Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Wtorek, 22 Maj 2012

Studia za darmo w WSB w Dąbrowie Górniczej !!! promocje w 2012 roku.

Chcesz studiować za darmo? W WSB to możliwe. Studenci rozpoczynający naukę w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w 2012 roku mogą skorzystać z szerokiej propozycji zniżek, bonifikat i promocji a także studiów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Nie warto czekać! Warto złożyć dokumenty na studia jak najwcześniej. W tym roku im wcześniej kandydat złoży komplet dokumentów tym większą otrzyma bonifikatę. Dla maturzystów ważny jest termin rejestracji on-line.

Poniedziałek, 21 Maj 2012

Dzień Nauki w Parku Lubomirskich, czyli nauka wcale nie poszła w las

W piątek (11.05.) w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się trzeci Dzień Nauki – plenerowa impreza edukacyjno-kulturalna przygotowana dla młodzieży szkolnej. Pogoda, która tego dnia wyjątkowo dopisała oraz niezliczona ilość atrakcji przyciągnęły mnóstwo uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Przemyśla, Jarosławia, Nienadowej i Radymna. Łącznie w trakcie imprezy przez Park Lubomirskich przewinęło się ponad 250 gimnazjalistów oraz ponad 500 licealistów. Nie zawiedli również najmłodsi i chociaż nie jest to impreza stricte dla przedszkolaków, to dzieci przyszły sporymi grupami i również korzystały z atrakcji Dnia Nauki.

Czwartek, 17 Maj 2012

Unia Europejska o zmianach w edukacji nauczycieli -dyskusja w DSW

O przygotowaniu do zawodu, kondycji nauczycieli w Europie i zmieniającej się roli nauczycieli w Unii Europejskiej będą w piątek w Dolnośląskiej Szkole Wyższej dyskutowali przedstawiciele: Komisji Europejskiej, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejskiej Sieci Polityk Kształcenia Nauczycieli (ENTEP), Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz pedagodzy.

Wtorek, 15 Maj 2012

WSTiH w Gdańsku - najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki

Gdańska uczelnia - Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku - po raz kolejny z rzędu uznana została przez branżowe czasopismo "Wiadomości Turystyczne" najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki. Jest się z czego cieszyć, gdyż niż demograficzny drastycznie wstępujący w progi uczelni wyższych może spowodować, iż wiele z uczelni niepublicznych nie przetrwa tej próby. Najlepsi jednak pozostaną. Jak wynika z przeprowadzonego rankingu – jedna z najlepszych szkół turystycznych znajduje się w naszym właśnie regionie.

Wtorek, 15 Maj 2012

Dolnośląska Szkoła Wyższa nadal najlepsza! Ranking szkół wyższych 2012

W opublikowanym 15 maja br. rankingu szkół wyższych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” 2012 r. Dolnośląska Szkoła Wyższa nie odpuściła konkurentom i nadal zajmuje 1. miejsce na Dolnym Śląsku wśród niepublicznych uczelni magisterskich, a w kraju awansowała na 16. z 21. miejsca.

Poniedziałek, 14 Maj 2012

BEZPŁATNE WARSZTATY z muzyki, fotografii, wizażu, reklamy i aktorstwa

W maju i czerwcu w [b]Szkołach Artystycznych ROE[/b] organizujemy bezpłatne warsztaty. W czterech miastach, we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Katowicach czekamy na pasjonatów muzyki, fotografii, wizażu, reklamy i aktorstwa. Zacznij z nami swoją artystyczną przygodę!

Czwartek, 10 Maj 2012

POMATURZE.pl w CHIP-ie - już w sprzedaży !

Z przyjemnością informujemy Państwa, że do kiosków trafił nowy numer miesięcznika CHIP z dołączoną pełną wersją naszego Informatora o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych "poMATURZE.pl". Mamy nadzieje, że pomoże on tegorocznym i przyszłym maturzystom w wyborze najlepszej uczelni.

Wtorek, 24 Kwiecień 2012

Odkryj tajemnice nauki! – Trzecia edycja Dnia Nauki w PWSW

Maj to miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon imprez plenerowych. Już 11 maja 2012 r. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież i mieszkańców do parku Lubomirskich na imprezę edukacyjno-kulturalną Dzień Nauki. Oprócz prezentacji kierunków w PWSW w Przemyślu oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników.

Środa, 11 Kwiecień 2012

Konferencja o mobbingu w DSW

Zarówno w krajach europejskich, jak i w Polsce obserwuje się rosnącą liczbę pracowników poddawanych mobbingowi. W Szwecji, gdzie zjawisko psychoterroru zostało opisane, zaobserwowano wzrost liczby mobbinowanych pracowników z 3,5% w lachach 90. do 10% w roku 2010.

Środa, 21 Marzec 2012

Konkurs o Indeks Wydziału Zarządzania Informacją PJWSTK

MATURZYSTO! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o indeks wydziału Zarządzania Informacją PJWSTK Wydział Zarządzania Informacją Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych kształci studentów w zakresie zarządzania, ekonomii oraz IT. START KONKURSU: 12 MARCA 2012 Przez cały czas trwania pierwszego etapu konkursu (od 12 marca 2012 do 8 czerwca 2012) można rejestrować się na stronie: www.wzi.pjwstk.edu.pl/konkurs Nagroda główna: BEZPŁATNE STUDIA inżynierskie na Wydziale Zarządzania Informacją PJWSTK *

Środa, 14 Marzec 2012

VII TARGI PRACY W WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ WE WROCŁAWIU

Już po raz siódmy Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu organizuje Targi Pracy – Debatę. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zarówno wystawców jak i odwiedzających.

Wtorek, 06 Marzec 2012

Znany amerykański socjolog w DSW

W czwartek (8 marca 2012) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będzie gościł prof. Jeffrey Goldfarb, amerykański socjolog. Uczelnia we współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia zaprasza na seminarium oraz panel dyskusyjny z jego udziałem.

Czwartek, 01 Marzec 2012

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z matematyki

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu informuje, że organizuje bezpłatne warsztaty z matematyki. Mają one na celu przygotowanie uczniów do zdania egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu. W związku z tym, że matematyka sprawia wielu uczniom znacznie większe trudności niż pozostałe przedmioty Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu daje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach.

Czwartek, 23 Luty 2012

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej powstało laboratorium dźwięku

Na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW powstało nowoczesne laboratorium dźwięku. Do dyspozycji studentów oddano m.in. studio emisyjne do zajęć radiowych i studio produkcyjne do produkcji dźwiękowych, postprodukcji i montażu dźwięku.

Poniedziałek, 06 Luty 2012

Tutor – opiekun praktyk dla studentów

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej, w ramach projektu „Poprzez praktykę do profesjonalizmu - nowa koncepcja praktyk studenckich i jej aplikacja”, pilotażowo wdrożono innowacyjny system opieki nad praktykami studenckimi. Dotychczasowych opiekunów w DSW zamieniono na tutorów.

Poniedziałek, 23 Styczeń 2012

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2012

27 marca 2012 Miejsce Targów: [b]VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie ul. Nowowiejskiego 18[/b]

Środa, 11 Styczeń 2012

Jedyna taka uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce

Z przyjemnością informujemy, iż decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3.01.2012 Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku Fizjoterapia. Tym samym Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii jest jedyną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, a piątą w Polsce, która będzie kształcić magistrów fizjoterapii. Studia 2-letnie magisterskie zostaną uruchomione od października 2012 r. Uczelnia rozwija kierunki o profilu medycznym, które stwarzają absolwentom dobre perspektywy na rynku pracy. Decyzja MNiSW znajduje się na www.wsei.edu.pl

Poniedziałek, 09 Styczeń 2012

Warszawa: studia dofinansowane na kierunku Administracja

Zostań naszym studentem! WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE. - 40 miejsc dofinansowywanych - dzięki dotacji czesne tylko 240 zł miesięcznie - dla osób, które podpiszą umowę do 10 lutego 2012 r. wpisowe- 0 zł Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 25 lutego 2011. Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w sesjach dwudniowych: sobota, niedziela.

Czwartek, 05 Styczeń 2012

Żeby język giętki powiedział to, co pomyśli głowa / po angielsku i niemiecku /

Każdy maturzysta wie, iż Polacy nie gęsi i swój język mają, dlatego poprawne władanie językiem ojczystym jest jak najbardziej wskazane. Ale żyjemy w XXI wieku i znajomość języków obcych jest równie konieczna do sprawnego poruszania się w świecie. Dlatego też Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom młodzieży i serdecznie zaprasza wszystkich maturzystów na [b]bezpłatne warsztaty przedmaturalne z języka angielskiego i języka niemieckiego[/b]. Dodatkowych – całkowicie nieodpłatnych – zajęć, podczas który można poćwiczyć konwersację i wyrażanie się w pisemnych formach wypowiedzi, nigdy przecież za wiele.

Środa, 04 Styczeń 2012

Studenci w rolach unijnych parlamentarzystów

- Międzynarodowa konferencja EUROSIM w DSW. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ponad dwustu studentów z Europy i USA wcieli się role unijnych polityków i będą symulować obrady Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.Polecane Uczelnie