Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

O prawie przy kawie

Wszystkich pasjonatów prawa i przyszłych studentów tego kierunku Wydział Prawa SWPS zaprasza do udziału w wykładach i dyskusjach poruszających bieżące zagadnienia prawne, które dotykają nas na co dzień. Spotkania przy kawie odbędą się w dniach 21 i 22 września w siedzibie uczelni, przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Jaka jest rola prawnika we współczesnym świecie? Jakie są granice anonimowości w sieci? Jak wyglądają mediacje i na czym polega przesłuchanie? – to tylko przykładowe tematy spotkań, które poprowadzą praktycy zawodu i wykładowcy prawa w SWPS – dr hab. Teresa Gardocka, prof. SWPS, dr Mariusz Bidziński, dr Katarzyna Antolak i dr Dariusz Jagiełło. Uczestnicy spotkań będą mogli również wziąć udział w symulacjach prawdziwych mediacji, dowiedzą się także, jak działa wykrywacz kłamstw i jak czytać mimikę twarzy przesłuchiwanej osoby.

– W luźnej atmosferze będziemy wspólnie zastanawiać się nad prawniczymi zagadnieniami, komentowanymi w mediach – mówi Agnieszka Gruszczyńska z Wydziału Prawa, organizator wydarzeń. – Dla wszystkich uczestników naszych dyskusji przygotujemy pyszną kawę – zachęca.

Kandydaci, którzy już wybrali prawo, jako dziedzinę swoich studiów, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, wymienić się poglądami z wykładowcami SWPS oraz innymi pasjonatami prawa. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali, upewnią się, czy prawo to jest właśnie ta dziedzina, którą chcą studiować.

Dyskusje prawne odbędą się 21 września 2013 r. w sali konferencyjnej SWPS na II piętrze. W wykładach będzie można wziąć także udział 22 września 2013 r. – w ramach Festiwalu Nauki SWPS.

Więcej informacji o programie na stronie www.swps.pl w zakładce „aktualności”.

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu ii Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych wi kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) ii kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych ii kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane