Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Piątek, 16 Wrzesień 2011

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

Piątek, 16 Wrzesień 2011

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

Czwartek, 15 Wrzesień 2011

ARCHITEKTURA I URBANISTYKA nowy kierunek WSSiP w Łodzi

Wydział Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi informuje, że nabór na studia inżynierskie na kierunek ARCHITEKTURA I URBANISTYKA trwa do [b]10 października 2011 roku[/b] (poniedziałek).

Środa, 07 Wrzesień 2011

Światowej sławy polski uczony prof. Zygmunt Bauman w DSW

Już po raz drugi jeden z najwybitniejszych myślicieli współczesności – prof. Zygmunt Bauman, wygłosi wykład otwarty w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem spotkania z uczonym będzie Oświata wobec płynnie-nowoczesnych wyzwań.

Środa, 07 Wrzesień 2011

ORGANIZACJA IMPREZ MASOWYCH - nowa specjalność

[b]Masz pomysł na event? Chcesz organizować imprezy masowe, ale czujesz, że brakuje Ci wystarczającego przygotowania? Przyjdź do Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu - uczelni, która kształci profesjonalistów.[/b]

Środa, 07 Wrzesień 2011

Relaks w wydaniu studenckim WSZ „Edukacja”

Wygodne pufy, miękkie dywany, relaksująca muzyka wydobywająca się z głośników i pełny chillout. A to wszystko na Uczelni. Niemożliwe? A jednak! Są szkoły, które inwestują w komfort i dobre samopoczucie swoich studentów.

Poniedziałek, 05 Wrzesień 2011

Konferencja dziekanów wydziałów pedagogicznych w szkołach wyższych w DSW

[b]Po raz pierwszy władze wydziałów kształcących na kierunkach pedagogicznych w szkołach wyższych z całej Polski spotykają się na wspólnych obradach w niepublicznej uczelni. Podyskutują o konsekwencjach zapisów w znowelizowanej ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym”.[/b]

Poniedziałek, 05 Wrzesień 2011

Filologia i co dalej? Zaplanuj swoją przyszłość zawodową.

Studia filologiczne to nadal wysublimowana nisza dla fascynatów kunsztu języka i pełnych ambicji wytrwałych zapaleńców operowania słowem. Jak trudne i wymagające są studia filologiczne wiedzą jedynie Ci, którzy się na nie zdecydowali ale z miłości do języka nie ulegli pokusie dostosowania się do aktualnych trendów kształcenia i wybrali własną, niełatwą ale jakże fascynującą drogę. O możliwościach rozwoju kariery zawodowej dla filologów piszą specjaliści z portalu LinguaJob.pl.

Czwartek, 01 Wrzesień 2011

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2011 - edycja jesienna

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniach Edukacyjnych 2011. TARNOWSKIE [b]3 listopada 2011[/b] I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie ul. Piłsudskiego 4 GORLICKIE [b]4 listopada 2011[/b] I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach ul. M. Kromera 1

Czwartek, 25 Sierpień 2011

Dolny Śląsk okiem amerykańskich studentów

Ponad 40 studentów z Ameryki prowadziło obserwacje i analizy nad historycznymi pomnikami Dolnego Śląska i Wrocławia związanymi z tematem kulturowego pogranicza. W sobotę (27 sierpnia) w Księgarni Partnerskiej DSW Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań.

Środa, 27 Lipiec 2011

Zdaj maturę poprawkową z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu!

Nie zdałeś matury z matematyki? Nie martw się. Z nami zdasz egzamin poprawkowy! Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs poprawkowy, który odbędzie się w dniach od 8 do 19 sierpnia w siedzibie Uczelni przy ul. Ostrowskiego 22 w godzinach: 9:00 – 12:15.

Wtorek, 12 Lipiec 2011

Kończę studia i co dalej…

Dyplom ukończenia studiów w kieszeni, rynku pracy przybywam – myślą absolwenci szkół wyższych. Zanim jednak nastąpi ślepy atak na pracodawców warto zastanowić się nad sobą. Znajomość siebie – to połowa sukcesu. Na resztę składa się pomysł na karierę i dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne – twierdzą doradcy zawodu.

Piątek, 01 Lipiec 2011

Studentki DSW organizują półkolonie dla dzieci w Kłodzku

Studentki pedagogiki Wydziału Zamiejscowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku: Beata Kwiatkowska i Maja Zapała, zapraszają dzieci w wieku od 5 do 8 lat do udziału w półkolonii „Ogrody Dziecięce”.

Czwartek, 16 Czerwiec 2011

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.

Środa, 15 Czerwiec 2011

O doświadczeniu, dialogu i partnerstwie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

[b]Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom uda się nam wypracować rozwiązania, które posłużą do realizacji projektów o charakterze ponadnarodowym, europejskim – tymi słowami powitała uczestników seminarium „Doświadczenie – Dialog – Partnerstwo” Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, kierowniczka projektu „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego”.[/b]

Piątek, 03 Czerwiec 2011

Warsztaty dziennikarstwa internetowego we Wrocławiu

Warsztaty z dziennikarstwa internetowego, zajęcia fotograficzne z laureatem Grand Press Photo i na deser spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem. A to wszystko na przestrzeni trzech dni w połowie czerwca, a w dodatku zupełnie bezpłatnie. Akademia Dziennikarstwa Internetowego powraca w odświeżonej i bardzo dynamicznej formie. Takie atrakcje tylko w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja”.

Środa, 25 Maj 2011

Uroczyste wręczenie nagród w V Konkursie Matematyka i Ekonomia

Uroczyste zakończenie konkursów wraz z wręczeniem nagród odbyło się we wtorek, 24 maja 2011 r. w Wyższej Szkole Handlowej.

Poniedziałek, 09 Maj 2011

Polsko-niemiecka inicjatywa zmniejszy bezrobocie w dolnośląskich powiatach

[b]W powiatach oleśnickim i milickim rusza właśnie projekt „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego”. Dzięki niemu wzrosną szanse na znalezienie pracy przez osoby w wieku 15-24 lata. Liderem projektu, który potrwa do 31 maja 2012 roku, jest Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”, która realizuje jego cele w partnerstwie z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz Qualifizierungsförderwerk Chemie GmbH.[/b]

Czwartek, 05 Maj 2011

V Konkurs Matematyka i Ekonomia realizowany przez WSH we Wrocławiu i NBP

[b]Drugi etap V już edycji konkursu Matematyka i Ekonomia już za nami.. Tymczasem już dziś zapraszamy na finałowy III etap konkursu: 6 maja w Wyższej Szkole Handlowej.[/b]

Środa, 04 Maj 2011

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwarty MBA.

Odbędzie się on [b]10 maja 2011 (wtorek), godz. 17.30 - 19.30 w sali nr 3/16 przy ulicy Ostrowskiego 22.[/b] W programie m.in.: prezentacja programu MBA, wykład otwarty pt. [i]Do we need leaders?[/i] , spotkania z pracownikami oraz możliwość obejrzenia uczelni.

Wtorek, 19 Kwiecień 2011

„V Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjów”

W dniu dzisiejszym, tj. [b]19 kwietnia 2011 r. w Auli Wyższej Szkoły Handlowej odbywa się V Konkurs Matematyka i Ekonomia[/b].

Czwartek, 07 Kwiecień 2011

Znamy zwycięzców I Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości

W piątek 01 kwietnia br. odbył się w Świdnicy I Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych. Patronat główny nad Turniejem objął Dolnośląski Kurator Oświaty, natomiast naukowy został powierzony Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu (www.handlowa.eu).

Poniedziałek, 04 Kwiecień 2011

„Perspektywy feminizmu drugiej fali. Teorie – ideologie – ruchy społeczne”

[b]Dr Bożena Umińska-Keff[/b], autorka [b]„Utworu o Matce i Ojczyźnie”[/b], wystawianego w styczniu przez Jana Klatę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, będzie gościem prof. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz i dra Pawła Rudnickiego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Piątek, 01 Kwiecień 2011

„Praktyczność wiedzy i umiejętności nauczyciela. Nowy model kształcenia”

O założeniach nowego modelu kształcenia i przygotowaniach do zawodu nauczyciela będą w piątek (1 kwietnia) dyskutowali przedstawiciele środowisk naukowych i placówek oświatowych. - Nowy profesjonalizm w zawodzie nauczyciela wyraża się nie tylko odpowiednim przygotowaniem metodycznym do podjęcia aktywności edukacyjnej, ale także, a może przede wszystkim, umiejętnością rozpoznania zasobów ucznia, jego środowiska rodzinnego oraz udzielenia wsparcia i pomocy w celu optymalnego rozwoju – mówi dr Teresa Chmiel, koordynator merytoryczny projektu. Rola nauczyciela w dobie współczesnych, dynamicznych przemian nie sprowadza się tylko do transmisji wiedzy, dotyczy również przygotowania ucznia do świadomego kreowania własnej kariery edukacyjnej, zgodnej z indywidualnymi potrzebami, możliwościami, predyspozycjami. - W nowej koncepcji nauczania uczeń staje się podmiotem własnych działań, natomiast nauczyciel jest osobą organizującą warunki do uczenia się, diagnozowania i wspierania rozwoju dziecka – dodaje dr Chmiel.

Czwartek, 31 Marzec 2011

Bezpłatne warsztaty w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie

Instytut Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zorganizował [b]bezpłatne warsztaty w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie[/b] w systemach CAD/CAM CNC MTS V7(4) firmy [i]Matematisch Technische Software-Entwicklung GMBH[/i]. Zajęcia przygotowano zarówno dla studentów pierwszego roku studiów inżynierskich na kierunku mechatronika, prowadzonych w PWSW, jak również dla uczniów Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych w Przemyślu, o specjalizacji obrabiarki sterowane numerycznie.

Środa, 30 Marzec 2011

Studia magisterskie uzupełniające na kierunku Europeistyka - już w WSH

Wychodząc naprzeciw potrzebom XXI wieku Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu jako jedyna niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku wzbogaciła ofertę edukacyjną o kierunek [b]Europeistyka na studiach II stopnia![/b] Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał pozwolenie na uruchomienie kierunku, który otwiera przed absolwentami niepowtarzalną szansę włączenia się do konkurencji na międzynarodowym rynku pracy.

Wtorek, 08 Marzec 2011

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI STUDENCKIEJ

[b]Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa – porównajmy przygotowania do Euro 2012 Konferencja Studencka już 8 kwietnia 2011 roku w WSH[/b]

Czwartek, 03 Marzec 2011

Zapraszamy do odwiedzenia Częstochowskich Targów Edukacyjnych 2011

Miło nam poinformować, ze w dniu [b]29 marca 2011 w obiektach IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza przy al. NMP 56[/b] odbywać się będą Częstochowskie Targi Edukacyjne. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach [b]od 9-tej do 13-tej[/b].

Środa, 23 Luty 2011

„Drogi Cudzoziemcze, pozwól sobie pomóc!”

Postępowanie urzędników i pracowników socjalnych wobec cudzoziemców, to niełatwe zadanie, zwłaszcza, jeśli chce się zachować standardy, jakie powinny obowiązywać w cywilizowanym kraju europejskim. [b]Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatycznej zaprasza do udziału w konferencji, „Drogi Cudzoziemcze, pozwól sobie pomóc!”, która odbędzie się 23 lutego 2011.[/b]

Poniedziałek, 21 Luty 2011

Międzyuczelniane Tragi Pracy - PROFESJA 2011

Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich [b]studentów i absolwentów[/b] uczelni wyższych na kolejną – XIV edycję [b]Międzyuczelnianych Targów Pracy PROFESJA.[/b]

Piątek, 18 Luty 2011

Warsztaty dla maturzystów

Tegorocznych maturzystów zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących do opracowania i przedstawienia prezentacji maturalnej, które będą prowadzone przez wykładowców Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie