Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wielka przygoda i wymarzony start do kariery - rusza konkurs Global Intern

Trzy miesiące, trzy kraje, wielka przygoda i wymarzony start do kariery. Trwa 5 Edycja międzynarodowego konkursu Global Intern, w którym studenci z całego świata rywalizują o główną nagrodę – trzymiesięczne praktyki, które będą okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego oraz poznania różnych państw i kultur.

Polscy studenci po raz kolejny mają szansę spróbować swoich sił w konkursie Global Intern, który pozwala na zdobycie doświadczenia zawodowego podczas podróży życia. Jego organizatorem jest EF Education First, światowy lider w międzynarodowej edukacji. Na globalnego zwycięzcę czeka nagroda w postaci 3-miesięcznych praktyk z atrakcyjnym wynagrodzeniem w trzech różnych miejscach na świecie.

Globalne szanse na rozwój

- Global Intern to prawdziwie międzynarodowa inicjatywa. Zwycięzca będzie mógł nie tylko zdobyć doświadczenie w zróżnicowanych środowiskach pracy, ale także zbudować sieć zawodowych kontaktów, które pomogą mu w dalszej karierze – mówi Eva Kockum, prezes EF Education First.

Pierwsze dwa miesiące Global Intern obejmują pracę w jednej z centrali EF w Londynie, Bostonie, Dubaju, Szanghaju lub Zurichu oraz biurze lub szkole EF, dowolnie wybranych spośród 460 placówek na całym świecie. Trzeci miesiąc zwycięzca spędzi na praktykach przy studenckiej organizacji AIESEC, w ramach projektu rozwoju społeczności, edukacji, zdrowia, praw człowieka i kultury. Lokalizację wybierze spośród takich państw jak Indonezja, Kenia, Peru i Sri Lanka. Na uczestników z Polski dodatkowo czekają także nagrody od lokalnych partnerów konkursu.

Zwycięzca otrzyma voucher na uczestnictwo w 2-dniowym szkoleniu, które pomoże mu
zidentyfikować naturalne umiejętności i talenty, „Postaw na talenty. Zarządzanie sobą na zielonej ścieżce” od Akademii Leona Koźmińskiego oraz semestralny - 50 godzinny kurs języka angielskiego na wybranym poziomie w szkole języków obcych TFLS. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca będą mogli bezpłatnie przystąpić do egzaminu IELTS organizowanego przez British Council, wymaganego przy rekrutacjach na zagraniczne uczelnie oraz uznawanego przez tysiące prestiżowych pracodawców na całym świecie.

Pokażą, co potrafią

Kto zostanie kolejnym Global Intern? Będzie to osoba, która zaskoczy jury i w wyjątkowy sposób przedstawi swoją kandydaturę w krótkim filmie video lub eseju. Na stronie konkursu już pojawiły się dziesiątki filmów uczestników z różnych państw i kontynentów. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 kwietnia; kolejny etap będzie obejmował głosowanie internautów oraz rozmowy kwalifikacyjne w Zurychu. Nazwisko zwycięzcy poznamy 12 maja.

Dwa lata temu wśród finalistów znalazła się Magdalena Mieszawska, polska studentka z Rzeszowa. Jest duża szansa, że w tym roku powtórzymy lub nawet poprawimy ten sukces.

- Polacy awansowali na 8. miejsce w światowym rankingu znajomości angielskiego EF EPI, osiągają też wspaniałe wyniki w innych inicjatywach i konkursach EF. Cały nasz zespół mocno trzyma kciuki, by w tym roku Global Intern wygrał ktoś z Polski. Wierzymy w waszą kreatywność! – zachęca Barbara Zach, dyrektor zarządzający polskiego oddziału EF.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się pod adresem www.ef.pl/globalintern

EF Education First zostało założone w 1965 roku z misją przełamywania barier językowych, kulturowych i geograficznych. Posiadając 460 szkół i biur w ponad 50 państwach, EF specjalizuje się w nauczaniu języków, podróżach edukacyjnych, programach akademickich i wymianach kulturowych. EF był oficjalnym partnerem organizującym szkolenia językowe w trakcie Olimpiady w Pekinie w 2008 roku. EF był także Oficjalnym Dostawcą Programów Językowych na Olimpiadę Zimową w Soczi w 2014 roku. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane