Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Jesteś inżynierem – czy to wystarczy?

Postaw na przyszłość, studia II stopnia w WAT!

Masz już dyplom, ale nie rozpocząłeś studiów magisterskich? Nie trać całego roku w oczekiwaniu na kolejny semestr jesienny – w Wojskowej Akademii Technicznej możesz studiować od marca 2021 roku. Rekrutacja na studia cywilne już trwa! Do 12 lutego można rejestrować się w systemie rekrutacyjnym oraz składać dokumenty.


Studia magisterskie w WAT. Kilka prostych kroków


Studia cywilne w Wojskowej Akademii Technicznej przeznaczone są dla wszystkich, również dla absolwentów innych uczelni. Wystarczy posiadać dyplom inżyniera. Masz już pracę, ale chcesz kontynuować edukację na jednej z najlepszych uczelni w kraju? W WAT możesz także studiować niestacjonarnie w systemie weekendowych zjazdów, już od marca 2021 roku! Nie musisz wiązać swojej kariery z mundurem. Studia cywilne w Wojskowej Akademii Technicznej (zarówno I, jak i II stopnia) są ogólnodostępne, a więc po ich ukończeniu nie masz zobowiązań wobec struktur Ministerstwa Obrony Narodowej. Oto cały proces rekrutacji na studia II stopnia w kilku prostych krokach:

  • zakładasz konto w Internetowej Rejestracji Kandydatów;
  • wybierasz kierunek studiów,  wnosisz opłatę rekrutacyjną (85 zł) i dostarczasz na uczelnię komplet dokumentów rekrutacyjnych (dyplom dotychczasowych studiów wraz z suplementem). Masz czas do 12 lutego! Papiery złożysz osobiście, pocztą lub przez pełnomocnika;
  • o wynikach rekrutacji powiadomimy Cię poprzez IRK 17 lutego;
  • o terminie odbioru legitymacji oraz spotkaniu inauguracyjnym powiadomimy Cię odrębnym mailem.

Jeżeli nie dostaniesz się w I terminie – masz jeszcze szansę. W przypadku wolnych miejsc Wojskowa Akademia Techniczna prowadzi rekrutację uzupełniającą do 25 lutego, bądź do wyczerpania limitu miejsc! 


Jaki kierunek studiów wybrać? 


W WAT możesz kontynuować studia na kierunku, z którego już masz dyplom bądź postawić na zwiększony zakres kompetencji w przyszłości i wybrać studia magisterskie na jednym z kierunków pokrewnych. W ofercie edukacyjnej  Wojskowej Akademii Technicznej dla przyszłych magistrów dostępne są kierunki:

Z charakterystyką kierunków oraz specjalności zapoznasz się na stronie Wojskowej Akademii Technicznej


Studia cywilne II stopnia w WAT. Jak się dostać?


Na studia magisterskie nie musisz zdawać egzaminów! Komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę: 

  • wynik ukończenia studiów (na dyplomie);
  • formalną zgodność kierunków;
  • przebieg dotychczasowych studiów (z suplementu do dyplomu);
  • ewentualnie posiadane przez Ciebie inne kompetencje (np. uzyskane w pracy).

Na podstawie wyników, sporządzana jest lista rankingowa. O przyjęciu decyduje Twoje miejsce w rankingu! Minimalną liczbę punktów niezbędnych do przyjęcia na studia określi komisja rekrutacyjna dla danego kierunku.


Magisterka z przyszłością. Studia cywilne w WAT!


Nie czekaj do września. Prestiżowe studia czekają na Ciebie już w marcu – w Wojskowej Akademii Technicznej. Dokumenty możesz złożyć do 12 lutego!  Rekrutacja uzupełniająca będzie trwać do 25 lutego.
 

Powiązane artykuły

Czym różnią się studia wojskowe od cywilnych w WAT

Od 2019 roku, studia w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunkach wojskowych, realizowane są jako jednolite studia magisterskie

czytaj dalej

WAT Wojskowa Akademia Techniczna ZAPRASZA!

do udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r.

czytaj dalej

Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej WAT – 3 czerwca 2023r.

Jeśli lubicie przedmioty ścisłe, interesujecie się wojskiem i obronnością kraju, a zdobytą wiedzę chcecie przekuć w konkretne innowatorskie rozwiązania techniczne, nie może Was zabraknąć na Dniu Otwartym Wojskowej Akademii Technicznej.

czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej WAT

25 marca 2023r (sobota)

czytaj dalej

Przedłużamy rekrutację na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej

Do 1 lipca 2022 roku trwa rejestracja na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej. Przyjmiemy też większą liczbę podchorążych (876) w związku ze zwiększeniem liczebności Sił Zbrojnych RP.

czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Otwarty WAT 2022

Czy Wojskowa Akademia Techniczna jest uczelnią dla Ciebie? Jakie oferuje kierunki studiów i możliwości rozwoju, jak przebiega proces rekrutacji, gdzie znajdują zatrudnienie absolwenci WAT?

czytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna WAT ZAPRASZA

Trwa rejestracja kandydatów na studia II stopnia rozpoczynające się od semestru letniego (marzec)

czytaj dalej

Absolwenci WAT podporucznikami Wojska Polskiego

W sobotę 7 sierpnia 2021 r. oficerskie szlify otrzymało 288 absolwentów pięcioletnich studiów magisterskich i 81 absolwentów sześciomiesięcznego szkolenia wojskowego. Uroczystość odbyła się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

czytaj dalej

Wojskowa Akademia Techniczna WAT zaprasza na Dzień Otwarty on-line!

ZOBACZ ZAPIS DNIA OTWARTEGO

czytaj dalej

Rekrutacja na studia w Wojskowej Akademii Technicznej WAT

RUSZA JUŻ 1 MARCA

czytaj dalej

Inauguracja 4 edycji programu LEGIA AKADEMICKA

W Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczęła się 4 edycja programu "Legia Akademicka". Do ochotniczego szkolenia wojskowego przystąpiło łącznie 62 studentów z 23 uczelni.

czytaj dalej

STUDIA PODYPLOMOWE W WAT

Zapraszamy na studia podyplomowe w Instytucie Organizacji i Zarządzania na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane