Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Piknik naukowy SWPS w Poznaniu

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej odkryje tajemnice psychologii i prawa przed mieszkańcami Poznania. O tym, jak działa wykrywacz kłamstw, co to jest efekt placebo i jak podejmujemy decyzje dowiedzą się uczestnicy Pikniku SWPS już w najbliższą sobotę 21 września. Wstęp wolny!

Wykłady i warsztaty z zakresu psychologii i prawa startują od godz. 11.00. Z kolei o godz. 13.30 dla wszystkich mieszkańców Poznania rozpoczną się bezpłatne konsultacje z terapeutami. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie SWPS Poznań, przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10.

Psychologowie SWPS powiedzą w trakcie spotkań o roli jedzenia w naszym życiu, o tym jak działa efekt placebo i jak z pozoru nieznaczące aspekty wpływają na podejmowane przez nas wybory życiowe. Prawnicy podpowiedzą z kolei, jak można dochodzić roszczeń od małżonków, po co stosuje się wykrywacz kłamstw w procesie karnym i jak rozumiane jest pojęcie godności człowieka w polskiej konstytucji.

Piknik to także dobra okazja dla kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów, aby poznać uczelnię, spotkać się ze studentami, którzy opowiedzą o kierunkach w SWPS oraz zaprezentują projekty, które realizują w ramach kół naukowych. Przyszli studenci wezmą udział w bezpłatnych lekcjach gry w sqasha oraz zwiedzą pracownie uczelni. Z kolei najmłodsi znajdą szereg atrakcji w specjalnie dla nich przygotowanym kąciku malucha, w którym przez cały czas trwania Pikniku odbywać się będą zabawy i warsztaty.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu są proszone o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie www.swps.pl w zakładce „aktualności”.

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.

Wydział Zamiejscowy SWPS w Poznaniu istnieje od 2010 r. W jego ofercie znajdują się pięcioletnie studia magisterskie z prawa i psychologii, studia I stopnia na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gospodarka przestrzenna oraz wzornictwo (School of Form). Dziekanem wydziału jest prof. dr hab. Anna Zalewska. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane