Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Konkurs wiedzy o Chinach

Nagrody: Roczne studia języka chińskiego w Chinach !!! Roczne studia azjatyckie na SWPS w Warszawie !! Kolorowe, pięknie wydane albumy o Chinach !

Fundacja Odkryj Chiny we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Chińskiej, Centrum Języka Chińskiego i Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce serdecznie zaprasza do udziału w Drugiej Edycji Konkursu Wiedzy o Chinach. W tym roku mamy mnóstwo wspaniałych nagród i atrakcji dla uczestników konkursu.

Nagrody

I miejsce
Główną nagrodą są roczne, bezpłatne studia języka chińskiego w Chinach, ufundowane przez Ambasadę ChRL w Polsce. Strona chińska pokrywa koszty akademika, kursu językowego i wypłaca stypendium. Zwycięzca nagrody musi tylko opłacić przelot do Chin. Nie jest wymagana znajomość języka chińskiego. Po przybyciu na miejsce zostanie przeprowadzony test i na jego podstawie nastąpi przydział do odpowiedniej grupy - początkującej, lub bardziej zaawansowanej. Nagroda można wykorzystać w ciągu dwóch lat - do 2015 roku. Istnieje możliwość wyboru uczelni w Chinach - szczegóły ustali zwycięzca w porozumieniu z organizatorami konkursu.

2 miejsce
Drugą nagrodą w konkursie jest opłata za pierwszy rok Studiów Azjatyckich: Chiny i Azja Wschodnia na SWPS w Warszawie. Unikatowe w Polsce i Europie studia przygotowujące fachowców dla szybko rozwijającej się współpracy Europy z Azją Wschodnią. Nagrodę ufundowała Szkoła Wyższa Psychyologii Społecznej w Warszawie. Szczegółowe informacje o studiach znajdą Państwo na http://www.swps.pl/warszawa/oferta-edukacyjna/studia-pierwszego-stopnia/studia-azjatyckie

Miejsca od 3 do 5
Kolejnymi trzema nagrodami w konkursie jest przepiękny album, ufundowany przez Ambasadę ChRL w Polsce A Canon of Traditional Chinese Poetry. Ponad 200 stron przepięknych rysunków i kaligrafii ilustrujących najwspanialsze utwory poetyckie okresu Song i Tang

Organizacja konkursu
Konkurs odbywa się w postaci pisemnej i podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy etap przeprowadzony zostanie w kilku miastach w Polsce, 12 czerwca o godzinie 16. Listę miast, w których będzie można pisać test znajdą Państwo poniżej. Po sprawdzeniu wyników testu, 25 najlepszych uczestników konkursu zostanie zaproszonych na finał do Warszawy 29 czerwca o godzinie 13. Po napisaniu testu organizatorzy zapraszają finalistów na obiad do chińskiej restauracji Mandarin. Po obiedzie, o godzinie 16 odbędzie się ogłosznie wyników konkursu i wręczenie nagród.

Jak wziąć udział?

To proste. Jeśli masz od 17 do 30 lat i chcesz wziąć udział w konkursie zacznij od rejestracji. Należy podać swoje imię, nazwisko oraz miasto, w którym chce się zdawać pierwszy etap konkursu. W polu temat prosimy wpisać - konkurs wiedzy o Chinach. Formularz rejestracyjny znajduje się na https://www.facebook.com/innowacyjne/

Lista miast
Poniżej przedstawiamy aktualną listę miast, wktórych odbędzie się pierwszy etap konkursu Wiedzy o Chinach:

Kalisz
Katowice
Lublin
Poznań
Sopot
Szczecin
Warszawa
Wrocław




 

Powiązane artykuły

I MIEJSCE WYDZIAŁU PRAWA SWPS W RANKINGU RZECZPOSPOLITEJ

W VIII edycji Rankingu Wydziałów Prawa dziennika "Rzeczpospolita" z 2019 roku studia prawnicze prowadzone w Szkole Prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie zajęły 1. miejsce wśród wszystkich niepublicznych szkół wyższych.

czytaj dalej

KUPUJĘ, BO NIE MOGĘ PRZESTAĆ. O UZALEŻNIENIU OD ZAKUPÓW

Przed świętami wielu osobom udziela się zakupowe szaleństwo.

czytaj dalej

Idealny prezent na święta

Wolimy dawać prezenty czy je otrzymywać? Czy istnieje prezent uniwersalny odpowiedni dla każdego? O naszych problemach, wyborach i motywacjach związanych z obdarowywaniem bliskich mówi dr Ewa Jarczewska - Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

czytaj dalej

7. EDYCJA KAMPANII „TWARZE DEPRESJI

Indie – 56 milionów, Chiny – 54 miliony, Stany Zjednoczone – 17 milionów, Polska – 2 miliony. Na świecie z depresją zmaga się aż 350 milionów ludzi. By uświadomić globalną skalę problemu z okazji Europejskiego Dnia Walki z Depresją rusza 7. edycja kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

czytaj dalej

Postanowienia noworoczne, czyli jak osiągnąć sukces?

Wprowadzenie trwałej zmiany w życiu oznacza wyjście ze strefy komfortu. Wymaga wysiłku i poświęcenia, a do tego potrzebne są nie tylko chęci, ale też konkretne umiejętności: samodyscyplina i wytrwałość. Sukces jest możliwy, tylko jak go osiągnąć?

czytaj dalej

Najpopularniejszy w Polsce kanał uniwersytecki

Kanał Uniwersytetu SWPS na YouTube jest najpopularniejszym i najlepiej ocenianym kanałem uczelnianym w Polsce zdaniem widzów, jak i ekspertów z branży marketingu. W czerwcu liczba wyświetleń opublikowanych przez Uniwersytet SWPS materiałów edukacyjnych i naukowych przekroczyła milion.

czytaj dalej

Rola mediów we współczesnym świecie

Jaką rolę odgrywają media cyfrowe w dzisiejszym świecie? Jaki jest związek między mediami a polityką? O zagadnieniach związanych z transformacją środków masowego przekazu opowiedzą: socjolog mediów i kultury prof. Nick Couldry z London School of Economics oraz ekspert zajmujący się komunikacją polityczną prof. Magdalena Wojcieszak z Uniwersytetu w Amsterdamie. Spotkanie odbędzie się w ramach „Horyzontów poznania” 30 października 2014 r. w godz. 17.00-19.30 w warszawskiej siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31. Wstęp wolny.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane