Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zapraszamy na kierunek KOSMETOLOGIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Rekrutacja na kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku została otwarta. W ofercie dostępne są studia na poziomie pierwszego stopnia, po których uzyskuje się tytuł licencjata w zawodzie kosmetologa, a także  dwuletnie uzupełniające studia magisterskie, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra. W programie kształcenia znajdują się przedmioty m.in. z zakresu medycyny w związku z tym studenci realizują zajęcia z dermatologii, medycyny estetycznej, czy mikrobiologii. Natomiast fundament stanowią przedmioty nierozerwalnie związane z ciałem człowieka jak anatomia, histologia, fizjologia czy biochemia. 

Celem kształcenia na kierunku kosmetologia jest przygotowanie do profesjonalnego i kompleksowego wykonywania zawodu, nie tylko w zakresie wykonywania zabiegów, dlatego podczas trzyletnich studiów licencjackich Student poza wiedzą z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, zdrowotnej czy leczniczej, zdobywa również niezbędne informację z takich obszarów jak chemia kosmetyczna, aromaterapia, podologia czy chociażby technologia informacyjna oraz psychologiczne uwarunkowania pracy z klientem. Ważny element nauki stanowi również moduł poświęcony wizażowi i stylizacji. Wielowymiarowy aspekt kształcenia zapewnia dobre przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetologa i prowadzenia własnego gabinetu, ale także daje możliwość ukierunkowania swojej kariery i dalszego kształcenia w bardziej wyspecjalizowanej dziedzinie.

Współczesny kosmetolog jest poddawany wielu oczekiwaniom. Kluczowym aspektem podczas pierwszej wizyty jest zatem wywiad, który pozwala określić, czy problem, z którym zmaga się klient wymaga jedynie przeprowadzenia zabiegu kosmetologicznego, czy może konsultacji z innym ekspertem, dlatego zawód kosmetologa wymaga holistycznego podejścia do pacjenta, które umożliwi profesjonalne rozwiązanie problemu.  Kosmetolog nie tylko oceni stan skóry, rozpozna problem i ustali plan zabiegowy, ale również doradzi, w jaki sposób klient powinien zająć się pielęgnacją. Podczas studiów na tym kierunku Student zdobywa wiedzę niezbędną do rozpoznania stanów chorobowych i umiejętność współpracy z innymi specjalistami w tym zakresie.

Wysoką jakość kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku zapewnia doskonale dobrana kadra, którą stanowią specjaliści zarówno z zakresu nauk medycznych, jak i nauk o zdrowiu.  Większość ekspertów Uczelni to również aktywni praktycy,  którzy poza pracą na uczelni pełnią bardzo ważne funkcje i nieustanie podnoszą swoje kompetencję. Wśród Wykładowców wyróżnić możemy np. lekarzy, ordynatorów, czy też konsultantów z różnych dziedzin. To właśnie zajęcia z ekspertami, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z pracą nad ciałem człowieka, stanowią gwarancję dobrego przygotowania do zawodu przyszłego kosmetologa. Dlatego Wyższa Szkoła Zdrowia kładzie bardzo duży nacisk na praktyczny wymiar studiów i zapewnia studentom realizację praktyk zawodowych w najlepszych ośrodkach i klinikach w naszym regionie. Studenci mogą wybierać pośród gabinetów prywatnych, renomowanych salonów odnowy biologicznej, a także ośrodków klinicznych. 

Dodatkowo Studenci mają możliwość samokształcenia w ramach działającej na kierunku organizacji studenckiej DermoLab WSZ. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku oferuje także możliwość udziału w dodatkowych bezpłatnych szkoleniach, pokazach czy certyfikowanych webinariach. 

Warto dodać, iż na terenie uczelni działa Akademickie Centrum Zdrowia. Jest to przestrzeń, w której Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w praktyce mogą wykorzystać swoją wiedzę, a także nabrać biegłości w świadczeniu usług pod okiem wykwalifikowanego trenera. Można tu skorzystać z profesjonalnych zabiegów lub konsultacji kosmetycznych.

Absolwenci studiów I stopnia mają możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia, z jednoczesnym ukierunkowaniem swojego procesu kształcenia zgodnie z zainteresowaniami, poprzez wybór jednej z dostępnych ścieżek kształcenia.  Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku mają możliwość wyboru jednego spośród czterech dostępnych wariantów: anti-aging, odnowa biologiczna, podologia oraz  nowość w ofercie jaką stanowi kosmetologia w onkologii.  W kosmetologii, jako dziedzinie rozwojowej  możemy zaobserwować bardzo duży trend idący w kierunku kosmetologii anti-aging. To właśnie ta ścieżka kształcenia cieszy się w tej chwili największą popularnością na studiach magisterskich.

Absolwenci, którzy nie zdecydują się na podjęcie studiów II stopnia mogą również kontynuować zdobywanie wiedzy rozpoczynając dwusemestralne studia podyplomowe. W tym przypadku mają szansę na rozwój w obszarze kosmetologii bioestetycznej, trychologii lub podologii. Duża liczba naszych absolwentów z sukcesami kontynuuje naukę na studiach doktoranckich,  a także podejmuje współpracę z uczelnią jako wykładowcy. 

Oferta kształcenia oraz programy studiów Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku dostosowane są do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Między innymi poprzez nieustanne konsultacje z przedstawicielami strefy biznesu należących do Rady Pracodawców Uczelni. Absolwenci Uczelni z sukcesem podejmują pracę w  gabinetach kosmetologicznych, centrach Wellness i SPA, gabinetach odnowy biologicznej i firmach kosmetycznych lub decydują się na otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego. 

 Rekrutacja trwa do 30 września. 
 

Powiązane artykuły

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza na IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem

w czwartek, 21 marca w siedzibie Uczelni

czytaj dalej

DNI OTWARTE 2023 Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Przyjdźcie i przekonajcie się jak wygląda nauka w WSZ w Gdańsku. Podczas odwiedzin będziecie mieli okazję zwiedzenia nowoczesnych pracowni specjalistycznych, w których odbywają się zajęcia. Uzyskacie informacje dotyczące rekrutacji na studia.

czytaj dalej

Studia podyplomowe na kierunku Edukator Diabetologiczny

NOWOŚĆ W WYŻSZEJ SZKOLE ZDROWIA W GDAŃSKU

czytaj dalej

Studiuj DIETETYKĘ w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

WSZ w Gdańsku zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu.

czytaj dalej

ANALIZA SENSORYCZNA KOSMETYKÓW I ŻYWNOŚCI

nowy kierunek studiów podyplomowych

czytaj dalej

TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA - studia podyplomowe

Problemy dotyczące kondycji włosów dotykają coraz większej części społeczeństwa.

czytaj dalej

KOSMETOLOGIA - STUDIA MAGISTERSKIE

ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA - ANTI-AGING

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Nadal nie masz pewności czy kosmetologia to dobry wybór dla Ciebie? Jaką uczelnię wybrać, aby jak najlepiej przygotować się do zawodu?

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA STUDIA DO WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

Rekrutacja w WSZ została już otwarta.

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

przypominamy, że już w dniach 5 – 9 lipca odbędą się Dni Otwarte Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W tych dniach czekać na Was będzie moc atrakcji i niespodzianek!

czytaj dalej

Zapraszamy na kierunek FIZJOTERAPIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Nowy kierunek studiów podyplomowych PSYCHODIETETYKA

w ofercie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane