Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Środa, 13 Listopad 2013

Polskie miasta w oczach studentów

Jak na akademickiej mapie wypadają największe miasta Polski? Studenci z Warszawy, Poznania i Wrocławia bardzo dobrze oceniają swoje miasta. Najgorzej według studentów jest w Gdańsku – pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez SWPS, w ramach których sprawdzano wizerunek miast w oczach młodych ludzi.

Poniedziałek, 04 Listopad 2013

Technologia w służbie zdrowia – WUD na Pradze

Jak technologie interaktywne mogą wesprzeć służbę zdrowia? Już 14 listopada z okazji World Usability Day na warszawskiej Pradze w SWPS odbędzie się spotkanie projektantów interakcji człowiek-komputer, designerów User Experience i badaczy, którzy odpowiedzą na to pytanie. W planach 6 prezentacji, 3 warsztaty ze specjalistami ze świata biznesu i nauki oraz after party.

Wtorek, 22 Październik 2013

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru! Trudno chyba o bardziej dynamiczny i rozwojowy sektor gospodarki, nieustannie poszukujący dobrze wykształconych i doświadczonych fachowców.

Wtorek, 22 Październik 2013

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych 2013

Miło nam poinformować, ze w dniach od 5 do 8 listopada 2013 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne.

Środa, 16 Październik 2013

Konkurs Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Miasto Poznań organizuje X edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach. Konkurs nosi nazwę „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską” i „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską”.

Poniedziałek, 14 Październik 2013

Od konfliktu do współpracy

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zaprasza do udziału w Międzynarodowym Dniu Mediacji. Otwarte i bezpłatne wykłady, warsztaty i konsultacje z prawnikami przybliżą uczestnikom sposoby konstruktywnego rozwiązywania sporów. Spotkania odbędą się w październiku w SWPS w Warszawie i we Wrocławiu.

Wtorek, 08 Październik 2013

Stypendia Miasta Poznania

Przyznano Stypendia Miasta Poznania dla najzdolniejszych maturzystów z całej Polski chcących studiować w Poznaniu. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 8 października (wtorek) 2013 roku, o godz. 13.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Poniedziałek, 07 Październik 2013

Włoskie sukcesy Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zdobył srebrny dyplom w kategorii chórów mieszanych na VII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini we Włoszech, który odbył się w dniach 26-29 września 2013 roku.

Niedziela, 06 Październik 2013

Narodziny kinomanii

Pierwszy był kinematograf – to on dał początek nowej rozrywce u progu XX wieku. A kiedy nastał czas „kinomanii”? Kulturoznawca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zbadał proces rodzenia się nowej ery kina jako dominującej formy rozrywki na przykładzie miasta Łodzi.

Środa, 02 Październik 2013

Spotkania Edukacyjne 2013 - Tarnów, Bochnia

Serdecznie zapraszamy do udziału w jesiennej edycji spotkań edukacyjnych. • [b]Tarnów[/b] • [b]Bochnia [/b]

Piątek, 27 Wrzesień 2013

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2013

Serdecznie zapraszamy do udziału w jesiennej educji spotkań edukacyjnych w miastach: • [b]Mielec[/b] • [b]Dębica[/b] • [b]Przemyśl[/b] • [b]Jarosław[/b]

Środa, 25 Wrzesień 2013

4 tysiące powodów, aby studiować psychologię

Jeśli lepiej rozumiemy ludzi, to skuteczniej rozwiązujemy problemy i łatwiej zmieniać nam świat na lepsze. Według badań przeprowadzonych we Francji, kompetencje psychologiczne znajdują zastosowanie w 4 tysiącach zawodów. Dziś publikujemy rozmowę z Dziekanem Wydziału Psychologii, dr hab. Ewą Trzebińską, prof. SWPS.

Środa, 25 Wrzesień 2013

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

rusza rejestracja do gry i kursu e-learningowego o inwestowaniu!

Wtorek, 24 Wrzesień 2013

DSW - miejsce dla Ciebie

[b]DSW - miejsce dla Ciebie[/b], to kampania wizerunkowa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Zobacz filmy!

Środa, 11 Wrzesień 2013

Bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Nowe, unikatowe i bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku pn."Biostatystyka - zastosowanie statystyki w medycynie klinicznej, biologii i naukach o zdrowiu" realizowane w ramach projektu pn. Rozwój oferty kształcenia z wykorzystaniem technik "distance learning" na UMB współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Środa, 11 Wrzesień 2013

Pierwsze w Północnej Polsce studia podyplomowe z Obsługi Ruchu Lotniczego!

Zwiększająca się ilość połączeń, pasażerów, przewoźników i floty, powstawanie nowych i modernizacja już istniejących lotnisk, rozwój towarowego transportu lotniczego oraz rozwój usług turystycznych powiązanych z branżą lotniczą powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę związaną z branżą lotniczą.

Środa, 11 Wrzesień 2013

Technik nie zapewni już firmom kompleksowych usług bhp

Chcesz być specjalistą ds. bezpieczeństwa pracy i świadczyć przedsiębiorstwom kompleksowe usług bhp? – musisz mieć wykształcenie wyższe kierunkowe! Po ośmioletnim okresie przejściowym przeznaczonym na uzupełnienie kwalifikacji, od 1 lipca br. osoba chcąca pełnić obowiązki specjalisty ds. BHP musi mieć wykształcenie wyższe kierunkowe oraz co najmniej rok stażu pracy w służbie bhp.

Wtorek, 10 Wrzesień 2013

SWPS na Festiwalu Nauki

Nauka czytania kamieni runicznych, sztuka pisania znaków chińskich, szybki kurs języka szwedzkiego i mandaryńskiego, neuroobrazowanie graczy komputerowych oraz porady prawników z zakresu prawa pracy – w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w dniach 21-29 września odbędzie się Festiwal Nauki.

Poniedziałek, 09 Wrzesień 2013

Pedagodzy z całej Polski we Wrocławiu

Uczestnicy XXVII Letniej Szkoły Młodych Pedagogów, profesorowie, ponad 70. doktorantów i gości z całej Polski, przyjadą do Wrocławia żeby podczas Dnia Gospodarza wziąć udział w panelu dyskusyjnym oraz grze miejskiej na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Wtorek, 03 Wrzesień 2013

Letnia Akademia Sztuki

Jakie są uwarunkowania sztuki współczesnej? Jakie relacje zachodzą między artystą a odbiorcą? Jakie działania i projekty realizować w przestrzeni miejskiej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukają uczestnicy pierwszej Letniej Akademii Sztuki, która odbędzie się na przełomie września i października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Zajęcia poprowadzą m.in. pracownicy DSW, Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Pięknych – badacze zjawisk i koncepcji artystycznych, organizatorzy przedsięwzięć kulturalnych i społecznych oraz artyści.

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

Trwa rekrutacja w WSZ „Edukacja” we Wrocławiu

Sześć kierunków studiów licencjackich, trzy kierunki studiów magisterskich i ponad 30 kierunków studiów podyplomowych. Tak przedstawia się bogata oferta WSZ „Edukacja” na rok akademicki 2013/14.

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

NAJNIŻSZE CZESNE W POZNANIU oraz WPISOWE O

Każdy kto ukończył szkołę średnią i posiada świadectwo dojrzałości może zostać studentem [b]Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu[/b]. Liczba punktów zdobyta na maturze z danego przedmiotu nie jest brana pod uwagę podczas rekrutacji w [b]WSPiA[/b].

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

Wrota międzynarodowej kariery otwierają się w Krakowie

28 września w Krakowie odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Pracy Bilingual People. Wydarzenie dedykowane jest wielojęzycznym profesjonalistom, którzy chcieliby swoje umiejętności wykorzystać w pracy w Polsce i zagranicą.

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

UMK w Toruniu uruchomił II nabór na studia stacjonarne i magisterskie

Wciąż można starać się o przyjęcie na 43 kierunki studiów. Na 10 kierunkach nabór jest przedłużony.

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

Dni otwarte SWPS w Katowicach

Skuteczna realizacja marzeń i planów oraz psychologiczne sterowanie dietą – takie tematy będą poruszane podczas dnia otwartego w SWPS w Katowicach. Wykład, warsztat oraz spotkania ze studentami i wykładowcami odbędą się w sobotę, 21 września w godz. 11.00-14.00 przy ul. Kossutha 9 w Katowicach.

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

Piknik naukowy SWPS w Poznaniu

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej odkryje tajemnice psychologii i prawa przed mieszkańcami Poznania. O tym, jak działa wykrywacz kłamstw, co to jest efekt placebo i jak podejmujemy decyzje dowiedzą się uczestnicy Pikniku SWPS już w najbliższą sobotę 21 września. Wstęp wolny!

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

O prawie przy kawie

Wszystkich pasjonatów prawa i przyszłych studentów tego kierunku Wydział Prawa SWPS zaprasza do udziału w wykładach i dyskusjach poruszających bieżące zagadnienia prawne, które dotykają nas na co dzień. Spotkania przy kawie odbędą się w dniach 21 i 22 września w siedzibie uczelni, przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Niedziela, 25 Sierpień 2013

Nowe kierunki studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Od października 2013 roku ruszają nowe kierunki niestacjonarnych studiów podyplomowych: "Kosmetologia - pielęgnacja zdrowia i urody" oraz "Bezpieczeństwo żywności i suplementów diety".

Sobota, 24 Sierpień 2013

Studia MAGISTERSKIE w Lubinie

Miło nam poinformować Państwa, że nasze wysiłki dotyczące uruchomienia studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie o profilu praktycznym na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie zbliżają nas do upragnionego celu.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Przetestuj swój angielski online

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe Instytut Anglistyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza do wypełnienia bezpłatnego testu Online Practical English@SWPS. Do wzięcia udziału w teście wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Koźmiński uruchamia nowy kierunek wspólnie z Orange Polska

Praktyczne wykorzystanie wiedzy akademickiej, stypendia pieniężne, praktyki w firmie, a dla najlepszych możliwość zatrudnienia – o takim systemie kształcenia marzą studenci i rząd, a wprowadza go w życie Akademia Leona Koźmińskiego w strategicznej współpracy z Orange Polska.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Oblicz swoje stypendium

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to jedna z niewielu uczelni, która oferuje swoim studentom stypendium już od pierwszego dnia studiów. Każdy maturzysta, który pozytywnie zdał egzamin dojrzałości łatwo sprawdzi, jakie stypendium otrzyma, rozpoczynając dziennie studia w WSB.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie