Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje kurs English for the Media

Z myślą o dziennikarzach, studentach dziennikarstwa, nadawcach, producentach, twórcach treści internetowych, rzecznikach prasowych, specjalistach public relations i każdego, kogo media interesują i inspirują, w drugiej połowie lipca, [b]Dolnośląska Szkoła Wyższa[/b] organizuje kurs [b]English for the Media[/b]. Będzie go prowadziła Diane Nottle, autorka programu, która przez ponad 20 lat była redaktorem [b]The New York Timesa[/b].

Diane Nottle, która już pięciokrotnie uczyła w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, powraca do Wrocławia z kolejnym autorskim kursem. Uczestnicy kursu nauczą się jak używając języka angielskiego pisać informacje prasowe, prowadzić wywiady i korzystać z mediów cyfrowych. Jednocześnie poszerzą znajomość słownictwa z zakresu mediów, udoskonalą wymowę i gramatykę oraz poznają różnice między mediami polskimi a anglojęzycznymi.

Podczas kursu materiały medialne zostaną użyte jako podstawowe i główne źródło w procesie nauczania języka angielskiego. Uczestnicy zapoznani zostaną z technikami dziennikarskimi oraz nauczą się ich wykorzystywania dla potrzeb pracy w mediach.

Kurs będzie miał charakter warsztatowy i interaktywny, w ramach zajęć poruszane będą zagadnienia i tematy proponowane również przez jego uczestników. Studentów zachęcamy do pracy na zajęciach z własnymi laptopami lub innym sprzętem, który wykorzystują w swojej pracy zawodowej.

Kurs obejmuje 30 godz. lekcyjnych. Zajęcia poprowadzi native speaker – certyfikowana nauczycielka języka angielskiego współpracująca od kilku lat z DSW, Diane Nottle.

Dla osób, które ukończą kurs, wydane zostaną zaświadczenia.

Diane Nottle – lektorka posiada certyfikat upoważniający do uczenia obcokrajowców języka angielskiego (Certificate in English language teaching, New School University). Diane Nottle przez ponad 20 lat była redaktorem The New York Times, pisząc artykuły o tematyce związanej ze sztuką i kulturą. Jest też autorką ponad stu artykułów opublikowanych w międzynarodowej prasie (między innymi w China Daily USA, The National - anglojęzycznej gazecie w Abu Dhabi). Wykładała dziennikarstwo na uczelniach w Vancouver, Bostonie, Kolorado, Columbia University w Nowym Jorku oraz Hunan University of Science and Technology w Chinach. Obecnie pracuje w City University of New York's Graduate School of Journalism, ucząc międzynarodowych studentów. Jest również autorką bloga adresowanego do dziennikarzy.

Termin
18 lipca – 1 sierpnia 2013 r. (terminy zajęć: 18, 19, 22, 23, 25, 26, 29, 30, 31 lipca i 1 sierpnia); proponowane godziny: 16.30 – 19.00 (w tym 15 min. przerwy) – w zależności od zainteresowania kursem istnieje możliwość utworzenia drugiej grupy, porannej lub południowej.

Więcej na: http://www.iisce.dsw.edu.pl/iisce/english-for-the-media/

Kontakt i rekrutacja:
Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją
Wydział Nauk Pedagogicznych
Dolnośląska Szkoła Wyższa, ul. Strzegomska 55, 53-611 Wrocław
tel./fax 71 356 15 72 lub 504 073 004
e-mail: iisce@dsw.edu.pl

www.dsw.edu.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane