji różnego rodzaju wnętrz. Kształcenie w tym zakresie będzie realizowane przez doświadczonych oraz kompetentnych architektów i artystów.

Absolwent studiów na edukacji artystycznej będzie mógł profesjonalnie zaaranżować wnętrze, zarówno mieszkalne jak i biurowe czy handlowe. Profesjonalizm aranżacji wyrazi się nie tylko  funkcjonalnością zaprojektowanego wnętrza, ergonomią użytych sprzętów stanowiących jego wyposażenie , ale także jego estetyką – m.in. dobrze dobraną kolorystyką ścian, trafnie wybranym (lub zaprojektowanym) umeblowaniem, odpowiednim rzeźbiarskim detalem dających spójny charakter i klimat wnętrza.

Bez zmian pozostanie dotychczasowe ukierunkowanie edukacji na grafikę edytorską, a więc kształcenie umiejętności i wiedzy właściwych dla zawodu grafika komputerowego.

Nasz absolwent będzie zatem dysponować kompetencjami zawodowo-artystycznymi w dwóch zakresach:

  • aranżacji i dekoracji wnętrz 

oraz

  • grafiki komputerowej

Fundamentem dla obu tych zakresów kształcenia nadal pozostają doświadczenia artystyczne zdobyte w klasycznych pracowniach: rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki i fotografii.

Proponowana modyfikacja studiów pozwoli na poszerzenie szerokorozumianych usług artystycznych w prowadzonych przez siebie firmach, a tym samym jeszcze bardziej wzmocni pozycję naszych absolwentów na rynku pracy.
 

Powiązane artykuły

Jak zostać studentem Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Wystarczy, że posiadasz zdaną maturę na poziomie podstawowym lub dyplom ukończenia studiów, jeśli interesujesz się kierunkami 2. stopnia.

czytaj dalej

Koncert jubileuszowy na 20-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

Serdecznie zapraszamy 19 maja 2022 roku !

czytaj dalej

10 lat Kierunku Architektura

w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu

czytaj dalej

ABSOLWENCI INSTYTUTU ARCHITEKTURY PWSZ W RACIBORZU LAUREATAMI PRESTIŻOWEGO KONKURSU

Dobre wiadomości z PWSZ w Raciborzu. Absolwenci kierunku architektura Jonasz Matuszczyk i Wojtek Remer zwyciężyli w prestiżowym konkursie „Moontrip”.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane