Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Krakowie

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Krakowie

Rektor: prof. nadzw. dr hab. Kazimierz Korab

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego dawna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, istnieje od 1993 roku i należy do najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Została wpisana do prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 29. W początkowym okresie działalności kształcenie odbywało się wyłącznie w Warszawie, na kierunku Zarządzanie i marketing. W ciągu niespełna 20 lat funkcjonowania powstały w Warszawie dwa wydziały: Zarządzania i Nauk Społecznych oraz Wydziały Zamiejscowe w Chełmie, Elblągu, Krakowie, Opolu i Zabrzu. Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego jest także założycielem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego przejęła Wyższą Szkołę Zarządzania w Szczecinie i utworzyła Wydział Zarządzania w Szczecinie. 


Uczelnia tym różni się od innych szkół wyższych, iż oprócz programu edukacyjnego realizuje program wychowawczy, który ma kształtować w studentach postawę służby i odpowiedzialności wobec Ojczyzny, ucząc jak odnosić sukcesy działając etycznie. W swej ofercie ma w sumie aż 10 kierunków studiów I stopnia, 80 specjalności i 90 kierunków studiów podyplomowych. Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego została laureatem ogólnopolskiego konkursu o godło Uczelni Roku 2012 Polish Product oraz otrzymała certyfikat Wiarygodna Szkoła przyznawany przez Akademickie Centrum Informacyjne.

Nasze Atuty:

  • wolne niedziele i poniedziałki
  • najlepsza kadra naukowo-dydaktyczna
  • najwyższa jakość nauczania potwierdzona pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej
  • indywidualne podejście do studenta
  • zwolnienie z czesnego dla najlepszych maturzystów i studentów
  • konkurencyjne opłaty za studia
  • wysokie stypendia naukowe i socjalne
  • dni wolne z okazji świąt narodowych i kościelnych
  • nowoczesne, autorskie programy nauczania
  • drugi kierunek 50% taniej

Studia I stopnia w Jańskim:

Pedagogika

Absolwenci studiów pedagogicznych I stopnia uzyskują przygotowanie pedagogiczne uprawniające do pracy w przedszkolach, szkołach, placówkach oświatowych oraz innych jednostkach w zależności od wybranej specjalności. Wybór specjalności deklaruje się wstępnie w czasie przyjęcia na studia, jednak ostatecznie dokonywany jest on w czasie drugiego semestru studiów.

Opis kierunku

Pedagogika to zarówno rozumienie rzeczywistości edukacyjnej, jak też wiedza o procesach nauczania i uczenia się, o wychowywaniu, o komunikacji i kooperacji w społecznościach uczących się osób. Kierunek obejmuje między innymi wiedzę z zakresu historii, filozofii, socjologii, psychologii, komunikacji oraz nauki języka angielskiego na poziomie B2. Poprzez studia pedagogiczne uzyskuje się profesjonalną wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, wychowania i pracy opiekuńczej, nowoczesnych metod pracy pedagogicznej z różnymi grupami podopiecznych, posługiwania się warsztatem diagnostycznym, a także rozpoznawania zakłóceń w rozwoju dzieci w różnym wieku.

Kierunek stwarza szansę na to, aby być w centrum ciągle ewoluującego systemu edukacji oraz umiejętnie dopasowywać swoje wykształcenie do potrzeb dzisiejszego rynku usług pedagogicznych. Rozwija umiejętność analizy potrzeb, deficytów, predyspozycji i zdolności osób w różnym wieku oraz naprowadza, jak w sposób przemyślany i odpowiedzialny dobierać metody i formy oddziaływań stymulujących wszechstronny rozwój. Kształcenie na kierunku Pedagogika cechuje także nacisk na rozwój szeroko rozumianych kompetencji społecznych, które są niezwykle cennym atutem w pracy pedagoga. Patron naszej Uczelni – Bogdan Jański, z wykształcenia ekonomista i mistrz kreowania osobowości, propagował koncepcję “człowieka zintegrowanego”, dlatego w naszej koncepcji edukacyjnej pragniemy wykształcić Kreatywnego Profesjonalistę – człowieka łączącego harmonijnie sprawność i skuteczność w działaniu z chrześcijańskimi wartościami. W związku z tym dążymy do tego, aby Absolwenci Szkół Jańskiego byli ludźmi myślącymi odważnie i niekonwencjonalnie w podejściu do aktywności i przedsiębiorczości w dziedzinie edukacji.

Na kierunku Pedagogika w Jańskim, przygotowujemy specjalistów w obszarze nauk społecznych i humanistycznych, posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu dyscyplin komplementarnych oraz praktykę w obszarze wybranych specjalizacji i specjalności. System edukacyjny Szkół Jańskiego oparty jest na metodzie WIDZIEĆ-OCENIĆ-DZIAŁAĆ. Obserwacja i rozwijanie wyobraźni sprawiają, że człowiek zaczyna myśleć i działać twórczo. Stąd nacisk w metodzie kształcenia na obserwację, od której rozpoczyna się droga od odtwarzania do tworzenia. Wdrażając w życie dewizę Uczelni, PRAWDA-DOBRO-SKUTECZNOŚĆ, propagujemy prawdę jako naczelną zasadę w kontakcie z drugim człowiekiem. Uznajemy dobro jednostki i dobro społeczne za istotę w kierowaniu ludźmi w procesie edukacyjnym. Uczymy skuteczności w budowaniu i rozwijaniu środowiska edukacyjnego. Jański oprócz aplikacji wiedzy, kompetencji społecznych i umiejętności, rozwija kształcenie w obszarze personalizmu chrześcijańskiego – osobowości sumienia, godności, suwerenności wewnętrznej i wolności. Uczymy skutecznego działania na rzecz środowiska lokalnego oraz Polaków w rodzinie narodów.

Kandydaci

Kandydat na studia wszystkich specjalności pedagogicznych powinien cechować się pragnieniem pozyskania wiedzy w zakresie podstaw nauk społecznych oraz umiejętności w obszarze uczenia się, nauczania innych i ich wychowania, Wymagane cechy charakteru Kandydata to: opanowanie, cierpliwość, kreatywność, twórczość, powinien on być osobą godną zaufania i cechować się poczuciem odpowiedzialności za przyszłe losy swoich podopiecznych. Ponadto Kandydat na studia powinien być uosobieniem szlachetności i uczciwości oraz wszystkich fundamentalnych wartości.

Czas trwania studiów

Studia na kierunku Pedagogika (wszystkie specjalności) trwają 6 semestrów (3 lata) i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Praca dyplomowa, która powstaje na 3. roku studiów, powinna być własnym, oryginalnym projektem, mającym na celu przyczynienie się do rozwoju pedagogiki lub pokrewnej dziedziny z obszaru nauk społecznych.

Zarządzanie

Zarządzanie w Jańskim jest kierunkiem, który obejmuje wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, bankowości, marketingu i prawa gospodarczego. Wiedza zdobyta w czasie studiów pozwoli absolwentom pełnić specjalistyczne funkcje menedżerskie z obszaru kampanii promocyjnych oraz tworzenia trwałych relacji z kluczowymi klientami. 

Specjaliści w dziedzinie zarządzania zajmują się kreowaniem wizerunku organizacji, zarządzaniem komunikacją wewnątrz firmy oraz analizowaniem skuteczności i efektywności programów komunikacji marketingowej. Umiejętności, jakie posiada absolwent Zarządzania w Jańskim, umożliwiają mu analizę organizacji procesów wytwarzania, a także obsługi produkcji w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. 

Absolwenci posiadający predyspozycje kierownicze odpowiadające współczesnym wymogom zarządzania będą teoretycznie i w poważnym stopniu praktycznie przygotowani do dynamicznego awansu na eksponowane stanowiska w zarządach przedsiębiorstw, organizacjach samorządowych, non-profit, budżetowych, bądź fundacjach.

Uczelnia kładzie nacisk nie tylko na wiedzę i sprawności - ważne w pracy zawodowej, ale także na formowanie ludzi zachowujących się i działających godnie i etycznie. Dzięki warsztatom edukacyjnym, praktykom i nauce poprzez projekty, absolwenci Uczelni bez problemu znajdują zatrudnienie na  konkurencyjnym rynku pracy. 

Resocjalizacja z penitencjarystyką

Jeśli marzysz o pracy z osobami niedostosowanymi społecznie, a masz ku temu predyspozycje osobowościowe, te studia pomogą Ci merytorycznie przygotować się do pracy m.in. w zakładach karnych, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, policyjnych izbach dziecka oraz innych placówkach wychowawczych lub resocjalizacyjnych.

Poznasz w trakcie studiów przyczyny niedostosowania społecznego, demoralizacji i zjawisk dewiacyjnych prowadzących do przestępstwa (kryminologia), cele i funkcje kary (penologia), zasady efektywnego wykonywania kary pozbawienia wolności w zakładach penitencjarnych (penitencjarystyka), a także podstawy skutecznych oddziaływań profilaktycznych, resocjalizacyjnych i terapeutycznych zapobiegających destrukcyjnym oraz patologizującym wpływom środowiska u osób niedostosowanych społecznie (pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna, psychologia penitencjarna )

Studia przygotowują do realizacji oddziaływań resocjalizacyjnych i terapeutycznych mających na celu korekturę zachowań i postaw osób niedostosowanych społecznie, które uniemożliwiają im bezkonfliktowe funkcjonowanie w środowisku społecznym.

Interdyscyplinarne studia I stopnia na specjalności:resocjalizacyjna z penitencjarystyką umożliwiają zdobycie kompetencji niezbędnych do pracy w zakresie profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Po uzyskaniu dodatkowych uprawnień, określonych przepisami branżowymi, absolwent może podjąć zatrudnienie w:

  • placówkach socjalizacyjnych, resocjalizacyjnych i opiekuńczo-resocjalizacyjnych (zakłady karne i poprawcze),
  • policji,
  • instytucjach powołanych do wykonywania zadań w zakresie resocjalizacji oraz przeciwdziałania patologii społecznej w środowisku otwartym,
  • stowarzyszeniach oraz organizacjach zajmujących się profilaktyką oraz resocjalizacją dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
  • organizacjach zajmujących się pomocą osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa i byłym skazanym, a także innych instytucjach rządowych i pozarządowych.

Zajęcia prowadzą kompetentni i doświadczeni praktycy oraz teoretycy penitencjarni m.in. wychowawcy, psychologowie oraz dyrektorzy zakładów karnych.



Kierunki wykładane na uczelni:

pedagogika Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
politologia Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
socjologia Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
turystyka i rekreacja Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
zarządzanie Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane