Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Praktyczny kurs rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk

Studium postaci, model w ruchu, światłocień, kompozycja, martwa natura, pejzaż – przez całe wakacje w Europejskiej Akademii Sztuk będzie można poszerzyć swoje umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Zajęcia poprowadzi Zuzanna Lewandowska, ilustratorka i grafik. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają.

Kurs ma charakter praktyczny z elementami teorii. Zajęcia będą trwały w sumie 3 miesiące, od czerwca do sierpnia. Odbywać się będą we wtorki w godz. 18.00-21.00 w budynku Europejskiej Akademii Sztuk przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie.

Zapisy można zgłaszać mailowo na adres: e.kwaszczynska-kowalczyk@vistula.edu.pl . W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, numer telefonu. W temacie maila należy wpisać: Kurs z rysunku i malarstwa. Kurs jest odpłatny – 250 zł/miesiąc.

Dodatkowe informacje:

www.eas.edu.pl e.kwaszczynska-kowalczyk@vistula.edu.pl , tel. 22 45 72 404.

– Zapraszamy licealistów i maturzystów, którzy zastanawiają się nad studiami na uczelniach artystycznych, a także osoby, które po prostu lubią malować i chciałyby to robić jeszcze lepiej – zachęca Magdalena Cybulska, pomysłodawczyni kursów, wykładowca Europejskiej Akademii Sztuk. – Uczestnicy będą się uczyć w kameralnych, 15-osobowych grupach, dzięki czemu będą mieli stały kontakt z wykładowcą oraz, co się z tym wiąże, na bieżąco otrzymają korekty i skonsultują swoje projekty – podkreśla Cybulska.

Zajęcia z rysunku obejmują studium postaci ludzkiej – także akt oraz martwą naturę. Uczestnicy nauczą się obserwacji proporcji ciała ludzkiego, charakteru modela, bryły, ułożenia światłocienia oraz kompozycji. Przygotują rysunek modela w ruchu (szybkie szkice). Będą się posługiwać takimi materiałami jak węgiel, ołówek i tusz.

Część malarska będzie poświęcona obserwacji natury. Uczestnicy będą malować modela, martwą naturę oraz pejzaż. Będą posługiwali się takimi jak materiałami malarskimi farby akrylowe, olejne czy akwarele.

---------------------------

Europejska Akademia Sztuk jest niepubliczną uczelnią artystyczną założoną przez prof. Antoniego Fałata – jednego z czołowych polskich malarzy. Akademia prowadzi studia I i II stopnia na kierunkach grafika i malarstwo oraz studia inżynierskie I stopnia na kierunku architektura i urbanistyka. Uczelnia odwołuje się do tradycji sztuki europejskiej. Wspiera studentów i dba o promocję ich twórczości, biorąc udział w licznych wydarzeniach artystycznych oraz organizując wystawy. Uczelnia istnieje od 1992 r. Wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.

www.eas.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane