Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

POLIGLOTA Szkoła Języków Kraków

POLIGLOTA Szkoła Języków Kraków


Od 1995 roku uczamy języków obcych początkowo tylko na terenie Krakowa, obecnie również w Chrzanowie. Prowadzimy zajęcia indywidualne i w grupach z języków: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, Polish for foreigners - polski dla obcokrajowców.
Innych języków: szwedzki, norweski, holenderski, rosyjski, chiński, japoński, kurdyjski, turecki uczymy na zajęciach indywidualnych.
Naukę prowadzimy na wszystkich poziomach zaawansowania. W naszej ofercie znajdują się osobne zajęcia dla dzieci, maturzystów, osób dorosłych oraz szkolenia językowe dla firm.

Zajęcia prowadzimy we własnych salach lub u Klienta oraz na życzenie Klienta zajęcia zdalnie, na platformie e-learningowej.

Programy nauczania są zgodny z Common European Framework of Reference Rady Europy.

Misja Poligloty

Misją Szkoły Języków Poliglota jest rzetelne i profesjonalne kształcenie językowe słuchaczy na poziomach określonych w dokumencie Rady Europy z 2001 r. zatytułowanym Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, przy wykorzystaniu różnorodnych form nauczania, w sposób odpowiadający nowoczesnym standardom edukacyjnym oraz rekomendacjom liczących się instytucji i organizacji zajmujących się kształceniem językowym. Stwarzanie warunków do nauczania i uczenia się języków obcych dla celów prywatnych i zawodowych, promujących wielojęzyczność i międzykulturowość.

Strategia

Celem strategicznym Szkoły Języków Poliglota jest doskonalenie usług dydaktycznych i sposobów nauczania i uczenia się słuchaczy tak, aby odpowiadały misji Poligloty, potrzebom osobistym i zawodowym,  przez doskonalenie kompetencji lektorów oraz warunków, w jakich przebiega kształcenie, jak również przez dokonywanie cyklicznych przeglądów i aktualizacji procedur, zasad i zaleceń związanych z nauczaniem i uczeniem się. Dla osiągnięcia tego celu niezbędne są:

 • sprawne funkcjonowanie wewnętrznego systemu zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia umożliwiające jak najlepsze kształcenie językowe,
 • dbałość o podnoszenie umiejętności nauczycieli,
 • ulepszanie infrastruktury dydaktycznej.

Metoda kształcenia

Metoda komunikatywna stosowana przez lektorów na wszystkich poziomach zaawansowania (także początkującym) główny nacisk kładzie na rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Jednocześnie doskonalone są pozostałe umiejętności: rozumienie tekstu słuchanego, czytanego oraz tworzenie wypowiedzi pisemnych. Rozwijanie i ćwiczenie innych integralnych aspektów języka, jak gramatyka, słownictwo, wymowa, odbywa się w sposób zintegrowany na każdych zajęciach. Umiejętność praktycznego stosowania reguł języka traktowana jest jako jeden z priorytetów.

Kursy na poziomach FCE CAE i CPE wzbogacane są dodatkowo ćwiczeniem strategii w rozwiązywaniu typowych zadań testowych poprzez rozwiązywanie egzaminów z poprzednich lat. Ponadto, dla wszystkich studentów Poligloty, Szkoła organizuje Cambridge Pre-testing Sessions - bezpłatne egzaminy próbne FCE, CAE i CPE, odbywające się według tej samej procedury, co faktyczne egzaminy Cambridge. Egzaminy są bezpłatne.

Na zlecenie zamawiającego prowadzimy zajęcia również innymi metodami, w tym: Callan, Direct English.

Lektorzy polscy po filologii i native speakers

Fundamentem szkoły są lektorzy. Współpracujemy z około 150 lektorami językowymi. Wielu z nich pracuje z nami od kilku, a nawet od kilkunastu lat. To wykształceni eksperci w dziedzinie nauczania języków, którzy wraz z Wami tworzą atmosferę przyjaznego nauce miejsca. Zatrudniamy lektorów, którzy spełniają nasze wysokie wymagania związane z wykształceniem, osiągnięciami w nauczaniu oraz profesjonalnym i przyjaznym podejściu do ucznia. 

Lektorzy polscy posiadają wykształcenie filologiczne, certyfikaty uczenia języka obcego. Lektorzy native speakers są specjalistami w dziedzinie nauczania oraz wybitnymi filologami. 

Współpracujemy również z lektorami, którzy są znawcami w nauce języków specjalistycznych: Legal English, Business English oraz nauce polskiego dla obcokrajowców (Polish for foreigners).  Nasi lektorzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelakie pytania związane z nauczaniem, egzaminami i materiałem. Zachęcamy również do skorzystania z naszego biura tlumaczeń.

Gwarancje Poligloty

 • Wybitni nauczyciele, małe grupy.
 • Pełne dopasowanie poziomu zajęć do umiejętności studenta. Możliwośc napisania testu kwalifikującego.
 • Wydajemy certyfikaty po zakończeniu każdego poziomu. 
 • W uznaniu jakości nauczania zostaliśmy akredytowanym centrum egzaminacyjnym: TOLES, TGLS.
 • Posiadamy akredytację: MSUES i Kuratora Oświaty.
 • Profesjonalizm Szkoły potwierdzony został licznymi rankingami i zweryfikowany przez absolwentów zapisujących się na kolejne lata
 • W Bazie Usług Rozwojowych prowadzonej przez PARP uzyskaliśmy bardzo wysoką ocenę od naszych słuchaczy. 550 ocen, średnia 4,8/5. Link: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/szukaj?nazwaUslugi=poliglota
 • Oferujemy wygodny system ratalny. Staramy się, aby finanse nie były przeszkodą w rozpoczęciu nauki języka.

Praktyki stosowane w Poliglocie

Słuchacze, którzy nie mogą uczestniczyć w lekcji, mogą liczyć na odrabianie zajęć z inną grupą na tym samym poziomie.

 • Każdy słuchacz ma możliwośc korzystania z platformy e-learning. Poliglota korzysta z Microsoft Teams.
 • Każdy słuchacz otrzymuje konto do logowania na platformę wydawnictwa Oxford, na której może znaleźć dodatkowe materiały, filmy, nagrania.

Kurs języka angielskiego w Krakowie

Kadra szkoły językowej Poliglota to wyłącznie wykwalifikowani native speakers, absolwenci filologii i studiów lingwistycznych. Dzięki temu nasi studenci mają szasnę osłuchać się z językiem, przyswoić odpowiednią wymowę oraz nabyć pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym. Poza samą nauką języka dążymy do tego, aby uczniowie poznawali kulturę brytyjską. Prowadzimy kursy języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania na podstawie autorskich i sprawdzonych programów nauczania. W ramach naszych usług zaproponować możemy również naukę języka polskiego dla obcokrajowców oraz szkolenia językowe dla firm. Zapisz się na kurs języka angielskiego w naszej szkole w Krakowie, a z pewnością na efekty nie będziesz musiał czekać długo.

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę językową?

W naszej szkole językowej zatrudniamy tylko wybitnych specjalistów, którzy mają odpowiednie wykształcenie, osiągnięcia w nauczaniu oraz przyjazne podejście do studenta. W naszej szkole uczniowie podzieleni są na małe grupy w pełni dopasowane do poziomu umiejętności języka angielskiego. Po każdym kursie odbywają się odpowiednio przygotowane egzaminy sprawdzające postępy w nauce. Następnie wyniki są omawiane, aby uczeń wiedział, nad którą partią materiału musi jeszcze popracować. Po ukończeniu każdego poziomu wydajemy certyfikaty. W uznaniu jakości nauczania zostaliśmy akredytowanym centrum egzaminacyjnym: TOLES, TGLS. Profesjonalizm naszej nauki języka angielskiego jest potwierdzony licznymi rankingami i zweryfikowany przez absolwentów zapisujących się na kolejne lata. Ponadto nasi uczniowie są laureatami konkursów językowych. Oferujemy wygodny system ratalny. Staramy się, aby finanse nie były przeszkodą w rozpoczęciu nauki języka angielskiego. Zadowolenie Klienta oraz dostęp do edukacji jest dla nas priorytetem.

Język angielski z dofinansowaniem

W naszej ofercie znajduje się także kurs języka angielskiego, który może być zrealizowany w ramach dofinansowania. Dokładamy wszelakich starań, aby każdy mieszkaniec Krakowa miał równe szanse i dostęp do nauki języków obcych. Warto skorzystać z możliwości dofinansowania i wybrać się na kurs angielskiego na dowolnym poziomie, który jest w 80% refundowany. Aby uzyskać dotację należy wypełnić formularz kontaktowy i oczekiwać na telefon od konsultanta, który zweryfikuje czy kandydat kwalifikuje się do wzięcia udziału w kursie. Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu 5 dni należy oczekiwać na telefon. Z uwagi na dużą liczbę zainteresowanych, ten czas niekiedy może się nieznacznie wydłużyć. Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z dofinansowaniem na kurs języka angielskiego.

więcej...


Kursy na uczelni:

języka koreańskiego
języka japońskiego
języka hiszpańskiego
języka francuskiego
języka chińskiego
języka angielskiego
języka niemieckiego
języka norweskiego
języka polskiego dla cudzoziemców
języka rosyjskiego
języka szwedzkiego
języka włoskiego

Języki na uczelni:

szwedzki, rosyjski, polski jako język obcy , norweski, niemiecki, japoński, hiszpański, francuski, chiński, angielski, turecki, włoski

Główny adres uczelni


Sekretariat i sale lekcyjne mieszczą się na ul. Długiej 88 ( Nowy KLeparz )

Dojazd do Poligloty komunikacją miejską:
T: 18
A: 130, 132, 139, 154, 159, 164, 169, 179, 192, 208, 257, 280, 501, 503, 511

Sekretariat czynny: 
poniedziałek-piątek 11.00-18.00

Szkoła Języków Poliglota mieści się w obrębie Starego Miasta przy ul. Długiej 88 (Nowy Kleparz) w pobliżu zbiegają się trakty komunikacyjne wielu linii tramwajowych i autobusowych, co umożliwia bardzo łatwy dojazd ze wszystkich stron miasta, również z województwa (bliskość dworców PKS i PKP).  

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Zapisy na nowy rok akademicki! Legal English dla prawników w Krakowie

POLIGLOTA ZAPRASZA!

czytaj dalej

(NIE)powodzenia na maturze. Czy warto żałować oblanego egzaminu?

Nieprzespane noce, godziny spędzone w bibliotece, stres… Przygotowania były ciężkie, a jednak się nie udało? Niezdany egzamin maturalny to nie koniec świata. Tylko w tym roku matury nie zdało 20% przystępujących. Co zrobić, żeby najbliższy rok nie był stracony? Nauka języków obcych, praca, praktyki – to pomysły, które świetnie spożytkują ten czas.

czytaj dalej

10 niezbędnych stron WWW dla uczniów i studentów

Komputer Świat uznał stronę Pomaturze.pl jako jedną z 10 niezbędnych dla uczniów i studentów. To witryna „dla osób zastanawiających się co dalej począć ze swoją edukacją po zdaniu matury. Znajdziesz tu adresy szkół wyższych, informacje o rekrutacji, ranking uczelni oraz - ciekawostka - ilustrowane prezentacje kilkuset szkół z całej Polski."

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane