Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Poniedziałek, 05 Grudzień 2011

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Poniedziałek, 24 Październik 2011

Akademia Małego Studenta - Zabawy z nauką. Eksperymenty

Już w najbliższy czwartek (27.10.2011 r.) w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się drugie z trzech spotkań, zaplanowanych w ramach Akademii Małego Studenta.

Wtorek, 18 Październik 2011

Konferencja: MŁODZIEŻ WOBEC WYZWAŃ SPOŁECZEŃSTWA RYZYKA

[b]Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu[/b] ma zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej, zorganizowanej we współpracy z [b]Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego[/b] oraz [b]Polskim Towarzystwem Socjologicznym[/b]. Konferencja pt. Młodzież wobec wyzwań społeczeństwa ryzyka odbędzie się w dniach [b]20-21 października 2011r [/b]. na terenie uczelni. Będą w niej uczestniczyć specjaliści z zakresu socjologii młodzieży z całego kraju, podejmujący problematykę miejsca młodej generacji we współczesnym społeczeństwie polskim.

Poniedziałek, 17 Październik 2011

Maturzysto! Przygotuj się bezpłatnie do matury!

Matura dopiero za kilka miesięcy, ale już dziś warto podjąć starania o to, by zdać ją jak najlepiej. W tym celu Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież maturalną na [b]bezpłatne kursy przedmaturalne z zakresu historii i WOS-u[/b]. Już od kilku lat uczelnia organizuje kursy przedmaturalne z różnych przedmiotów – oprócz wyżej wspomnianych również z matematyki i języka angielskiego. Na jeden cykl warsztatów składało się zawsze po kilka dwu-, trzygodzinnych spotkań wykładowców z młodzieżą. Tym razem PWSW proponuje całoroczne kursy dla wszystkich chętnych maturzystów z Przemyśla i regionu.

Wtorek, 27 Wrzesień 2011

Młodzi 2011– co jeszcze możemy zrobić?

Instytut Edukacji Społecznej oraz DSW zapraszają na debatę 27 września 2011, godzina 12.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wrocław, ul. Strzegomska 55 (aula).

Piątek, 23 Wrzesień 2011

Akademia Małego Studenta po raz pierwszy w Przemyślu

Przedszkolaki i pierwszoklasiści na studiach Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu jako pierwsza w naszym mieście podjęła się zorganizowania projektu pod nazwą Akademia Małego Studenta. Będzie on skierowany do przedszkolaków w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I szkół podstawowych.

Piątek, 16 Wrzesień 2011

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

Piątek, 16 Wrzesień 2011

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

Czwartek, 15 Wrzesień 2011

ARCHITEKTURA I URBANISTYKA nowy kierunek WSSiP w Łodzi

Wydział Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi informuje, że nabór na studia inżynierskie na kierunek ARCHITEKTURA I URBANISTYKA trwa do [b]10 października 2011 roku[/b] (poniedziałek).

Środa, 07 Wrzesień 2011

Światowej sławy polski uczony prof. Zygmunt Bauman w DSW

Już po raz drugi jeden z najwybitniejszych myślicieli współczesności – prof. Zygmunt Bauman, wygłosi wykład otwarty w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem spotkania z uczonym będzie Oświata wobec płynnie-nowoczesnych wyzwań.

Środa, 07 Wrzesień 2011

ORGANIZACJA IMPREZ MASOWYCH - nowa specjalność

[b]Masz pomysł na event? Chcesz organizować imprezy masowe, ale czujesz, że brakuje Ci wystarczającego przygotowania? Przyjdź do Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu - uczelni, która kształci profesjonalistów.[/b]

Środa, 07 Wrzesień 2011

Relaks w wydaniu studenckim WSZ „Edukacja”

Wygodne pufy, miękkie dywany, relaksująca muzyka wydobywająca się z głośników i pełny chillout. A to wszystko na Uczelni. Niemożliwe? A jednak! Są szkoły, które inwestują w komfort i dobre samopoczucie swoich studentów.

Poniedziałek, 05 Wrzesień 2011

Konferencja dziekanów wydziałów pedagogicznych w szkołach wyższych w DSW

[b]Po raz pierwszy władze wydziałów kształcących na kierunkach pedagogicznych w szkołach wyższych z całej Polski spotykają się na wspólnych obradach w niepublicznej uczelni. Podyskutują o konsekwencjach zapisów w znowelizowanej ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym”.[/b]

Poniedziałek, 05 Wrzesień 2011

Filologia i co dalej? Zaplanuj swoją przyszłość zawodową.

Studia filologiczne to nadal wysublimowana nisza dla fascynatów kunsztu języka i pełnych ambicji wytrwałych zapaleńców operowania słowem. Jak trudne i wymagające są studia filologiczne wiedzą jedynie Ci, którzy się na nie zdecydowali ale z miłości do języka nie ulegli pokusie dostosowania się do aktualnych trendów kształcenia i wybrali własną, niełatwą ale jakże fascynującą drogę. O możliwościach rozwoju kariery zawodowej dla filologów piszą specjaliści z portalu LinguaJob.pl.

Czwartek, 01 Wrzesień 2011

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2011 - edycja jesienna

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniach Edukacyjnych 2011. TARNOWSKIE [b]3 listopada 2011[/b] I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie ul. Piłsudskiego 4 GORLICKIE [b]4 listopada 2011[/b] I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach ul. M. Kromera 1

Czwartek, 25 Sierpień 2011

Dolny Śląsk okiem amerykańskich studentów

Ponad 40 studentów z Ameryki prowadziło obserwacje i analizy nad historycznymi pomnikami Dolnego Śląska i Wrocławia związanymi z tematem kulturowego pogranicza. W sobotę (27 sierpnia) w Księgarni Partnerskiej DSW Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań.

Środa, 27 Lipiec 2011

Zdaj maturę poprawkową z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu!

Nie zdałeś matury z matematyki? Nie martw się. Z nami zdasz egzamin poprawkowy! Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs poprawkowy, który odbędzie się w dniach od 8 do 19 sierpnia w siedzibie Uczelni przy ul. Ostrowskiego 22 w godzinach: 9:00 – 12:15.

Wtorek, 12 Lipiec 2011

Kończę studia i co dalej…

Dyplom ukończenia studiów w kieszeni, rynku pracy przybywam – myślą absolwenci szkół wyższych. Zanim jednak nastąpi ślepy atak na pracodawców warto zastanowić się nad sobą. Znajomość siebie – to połowa sukcesu. Na resztę składa się pomysł na karierę i dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne – twierdzą doradcy zawodu.

Piątek, 01 Lipiec 2011

Studentki DSW organizują półkolonie dla dzieci w Kłodzku

Studentki pedagogiki Wydziału Zamiejscowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku: Beata Kwiatkowska i Maja Zapała, zapraszają dzieci w wieku od 5 do 8 lat do udziału w półkolonii „Ogrody Dziecięce”.

Czwartek, 16 Czerwiec 2011

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.Polecane Uczelnie