Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Telewizja studentów Społecznej Akademii Nauk w Warszawie

3…2…1… Akcja! SAN TV – Telewizja Studentów okiem kamery pokazuje wydarzenia dziejące się na uczelni oraz poza nią. Zespół młodych dziennikarzy uczestniczy w różnego typu wystawach i imprezach kulturalnych, z których zdają relacje reporterską na swoim kanale YouTube. Jak sobie radzą z realizacją materiałów dziennikarskich? Obejrzyjcie sami.

W dobie rozwiniętego Internetu w niedługim czasie każdy z łatwością może publikować różnego typu materiały. Bez wątpienia taki styl tworzenia i udostępniania na globalną skalę ma swoje plusy i minusy. Warto zauważyć, że jedną z zalet jest kształtowanie umiejętności spostrzegania z pozoru błahych, ale interesujących zjawisk otaczającego nas świata. Jest to zdolność także bardzo przydatna w pracy w mediach. W warszawskiej Społecznej Akademii Nauk na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna profesorowie i wykładowcy bardzo skrupulatnie uczą między innymi, jaką problematykę warto poruszać w materiałach dziennikarskich. Studenci mają możliwość teorię wykorzystać w praktyce – tworząc telewizję studencką.

Zespół SAN TV – Telewizji Studentów od października 2018 roku nagrywa reportaże z wydarzeń organizowanych przez Społeczną Akademię Nauk oraz inne ciekawe przedsięwzięcia poza nią. Jest to organizacja studencka wspierana przez wykładowców uczelni – Panią Halinę Hrycko-Nowakowską oraz Pana Ziemowita Jaworskiego. Jak mówi Nick Huzenko, jeden z członów grupy redakcyjnej, ideą powstania działalności było zdobycie praktycznego doświadczenia w świecie mediów, a przy okazji rozwój kierunku na uczelni. SAN TV nagrywa wiele ciekawych materiałów audiowizualnych, które oglądać można na ich kanale YouTube. Do tej pory zespół uczestniczył między innymi w takich wydarzeniach jak Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hulakula czy Wystawa prac studentów Społecznej Akademii Nauk z kierunku Grafika.

Widać, że studenci z zaangażowaniem prowadzą studio telewizyjne i zachęcają do tego innych. Koledzy z trzeciego roku dziennikarstwa dbają o profesjonalne przygotowanie wszystkich członków zespołu, dlatego organizują szkolenia przygotowujące do pracy w SAN TV – Telewizji Studentów. Już 7 marca odbędzie się kolejne z nich. Studenci będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu działalności podczas spotkania z ekspertem. Paweł Szczutowski, dawny kierownik produkcji i sekretarz redakcji UW3D. TV na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie kierownik studia telewizyjnego Młodzieżowa TV, opowie o sposobie prowadzenia telewizji studenckiej oraz o swoich doświadczeniach. Celem spotkania będzie również dyskusja o realizacji przyszłych materiałów.

Zachęcamy wszystkich do subskrybowania kanału SAN TV – Telewizji Studentów na YouTubie. 

Link do kanału na You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCjSI80TnpTrj23KukXDamxA
 

Powiązane artykuły

Zostań studentem SAN!

rozpocznij studia I, II stopnia lub studia jednolite magisterskie w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

czytaj dalej

Dzień Otwarty SAN Warszawa

Dnia 26 września (czwartek) zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w godz. 17.00–19.00.

czytaj dalej

Wystawa pracowni plakatu Społecznej Akademii Nauk w Warszawie

W dniach 21.- 31.05.2019 w Galerii Młodych Łazienkowska swoją wystawę "Autoportrety" przedstawią studenci grafiki.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane