Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Xeropan wchodzi do Polski

Nowy gracz na rynku nauki języków online

Milion użytkowników w 170 krajach. Aplikacja Xeropan, która chce zamieniać naukę języków obcych w zabawę, jest już dostępna po polsku. Pod koniec zeszłego roku firma pozyskała 2,3 mln euro od prywatnych inwestorów na międzynarodowy rozwój. 

Xeropan, wywodząca się z Węgier platforma do nauki języków obcych, oficjalnie wystartowała w Polsce. Od początku kwietnia użytkownicy mogą uczyć się angielskiego za pomocą aplikacji po polsku, a polscy nauczycieli mogą korzystać z materiałów do urozmaicenia lekcji online.

- Ponad dwa i pół miliarda ludzi na świecie uczy się języków obcych. Chcemy sprawić, by nauka była szybsza i bardziej efektywna dla każdego - mówi Attila AlGharawi, współzałożyciel Xeropan. - To duże wyzwanie, ale wierzymy, że dotrzemy do 50 milionów osób w ciągu najbliższych lat. Naszym najbliższym celem jest Polska. Zauważyliśmy, że mamy sporą grupę polskich użytkowników korzystających z naszej aplikacji po angielsku, uznaliśmy więc, że to obiecujący kierunek.

Obecnie aplikacja cieszy się uznaniem ponad miliona użytkowników ze 170 krajów. Podczas pierwszej fali pandemii została zarekomendowana przez Departament Edukacji Węgier do zdalnej nauki języka angielskiego. 

Xeropan uczy angielskiego w 17 językach, m.in. po turecku, rosyjsku, koreańsku czy arabsku, oraz na wielu poziomach zaawansowania. Planuje podbić międzynarodowy rynek dzięki dostępności w coraz większej liczbie języków oraz rozwijając funkcję Xeropan Classroom, która ma ułatwić pracę każdemu nauczycielowi angielskiego na świecie.

W maju wystartuje możliwość nauki języka niemieckiego, a w czwartym kwartale 2021 również hiszpańskiego i francuskiego.


Nauka poprzez zabawę. I z wykorzystaniem AI


Xeropan oferuje ponad 1 600 darmowych lekcji wideo. Twórcy aplikacji chcą sprawić, aby - poprzez angażujące i intuicyjne ćwiczenia - nauka była zabawą. Pomagają w tym choćby oparte na sztucznej inteligencji (ang. Artificial Inteligence, AI) chatboty umożliwiające ćwiczenia konwersacyjne.

- Xeropan to aplikacja typu “wszystko w jednym”: możesz uczyć się nowych słów, doskonalić gramatykę, a nawet ćwiczyć umiejętności komunikacyjne za pomocą chatbota sterowanego sztuczną inteligencją - mówi Attila AlGharawi

Dostępne są dwa tryby nauki: pierwszy pozwala skupić się na pożądanym obszarze - np. gramatyce (do dyspozycji m.in. 1000 mini przewodników) czy idiomach (ćwiczenia pozwalają poznać aż 8000 wyrażeń). Drugi tryb wykorzystuje elementy „głębokiej grywalizacji” i wprowadza uczniów w pełen przygód świat, a ich przewodnikiem jest sympatyczny Profesor Max, który wspiera i motywuje na drodze do celu.

Niedawne badanie przeprowadzone przez dr. Istvána Thékesa z Uniwersytetu Segedyńskiego wykazało, że dwa miesiące nauki z aplikacją Xeropan przekładają się na pół roku tradycyjnych lekcji szkolnych. Zauważono też wzrost przyswajania nowego słownictwa o 33 proc. oraz ułatwienie procesu nauki o 42 proc.

Latem zeszłego roku Xeropan wygrał nagrodę EdTech Breakthrough Award kategorii Learning Relationship Management (LRM), czyli systemów skoncentrowanych na maksymalnym zaangażowaniu ucznia i spersonalizowanym trybie nauki. Firma została też wyróżniona przez Google i przystąpiła do programu akcelracyjnego Google for Startups. Tym samym Google umieścił Xeropan w TOP 10 najbardziej obiecujących projektów tego typu w Europie.

Pod koniec zeszłego roku Xeropan pozyskał 2,3 mln euro od prywatnych inwestorów na międzynarodowy rozwój.


Obiecujący rynek edutech


Lockdown i konieczność utrzymywania dystansu społecznego spowodowały przejście na pracę oraz naukę w trybie zdalnym. W związku z tym gwałtownie wzrósł popyt na aplikacje i platformy służące do nauki języków obcych online - zarówno takie, które wspierają nauczycieli (pozwalające tworzyć wirtualne klasy i udostępniać bazy wiedzy), jak i te służące do samodzielnej nauki.

Według raportu TechNavio „Global Online Language Learning Market 2020-2024” wartość tego rynku wzrośnie o 21,57 miliardów dolarów w przeciągu najbliższych trzech lat, a kluczowym trendem będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI).

Aplikacja Xeropan dostępna jest do pobrania w Apple Store, Google Play. Jest też dostępna w formie wersji desktopowej.
 

Powiązane artykuły

Rankingoza - czy miejsce uczelni w rankingu ma znaczenie?

“Najlepszy uniwersytet według…” – kto choć raz nie spotkał się z tym określeniem przeglądając strony internetowe interesujących nas uczelni. Które rankingi uniwersyteckie uznawane są za najbardziej obiektywne i jak z nich korzystać przy wyborze studiów w Polsce i za granicą nie wpadając w pułapkę rankingozy?

czytaj dalej

Kariera w amerykańskim stylu. Jak zdobyć stypendium sportowe w USA?

Amerykańskie uczelnie aktywnie wspierają utalentowanych sportowców z całego świata. Czy więc Polak ma szansę na profesjonalną karierę sportową w słynnych amerykańskich ligach, takich jak NBA czy NHL? Zadanie oczywiście łatwe nie jest. Pierwszym krokiem do jego realizacji może być uzyskanie w USA stypendium sportowego. Zainteresowanie programami stypendialnymi wśród polskich młodych aspirujących sportowców systematycznie rośnie.

czytaj dalej

Autorska metoda nauczania AMERTALK

została stworzona przez amerykański zespół dydaktyczny Academy of New York i składa się z dwunastu unikalnych oraz skutecznych modułów

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane