Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku ZAPRASZA

NA KONFERENCJĘ PSYCHODIETETYCZNĄ „OTYŁOŚĆ BEZ TAJEMNIC, CZYLI ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE”

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, uczelnia kształcąca na rynku edukacyjnym od 20 lat i No-Body Centrum Psychodietetyczne serdecznie zapraszają na wyjątkową Konferencję Psychodietetyczną – “Otyłość bez tajemnic czyli zdrowie zaczyna się w głowie” , która odbędzie się 5 marca 2020 r. o godz. 10:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Celem konferencji jest odczarowanie tematu otyłości, tj.  uświadamianie słuchaczom, że wpływ na zdrowie, wygląd czy seksualność mają emocje, sposób myślenia, odpoczynek, a także procesy neurobiologiczne. Warto wiedzieć, że do dietetyka czy lekarza nie zgłasza się tylko „żołądek, ale „cały człowiek”. 

Naszym ciałem rządzi mózg i akceptujemy to bądź nie. Mózg kieruje naszym zachowaniem, emocjami i nawykami. Całe spektrum procesów jakie odbywa się w każdej sekundzie decyduje o naszych wyborach – w tym żywieniowych. Na wiele z nich mamy wpływ, poprzez dietę, zmianę nawyków, a przede wszystkim naszą świadomość.

Podczas konferencji skupimy się zatem na otyłości nie jako problemie nie do rozwiązania, ale wyniku rozmaitych naszych działań i decyzji, które nie zawsze są uświadomione. Poruszymy kwestię emocji i związanych z nimi napadów objadania się, ale też opowiemy o skutecznych praktycznych strategiach radzenia sobie z nimi. Dodatkowo porozmawiamy na temat zaburzeń odżywiania w kontekście pracy dietetyka.

Przyjrzymy się również neurotransmiterom i ich wpływie na nasze wybory i decyzje. Czy dopaminę można “zjeść”? Czy mózg jest „sexy”? Na te pytania również poszukamy odpowiedzi. Obalimy tabu – seks ludzi otyłych budzi czasem śmiech, czasem zastanowienie, a zdarza się, także zażenowanie. Odpowiemy na wszystkie pytania, obalimy mity, przedstawimy fakty.

Rekomendując w pełni to wydarzenie, jednocześnie wyrażamy przekonanie i nadzieję, że stanowić ono będzie ważny impuls dla pogłębienia wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej, kształtowania postaw zdrowego odżywiania. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom wskażemy najważniejsze aspekty dbania o to co najważniejsze – zdrowie.

Na koniec konferencji przewidzieliśmy również niespodziankę w postaci  voucherów/produktów ufundowanych przez Partnerów konferencji, które zostaną rozlosowane wśród uczestników konferencji.

Ponadto, każdy słuchacz otrzyma Certyfikat udziału w Konferencji oraz materiały pokonferencyjne.


PROGRAM KONFERENCJI:

9:30 – 10:00  Rejestracja uczestników.
10:00 – 10:10 Przywitanie gości i przedstawienie idei konferencji.
10:10 – 10:55 “Nie zajadaj emocji, bo one zjedzą Ciebie – psychologiczne uwarunkowania otyłości i strategie zaradcze dla specjalisty i pacjenta”, Ewa Rachwalska, psycholog, coach oraz doradca odżywiania i zdrowego stylu życia.
11:00 – 11:40 “Obietnica przyjemności – o roli dopaminy w dokonywaniu wyborów żywieniowych i konsekwencje jej działania”, mgr Anna Szymborska, psycholog, psychodietetyk, certyfikowany trener i szkoleniowiec, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
11:45 – 12:25 “Zaburzenia odżywiania w gabinecie dietetyka”, dr n.med. Paulina Borek – Trybała, dietetyk kliniczny na oddziale Onkologii i Radioterapii w UCK w Gdańsku, specjalizuje się w dietetyce onkologicznej i nefrologicznej, opiece nad pacjentami bariatrycznymi oraz terapii nadwagi i otyłości, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
12:30 – 13:00 Przerwa kawowa.
13:00 – 13:40 “Mity, fakty i półfakty czyli wszystko co chcesz wiedzieć na temat seksualności osób z nadwagą i otyłością”, mgr Katarzyna Makarska, psycholożka – seksuolożka, edukatorka seksualna, interwentka w Gdańskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej.
13:45 – 14:25 “Media a wizerunek osób z nadwagą”, Joanna Matuszewska, dziennikarka, autorka audycji medycznych i popularno-naukowych w Radiu Gdańsk, członkini ogólnopolskiego stowarzyszenia Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia, Radio Gdańsk.
14:30 – 14:50 Loteria z udziałem Partnerów konferencji.
14:50 – 15:00 Zamknięcie konferencji.

Serdecznie zapraszamy!

więcej: https://www.wsz.pl/
 

Powiązane artykuły

DNI OTWARTE 2022 Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Przyjdźcie i przekonajcie się jak wygląda nauka w WSZ w Gdańsku. Podczas odwiedzin będziecie mieli okazję zwiedzenia nowoczesnych pracowni specjalistycznych, w których odbywają się zajęcia. Uzyskacie informacje dotyczące rekrutacji na studia.

czytaj dalej

Studia podyplomowe na kierunku Edukator Diabetologiczny

NOWOŚĆ W WYŻSZEJ SZKOLE ZDROWIA W GDAŃSKU

czytaj dalej

Studiuj DIETETYKĘ w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

WSZ w Gdańsku zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu.

czytaj dalej

ANALIZA SENSORYCZNA KOSMETYKÓW I ŻYWNOŚCI

nowy kierunek studiów podyplomowych

czytaj dalej

Zapraszamy na kierunek KOSMETOLOGIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA - studia podyplomowe

Problemy dotyczące kondycji włosów dotykają coraz większej części społeczeństwa.

czytaj dalej

KOSMETOLOGIA - STUDIA MAGISTERSKIE

ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA - ANTI-AGING

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Nadal nie masz pewności czy kosmetologia to dobry wybór dla Ciebie? Jaką uczelnię wybrać, aby jak najlepiej przygotować się do zawodu?

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA STUDIA DO WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

Rekrutacja w WSZ została już otwarta.

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

przypominamy, że już w dniach 5 – 9 lipca odbędą się Dni Otwarte Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W tych dniach czekać na Was będzie moc atrakcji i niespodzianek!

czytaj dalej

Zapraszamy na kierunek FIZJOTERAPIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Nowy kierunek studiów podyplomowych PSYCHODIETETYKA

w ofercie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie