Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

KURS Z ZAKRESU ECHOENDOSKOPII Z ZASTOSOWANIEM SYMULATORA SYMBIONIX

Zapraszamy lekarzy zainteresowanych udziałem w szkoleniu z zakresu echoendoskopii z zastosowaniem symulatora Symbionix. Szkolenie organizowane jest przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, przy współpracy z H-T.Centrum Medyczne.

Termin szkolenia: 29-30.11.2019r.

Miejsce: H-T.Centrum Medyczne - Endoterapia w Tychach.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 r. w sprawie dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów (t.j. Dz.U. 2017, poz. 1923).

CEL SZKOLENIA

Ideą kursu z zakresu echoendoskopii z zastosowaniem symulatora Symbionix jest przekazanie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności i kompetencji do wykonywania specjalistycznych badań diagnostycznych z zakresu echoendoskopii zabiegowej, bez udziału pacjenta, z zastosowaniem specjalistycznego symulatora oraz przy użyciu akcesoriów niezbędnych do wykonywania tego typu badań.

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie podstawowe EUS jest skierowane do lekarzy endoskopistów na początku swojej kariery w wykonywaniu zabiegów z zakresu echoendoskopii przewodu pokarmowego.

PROGRAM SZKOLENIA

Program obejmuje realizację zajęć praktycznych w zakresie echoendoskopii zabiegowej z zastosowaniem specjalistycznego symulatora do treningu Echoendoskopii (EUS) - modelu zapewniającego wysokiej jakości dydaktyczne środowisko dla praktycznego ćwiczenia liniowego i radialnego EUS. Program obejmuje przeprowadzenie ćwiczeń nawigacji w zakresie widzenia bocznego, interpretacji obrazu ultradźwiękowego i rozpoznawania wielu punktów orientacyjnych. Uczelnia wystawia zaświadczenie potwierdzające przyznanie 11 punktów edukacyjnych.

PROWADZĄCY

Dr n.med. Tomasz Romańczyk - specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii, specjalista z europejskimi uprawnieniami do wykonywania zabiegów endoskopowych w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz laparoskopii (pełny cykl szkoleniowy w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego – Instytut Arnauld Tzanck w Saint Laurent du Var, Francja) Autor i współautor 35 publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, redaktor książki i 48 publikowanych streszczeń. Główny badacz w projektach badań klinicznych, a od 2017 roku koordynator krajowy badania w zakresie WZJG. Członek: Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Towarzystwa Promocji Jakości, Rady Naukowej Fundacji WHC, a także Polish Chapter of the International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research (ISPOR), American Society for Gastrointestinal Endoscopy. Od czerwca 2019r. konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii. Kursy endoskopowe prowadzi od 12 lat.

Kurs prowadzony jest w H-T.Centrum Medyczne- Endoterapia w Tychach, Al. Bielska 105

Rejestracja odbywa się ON-LINE Dokumenty rekrutacyjne należy składać osobiście w siedzibie WST: Katowice, Rolna 43.
 

Powiązane artykuły

OTWIERAMY REKRUTACJĘ NA AKADEMII ŚLĄSKIEJ!

Skorzystaj z PROMOCJI NA START!

czytaj dalej

Studiuj medycynę !

Preferencyjne kredyty dla studentów medycyny z możliwością całkowitego umorzenia

czytaj dalej

Rekrutacja na semestr letni w Akademii Śląskiej trwa!

Zapisz się już na studia od marca i skorzystaj z promocji: NA OSTATNI DZWONEK

czytaj dalej

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI 2022/2023

Już od 15 listopada 2022 r. Akademia Śląska oficjalnie uruchamia pierwszą rekrutację na studia rozpoczynające się w semestrze letnim 2022/2023 r.

czytaj dalej

12 WRZEŚNIA RUSZAMY Z NOWĄ PROMOCJĄ - NA OSTATNI DZWONEK – ZYSKAJ DO 400 zł

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach przygotowała wyjątkową promocję dla kandydatów pierwszego roku studiów na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych oraz na Wydziale Nauk Medycznych im. Profesora Zbigniewa Religii.

czytaj dalej

RATOWNICTWO MEDYCZNE W WST - NOWY KIERUNEK - NOWE MOŻLIWOŚCI

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowego kierunku studiów pierwszego stopnia - Ratownictwo Medyczne

czytaj dalej

KURSY PRZYGOTOWAWCZE NA STUDIA MEDYCZNE

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach zaprasza kandydatów kierunku Lekarskiego i Pielęgniarstwa na Intensywne kursy przygotowawcze z Biologii i Chemii prowadzone przez akademickich pracowników naukowych WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH im. Prof. Z. RELIGII WST w Zabrzu.

czytaj dalej

PIELEGNIARSTWO – STUDIA W ZABRZU, JAWORZNIE, KNUROWIE LUB KATOWICACH

W ciągu ostatnich lat kształcenie pielęgniarek i pielęgniarzy stało się jednym z głównych i strategicznych działań Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

czytaj dalej

STUDIA MBA - ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Zapraszamy do udziału w II edycji studiów podyplomowych MBA - Zarządzanie w Ochronie Zdrowia prowadzonych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

czytaj dalej

Intensywny Kurs Języka Polskiego dla Obcokrajowców!

Zapraszamy wszystkich, którzy obecnie mieszkają w Polsce, bądź w najbliższym czasie zamierzają przyjechać i chcą w szybkim czasie nauczyć się języka polskiego. Uczestnicy kursu uzyskają umiejętności praktyczne umożliwiające komunikację w języku polskim w pracy, szkole oraz w sytuacjach życia codziennego.

czytaj dalej

Nowe kierunki studiów w WYŻSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ W KATOWICACH

WST w Katowicach otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowych studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunkach: Pielęgniarstwo oraz Mechatronika.

czytaj dalej

Kursy maturalne w WST w Katowicach – matematyka, biologia, chemia

Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach gorąco zachęca młodzież klas maturalnych do zapoznania się z aktualną ofertą intensywnych kursów powtórkowych

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane