Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

OBRONA DOKTORATU ONLINE? Akademia WSB UDOWODNIŁA, ŻE TO MOŻLIWE!

Nauka i praca zdalna to czynności, które nikogo już dziś nie dziwią. Akademia WSB udowodniła właśnie, że nawet tak ważne wydarzenie, jakim jest obrona rozprawy doktorskiej – również jest możliwe bez wychodzenia z domu!

Przez ostatnie tygodnie zdążyliśmy przyzwyczaić się do pracy i nauki prowadzonej zdalnie. Akademia WSB, korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia, szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości. Umożliwiła swoim studentom kształcenie wyłącznie w formule online, włączając w to nawet obronę prac dyplomowych. 

Uczelnia od wielu lat wykorzystuje różne formy nauczania zdalnego i ma w tym duże doświadczenie, dlatego ograniczenia spowodowane koronawirusem nie przeszkodziły jej w kontynuacji kształcenia. Ponadto pierwszy raz w historii Uczelni zdalnie odbyła się obrona pracy doktorskiej. Stopień doktora uzyskała w ten sposób Pani Sylwia Mokrysz.

Wydarzenie odbyło się za pośrednictwem specjalnej platformy wideokonferencyjnej, rozprawa doktorska dotyczyła tematu: „Implementacja i kontrola realizacji strategii marketingowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych na rynku kawy”, a promotorem pracy był dr hab. Grzegorz Maciejewski, prof. UE. 

Cały proces odbył się bez żadnych zakłóceń, a świeżo upieczona Pani Doktor, po zakończeniu obrony podkreślała, że mimo braku bezpośredniego kontaktu z komisją, była zestresowana.

„Cieszę się, że wszystko przebiegło pomyślnie. Niecodziennie broni się stopnia doktora, a zwłaszcza w takim trybie, bez rzeczywistej obecności drugiego człowieka, dlatego czuję dużą satysfakcję, to było bardzo ciekawe doświadczenie. Odbyłam w swoim życiu już wiele egzaminów, ale ten bez wątpienia był dla mnie najważniejszy, a jego pozytywne zakończenie napawa mnie wyjątkową dumą. Dziękuję za możliwość obrony online, całość była świetnie zorganizowana, a atmosfera, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu – wyjątkowa” – komentowała Pani Sylwia Mokrysz.

Serdecznie gratulujemy! 
 

Powiązane artykuły

Mobile and Cloud Computing w Akademii WSB

W roku 2024-2025 Akademia WSB prowadzi studia licencjackie na kierunku Informatyka ze specjalizacją Mobile i Cloud Computing. Celem tego programu jest wyposażenie studentów zarówno w wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne niezbędne do udanej kariery w branży IT.

czytaj dalej

Logistyka w Akademii WSB

– specjalność Menedżer Logistyki z międzynarodową akredytacją ELA

czytaj dalej

18. Festiwal Nauki Akademii WSB

Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy?

czytaj dalej

Doktorat Honoris Causa Akademii WSB dla prof. dr hab. inż. Michała Kleibera

W dniu 23 września 2021 r. o godz. 12.00 w Akademii WSB odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii WSB Panu Profesorowi Michałowi Kleiberowi.

czytaj dalej

Akademia WSB na podium Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 3. miejsce w Polsce i jest jedyną Uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

czytaj dalej

Poradnik maturzysty 2021

Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga inspiracji i motywacji.

czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU

W dniu 13 kwietnia 2021 r. o godz. 13:30 rozpoczynają się wirtualne Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone jest innowacjom społecznym, bardzo szeroko rozumianym, które mają potencjał do tego, by zmienić świat wokół nas na lepsze.

czytaj dalej

Ostatnie wolne miejsca na studia podyplomowe dla nauczycieli

Studiuj ONLINE bez wychodzenia z domu!

czytaj dalej

Pomnik - ławeczka z postacią Pani Barbary Pikiewicz

W westybulu Akademii WSB stanęła ławeczka - pomnik z postacią Pani Barbary Pikiewicz Założycielki i Kanclerza Akademii WSB.

czytaj dalej

Festiwal Nauki ONLINE w Dąbrowie Górniczej już w marcu!

7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB zaprasza: 23-29 stycznia 2021 r.

czytaj dalej

Akademia WSB uzyskała – CEEMAN IQA Accreditation

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane