Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Jak wycisnąć z ostatniego miesiąca najdłuższych wakacji życia jak najwięcej?

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że właśnie trwają Twoje najdłuższe wakacje życia. Co zrobić żeby je maksymalnie wykorzystać? Do końca wakacji został miesiąc, to dużo i mało jednocześnie. Z jednej strony chcesz jeszcze wypocząć i oddać się błogiemu lenistwu, ale z drugiej czujesz, że to jedyny taki czas w Twoim życiu i szkoda Ci każdej chwili spędzonej bezproduktywnie?

Jest rozwiązanie, które spełni Twoje wszystkie wymagania i będzie połączniem przyjemnego z pożytecznym, a dodatkowo opłacalną inwestycją w Twoja przyszłość. Otóż wrzesień to idealny czas na wyjazd językowy za granicą. Jeśli perspektywa nauki trochę Cię przeraża i twierdzisz, że nie masz ochoty na powtórkę z przedmaturalnego zakuwania – uwierz, że to nie to samo!

Kursy językowe za granicą to coś więcej niż zwykły kurs. Niech Cię nie zwiedzie mroczna wizja godzin spędzonych na uczeniu się „na blaszkę” słówek i zasad gramatyki. Zagraniczne kursy językowe opierają się obecnie na idei spotykania z młodymi ludźmi z całego świata, nawiązywania nowych znajomości, podróżowania, świetnej zabawy, a przy okazji szlifowania umiejętności konwersacyjnych z native speakerami podczas zajęć i z innymi uczestnikami kursu w czasie wolnym. Jedyny słowem wyjazdy takie to niezapomniane wakacje, podczas których chłoniesz otaczający Cię przez 24h na dobę język obcy.

Wiele z Was podjęło wakacyjna pracę i wie, że te samodzielnie zarobione pieniądze wydaje się znacznie ciężej a i decyzja, na co je przeznaczyć jest często trudna. Przyjemność czy inwestycja w siebie? Kursy i obozy językowe za granicą idealnie łączą w sobie te dwa elementy i ich wybór jest rozsądnym rozwiązaniem dylematu.

Co więcej wrzesień to najlepszy czas na taki wyjazd. Dlaczego? Niewątpliwymi plusami wyjazdu we wrześniu są przede wszystkim niższe ceny – zarówno kursów, jak i przelotów (na podstawie porównywarki cen lotów), a często również dodatkowych usług na miejscu. Można więc śmiało powiedzieć, że wrzesień to czas kursów na studencką kieszeń. Jednocześnie bardziej turystyczne, letnie destynacje wciąż jeszcze tętnią życiem i oferują pełną gamę rozrywek i atrakcji. Kolejnym argumentem za jest między możliwość wyboru miejsca, gdzie w przeciwieństwie do Polski słoneczna pogoda jest jeszcze gwarantowana, a atmosfera jest wciąż letnia i gorąca. Kiedy pogoda w Polsce przestaje nas rozpieszczać, zawsze możemy wybrać się na kurs angielskiego na słoneczną Maltę czy też dalej uczyć się hiszpańskiego w cieniu palm na egzotycznej Kubie! Co jeszcze gwarantuje nam wrzesień? Łatwiejszą dostępność miejsc a co za tym idzie – lepszą możliwość wyboru terminu czy rodzaju zakwaterowania oraz… świetne towarzystwo! We wrześniu dzieciaki są już w szkole, dorośli po urlopach a na podróże możecie pozwolić sobie właśnie Wy – młodzi ludzie z całego świata.

„To nie koniec plusów - maturzyści i młodzi studenci to grupa dodatkowo uprzywilejowana, ze względu na swój wiek. Osoby w wieku 18-21 zazwyczaj mogą wybierać pomiędzy uczestnictwem w kursach dla dorosłych, które są w pełni samodzielne lub młodzieżowych obozach językowych, które z kolei zapewniają całe pakiety zawierające: wycieczki, transfery i wspólne integracyjne zajęcia dodatkowe.” – mówi przedstawiciel organizatora kursów językowych za granicą Sprachcaffe Languages Plus. A więc wybór należy do Ciebie!

Kursy wybiera się również, w zależności od preferencji językowo – klimatycznych. Szkoły na całym świecie stoją otworem, zarówno w wielkich metropoliach, słonecznych kurortach jak i dalekich orientalnych zakątkach świata. Każdy z pewnością jest w stanie znaleźć ofertę dla siebie – począwszy od kultowych kursów angielskiego w Londynie, ekscytującej nauki angielskiego na Manhattanie, po niepowtarzalne kursy chińskiego w Pekinie czy arabskiego w marokańskim Rabacie.

Ale nauka języków to nie wszystko, co oferują szkoły językowe. Oprócz szlifowania języków można również rozwijać swoje umiejętności sportowe czy artystyczne czy kulinarne. Nurkowanie na Malcie, kurs kuchni włoskiej we Włoszech, nauka salsy na Kubie, malowanie chińskiej porcelany czy kurs Tai Chi w Chinach to tylko niektóre z propozycji zawartych w ofercie kursów językowych Sprachcaffe Languages Polska.

Jeśli zatem najtrudniejszy wybór odpowiedniego kierunku na studiach jest za Wami, ale wciąż jeszcze nie wiecie jak spędzić ostatni miesiąc najwspanialszych wakacji życia to pomyślcie o wyjeździe językowym za granicę. Oprócz wspaniałych wspomnień, opalenizny i cudownych zdjęć wrócicie z niego bogatsi o nowe międzynarodowe znajomości, umiejętności językowe i z poczuciem dobrze spożytkowanego czasu oraz pieniędzy. A język, który podszlifujecie z pewnością już wkrótce przyda się Wam na studiach i na zglobalizowanym rynku pracy.

Niezapomnianego września! 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane