Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Wtorek, 21 Sierpień 2012

WSTiH w Gdańsku otwiera studia z e-turystyki

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku wraz z nowym rokiem akademickim uruchamia nowy kierunek – podyplomowe studium z zakresu marketingu internetowego w turystyce i hotelarstwie.

Wtorek, 21 Sierpień 2012

Ważne ogniwo procesu wychowawczego – pedagog w XXI wieku

W obecnie otaczającej nas rzeczywistości rośnie społeczne zapotrzebowanie na profesjonalnie wykształconych pedagogów przygotowanych do podjęcia pracy dydaktyczno-wychowawczej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Ponadto zapotrzebowanie społeczne i oczekiwania studentów spowodowały, że wiele uczelni prowadzi nabór na kierunki pedagogiczne, w tym Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie, która już od ośmiu lat kształci na Pedagogice oferując unikatowe specjalności.

Piątek, 17 Sierpień 2012

Nowa specjalność na studiach magisterskich w AGH: E-gospodarka.

Wydział Humanistyczny AGH inwestuję w nową specjalność na studiach magisterskich. Studenci w roku akademickim 2012/2013 będą mogli rozpocząć studia uzupełniające magisterskie na specjalności [b]E-Gospodarka[/b].

Piątek, 17 Sierpień 2012

Mechatroniczna przestrzeń

Wchodząc do nowego budynku [b] Kolegium Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej [/b]wpadamy w mechatroniczną przestrzeń zespołu laboratoriów[b] Instytutu Mechatroniki[/b]. Już pierwsze Laboratorium Układów Płynowych wprowadza nas w fascynujący świat zaczynający się od pneumatyki a kończący pneumotroniką. Początkiem jest zbiornik energii, w którym wydaje się, że nic nie ma – a jest tam po prostu tylko powietrze. To ono użycza siły wszelkim znajdującym się tam urządzeniom i maszynom. To jest precyzyjna technika napędu i sterowania, która wręcz uskrzydla nie tylko inżynierów, ale również artystów. Jest to technika, z którą na co dzień bezpośrednio lub pośrednio się spotykamy, nie zdając niejednokrotnie sobie z tego sprawy.

Środa, 15 Sierpień 2012

Poznań : Targi Edukacji i Pracy

15 – 16 października 2012 w budynku [b]Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu[/b] na ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 213 – 215

Poniedziałek, 30 Lipiec 2012

Zostań specjalistą od reklamy!

Jeśli zawsze marzyłeś o pracy w reklamie lub też o zdobyciu umiejętności komunikacyjnych na wysokim poziomie. Albo po prostu chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe i zdobyć wykształcenie wyższego, a w przyszłości awans? Teraz masz okazję! [b]Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie[/b] prowadzi nabór na specjalność [b]Komunikacja i Reklama[/b].

Poniedziałek, 23 Lipiec 2012

Postaw na przyszłość i zdobądź specjalistyczne wykształcenie z UZZM!

Rekrutacje na uczelniach idą pełną parą, zgłoszeń przybywa, ale osób niezdecydowanych wciąż jest sporo. Chcesz zdobyć nowe umiejętności i pozyskać gruntowną widzę w wybranej przez Ciebie dziedzinie? Chcesz poszerzyć wiszę humanistyczną, pedagogiczną, ekonomiczną lub techniczną? A może twoim celem jest podwyższenie kwalifikacji i zdobycie wyższego wykształcenia, a w przyszłości awansu? Jeśli tak, to warto podjąć studia, które sprostają twoim wymaganiom i zapewnią Ci lepszą przyszłość zawodową.

Piątek, 20 Lipiec 2012

SOCJOLOGIA na poziomie WYRÓŻNIAJĄCYM w WSB w Dąbrowie Górniczej

5 lipca 2012 roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej Uchwałą Nr 276/2012 wydało [b]OCENĘ WYRÓŻNIAJACĄ[/b] w sprawie oceny programowej na kierunku socjologia prowadzonym w [b]Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej[/b] na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych na poziomie studiów pierwszego stopnia. To najwyższa ocena kierunku socjologia przyznana przez Państwową Komisję Akredytacyjną w historii.

Czwartek, 05 Lipiec 2012

(NIE)powodzenia na maturze. Czy warto żałować oblanego egzaminu?

Nieprzespane noce, godziny spędzone w bibliotece, stres… Przygotowania były ciężkie, a jednak się nie udało? Niezdany egzamin maturalny to nie koniec świata. Tylko w tym roku [b]matury nie zdało 20%[/b] przystępujących. Co zrobić, żeby najbliższy rok nie był stracony? Nauka języków obcych, praca, praktyki – to pomysły, które świetnie spożytkują ten czas.

Czwartek, 05 Lipiec 2012

SESJA KÓŁ NAUKOWYCH Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

PT. „ZUŻYTE BATERIE I AKUMULATORY - SYSTEMY ZBIÓRKI I EDUKACJA”

Środa, 27 Czerwiec 2012

Amerykański przewodnik po wrocławskich centrach handlu z DSW

Przez miesiąc amerykańscy studenci uczyli się historii Europy badając najstarsze centra handlu we Wrocławiu. Wzięli pod lupę Renomę, Jatki, pl. Nowy Targ, Halę Targową, Feniks, a nawet Monopol i Solpol. W czwartek w księgarni Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań – przewodnik turystyczny po wrocławskich centrach handlu.

Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012

Jański, podejście praktyczne!

System nauczania w [b]Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego[/b] to: wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne. Na szczególna uwagę zasługują warsztaty edukacyjne, nauka poprzez projekty, oraz unikatowy system praktyk. [b]Wszystko to wpływa na praktyczną naukę zawodu.[/b] Dzięki temu [i]absolwent Jańskiego[/i] staje się profesjonalistą potrafiącym odnaleźć się na konkurencyjnym rynku pracy, jest człowiekiem stosujący w życiu prywatnym i w pracy zawodowej chrześcijański system wartości. Absolwenci naszej Uczelni posiadają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne w wielu nowoczesnych, ciekawych i poszukiwanych na rynku pracy zawodach.

Czwartek, 21 Czerwiec 2012

Finanse w Koźmińskim na światowym poziomie

[b]21 miejsce na świecie![/b] Tak wysoko ocenia studia magisterskie z finansów w [b]Akademii Leona Koźmińskiego[/b] dziennik [i]„Financial Times”[/i], który w wydaniu z 18 czerwca br. publikuje ranking[i] „Masters in Finance 2012”[/i]. Znalazło się w nim 35 uczelni z całego świata, w tym tylko jedna z Polski.

Czwartek, 21 Czerwiec 2012

Certyfikaty „Uczelni Liderów” 2012 rozdane

12 czerwca 2012 roku w auli [i]Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego[/i] odbyła się [b]gala finałowa II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów"[/b]. W trakcie uroczystości poznaliśmy uczelnie uhonorowane certyfikatem za kształcenie dla rynku pracy, współpracę z otoczeniem społecznym i gospodarczym oraz aktywność w budowaniu gospodarki wiedzy.

Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012

Naukowcy z USA i Europy Środkowo-Wschodniej spotkają się w PWSW w Przemyślu

W dniach 9-10 lipca 2012 r. w [b]Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu [/b]odbędzie się konferencja stowarzyszenia naukowego European Central Slavic Conference pt. „Historia, polityka i kultura w Europie Wschodniej”. [i]PWSW w Przemyślu[/i] jest polską siedzibą europejskiej filii Central Slavic Conference, zaś partnerami Saint Louis University oraz Uniwersytet Jagielloński.

Wtorek, 05 Czerwiec 2012

Konkurs o Stypendium Miasta Poznania wystartował !!!

[b]Miasto Poznań[/b] po raz kolejny zachęca najzdolniejszych maturzystów do podjęcia studiów na poznańskich uczelniach. Laureaci i finaliści wybranych ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy zadeklarują chęć podjęcia studiów w [b]Poznaniu[/b], mogą wziąć udział w konkursie o [i]Stypendium Miasta Poznania[/i]. Stypendyści zostaną ambasadorami marki [i]„Akademicki i naukowy Poznań”[/i], a przez pierwszy rok studiów otrzymają comiesięczne stypendium w wysokości ponad 1000 zł.

Wtorek, 05 Czerwiec 2012

POLOWANIE NA INDEKS

Polowanie na indeks czas zacząć! Sprawdź swoją wiedzę, odpowiedz poprawnie na zadane pytania, a może to właśnie Ty zostaniesz studentem [b]Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego [/b] Upoluj dla siebie indeks uczelni, pomyśl, jaki kierunek studiów wybierasz. [b]Do wygrania aż 7 indeksów na dowolnie wybrany kierunek![/b]

Piątek, 01 Czerwiec 2012

Turystyka lotnicza – gdzie wyszkolić kadry?

Rozwój lotniczego ruchu turystycznego oraz gospodarki turystycznej coraz chętniej sięgającej po ten środek transportu powodują, że obszar organizacji ruchu powietrznego staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem pracy dla młodych i ambitnych osób. Przewiduje się, że do 2035 roku ruch lotniczy na Polskich lotniskach zwiększy się czterokrotnie! To oznacza, że na naszym rynku pracy wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów związanych z obsługą ruchu lotniczego. Wychodząc naprzeciw tym prognozom [b]Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku[/b] otwiera nową specjalność: Turystyka lotnicza na kierunku Turystyka i rekreacja.

Czwartek, 31 Maj 2012

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY W WSEiZ w Warszawie

Najlepsza niepubliczna uczelnia techniczno-artystyczna - [b]Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie[/b] zaprasza na Dzień Otwarty w najbliższą niedzielę 3 czerwca o godz.16.00 w budynku Uczelni przy ul. Rejtana 16. W programie m.in. spotkania z Dziekanami, wykładowcami i studentami, wystawy prac studentów Architektury Wnętrz, warsztaty, ćwiczenia, zabawy oraz zwiedzanie Uczelni. [b]Przyjdź, a dostaniesz 200 zł rabatu na czesne![/b]

Poniedziałek, 28 Maj 2012

Czy edukacja w Polsce to jazda samochodem z zaciągniętym hamulcem ręcznym?

Praktycy i eksperci o polskiej szkole Szkoła pozbawiona przeżyć redukuje potencjał mózgu, a gra w piłkę rozwija zdolności matematyczne – twierdzą eksperci. Prawie 300 dyrektorów szkół, badaczy i nauczycieli z Wrocławia będzie od środy (30 maja) dyskutować w Dolnośląskiej Szkole Wyższej o najnowszych badaniach nad mózgiem, tutoringu – czyli nauczaniu w bezpośredniej relacji nauczający – uczeń oraz wsparciu w rozwoju osobistym nauczyciela i ucznia.Polecane Uczelnie