Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Rok założenia: 2001 | Rektor: prof. dr Zdzisław Gajewski

WPANS jest uczelnią o ugruntowanej pozycji na polskim rynku edukacyjnym. Uczelnia powstała w 2001 roku. Uczelnia ma w swojej ofercie studia pierwszego (licencjackie) i drugiego stopnia (magisterskie) oraz studia podyplomowe. Kierunki: finanse i rachunkowość, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, filologia angielska, filologia hiszpańska, filologia niemiecka, filologia rosyjska, filologia francuska, filologia szwedzka, filologia włoska, terapia pedagogiczna, administracja oraz wiele innych.

Jedną z cech wyróżniających naszą Uczelnię są tzw. filologie od podstaw czyli czteroletnie studia podczas, których na pierwszym roku student uczy się języka obcego od podstaw, następnie zaś kontynuuje studia filologiczne. Student uczy się praktycznej znajomości języka, ale także poznaje zagadnienia z zakresu historii i kultury regionu danego języka. Filologia od podstaw to niepowtarzalna okazja dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć studia językowe, ale z różnych powodów mieli ograniczony kontakt z językiem obcym.

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych Wyższa w Warszawie bierze także udział w europejskim programie wymiany studentów Erasmus plus. Dodatkowo Uczelnia ma też podpisane porozumienia z ponad pięćdziesięcioma uniwersytetami na całym świecie.

Studenci Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie mogą korzystać z bezpłatnych szkoleń i konsultacji organizowanych przez Biuro Karier Uczelni. Organizowane są także cykliczne spotkania z pracodawcami. Studenci chcący angażować się w życie Uczelni mogą działać w Samorządzie Studentów. W trakcie trwania studiów studenci odbywają praktyki w różnych instytucjach zarówno publicznych jak i niepublicznych. Uczelnia oferuje także dobrze wyposażoną Bibliotekę, której zasoby są pomocą naukową w trakcie studiów. Z myślą o osobach niepełnosprawnych Uczelnia zadbała o dostosowanie infrastruktury do ich potrzeb.

Lokalizacja Uczelni w samym centrum stolicy.

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie oferuje swoim studentom zarówno zajęcia w Pałacu Kultury i Nauki jak i na ulicy Karmelickiej 10. Tak dogodne lokalizacje ułatwiają studiowanie zwłaszcza studentom dojeżdżającym spoza Warszawy, studiującym w trybie niestacjonarnym.


Studia I stopnia (licencjat)


Studia licencjackie: Warszawa

Zdanie matury i podjęcie kształcenia wyższego to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Obecny system edukacji oferuje możliwość wyboru spośród dziesiątków kierunków związanych z różnymi zainteresowaniami. Zarówno humaniści, jak i osoby obdarzone umysłem ścisłym mogą znaleźć dla siebie wiele interesujących propozycji. Nie bez znaczenia jest również wybór samej uczelni. Poszukując najlepszej, dobrze jest kierować się opiniami i doświadczeniem, jakie posiada dana jednostka w kształceniu studentów. Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie to jedna z najbardziej znanych w kraju instytucji o szerokim profilu kształcenia. Mamy 22-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej. Dołącz do grona naszych słuchaczy studiów licencjackich!

Dlaczego warto wybrać studia licencjackie pierwszego stopnia we Wszechnicy Polskiej?

Nasza uczelnia rozpoczynała pracę jako niewielka szkoła wyższa, oferująca słuchaczom zaledwie dwa kierunki: samorząd terytorialny i pedagogikę resocjalizacyjną. Obecnie studenci mogą wybierać spośród takich specjalności jak zarządzanie, administracja, pedagogika, finanse i rachunkowość, czy filologie, wśród których proponujemy zupełnie nowe kierunki, np. skandynawistykę, czy filologię niderlandzką od podstaw. Stosujemy najnowsze metody nauczania, a także współpracujemy z wieloma prestiżowymi instytucjami naukowymi, społecznymi czy administracyjnymi. Za cel stawiamy sobie nie tylko przekazanie odpowiedniej na danym kierunku studiów licencjackich wiedzy, ale również wpojenie studentom postawy pozwalającej na bycie świadomym obywatelem.

Wybierz naukę i pracę, czyli studia licencjackie zaoczne

Współcześnie wielu młodych ludzi decyduje się zarówno na naukę, jak i pracę zarobkową. Aby pogodzić te dwie rzeczy potrzeba kompromisu, którego najlepszym wyrazem są studia licencjackie zaoczne. Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie to doskonały wybór, pozwalający na zdobycie wyższego wykształcenia przy jednoczesnym pozostaniu aktywnym zawodowo. Już dziś przygotuj niezbędne dokumenty i zostań naszym studentem.


Studia II stopnia (magisterskie)


Studia magisterskie II stopnia: Warszawa

Polski system edukacji przewiduje dwa rodzaje studiów wyższych: licencjackie lub magisterskie. Współczesny rynek pracy pokazuje, że osoby z tytułem magistra mają większe szanse na znalezienie lepszego zatrudnienia z wyższymi zarobkami. Dla studentów pragnących kontynuować kształcenie po uzyskaniu tytułu licencjata przewidziane są studia magisterskie II stopnia, zwane też uzupełniającymi. Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w Warszawie, zapraszamy do skorzystania z oferty Wszechnicy Polskiej. Znajdziesz u nas ciekawe, przyszłościowe kierunki, wśród których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Interesujące uzupełniające studia magisterskie — Warszawa: kierunki

Wybierając kierunek studiów, warto z pewnością wziąć pod uwagę nie tylko własne zdolności czy marzenia, ale też to, czy takie wykształcenie pozwoli nam znaleźć dobrze płatną pracę. Wszechnica Polska przygotowała kilka ciekawych propozycji dla osób, które pragną uzyskać wykształcenie wyższe w zakresie administracji, bezpieczeństwa wewnętrznego czy pedagogiki. Nie zapomnieliśmy także o studentach planujących karierę za granicą, udostępniając im możliwość studiowania finansów i rachunkowości w języku angielskim. Ponadto mamy propozycję studiów magisterskich uzupełniających dla pasjonatów lingwistyki. Są to: filologia angielska lub hiszpańska z drugim językiem do wyboru: niemieckim, szwedzkim, niderlandzkim, rosyjskim albo francuskim lub włoskim.

Zapraszamy na studia magisterskie II stopnia w Warszawie!

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie to nowoczesna uczelnia, która kształci studentów od niemal 20 lat. Jako wpisana do rejestru niepaństwowych placówek edukacyjnych spełnia wszelkie kryteria przewidziane dla tego typu miejsc. Do wyboru słuchaczy jest aż 7 kierunków, a działalność placówki ukierunkowana jest na potrzeby oraz oczekiwania osób pragnących zdobyć wykształcenie, które zaowocuje w przyszłości znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. W przypadku pytań dotyczących studiów magisterskich II stopnia serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Studia podyplomowe


Studia podyplomowe adresujemy do absolwentów studiów wyższych I i II stopnia, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, mają potrzebę pogłębiania wiedzy i podnoszenia zawodowych kwalifikacji. Wszechnica Polska proponuje bogaty program studiów podyplomowych w zróżnicowanych specjalnościach.

Aby zapisać się na wybrany kierunek studiów podyplomowych, należy wypełnić poniższą kartę zgłoszeniową i wraz ze skanem dyplomu ukończenia studiów, dowodem uiszczenia opłaty wpisowej - 150 zł oraz zdjęciem legitymacyjnym przesłać na poniższy adres e-mail: podyplomowe@wszechnicapolska.edu.pl 

W razie pytań można dzwonić do Działu Rekrutacji pod nr: 608-670-533

Studia podyplomowe — kierunki: Warszawa

Organizowane we Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie studia podyplomowe stanowią doskonałą okazję dla wszystkich absolwentów studiów I oraz II stopnia do rozwoju swojej wiedzy, umiejętności, a przez to — kwalifikacji. Wybór jednego spośród wielu oferowanych kierunków umożliwia postawienie na specjalizację w określonym obszarze, zdobywając wszystkie niezbędne informacje w danej dziedzinie, co z kolei może pomóc w jeszcze skuteczniejszym wykonywaniu obowiązków zawodowych, zdobyciu satysfakcjonującego zatrudnienia albo zgłębienia pasji. Wśród dostępnych programów studiów podyplomowych wymienić można m.in. pedagogikę opiekuńczo-socjalną, bezpieczeństwo i higienę pracy, wycenę nieruchomości, glottodydaktykę, ale nie tylko.

Specjalistyczne studia podyplomowe: pedagogika opiekuńczo-socjalna, nauczanie języków obcych i wiele więcej

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie dokłada wszelkich starań, aby stale rozbudowywać ofertę studiów podyplomowych o specjalistyczne programy zajęć pozwalające na zdobycie dogłębnej, kompletnej wiedzy w poszczególnych obszarach. Właśnie z tego powodu wprowadziliśmy takie kursy jak kwalifikacyjne studia podyplomowe nauczania języków obcych czy kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Wszystkie prowadzone są przez wykwalifikowanych, doświadczonych wykładowców gwarantujących najwyższy poziom nauczania, a przez to — zdobytego wykształcenia.


Oferta edukacyjna 2023/2024

Studia licencjackie

Kierunki i specjalności

Administracja


Zarządzanie


Bezpieczeństwo wewnętrzne


Finanse i rachunkowość


Pedagogika


Filolologia angielska od podstaw


Filolologia angielska


Filolologia hiszpańska od podstaw


Filolologia hiszpańska


Filolologia niemiecka od podstaw


Filolologia niemiecka


Filolologia rosyjska od podstaw


Filolologia rosyjska


Studia magisterskie

Kierunki i specjalności

Administracja


Bezpieczeństwo wewnętrzne


Finanse i rachunkowość


 Pedagogika


Filolologia angielska


Filolologia hiszpańska


Filolologia niemiecka


Filolologia rosyjskaKierunki wykładane na uczelni:

administracja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia angielska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia hiszpańska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia niemiecka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia rosyjska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia włoska Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
filolologia angielska od podstaw I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filolologia hiszpańska od podstaw I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filolologia niemiecka od podstaw I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filolologia rosyjska od podstaw I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
finanse i rachunkowość I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
zarządzanie I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane