Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Nowy zawód w 1 rok, bezpłatnie? Tak to możliwe!

Dzięki bogatej ofercie łódzkiej szkoły policealnej Edukacja 4U zdobędziesz wykształcenie m.in. z zakresu kosmetyki, wizażu, masażu, florystki czy jako asystentka stomatologiczna.

Zlokalizowana w Łodzi szkoła policealna Edukacja4u to placówka, w której otrzymasz gruntowne wykształcenie z obszaru wielu dziedzin. Zdobycie tytułu technika ułatwi znalezienie pracy, zmianę zawodu czy założenie własnej firmy. Nauka jest bezpłatna, a zapisy na konkretny kierunek nie wymagają wpisowego oraz egzaminów wstępnych, wystarczy zapisać się online: https://lodz.edukacja4u.pl/zapisy-lodz/

Szeroka gama kierunków i specjalności łódzkiej szkoły policealnej pozwoli zdobyć tytuł uprawniający do wykonywania zawodu lub rozwinąć hobbystyczne zainteresowania.

Edukacja4u to miejsce mogące poszczycić się pozytywną opinią Łódzkiego Kuratora Oświaty, posiadający uprawnienia szkoły publicznej przyznane przez Prezydenta Miasta.

W zajęciach w trybie zaocznym (sobota i niedziela co dwa tygodnie) lub stacjonarnym (trzy dni w tygodniu) uczestniczyć mogą wszystkie osoby pełnoletnie, bez ograniczeń co do górnej granicy wieku oraz posiadające wykształcenie średnie. Nie jest wymagana matura. Oferowane kierunki oraz specjalności zostały przygotowane w oparciu o potrzeby klientów oraz wymogi, jakie przed osobami podejmującymi się zawodowych wyzwań stawia rynek pracy. 

Wśród specjalności cieszących się dużą popularnością klientów znalazły się: kosmetyka, wizaż i stylizacja, masaż, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, florystyka.

Osoby zainteresowane tematem kreowania wizerunku, stylizacji i wizażu z pewnością zainteresuje oferta nauczania na kierunku wizaż i stylizacja. W trakcie rocznego kursu zdobędziesz wiedzę pozwalającą na przeprowadzenie analizy kolorystycznej, rozpoznawania typu urody, rodzaju cery oraz korekcji niedoskonałości skóry przy pomocy profesjonalnego makijażu . Zajęcia praktyczne skupiają się nie tylko na wykonywaniu różnych typów makijażu lecz także na stylizacji fryzur i doborze stroju, który dopełni całą kreację.

Technik usług kosmetycznych wykonuje zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. W programie nauczania znajdziemy także umiejętność pracy na aparaturze kosmetycznej przy zabiegach fizykoterapeutycznych. Szkoła stawia przede wszystkim na praktykę dlatego większość zajęć w całym cyklu kształcenia to zajęcia praktyczne w profesjonalnych pracowniach specjalistycznych.

Placówka oferuje również przygotowanie do zawodu florysty. Wszyscy chcący dowiedzieć się jak profesjonalnie tworzyć bukiety i kompozycje okolicznościowe (np. na ślub, chrzest, pogrzeb) czy kwietne dekoracje wnętrz, balkonów, czy tarasów, otrzymają gruntowną wiedzę w tym zakresie. 

Edukacja4u oferuje również wykształcenie w zakresie popularnych profesji medycznych. Prócz wykonywania zabiegów o charakterze relaksacyjnym, technik masażysta wykonuje masaże lecznicze, sportowe i kosmetyczne. 

W ofercie zawodów medycznych znalazły się również kierunki przygotowawcze do zawodu asystentki stomatologicznej i higienistki stomatologicznej. Gruntowna wiedza i praktyka w obszarze wykonywania zabiegów o charakterze profilaktyczno-leczniczym pozwoli w przyszłości m.in. przeprowadzać badania diagnostyczne, higienizację jamy ustnej, wykonywać wyciski czy udzielać porad w zakresie utrzymania zdrowia i higieny jamy ustnej. Wiele gabinetów stomatologicznych w Łodzi i okolicznych miejscowościach czekają na dyplomowanych pracowników. Dyplom uprawniający do wykonywania zawodu można zdobyć już po roku.

Edukacja4u działa na terenie Łodzi i Krakowa. Jej łódzka siedziba znajduje się w centrum miasta, przy al. Kościuszki 39, lok. 301. Placówka wydaje zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS, Urzędu Miasta i innych

Słuchaczom szkoły przysługuje legitymacja, uprawniająca do zniżek.

Zdobycie upragnionego zawodu nigdy nie było prostsze! 
 

Powiązane artykuły

Zostań INSTRUKTOREM FITNESS w EDUKACJA 4U

Nauka trwa 1 rok (2 semestry). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, co oznacza, że są organizowane w soboty i niedzielę co dwa tygodnie lub raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane