Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Festiwal SWPS

[b]Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej[/b] łączy naukę z pasją. Kino plenerowe, koncerty, malowanie graffiti, turnieje, wystawy, debaty i warsztaty – to tylko część atrakcji festiwalu skierowanego do licealistów, studentów i wszystkich osób zainteresowanych nauką, nowymi technologiami, kulturą i sztuką, który odbędzie się w dniach [b]24-25 maja[/b] w siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Festiwal SWPS to inicjatywa studentów i wykładowców uczelni, która ma na celu wymianę doświadczeń, pasji naukowych oraz aktywności niezwiązanych ściśle z badaniami naukowymi. – Chcieliśmy stworzyć przestrzeń dla prezentacji aktywności, które są lub mogą być istotnym elementem uczelnianej rzeczywistości. Aktywności, które wspierają rozwój intelektualny i twórczy studentów, dają możliwość rozwoju różnych zainteresowań i zdobywania nowych kompetencji – mówi Małgorzata Wawrzyniak, psycholog SWPS współorganizująca projekt.

Co się będzie działo podczas tegorocznego Festiwalu SWPS? Przede wszystkim otwarte i interaktywne warsztaty psychologiczne, dziennikarskie, językowe czy wielokulturowe. Uczestnicy poznają przyczyny ludzkich zachowań, dowiedzą się, na co zwracają uwagę mężczyźni, a na co kobiety podczas romantycznych spotkań, a także sprawdzą, ile wspólnego mają dzisiejsze muzyczne teledyski z religią voodoo. Z kolei osoby zainteresowane pracą w mediach na warsztatach dziennikarskich poczują się jak rasowy reporter: nagrają swój reporterski stand-up albo na kilka minut wcielą się w rolę „pogodynki”.

Festiwal zainauguruje długofalowy projekt „Ogród interakcji” – otwarte miejsce spotkań i poszukiwania znaczenia technologii w życiu człowieka. – Uczestnicząc w naszych warsztatach projektowania interakcji można stać się ogrodnikiem. Każdy będzie mógł zasadzić w ogrodzie swój kawałek technologii, a potem pielęgnować i rozwijać swoje dzieło. Uczestnicy napiszą między innymi swój pierwszy autorski program komputerowy, za pomocą którego nie tylko wprawią różne obiekty w ruch, ale nawet wyrażą emocje poprzez dynamikę tego ruchu. – mówi Wiesław Bartkowski, kierownik specjalności Projektowanie interakcji człowiek – technologia.

Podczas festiwalu neurokognitywiści SWPS pokażą możliwości badawcze neuronauki, m.in. jak działa wykrywacz kłamstw, Koło Naukowe Psychologii Lotniczej i Kosmicznej wyjaśni, czy oszalejemy na Marsie, psychologowie biznesu SWPS zaprezentują serię badań nad marką Warszawa, realizowanych przez studentów pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja Falkowskiego i dr Alicji Grochowskiej, a psychologowie społeczni w formie prezentacji filmowych wyjaśnią, w jaki sposób ludzie ulegają autorytetom. Uczestnicy pod okiem prof. Klausa Bachmana, politologa SWPS przejdą przez symulacje procesu sądowego, zobaczą pokaz kaligrafii chińskiej w wykonaniu studentów z Koła Studiów Azjatyckich: Chiny i Azja Wschodnia, a w ramach panelu dyskusyjnego pt. „Czemu nie grasz? Bo teraz babcia gra!”, poznają kulturowe aspekty gier wideo.

Festiwal SWPS to nie tylko nauka, ale także rozrywka i sztuka. Na uczestników czeka kino plenerowe z projekcją filmów pt. „Kumare. Guru dla każdego” w reżyserii Vikrama Gandhi’ego oraz „Rocky Horror Picture Show” w reżyserii Jima Sharmana, muzyczny maraton z udziałem zespołów amatorskich reprezentujących różne nurty muzyczne, spotkanie z wykładowcami Laboratorium „Projektowanie Kultury” SWPS połączone z projekcją fragmentów spektaklu „Życie seksualne dzikich” Nowego Teatru w Warszawie, a nawet III Turniej Magii i Miecza SWPS. Uczestnicy obejrzą również wystawę prac studentów grafiki SWPS we Wrocławiu pt. „Uruchomić wyobraźnię” i wyzwolą własną kreatywność tworząc graffiti na jednej ze ścian wieży budynku warszawskiej siedziby SWPS.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Więcej informacji o Festiwalu SWPS na stronie www.swps.pl w zakładce „nauka i rozwój”. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane