Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Poniedziałek, 19 Maj 2014

Uczysz się – zrób sobie przerwę!

Sposobów przygotowania się do egzaminów jest niemal tak wiele jak studentów, ale to co wspólne żakom to zmierzenie się z ogromną porcją wiedzy do przyswojenia pod koniec każdego semestru.

Poniedziałek, 19 Maj 2014

Reklama – studia w wielu wymiarach

Badanie rynku i potencjału produktu lub usługi, zapotrzebowania klientów, techniki wpływu społecznego, psychologia reklamy, reguły zachowań konsumenckich, prawo własności intelektualnej i planowanie mediów – między innymi tego nauczą się studenci nowego kierunku Reklama, który powstał we Wrocławiu. Więcej o tym jak się robi i uczy robienia reklamy będzie można się dowiedzieć 4 czerwca w godz. 13.30-18.00 w siedzibie SWPS przy ul. Ostrowskiego 30b.

Poniedziałek, 19 Maj 2014

Studiuj w UZZM w Lubinie

Każdy moment w życiu jest dobry by zdobyć wiedzę, nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania. Dlatego Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku pracy, przy konsultacjach z pracodawcami naszego Regionu, opracowała na zbliżający się rok akademicki ofertę obejmującą wiele nowych obszarów kształcenia.

Niedziela, 18 Maj 2014

Sukces Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Kownie

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pod dyrekcją profesor Bożenny Sawickiej, zajął I miejsce podczas 4th International Choir Festival KAUNAS CANTAT, który odbył się w dniach 16-18 maja 2014 roku w Kownie na Litwie.

Niedziela, 18 Maj 2014

Legenda polskiego projektowania mody w School of Form

Podstępem wtargnął do Mody Polskiej. Jego zdecydowana i rozpoznawalna kreska do dziś robi wrażenie. Projektant mody, dzięki któremu w latach 60. na polskich ulicach królowało piękno, kolor i odrobina szaleństwa. Mowa o Jerzym Antkowiaku, który 24 maja 2014 roku będzie gościem poznańskiej School of Form podczas Dnia Otwartego specjalności fashion design.

Niedziela, 18 Maj 2014

Święto Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Święto Uczelni rozpocznie się 23 maja 2014 o godz. 10.00 w Auli im. Janusza Korczaka /ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa.

Niedziela, 18 Maj 2014

Seminariu: Trening personalny w ujęciu medycznym

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii, Pracownia Terapii Manualnej i Masażu oraz Firma Bodywork.pl organizują seminarium naukowo-szkoleniowe poświęcone zagadnieniom medycznego treningu personalnego. Poznań 13 czerwca 2014 godz. 16.00-21.00

Czwartek, 15 Maj 2014

Kino w sieci. Jak pisać o filmie?

W polskiej blogosferze i vlogosferze coraz częściej amatorzy odbierają głos profesjonalistom i komentują nowości kinowe. Czy blogi filmowe wyprą klasyczną krytykę? Internauci używają zdjęć kadrów i wycinają fragmenty filmów na swój użytek. Czy takie działania łamią prawa autorskie twórców? Krytycy filmowi, prawnicy, medioznawcy i blogerzy porozmawiają na te tematy podczas konferencji w dniach 29-30 maja w siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Czwartek, 15 Maj 2014

ARTETERAPIA konferencja naukowo-metodyczna 2014

Władze Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości zapraszają na konferencję z arteterapii, która odbędzie się 27 maja 2014 roku w Chorzowie przy ul. Racławickiej 23, o godzinie 8:00.

Środa, 14 Maj 2014

Przetestuj swój angielski online

Czy chciałbyś sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego? Teraz możesz zrobić to za darmo i bez wychodzenia z domu. Instytut Filologii Angielskiej SWPS zaprasza do wypełnienia testu Online Practical English.

Środa, 14 Maj 2014

Internet zmienia nasze życie!

Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się nasze obyczaje i nastawienie do wielu aspektów życia. Internet zrewolucjonizował naszą egzystencję pod wieloma względami i trudno porównać dzień przeciętnego europejczyka dziś i 20,15, czy nawet 10 lat temu.

Wtorek, 13 Maj 2014

Noc Muzeów w Europejskiej Akademii Sztuk

Dla sztuki wszystko jest możliwe. Udowodni to Europejska Akademia Sztuk podczas Nocy Muzeów 17 maja 2014 r. w Warszawie. Uczestnicy stworzą własne obrazy na wodzie, zobaczą, jak można pięknie malować piłką footballową czy ogniem. Twórcy skonsultują swoje prace m.in. z malarzem Antonim Fałatem.

Wtorek, 13 Maj 2014

Dzień otwarty w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

17.05.2014 r. (sobota), godz. 18:00 Siedziba WSEiZ, ul. Olszewska 12, Warszawa (Stary Mokotów)

Czwartek, 08 Maj 2014

W poszukiwaniu tożsamości naukowej turystyki – międzynarodowe sympozjum

Naukowcy z największych uczelni w Polsce i za granicą podejmą jedną z pierwszych w naszym kraju debat nad tożsamością naukową turystyki. Międzynarodowe sympozjum odbędzie się w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, 3-4 czerwca 2014 r. Zgłoszenia trwają.

Czwartek, 08 Maj 2014

Waterlove, czyli ceramiczne party

100 kg porcelany, 30 litrów szkliwa, 12 form gipsowych, 2 miesiące pracy, 1275 stopni Celsjusza – tak powstawało ponad 500 sztuk różnorodnych kubków, które wspólnie ze studentami wykonał i zaprojektował Arkadiusz Szwed, kierownik pracowni ceramicznej School of Form. Naczynia powstawały w ramach projektu Waterlove, łączącego ciekawe wzornictwo z kulturą klubową. Najbliższa odsłona wydarzenia już 9 maja w Warszawie i od 16 do 18 maja w Krakowie.

Czwartek, 08 Maj 2014

Noc Muzeów na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Wszystkich, którzy w tę jedną Noc chcą poznać tajniki dawnej medycyny i farmacji, magiczną moc ziół, odkryć sekrety ukryte w Ogrodzie Branickich, poznać współczesnych \nadwornych\ mistrzów sztuki i architektury, uczestniczyć w nocnym seansie filmowym w dawnej sali balowej lub przeobrazić się w pacjenta szpitala partyzanckiego z 1944 roku. Serdecznie zapraszamy 17 V 2014, godz. 18.00-24.00

Poniedziałek, 05 Maj 2014

W cztery strony szczęścia

Człowiek zawsze zadaje sobie pytanie, czym jest szczęście i jak do niego dojść. Odpowiedzi na nie szukać będą psychologowie i badacze podczas konferencji naukowej „W cztery strony szczęścia”, która odbędzie się 17 maja 2014 r. w godzinach 9.00-16.30 w siedzibie SWPS Wrocław przy ul. Ostrowskiego 30b

Niedziela, 04 Maj 2014

Warsztaty tworzenia biżuterii ceramicznej

Szkoła Ceramiki “Ceramiq” zaprasza do uczestnictwa w warsztatach tworzenia biżuterii. Adresowany jest on do osób, które chcą poznać nowe możliwości jakie daje ceramika. Pokażemy jak samodzielnie wykonać niepowtarzalną biżuterię, oraz metody jej ozdabiania.

Niedziela, 04 Maj 2014

Warsztaty toczenia na kole garncarskim

Szkoła Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty toczenia na kole garncarskim.Pod okiem doświadczonego garncarza poznamy zasady pracy na kole.

Piątek, 02 Maj 2014

Jak design zmienia świat i społeczeństwo? Main event we Wrocławiu

Design thinking, styl życia w komunikacji, czy nowe trendy w projektowaniu to główne tematy, o których będą rozmawiać specjaliści komunikacji wizualnej oraz studenci podczas warsztatów, wykładów i wystaw zorganizowanych w ramach „main event” w Instytucie Grafiki SWPS. Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2014 r. w siedzibie SWPS we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 30. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014

Jak walczyć z maturalnym stresem

Stres przed maturą, jak i podczas samego egzaminu dojrzałości, jest zjawiskiem absolutnie naturalnym, nie mniej jednak siła odczuwanego stresu zależy w dużej mierze od nas samych, a dokładnie od tego jak oceniamy nasze możliwości poradzenia sobie z sytuacją stresową. O tym, jak zapanować nad stresem przed maturą radzi dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog SWPS.

Środa, 23 Kwiecień 2014

Co jeszcze przed maturą? Podrasuj sobie mózg!

Nadmiar nauki przed maturą już cię przytłacza? Czujesz się skrajnie wyczerpany i wydaje ci się, że twój mózg odmawia już posłuszeństwa? Skorzystaj z Neurogry. To specjalny program treningowy dla osób uczących się, który został opracowany w taki sposób, by dzięki ćwiczeniom nauka stała się szybsza i efektywniejsza.

Wtorek, 22 Kwiecień 2014

Woda, Wisła, Vistula – konkurs fotograficzno-plastyczny dla maturzystów

Woda – temat w sztuce odmieniony przez wszystkie przypadki, nadal pozostaje nie lada wyzwaniem. Jak sprawić, by zdjęcie czy praca plastyczna z wodą jako głównym bohaterem intrygowały i zachwycały? Z tym konkursowym wyzwaniem mogą zmierzyć się maturzyści – do wygrania m.in. atrakcyjne zniżki czesnego za studia w [b]Grupie Uczelni Vistula[/b].

Piątek, 11 Kwiecień 2014

ONE SMALL STEP, czyli naucz się robić wielkie rzeczy

Bardzo często nasze najmniejsze pasje i aktywności mogą być pierwszym krokiem na drodze do tworzenia rzeczy wielkich. School of Form w Poznaniu zaprasza wszystkie szkoły średnie i wyższe do udziału w warsztatach kreatywności „ONE SMALL STEP”

Czwartek, 10 Kwiecień 2014

Czym jest prowokacja dziennikarska?

Czy można określić granice działalności dziennikarskiej? Czy interes publiczny jest wystarczającym powodem, aby stosować tego typu metodę zbierania informacji?

Środa, 09 Kwiecień 2014

Studencie, to już ostatni dzwonek!

Do 19 kwietnia trwają zapisy do międzynarodowego konkursu Global Intern. Blisko 130 polskich studentów walczy o przepustkę do światowej kariery – możliwość odbycia trzymiesięcznego stażu w trzech różnych państwach i kulturach. Już teraz można także głosować na swoich faworytów.

Środa, 09 Kwiecień 2014

GALA FINAŁOWA XII EDYCJI SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

14 kwietnia 2014 najlepsi szkolni inwestorzy wyłonieni z prawie 8 500 drużyn reprezentujących 850 szkół odbiorą dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Wtorek, 08 Kwiecień 2014

ONZ oraz EF Education First ogłaszają drugą edycję Szkoły Letniej w Nowym Jorku

Czy czujesz się obywatelem świata? Weź udział w międzynarodowej dyskusji! Jedna osoba z Polski może znaleźć się wśród 75 uczestników Szkoły Letniej UNAOC-EF “Młodzi dla Zmiany” w Nowym Jorku. Przez tydzień będą rozmawiać o globalnych wyzwaniach związanym z różnorodnością kulturową i religijną.

Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014

Bezpłatne warsztaty z wiedzy o społeczeństwie dla maturzystów i licealistów

Chcesz wiedzieć, co powinien zawierać i jak powinien być skonstruowany esej maturalny z WOS? Jak korzystać z materiałów źródłowych arkusza maturalnego? Weź udział w warsztatach z WOS przygotowanych przez Collegium Civitas.

Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014

Nowości w ofercie kształcenia UZZM

Studia pedagogiczne, górnicze, logistyczne, handlowe, finansowe, techniczne i menedżerskie – to tylko niektóre propozycje jakie w zbliżającym się roku akademickim przygotowała Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie dla kandydatów na studia.

Sobota, 05 Kwiecień 2014

Eksperci o szansach humanistów na rynku pracy

Najbogatszy człowiek w Polsce na liście Forbesa to… absolwent nauk społecznych. W wielu firmach najbardziej pożądanym pracownikiem jest… wszechstronny humanista.

Wtorek, 25 Marzec 2014

Dzień otwarty w Akademii Pedagogiki Specjalnej

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW NA STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE 5 KWIETNIA 2014, godz. 11.00 - 13.00Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane