Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami jeden z najważniejszych wyborów w życiu. Jeśli interesujesz się naukami humanistycznymi lub społecznymi, to z pewnością na Akademii Ignatianum w Krakowie znajdziesz odpowiedni kierunek dla siebie. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną studiów pierwszego stopnia.

Kierunek: Filozofia

Powszechnie uważa się, że filozofię studiują osoby z głową w chmurach. Niekoniecznie... Jeśli jesteś osobą umiejącą analizować problemy, masz niebanalny sposób wyrażania swojej opinii, potrafisz dyskutować, a wystąpienia publiczne nie są dla Ciebie przeszkodą, to dobrze trafiłeś. Filozofia jest dla ludzi dociekliwych, analizujących różne poglądy na świat, a przede wszystkim jest (jak sama jej nazwa głosi) umiłowaniem mądrości. Po tym kierunku studiów znajdziesz zatrudnienie w: galeriach sztuki, muzeach oraz we wszelkich instytucjach kulturalnych. Specjalność, którą chcemy rozwijać w trakcie całego toku studiów, wybiera się już na samym początku. Wśród nich są:
- Edukacja etyczna

- Etyka i coaching

- Filozofia klasyczna i współczesna

- Philosophy for the contemporary culture

Kierunek: Kulturoznawstwo

Jest to wymarzony kierunek dla prawdziwego humanisty zachwycającego się otaczającym go światem. Kulturoznawstwo inaczej mówiąc, znajomość kultury. Na tym kierunku studiów spotykają się osoby zafascynowane kinem, teatrem czy literaturą. Mając takie zainteresowania, już z założenia można wywnioskować, że są to osoby myślące nietuzinkowo, abstrakcyjnie i potrafią krytycznie, a zarazem sprawiedliwie, oceniać dane zjawiska społeczne. Kulturoznawstwo nie jest kierunkiem stricte zawodowym, on służy jako uzupełnienie i cenny dodatek do innego kierunku studiów - np. dziennikarstwa. Na naszej uczelni specjalność jest podejmowana w trakcie trwania trzeciego semestru. Do wyboru mamy:
- Cyberkultura i media

- Sztuki wizualne i teatr

- Turystyka kulturowa

- Zarządzanie instytucjami kultury

Kierunek: Turystyka i rekreacja

Opisanie zabytku nie stanowi dla Ciebie problemu, przebyłeś niejedną podróż, a geografia i języki obce, to przedmioty, w których czułeś się najpewniej w szkole? W takim razie mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Studiuj turystykę i rekreację. Tam poznasz i rozwiniesz swoje zdolności z zakresu: logistyki, marketingu, zarządzania, hotelarstwa, kultury, a przede wszystkim poznasz ciekawe osobistości. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w hotelach, będą mogli pracować jako przewodnicy, być opiekunami turystycznymi, jak również profesjonalnie prowadzić działalność agroturystyczną. Specjalności, które oferuje Akademia to:
- Turystyka regionalna

- Turystyka biznesowa i kwalifikowana

Kierunek: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Prowadzisz bloga, wśród znajomych jesteś specjalistą od nowinek ze świata mediów, a może jedną z twoich ulubionych propozycji na spędzanie czasu wolnego jest poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie z nimi kontaktów? Czy to nie brzmi znajomo? Dziennikarstwo to kierunek, który wymaga od studentów nieustannego obserwowania świata, znajomości podstawowych modeli komunikowania oraz odpowiedzialności i odwagi towarzyszącej przy jakichkolwiek wypowiedziach. Z pewnością nie jest to kierunek dla szarych myszek. Media potrzebują ludzi, którzy nie boją się mieć własnego zdania i potrafią oddzielić informację od opinii. Fascynację mediami można pogłębiać na specjalnościach takich jak:
- Dziennikarstwo radiowe

- Dziennikarstwo telewizyjne

- Dziennikarstwo internetowe

- Dziennikarstwo prasowe

Kierunek: Psychologia

Psycholog to najprościej mówiąc osoba niosąca pomoc dla naszej psychiki. Zajmuje się on między innymi diagnozą i opiniowaniem naszej kondycji psychicznej. Od osoby będącej psychologiem oczekuje się zrozumienia, subiektywizmu, cierpliwości i empatii. Nie są to studia stricte humanistyczne. Już od początkowych semestrów studenci poszerzają swoją wiedzę z zakresu pracy i budowy mózgu. Osoba z dyplomem ukończenia studiów znajdzie zatrudnienie między innymi w: szpitalach, hospicjach, zakładach poprawczych, szkołach, firmach szkoleniowych lub może pracować jako biegły sądowy. W zależności od miejsca, w którym chcielibyśmy w przyszłości nieść pomoc, w trakcie studiów można wybrać jedną specjalność spośród:
- Psychologia kliniczna

- Psychokryminologia

- Wspomaganie rozwoju

- Psychologia zarządzania

Kierunek: Filologia angielska

Aktualnie język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Za pomocą niego możemy porozumiewać się niemal w każdym kraju. Znajomość tego języka staje się niezbędna do wykonywania zawodów nie tylko na wyższych stanowiskach. Na filologii angielskiej spotykają się osoby, które chcą udoskonalić swoje zdolności językowe, jak również bliżej poznać kulturę krajów anglojęzycznych. Po tych studiach jest wiele możliwości znalezienia pracy na przykład w szkołach, instytucjach i firmach czy biurach podróży. Na filologii angielskiej wyróżniamy trzy specjalności:
- Nauczanie języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych

- Redakcja tekstów anglojęzycznych

- Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Kierunek: Pedagogika

Pedagogika to jeden z najpopularniejszych kierunków w Polsce. By studiować ten kierunek, należy być osobą otwartą na świat, lubić przebywać i rozmawiać z ludźmi, być opanowanym, taktownym, a przy tym kreatywnym. Praca pedagoga wiąże się z ukazywaniem wartości i niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Absolwenci pedagogiki mogą szukać zatrudnienia w szkołach (jako nauczyciel), zakładach pracy, poradniach, fundacjach i stowarzyszeniach. W zależności od naszych predyspozycji do wykonywania tego zawodu należy wybrać daną specjalność:
- Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna

- Logopedia 

- Resocjalizacja kreująca

- Pedagogika szkolna z profilaktyką społeczną

Kierunek: Praca socjalna

Praca socjalna jest to świadczenie na rzecz poprawy funkcjonowania poszczególnych osób lub rodzin w ich środowisku społecznym. Kandydat na te studia powinien mieć co najmniej ogólne pojęcie o dobru wspólnym i dobru jednostki. Pracownik socjalny zajmuje się stwarzaniem odpowiednich warunków życia dla osób ubogich, starszych, samotnych, uzależnionych, jak również ma zapobiegać patologiom. Osoba na tym stanowisku organizuje pomoc materialną, psychologiczną oraz konstruuje projekty działań społecznych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Specjalności, które oferuje Ignatianum to:
- Praca socjalna z dzieckiem i rodziną
- 
Praca socjalna z migrantami i uchodźcami

- Aktywizacja, poradnictwo i wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych

Kierunek: Administracja i polityka publiczna

To kierunek dla pasjonatów prawa, polityki, historii i gospodarki. Jest to kierunek odpowiedni dla osób, które marzą o stałej pracy z konkretnymi obowiązkami. Do wykonywania tego zawodu niezbędna jest umiejętność pracy w zespole i utrzymywania stałych kontaktów. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów przygotowują absolwenta do pracy w instytucjach administracji państwowej, samorządowej oraz szeroko rozumianej administracji publicznej. Specjalności:
- Administracja publiczna i służby państwowe

- Administracja samorządowa i fundusze europejskie

- Analityk i koordynator polityk publicznych w administracji

- Administration and Public Policy in the European Union

Kierunek: Nauki o polityce

Obrady sejmowe i rozporządzenia nie są Ci obce. Dzień zaczynasz od przeglądu prasy, włączenia serwisów informacyjnych z ciekawością, że wydarzy się coś przełomowego. Jeśli utożsamiasz się z tym opisem, to lepiej trafić nie mogłeś. Nauki o polityce pozwalają zdobyć wiedze z zakresu: ekonomii, historii, a przede wszystkim polityki. Po tych studiach znajdziesz szeroką gamę zawodów, od pracy w marketingu po karierę polityczną. Oto specjalności, które możesz wybrać:
- Cyberbezpieczeństwo

- Logistyka bezpieczeństwa

- Bezpieczeństwo publiczne

- Public Relations i marketing polityczny

- International Politics and Communication

- Zarządzanie informacja i media

Kierunek: Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej

Jest to najnowszy kierunek na Akademii Ignatianum. Opiera się na położeniu akcentu na wyposażenie studentów w biegłe umiejętności posługiwania się narzędziami nowych technologii w procesie zarządzania. Zdobytą wiedzę wykorzystuje się między innymi w zarządzaniu środkami masowego przekazu. Na ten moment można podjąć jedną z dwóch specjalności:
- Zarządzanie w administracji publicznej
- 
Infobrokering i zarządzanie informacją

Przedstawione wyżej kierunki to kompletna oferta edukacyjna studiów I stopnia, jaką oferuje Akademia Ignatianum w Krakowie. Więcej szczegółów na temat kierunków i rekrutacji pod adresem: https://studia.ignatianum.edu.pl
 

Powiązane artykuły

UNIWERSYTET IGNATIANUM W KRAKOWIE

Akademia Ignatianum w Krakowie podniesiona do rangi uniwersytetu

czytaj dalej

Druga tura rekrutacji trwa! Aplikuj i dołącz do nas!

AKADEMIA IGNATIANUM W KRAKOWIE ZAPRASZA!

czytaj dalej

A po maturach szukaliśmy wymarzonych studiów – rekrutacja 2023 za 3…2…1…

Tik tak, tik tak… zegar tyka, a czas na wybór kierunku studiów kurczy się niemiłosiernie! Akademia Ignatianum w Krakowie oferuje bezpłatne studia stacjonarne w samym centrum Krakowa!

czytaj dalej

Tydzień Otwarty Akademii Ignatianum w Krakowie

13.03 - 17.03.2023

czytaj dalej

Studiuj w samym centrum Krakowa !!!

AKADEMIA IGNATIANUM W KRAKOWIE NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA STUDIA I STOPNIA ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

czytaj dalej

DLACZEGO MY?

ZALETY STUDIOWANIA W AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE

czytaj dalej

5 kwietnia 2022 Dzień Otwarty Akademii Ignatianum w Krakowie

Na spotkaniu poznacie ofertę edukacyjną, warunki i terminarz rekrutacji, przybliżymy Wam tematykę stypendiów oraz przedstawiamy możliwości wyjazdów zagranicznych podczas studiów

czytaj dalej

Akademia Ignatianum w Krakowie ogłasza II turę rekrutacji

Poznaj kierunki

czytaj dalej

Nowy kierunek studiów podyplomowych: ETYKA DLA NAUCZYCIELI

W AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE

czytaj dalej

Dzień Otwarty Akademii Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się online 14 kwietnia br. w godzinach 17:00-19:00

czytaj dalej

Ignacjański Piknik, czyli Dzień Otwarty w Akademia Ignatianum w Krakowie!

Zwiedzanie uczelni, wykłady otwarte, gry, zabawy, poczęstunek. Start 12.04.2019 godzina 9.30.

czytaj dalej

Akademia Ignatianum ZAPRASZA

Ile szkół wyższych, tyle zwyczajów, myśli przewodnich, ale jeden cel – uzyskanie uprawnień do wykonywania wymarzonego zawodu. Na krakowskich uczelniach możemy rozwijać się praktycznie we wszystkich dziedzinach. Wśród nich wyróżniamy Akademię Ignatianum i to właśnie niej będzie poświęcony ten tekst.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane