Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Postaw na Logistykę i Transport!

Rosnące zarobki, szerokie możliwości rozwoju zawodowego i awansu, dynamiczne, międzynarodowe środowisko pracy. Tak w skrócie analitycy i obserwatorzy rynku opisują sektor usług logistycznych w Polsce, podkreślając, że w branży wciąż brakuje odpowiednio wykształconych specjalistów. To dobra wiadomość dla kandydatów na studia, którzy wciąż wahają się, jaki kierunek wybrać.

Najprościej rzecz ujmując, logistyk to osoba odpowiedzialna za planowanie, realizację i kontrolę transportu towarów. - Kierunek ten łączy w sobie wiedzę z zakresu nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania. Predyspozycje do zawodu logistyka posiadają przede wszystkim osoby spostrzegawcze, dokładne i cierpliwe. W pracy przyda się także zmysł przestrzenny i umiejętności menedżerskie – radzi Paulina Gurczyńska z Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Potencjał i wiedza

Uczelnia od lat kształci specjalistów z zakresu logistyki. W tym czasie zdołała wypracować sobie prawdziwą renomę i uznanie czołowych przedstawicieli branży logistycznej. Wszystko za sprawą stałej współpracy w zakresie programów kształcenia, specjalizacji uruchamianych zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy, a przede wszystkim znakomitemu przygotowaniu studentów i absolwentów do podjęcia zatrudnienia. Oprócz wiedzy teoretycznej, zdobywanej pod okiem cenionej kadry naukowej, studenci nabywają i ćwiczą praktyczne umiejętności w nowoczesnym, profesjonalnie wyposażonym laboratorium (znajdują się w nim, m.in. systemy komisjonowania „Pick by Voice” i „Pick by Light”). Najnowsze oprogramowanie i „magazyn w miniaturze” sprawiają, że zajęcia w pracowni Logistyki niewiele różnią się od rzeczywistej pracy, którą absolwenci będą wykonywać po ukończeniu studiów.

– Jako student Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej brałem w programie „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”, w ramach którego uczestniczyłem w wizytach studyjnych w siedzibie najlepszych firm logistycznych. Uczestniczyłem też w regularnie odbywających się na uczelni konferencjach naukowych i bezpłatnych szkoleniach. W ramach studiów zdobyłem ceniony na rynku pracy certyfikat TÜV Nord. Podczas studiów odbywałem praktykę w Hucie Szkła Gospodarczego w Zawierciu oraz w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Zabrzu. Obecnie jestem na stażu w Gliwickiej Fabryce Wagonów w Gliwicach – mówi Piotr Beza, tegoroczny absolwent Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Czym skorupka za młodu…

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie wysokiej klasy wykładowców i praktyków WSB od czterech lat organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. Celem wydarzenia jest promocja kształcenia wykwalifikowanych kadr sektora logistycznego. Do udziału w konkursie zapraszani są uczniowie szkół średnich i policealnych z terenu całego kraju, którzy kształcą się w specjalnościach: technik logistyk i technik spedytor. W ostatniej edycji konkursu wzięło udział blisko 120 uczniów. Zwycięzcy otrzymali m.in. złoty indeks WSB (studia na kierunku Logistyka o wartości ponad 15 tys. zł), a także zaproszenie na praktyki staże. - Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom uczestników, ich zaangażowanie, wiedza i chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Branża logistyczna rozwija się w zawrotnym tempie, dlatego też niesłabnący popyt na wiedzę z zakresu logistyki, jest jak najbardziej pożądanym kierunkiem – mówiła zasiadająca w Kapitule Konkursowej Agnieszka Dymek z firmy Raben Polska.

W roku akademickim 2014/2015 na kierunku Logistyka Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uruchomiła specjalności: inżynier jakości, logistyka i transport, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie magazynami i centrami logistycznymi, Zarządzanie portami lotniczymi.

Zapraszamy !

http://www.wsb.edu.pl/index.php?idg=logi 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane