Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wsparcie na starcie

Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i seminaria. To także okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego, podniesienia kwalifikacji i… dobrej zabawy. W dodatku nauka na uczelni wyższej wcale nie musi oznaczać sporego obciążenia dla studenckiej kieszeni.

Wykorzystaj tę szansę i rozpocznij dofinansowane studia dzienne od października.

Założeniem programu jest przygotowanie studentów do podjęcia pracy zawodowej zgodnej z zainteresowaniami i wybranym kierunkiem studiów. Warto podkreślić, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej ma w swojej ofercie 14 kierunków studiów i aż 60 atrakcyjnych specjalności.

Program „Wsparcie na starcie” zapewnia kursy, staże i certyfikowane szkolenia, a także pomoc najlepszych pracodawców – partnerów projektu, którzy będą aktywnie wspomagać studentów w zdobywaniu doświadczenia zawodowego w trakcie staży, praktyk i wizyt studyjnych, pisaniu prac dyplomowych, biznesplanów czy analiz. Partnerzy projektu najlepszym studentom zapewniają zatrudnienie. Pracodawcy uczestniczą także w pokryciu znacznej części kosztów studiów. Studenci przez pierwszy rok nauki będą płacić jedynie 100 zł miesięcznie.

Projekt „Wsparcie na starcie” obejmuje wszystkich studentów studiów dziennych, którzy w roku akademickim 2014/2015 rozpoczną studia dzienne w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a także w Wydziałach Zamiejscowych w Olkuszu, Cieszynie, Żywcu i Krakowie.

Pogodzenie obowiązków zawodowych z nauką ułatwia program „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”, który WSB uruchomiła w 2009 r. Zajęcia w ramach programu odbywają się przez 3 dni w tygodniu, pozostały czas studenci poświęcają na uczestnictwo w szkolenia, praktykach, spotkaniach z praktykami i pracę.

- Chcemy, aby studenci studiów dziennych łączyli wiedzę teoretyczną z praktyczną i już w trakcie studiów w WSB potrafili odnaleźć się na rynku pracy. To wszystko dzięki ciekawym projektom, wyjazdowym seminariom, wsparciu wykładowców i partnerów projektu i doradców zawodowych - mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Życie studenckie

Już od pierwszego dnia studiów studenci WSB zostaną wciągnięci w wir studenckiego życia. Wydarzenia, imprezy, wyjazdy integracyjne, zawody sportowe to okazja do poznania fantastycznych ludzi. Wśród nich jest wielu studentów z zagranicy (m.in. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Norwegii, Turcji czy Ukrainy). Studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uczestniczą w wymianach międzynarodowych (m.in. w ramach programu Erasmus +), podczas których nie tylko studiują i bawią się, ale także pracują.

- Na studiach w ramach programu Erasmus wybrałem Kraj Basków. Tamtejsza uczelnia i wykładowcy są niezwykle przyjaźni studentom. Mieszkańcy są życzliwi dla przyjezdnych, łatwo się z nimi zintegrować. Co ważne – wielu z nich mówi po angielsku. Biskość oceanu sprawa, że można korzystać z lekcji surfingu. Trudno zapomnieć o niesamowitych imprezach w międzynarodowym gronie – wspomina Mateusz Kaczmarczyk, student III roku Logistyki.
Na uczelni prężnie działa także Akademicki Związek Sportowy. Jego członkowie z sukcesami reprezentują uczelnie w zawodach sportowych. Dla wszystkich studentów AZS WSB organizuje nietypowe zawody sportowe, m.in. wyścigi na gokartach, czy zawody na kręgielni.

Zapraszamy ! http://www.wsb.edu.pl/studia-dofinansowane,m,dk,886 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane