Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Technik logistyk

Technik logistyk powinien doskonale znać gospodarkę, aby umieć analizować informacje płynące z rynku i na bieżąco optymalizować koszty oraz właściwie koordynować wszelkie procesy. Ważne są także umiejętności stricte menedżerskie, takie jak umiejętność pracy pod presją czasu i szybkiego podejmowania decyzji.

Jeszcze kilkanaście lat temu zawód logistyka był raczej nieznany, jednak wszystko zmieniło się po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Obecnie logistycy mogą liczyć na bardzo dobre warunki i sporą ilość ofert na rynku pracy.

Technik logistyk jest specjalistą odpowiedzialnym za organizację przepływu towarów. Zajmuje się kontrolą magazynów, planowaniem zaopatrzenia i procesów produkcyjnych oraz  koordynuje procesy dystrybucji, a wszystko to mając oczywiście na uwadze koszty. W pracy logistyka kluczową rolę odgrywa znajomość języków obcych (zwłaszcza angielskiego), ważna jest także dobra znajomość obsługi komputera.

Specjaliści w tym zawodzie mogą liczyć na bardzo dobre zarobki, których wysokość rośnie wraz z doświadczeniem. Wszystkich zaintereoswanych rozwojem w tym obszarze zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji prowadzonych w Bydgoszczy, Krakowie, Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu.


Program nauczania


Co zyskujesz?

Kwalifikacja 1:  AU.22. Obsługa magazynów

Kwalifikacja 2:  AU.32. Organizacja transportu

Umiejętności po ukończeniu szkoły:

  • funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych
  • prawidłowości i problemów zarządzania organizacją i jej funkcjonowania
  • podejścia systemowego i procesowego w logistyce
  • stosowania nowoczesnych metod i narzędzi inżynierskich pozwalających rozwiązywać problemy logistyczne
  • zarządzania kosztami przepływu surowców, produktów i informacji
  • logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji
  • infrastruktury logistycznej
  • procesów zapewnienia jakości w logistyce

Warunki rekrutacji

Aby wziąć udział w kursie, uzyskać zaświadczenie o jego ukończeniu oraz otrzymać świadectwo kwalifikacji, wystarczy mieć ukończone gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową.

Aby uzyskać tytuł zawodowy, należy mieć ukończoną minimum szkołę średnią, ale matura nie jest wymagana.
 

Powiązane artykuły

Projektant Mody

Interesujesz się obecnymi trendami, a może sam chciałbyś je kreować? Jeśli lubisz bawić się kolorami, łączyć style i mieć wpływ na to, jak rozwija się rynek modowy, koniecznie zapisz się na kierunek Projektant mody jeszcze dzisiaj! Polscy projektanci są obecnie coraz bardziej doceniani, a ich pomysły i kolekcje trafiają na światowe wybiegi.

czytaj dalej

Fototechnika

Jesteś pasjonatem fotografii? Zapisz się do Rocznej Szkoły Policealnej GoWork.pl i zdobądź wiedzę i umiejętności niezbędne, aby zostać profesjonalnym fotografem. Nasza kadra pedagogiczna i zaplecze dydaktyczno - techniczne zapewniają najwyższy poziom nauczania i pełne przygotowanie do wykonywania zawodu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane