Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zostań Cyber-Detektywem

razem z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Nowoczesny kierunek studiów dla osób chcących zapoznać się z zawodem detektywa, rozwijać się w zakresie cyber detektywistyki, a także poszerzać swoją wiedzę na temat cyber wywiadu w sieci oraz technik detektywistycznych. We współczesnym świecie informacja odgrywa znaczącą rolę. Jak zaznaczają analitycy z zakresu ekonomii i finansów, staje się ona niemal powszechną, uniwersalną walutą globalnego rynku. W dobie technologii cyfrowych jej przepływ jest warunkiem trwałego rozwoju. Jednocześnie umiejętność szybkiego oraz skutecznego pozyskiwania informacji jest determinantą sukcesu w różnych dziedzinach – pozwoli na zdobycie przewagi nad konkurencją, zapobiegnie kryzysom w firmie oraz będzie kluczowym aspektem w sprawach sądowych.

Zajęcia na kierunku Cyber Detektyw są realizowane w nowoczesnym formacie z naciskiem na praktyczną składową zdobywania wiedzy – 60% wszystkich zajęć stanowi część praktyczna w oparciu o 40% przystępnie podanej teorii. Swoją tematyką studia obejmują wiedzę wprowadzającą do zawodu detektywa, pokazują jak funkcjonują agencje detektywistyczne, przedstawiają metody wywiadu fizycznego i informatycznego (m.in. metody OSINT, Google hacking, webcam hacking, wireless hacking), obsługę i konfigurację urządzeń monitorujących (kamery, systemy GPS, keyloggery sprzętowe czy programowe) oraz pomagają w zdobywaniu praktycznych umiejętności zarządzania systemami operacyjnymi. Dodatkowo w ramach zajęć studenci dowiedzą się o metodach inwigilacji i jej przeciwdziałaniu w XXI wieku oraz nauczą się skutecznie wykrywać podsłuchy różnego rodzaju. Każdy uczestnik zapozna się z analizatorem widma czy też dowie się co to jest termowizja i gdzie można ją zastosować.

Po ukończeniu studiów uczestnik nabywa szeroką wiedzę w zakresie zdobywania informacji, konfiguracji urządzeń monitorujących oraz lekkiego hackingu czyli to co się równa dla CyberDetektywa. Dla wszystkich zainteresowanych w ramach kierunku za dodatkową opłatą jest możliwość uzyskania świadectwa ukończenia kursu detektywistycznego pozwalającego na wyrobienie licencji detektywa.

Opiekun kierunku – inż. Daniel Grześko, absolwent Wydziału Informatyki na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej z listy Sądu Okręgowego w Lublinie – o specjalności informatyka śledcza, bezpieczeństwo systemów informatycznych, odzyskiwanie, zabezpieczanie i usuwanie danych, inwigilacja elektroniczna oraz technika podsłuchowa. Konsultant d/s bezpieczeństwa IT. Założyciel firmy InfoDetect oraz marki InfoBack. Ma praktyczne doświadczenie w pracy przy wykonywaniu audytów bezpieczeństwa, testów penetracyjnych. Prowadził szkolenia z zakresu bezpieczeństwa informacji i technik kontr-inwigilacyjnych dla firm prywatnych i państwowych.

Dla kogo Cyber detektyw

Odbiorcami studiów z zakresu cyber detektywistyki są kandydaci na detektywów, obecni lub przyszli pracownicy Policji i służb specjalnych, którzy pragną podnieść swoje kompetencje oraz być na bieżąco z metodami wywiadu w przestrzeni cyfrowej, technikami podsłuchu i bezpieczeństwem informacyjnym, osoby z działów bezpieczeństwa różnych organizacji oraz zainteresowani pragnący zgłębić tematykę zagadnień detektywistyki, podsłuchu, inwigilacji, a także lekkiego hackingu i cyberbezpieczeństwa.  

Tryb nauki i czas trwania

Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, co dwa lub trzy tygodnie.

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia studiów jest aktywny udział w zajęciach, wykazanie się właściwym poziomem wiedzy, uzyskanie wymaganych zaliczeń przewidzianych w programie studiów oraz przygotowanie i obrona pracy dyplomowej.
 

Powiązane artykuły

Prawo cyfrowe

nowy kierunek studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane