Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Na Ratunek Ziemi

Relacja z zajęć terenowych poznańskiego Wydziału Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa

Zajęcia terenowe w Poznaniu prawie dobiegają końca! Wszystkie grupy studenckie dotychczas pilnie wywiązywały się z obowiązków oraz wykazywały dużą inwencję twórczą, jeśli chodzi o podejście do zajęć z tego zakresu!

Wydział w Poznaniu, z racji kształcenia dużej ilości studentów i trwającej wciąż pandemii koronawirusa, niestety musiał zrezygnować z klasycznych zajęć w terenie, na rzecz zajęć organizowanych w formie online, jednak… Nasi studenci pokazali, że nawet tego typu formę można przemienić w aktywność fizyczną oraz działanie na rzecz środowiska!

Głównym tematem zajęć terenowych było hasło: Na Ratunek Ziemi – interpretowane w wieloraki sposób. Przy okazji studenci podchodzili także do zaliczenia wychowania fizycznego. Ideą było przygotowanie prezentacji we wskazanym wyżej temacie oraz pokonanie w ciągu konkretnego dnia dystansu na minimum 3 km.

Czy studenci zaskoczyli poznański Wydział? Oczywiście – łącząc aktywność z działaniem w myśl hasła: Na Ratunek Ziemi! Dostarczona przez studentów fotorealcja z tychże zakresów niebywale ucieszyła organizatorów zajęć.

Nasi drodzy poznaniacy wyruszyli między innymi zdobywać Śnieżkę czy przemierzać Wydmę Łącką w Słowińskim Parku Narodowym. Pokazali, że można łączyć sport wraz z dbałością o środowisko, czego dowodem są zdjęcia z licznych spacerów po lesie, podczas których studenci zbierali napotkane po drodze śmieci. Idąc dalej – jedna z naszych studentek pokusiła się nawet o posadzenie drzewa wraz z małymi pomocnikami, kształtując jednocześnie w młodym pokoleniu konieczność dbania o naszą planetę.

Jak jeszcze zrozumiana została idea ratowania Ziemi? Także jako slow life, zero waste oraz dawanie ubraniom drugiego życia. Innowacyjne podejście do rozumienia tematu, a jakże istotne z punktu widzenia naszej planety!

Jesteśmy dumni z naszych studentów, którzy dzięki tym zajęciom pokazali wysoką wrażliwość w aspektach ochrony środowiska oraz świadomość potrzeby działania na rzecz Ziemi. Co ważne – dodatkowo odchodząc od monitorów komputerów, by kształtować kondycję fizyczną!

Uważamy, że tego typu zajęcia – zwłaszcza w dobie pandemii – pozwoliły oderwać się naszym drogim poznaniakom od trosk dnia codziennego, przekuwając je w pozytywne działanie!
 

Powiązane artykuły

Ruszył pełną parą nabór zimowy na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedziba w Poznaniu!

Rozpoczęliśmy rekrutację na studia od marca 2024!

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ZAPRASZA

na VII Międzynarodową Konferencję Naukową KULTURA POKOJU, pod hasłem KULTURA GRANIC

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza na szkolenie!

Chorzy ze stresu – dieta i styl życia zwiększające odporność na stres

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza na szkolenie!

Psychoterapia zaburzeń psychicznych i seksualnych

czytaj dalej

Zespół stresu pourazowego u ofiar zdarzeń traumatycznych!

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zaprasza na szkolenie w październiku

czytaj dalej

BLACK FRIDAY w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu!

Czekasz z niecierpliwością na Black Friday i liczysz, że uda Ci się znaleźć okazję jedyną w swoim rodzaju? Mamy dla Ciebie coś specjalnego!

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza na szkolenie!

Public Relations dla służb mundurowych

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu

przygotowała specjalną promocję dla aktywnych - bon edukacyjny: Trenujesz-zyskujesz

czytaj dalej

BON EDUKACYJNY - POLEĆ UCZELNIĘ

Jesteś studentem WSB? Poleć Uczelnię innej osobie - jeśli złoży dokumenty rekrutacyjne otrzymasz zniżkę 500 zł w opłatach za studia!

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ZAPRASZA

na szkolenie online "Interwencja i pomoc psychologiczna wobec ofiar agresji i przemocy"

czytaj dalej

21-22 kwietnia 2023 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej KULTURA POKOJU pod hasłem WSPÓŁCZESNE PROBLEMY WOJNY I POKOJU organizowanej przez WSB z siedziba w Poznaniu oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

czytaj dalej

MATURZYSTO, NIE PRZEGAP !

Wykorzystaj BON EDUKACYJNY Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa!

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane