Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Active Study

Active Study


Active Study to szkoła językowa w centrum Poznania, na Jeżycach, przy ul. Dąbrowskiego 76.

Active Study to profesjonalizm, pasja oraz tylko wykwalifikowani lektorzy, absolwenci filologii, native speakers z przygotowaniem pedagogicznym, jak również filolodzy, legitymujący się tytułem doktora.

Active Study to gwarancja usług najwyższej jakości, w jak najbardziej przystępnych cenach - sprawdź nasz cennik!

W naszej szkole znajdziesz bogaty wybór kursów językowych na wszystkich poziomach zaawansowania, oferujemy zarówno zajęcia w naszej siedzibie jak i z dojazdem. Swoją ofertę kierujemy także do firm oraz instytucji- Active Study proponuje kursy o różnej intensywności oraz tematyce, także specjalnie dostosowane do indywidualnych wymagań.

Kursy ogólne

Celem nauki w szkole Active Study jest aktywne, swobodne i poprawne porozumiewanie się w języku obcym. Kursy koncentrują się na rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. Ucząc się z nami przede wszystkim rozmawiasz, poznajesz specyficzne słownictwo i zwroty jakich używa się w danym języku, ćwiczysz wymowę i gramatykę. Podczas zajęć słuchacze pracują indywidualnie, w parach i grupach, a zadania i ich tematyka stwarzają im możliwość używania języka w codziennych sytuacjach. Dzięki niewielkiej liczbie osób w grupach wszyscy słuchacze aktywnie uczestniczą w zajęciach, a nie tylko uczęszczają na nie. Oferujemy dwa truby nauczania: spotkania 1 x 90 min./tydzień lub 2 x 90 min./tydzień. 

Egzaminy i certyfikaty językowe

ANGIELSKI
Kursy przygotowujace do ESOL Cambridge First Certificate in English (FCE)
Kursy przygotowujace do ESOL Cambridge Certificate in Advanced English (CAE)
Kursy przygotowujace do ESOL Cambridge Certificate of Proficiency in English (CPE) 
Kursy przygotowujace do Test of English as a Foreign Language (TOEFL) 
Kursy przygotowujace do International English Language Testing System (IELTS)

NIEMIECKI
Kursy przygotowujace do Zertifikat Deutsch (ZD)

NORWESKI
Kursy przygotowujace do Norskprøve

SZWEDZKI
Kursy przygotowujacy do Swedex

NIDERLANDZKI
Kursy przygotowujace do Certificaat Nederlands als Vreemde Taal

FRANCUSKI
Kurs przygotowujący do  Diplôme dEtudes en Langue Français (DELF)

HISZPAŃSKI
Kursy przygotowujace do Diplomas de Espanol como Lengua Extranjera Diploma (DELE) 

WŁOSKI
Kursy przygotowujace do Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (CILS)

ROSYJSKI
Kursy przygotowujace doegzaminu Instytutu Puszkina (PURJ) 

JAPOŃSKI
Kurs przygotowujacy do Japanese Language Proficiency Test (JLPT)

Zajęcia indywidualne

Zajęcia indywidualne to alternatywa dla osób, które pragną szybko i efektywnie nauczyć się wybranego języka, zaś z wielu różnych powodów (brak czasu, zmienne godziny pracy, obowiązki rodzinne) nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w stacjonarnych kursach grupowych. Indywidualna nauka pozwala na osiągnięcie szybszych postępów, gdyż tempo oraz tematyka zajęć dostosowywane jest każdorazowo do potrzeb oraz celów słuchacza. Zajęcia indywidualne to możliwość nauki zarówno w siedzibie szkoły jak i z dojazdem do klienta.

Active Study Standard –  to zajęcia językowe prowadzone metodą komunikacyjną, podczas których student rozwija swoje umiejętności w zakresie:  słuchania, mówienia, czytania oraz pisania z naciskiem na ich użycie w sytuacji komunikacyjnej. 

Active Study Biznes -  to wyjątkowe  zajęcia dla osób aktywnych zawodowo, którym znajomość języka jest niezbędna w codziennej pracy. To nauka języka poszerzona o różnego rodzaju zagadnienia biznesowe (finanse, ekonomia, księgowość etc.), dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Active Study Egzamin – to oferta dla osób pragnących solidnie przygotować się do różnego rodzaju egzaminów z języka obcego (międzynarodowych certyfikatów, matury, egzaminu gimnazjalnego etc.).  Z nami będzie to przyjemne i proste!

Active Study Dzieci –  Zajęcia dla najmłodszych. Wiemy jak ważne jest rozpoczęcie nauki jak najwcześniej. Pod okiem naszych starannie wyselekcjonowanych nauczycieli najmłodsi rozpoczynają rozpoczynają swoją przygodę z językiem poprzez zabawę.

Zajęcia indywidualne organizowane przez Active Study to:

  • elastyczność czasowa (zajęcia odbywają się 07:30 - 21:00, możliwość odwołania zaplanowanej lekcji 24 h przed, możliwość dostosowywania grafiku w zależności od dyspozycyjności)
  • elastyczność merytoryczna (student ma możliwość uczestniczenia w przygotowywaniu programu, może np. określić szczególnie interesujące go zagadnienia językowe, swoje cele w nauce)
  • profesjonalizm i jakość (starannie wybrani lektorzy o wysokich kwalifikacjach zawodowych oraz z pasją do nauczania, okresowa kontrola i ocena postępów słuchaczy)
Kursy dla dzieci i młodzieży

Czy warto wcześnie zaczynać naukę języków obcych?

Naukowcy są zgodni w kwestii wczesnego nauczania dzieci języków obcych. Dzieci należy uczyć już we wczesnych latach szkolnych i nie chodzi tu włącznie o przyswajanie słownictwa.W późniejszych latach zasób leksykalny można przyswoić znacznie szybciej, ale przystosowanie narządów mowy do wymawiania dźwięków innych niż dźwięki mowy rodzimej możliwe jest tylko we wczesnym okresie rozwoju. Osoby, które uczyły się jako dzieci zawsze wyróżniają się lepszym akcentem. Łatwiej jest też wyrobić automatyczne reakcje językowe, które decydują o płynności w posługiwaniu się językiem. W Active Study uczymy dzieci nowoczesnymi metodami, w sposób interaktywny, polisensoryczny, poprzez gry i zabawy, tworzenie map mentalnych i słownikowych. Taki sposób nauczania sprawia, że zajęcia nie są kolejnym nudnym i uciążliwym obowiązkiem, a nauką przez zabawę. Zajęcia prowadzą odpowiednio dobrani lektorzy, którzy są nie tylko profesjonalistami w zakresie języka obcego,ale również, co niemniej istotne, lubią pracę z dziećmi.

Kursy 50 +

Nauczycielka z grupą 50 plusMyśląc o osobach w wieku dojrzałym (50 +), szkoła Active Study przygotowała specjalną ofertę kursów przy filiżance dobrej kawy. Kursy zostały opracowane z uwzględnieniem specyfiki potrzeb osób dorosłych, tematyka zajęć dostosowana jest do grupy wiekowej. Oferta skierowana jest do osób, które chcą poświęcić czas na rozwijanie swoich językowych pasji oraz nauczyć się języka obcego. Spotkania raz w tygodniu, bez stresu i dla przyjemności. Szkoła otrzymała certyfikat Miejsce przyjazne seniorom

Czy wiek jest przeszkodą w nauce języków obcych?
Współczesny świat stawia nas wobec nowych wyzwań. Jednym z nich jest konieczność posługiwania się językami obcymi. Zjednoczona Europa, globalizacja, migracja ludzi w poszukiwaniu pracy lub nowych wrażeń, chęć poznania innych kultur, to wszystko sprawia, że znajomość języków obcych staje się nie tylko oznaką dobrego wykształcenia i przynależności do elity. Staje się taką samą koniecznością jak umiejętność obsługi komputera czy prowadzenia samochodu. Czy wiek jest przeszkodą w nabyciu nowych umiejętności? Czy starsza pani odwiedzająca wnuki w Szkocji lub matka towarzysząca córce w Brukseli skazane są na bierne i nieme uczestnictwo w zakupach i spotkaniach? Nie! Zdecydowanie nie! Znając trochę język angielski, w wieku 53 lat podjęłam trud poznania języka francuskiego właśnie ze względów rodzinnych - by odwiedzając córkę w Brukseli mieć komfort swobodnego komunikowania się. Zadanie to nie było łatwe. Najpierw trudności ze znalezieniem grupy zbliżonej wiekowo, bo trudno uczyć się w towarzystwie osób młodych, o wiele łatwiej przyswajających wiedzę i dysponujących lepszą pamięcią. Taką grupę znalazłam w Active Study w Poznaniu. Szkoła ma dogodną lokalizację w centrum miasta, przyjemny wystrój i sympatyczną kadrę lektorów. Drugim trudnym problemem było przełamanie zniechęcenia, które pojawiło się po drugim miesiącu zajęć. Przyczyną były trudności z wymową głosek charakterystycznych dla francuskiego, języka dla mnie zupełnie nowego i tak innego fonetycznie niż angielski. Przełamanie tego zniechęcenia jest równie ważnym momentem jak decyzja o podjęciu nauki. Dziś kontynuuje naukę na poziomie B1, mam satysfakcję ze zrozumienia coraz większej ilości słów i zwrotów, podejmuje skuteczne próby porozumiewania się z Belgami podczas wizyt u córki. I już nawet nie przeraża mnie francuski w piśmie, pełen kresek, apostrofów i daszków. To też jest do pokonania, trzeba tylko cierpliwości i wytrwałości. Wytrwałości i cierpliwości. Zachęcam wszystkie mamy i babcie!

 

Języki na uczelni:

szwedzki, rosyjski, norweski, niemiecki, japoński, hiszpański, francuski, chiński, angielski, włoski

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Studia w każdym zakątku świata

Elab Expo po raz dziewiąty przyciągnęło osoby zainteresowane edukacją za granicą

czytaj dalej

Czy wybór uczelni ma wpływ na zarobki? Sprawdzamy

Czym należy się kierować wybierając studia, by w przyszłości dobrze zarabiać?

czytaj dalej

5 najważniejszych elementów nauki języków obcych

Nauka języka obcego wymaga odpowiedniej metodologii. Zbyt chaotyczna nauka nie daje zadowalających efektów a często mimo poświecenia jej sporo czasu nie pozwala cieszyć się jakimikolwiek postępami, za to rodzi zniechęcenie, demotywując do dalszej nauki.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane