Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Wtorek, 15 Luty 2011

WSH-megaimprezy

Wrocławski stadion na Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012, którego budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 roku pozostaje jeszcze w budowie, ale nasi specjaliści są już na starcie do zdobycia wyższego wykształcenia, które pozwoli im na [b]profesjonalną organizację mega przedsięwzięć kulturalnych[/b] i odnalezienie się w międzynarodo-wym środowisku.

Wtorek, 08 Luty 2011

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z Wiedzy o Społeczeństwie

[b]Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu[/b] po raz kolejny organizuje [b]BEZPŁATNE[/b] warsztaty przedmaturalne z [b]WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE[/b], na które zaprasza wszystkich chętnych maturzystów. Warsztaty zawierają tematykę związaną z najtrudniejszymi zagadnieniami realizowanymi na przedmiocie wiedza o społeczeństwie w szkole średniej. Uzupełnione będą stosownymi prezentacjami multimedialnymi a także ćwiczeniami z tekstem źródłowym.

Czwartek, 20 Styczeń 2011

„Organizator Megaimprez” - Jedyna taka specjalność w POLSCE dla Ciebie w WSH!

Zostały ostatnie wolne miejsca na unikatową specjalność na studiach II Stopnia na kierunku Zarządzanie prowadzoną całkowicie w języku angielskim „Organizator Megaimprez”.

Wtorek, 18 Styczeń 2011

Specjalistyczne studia współfinansowane ze środków UE – zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego

Partnerstwo Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Portu Lotniczego we Wrocławiu S.A. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów II stopnia (uzupełniające magisterskie) bezpieczeństwo narodowe, specjalność zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego, które współfinansowane są ze środków UE. Specjalność, w której partnerem jest Port Lotniczy Wrocław SA, realizowana jest w ramach projektu: Rozwój potencjału dydaktycznego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Poniedziałek, 17 Styczeń 2011

WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE

Zostań naszym studentem! WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE 40 miejsc dofinansowywanych - dzięki dotacji czesne tylko 240 zł miesięcznie Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 12 marca 2011 Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w sesjach dwudniowych: sobota, niedziela

Czwartek, 13 Styczeń 2011

A propos PR… spotkanie z Aliną Stahl

W najbliższą niedzielę (16 stycznia 2011 r.), w ramach comiesięcznych spotkań dotyczących problematyki public relations, gościem red. Wiesława Gałązki z DSW będzie Alina Stahl - Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Euro Banku SA. Tematem przewodnim spotkania będzie public relations w sytuacjach kryzysowych.

Czwartek, 13 Styczeń 2011

Zawody okręgowe 52. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Zawody okręgowe 52. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zostaną przeprowadzone 15 stycznia 2011 r. w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady jest „Sport w życiu społecznym”. Dolnośląska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 16 najlepszych uczelni publicznych i niepublicznych w kraju, tworzących Komitety Okręgowe Olimpiady, która w tym roku została objęta honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP. W 2008 r. Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia zgodził się objąć honorowym patronatem zawody okręgowe Olimpiady we Wrocławiu.

Wtorek, 04 Styczeń 2011

W dniach od 11 do 14 stycznia 2011 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne.

[b]Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia targów.[/b] Skorzystajcie z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały dla Was profesjonalną ofertę. Będziecie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni. To najbardziej wiarygodne źródło, pytajcie o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie – domy studenckie, wymiana studencka z uczelniami zagranicznymi. Przekonacie się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze uczelni, bądź też poszukacie innej. Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów jak i wyboru przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji. W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoją ofertą czekają na Was pracownicy działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni, które goszczą w naszych miastach. Do zobaczenia na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2011.

Poniedziałek, 20 Grudzień 2010

Prestiżowe studia MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa z dumą przedstawia swój najnowszy i zarazem najbardziej elitarny produkt - studia MBA. Program MBA w WSH, we współpracy z Leipzig Graduate School of Management, przygotowany został z myślą o ludziach, którzy na co dzień pracują na stanowiskach kierowniczych w średnich i dużych firmach oraz organizacjach: menedżerowie wyższego szczebla, dyrektorzy, przedsiębiorcy, jednak często nie posiadających wykształcenia kierunkowego w tym zakresie. Istotą programu MBA jest wykorzystanie posiadanych już przez uczestników doświadczeń zawodowych z wielu sektorów oraz wsparcie procesu kształcenia poprzez efektywne strategie zarządzania z wykorzystaniem studium przypadków, symulacji oraz wiedzy praktycznej ekspertów.

Wtorek, 14 Grudzień 2010

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2011

[b]29 marca 2011 roku[/b] [b]Częstochowskie Targi Edukacyjne to szansa i doskonała okazja do przedstawienia szerokiej oferty edukacyjnej Wyższych Uczelni i instytucji związanych z oświatą.[/b]

Poniedziałek, 13 Grudzień 2010

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2011

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2011.

Piątek, 10 Grudzień 2010

Wykładowcy WSH u Ambasadora Polski w Waszyngtonie

[b]Pięcioro wykładowców Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu wzięło udział w spotkaniu z prof. Leszkiem Balcerowiczem w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie.[/b] [b]Przedstawiciele uczelni ze stolicy Dolnego Śląska skorzystali z zaproszenia dla American University w Waszyngtonie, gdzie od kilku tygodniu odbywają staż naukowy.[/b]

Poniedziałek, 06 Grudzień 2010

Jesienny Ogród Sztuk w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie

[b]W dniach 10-11 grudnia 2010 roku w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie odbędzie się „Jesienny Ogród Sztuk” - cykl warsztatów i spotkań skierowanych do młodzieży zainteresowanej rozwijaniem swoich talentów artystycznych.[/b]

Czwartek, 02 Grudzień 2010

A propos PR… spotkanie z Adamem Łaszynem

Adam Łaszyn, szef i założyciel warszawskich agencji Alert Media Communications, MeritumLAB oraz Eskadra Publica, jeden z 50 najbardziej wpływowych Polaków, będzie w najbliższą niedzielę gościem red. Wiesław Gałązki w ramach comiesięcznych spotkań, poświęconych problematyce public relations.

Czwartek, 02 Grudzień 2010

Seminarium Mechatroniczne w PWSW w Przemyślu

Instytut Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu ma zaszczyt zaprosić na seminarium techniczne pt.[b] Innowacyjne układy automatyki. Mechatroniczne systemy edukacyjne firmy SMC.[/b]

Środa, 24 Listopad 2010

Podsumowanie Podkarpackich Spodkań Edukacyjnych 2010

[b]Otwarcie Spotkań Edukacyjnych w Dębicy[/b] We wtorek [b]16 listopada 2010r.[/b] rozpoczął się cykl imprez odbywający się pod nazwą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne.

Środa, 24 Listopad 2010

Woda w konflikcie. Konflikt o wodę.

[b]Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Sasinem, koordynatorem misji PAH w Sudanie i Justyną Stępień, Dyrektorem PR PAH, które odbędzie się 25 listopada (czwartek) w auli Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW.[/b]

Poniedziałek, 22 Listopad 2010

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z matematyki na PWSW w Przemyślu

Z radością zawiadamiamy, iż Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu organizuje bezpłatne warsztaty z matematyki. Mają one na celu przygotowanie uczniów do zdania egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu.

Czwartek, 18 Listopad 2010

Rekrutacja na bezpłatne szkolenie dla kobiet !!

[b]Menedżer Wyższego Szczebla[/b] Choć kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa, a wiele z nich może poszczycić się wykształceniem wyższym niż mężczyźni i doskonałymi kwalifikacjami, nadal trudno im osiągnąć najwyższe stanowiska kierownicze. W 50 notowanych na giełdzie największych spółkach, w każdym z krajów Unii Europejskiej, kobiety zajmują średnio 11% stanowisk menedżerskich wyższego szczebla oraz 4% stanowisk prezesów i szefów rad nadzorczych. Nie znaleziono, oprócz stereotypów, istotnych różnic między kobietami i mężczyznami, które uzasadniałyby ich dyskryminację w zarządzaniu. Rozwiązania ustawodawcze krajów, na rzecz równouprawnienia kobiet powinny wystarczać i nie stanowią barier w przedsiębiorczości i ich awansach kierowniczych. Analiza rzeczywistości jednak upoważnia do stwierdzenia, że w dalszym ciągu kobiety w zarządzaniu mają równe prawa i kompetencje, lecz nierówne szanse. By wspomóc kobiety w ich karierze przygotowano dla nich szkolenia pozwalające uzyskać wiedzę i umiejętności w obszarze zarządzania na wyższym szczeblu kierowniczym.

Czwartek, 18 Listopad 2010

A propos PR… spotkanie z Pawłem Sanowskim

[b]W ramach comiesięcznych spotkań, poświęconych problematyce public relations, tym razem zapraszamy na warsztaty z Pawłem Sanowskim, współzałożycielem i prezesem Instytutu Monitorowania Mediów.[/b]

Wtorek, 16 Listopad 2010

Dni Erasmusa w WSH we Wrocławiu

Na początku listopada w [b]Wyższej Szkole Handlowej przy ul. Ostrowskiego 22 odbyły się Dni Erasmusa[/b], które cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów. Swobodna komunikacja w językach obcych, poznawanie krajów i ich kultur to cenione przez nich praktyczne umiejętności.

Wtorek, 09 Listopad 2010

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych

Miło nam poinformować, ze w [b]dniach od 16 do 19 listopada 2010[/b] odbywać się będą [b]Podkarpackie Spotkania Edukacyjne[/b] – edycja jesienna

Poniedziałek, 08 Listopad 2010

Seminarium Techniczne na PWSW w Przemyślu

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu ma zaszczyt poinformować i zaprosić na seminarium techniczne organizowane przez Instytut Mechatroniki PWSW. Temat seminarium: Prezentacja zastosowań dydaktycznych najnowszego systemu MTS CNC CAD/CAM do nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Spotkanie odbędzie się 18 listopada 2010 r. o godz. 10.00, w Auli Uczelnianej Kolegium Wschodniego PWSW przy ul. Tymona Terleckiego 2. Szczegółowe informacje uzyskać można w Instytucie Mechatroniki, tel. 16 676 05 48 w. 22.

Poniedziałek, 08 Listopad 2010

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli zawodu w DSW

[b]Projekt: Dokształcanie nauczycieli – inwestycja w przyszłe pokolenia[/b] Do 20 listopada trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia organizowane przez Dolnośląską Szkołę Wyższą w ramach projektu: „Dokształcanie nauczycieli – inwestycja w przyszłe pokolenia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenie adresowane jest do 90 nauczycieli przedmiotów zawodowych z terenu województwa dolnośląskiego.

Środa, 27 Październik 2010

Na najlepsze stypendium do Wrocławia

[b]Znamy najlepsze programy stypendialne w Polsce. Wśród wyróżnionych fundatorów jest koncern METRO GROUP, który swoim stypendystom finansuje studia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz zakwaterowanie w stolicy Dolnego Śląska.[/b]

Wtorek, 26 Październik 2010

Wyniki konkursu w ramach projektu Informatyka + w WWSI

W dniu 13 października 2010 r. w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki przy ul. Lewartowskiego 17 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Informatyka - moja pasja oraz konkursu na najlepszy projekt kalendarza szkolnego na rok 2010/2011 organizowanych w ramach projektu [b]Informatyka + - Ponadregionalny program rozwijania kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.[/b]

Piątek, 22 Październik 2010

A propos PR…

[b]Taką nazwę będą nosić comiesięczne, otwarte spotkania poświęcone problematyce public relations – dziedziny zwanej „Piątą władzą”.[/b]

Środa, 06 Październik 2010

Ekstremizm we współczesnej Europie – przejawy, wyzwania, zagrożenia

[b]W dniach 6–7 października 2010 roku, Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych DSW organizuje międzynarodową konferencję naukową dotyczącą problematyki współczesnego ekstremizmu.[/b]

Piątek, 01 Październik 2010

Nowy kierunek studiów II stopnia – bezpieczeństwo narodowe w DSW

[b]Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jeszcze w tym roku uruchamia rekrutację na studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe na rok akademicki 2010/2011.[/b]

Wtorek, 28 Wrzesień 2010

Akredytowane Centrum Egzaminacyjne LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Od nowego roku akademickiego 2010/2011 studenci, pracownicy Uczelni i wszystkie osoby zainteresowane będą mogły zdobyć certyfikat LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, który jest rozpoznawanym na całym świecie świadectwem kompetencji językowych w dziedzinie biznesu.

Środa, 22 Wrzesień 2010

Kapitał ludzki jest najważniejszy! Konferencja WSH i DIG

Jak zarządzać zasobami ludzkimi? Jakie wyzwania stoją dziś przed menedżerami przy zarządzaniu personelem? Dlaczego kapitał ludzki w przedsiębiorstwie jest tak ważny?Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie