Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

REKONWERSJA

BEZPŁATNE KURSY I SZKOLENIA DLA BYŁYCH ŻOŁNIERZY

Jesteś żołnierzem zawodowym, a Twoja służba dobiegła końca? Chcesz aktywnie działać na rynku pracy? Rozszerz posiadane przez siebie kwalifikacje i skorzystaj ze szkoleń oferowanych przez Akademię Kształcenia Kadr Medica, a finansowanych przez Wojskowe Biuro Emerytalne. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 czerwca 2011 r. w sprawie pomocy w zakresie doradztwa zawodowego, przekwalifikowania, pośrednictwa pracy i odbywania praktyk zawodowych, każdemu żołnierzowi zawodowemu po zakończeniu służby przysługuje pomoc rekonwersyjna, która ma na celu przygotować do podjęcia zatrudnienia. Pomoc finansowa na szkolenie w ramach przekwalifikowania i przyuczenia do zawodu realizowana jest do wysokości limitu ustalanego corocznie przez Dyrektora DSS MON. Jego wysokość  uwarunkowana jest od ilości lat pełnionej służby.

KOSZTY PRZEKWALIFIKOWANIA ZAWODOWEGO POKRYWA SIĘ DO WYSOKOŚCI:

  • po 4 latach służby wojskowej 100% limitu, tj. 1.875,00 zł,
  • po 12 latach służby wojskowej 200% limitu, tj. 3.750,00 zł,
  • po 15 latach służby wojskowej 300% limitu, tj. 5.625,00 zł

W RAMACH POMOCY MOGĄ BYĆ POKRYWANE KOSZTY:

  • przekwalifikowania zawodowego,
  • do 20 przejazdów z miejsca zamieszkania do ośrodka szkolenia i z powrotem (jeżeli odległość przekracza 50 km w jedną stronę),
  • zakwaterowania (do 30 noclegów) w okresie przekwalifikowania zawodowego lub odbywania praktyki zawodowej.

JAK UZYSKAĆ POMOC FINANSOWĄ?

Aby uzyskać pomoc finansową należy złożyć stosowny wniosek oraz zaświadczenie z ośrodka szkolenia o uprawnieniach do prowadzenia szkoleń. Były żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego lub wojskowego komendanta uzupełnień. Natomiast żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem dowódcy jednostki wojskowej.

POMOC W PRZYGOTOWANIU WNIOSKU I W SZKOLENIU

Chcesz zdobyć nowe kwalifikacje. Skorzystaj z naszej oferty szkoleń, a będziesz miał gwarancję profesjonalnego przygotowania do pracy w wybranym zawodzie. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z dużym doświadczeniem, a materiały szkoleniowe i podręczniki na poziomie europejskim z zawartością pełnej wiedzy wymaganej w zawodzie. Przygotujemy Ci stosowane dokumenty, abyś mógł wystąpić o sfinansowanie kosztów szkolenia. Wybrane przez Ciebie szkolenie przystosujemy do Twoich możliwości czasowych.

POMOC W WYBORZE KURSU/SZKOLENIA

Nie jesteś jeszcze zdecydowany co do wyboru dalszej kariery? Zapraszamy do naszego działu kursów i szkoleń a nasz doradca zawodowy z przyjemnością określi Twoją indywidualną ścieżkę kariery i znajdzie idealne rozwiązanie specjalnie dla Ciebie. Szczegółowe informacje uzyskasz pod nr telefonu - 500 607 705.

OFERTA BEZPŁATNYCH KURSÓW I SZKOLEŃ W RAMACH REKONWERSJI

Nasza oferta szkoleniowa jest bardzo szeroka. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki oferta kursów
W razie jakichkolwiek pytań i niejasności prosimy o kontakt telefoniczny, chętnie wszystko wyjaśnimy.
tel. 500 607 705 

Powiązane artykuły

TECHNIK MASAŻYSTA

Bezpłatna nauka! Technik masażysta wykonuje nie tylko masaż leczniczy, ale również sportowy i kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej.

czytaj dalej

KURS PODSTAWOWY DIETETYKA

Kurs jest przeznaczony dla osób, które są zainteresowane zdrowym odżywianiem lub chcą związać swą przyszłość zawodową z dietetyką.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane