Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu

Rok założenia: 2001 | Rektor: dr Adam Sosnowski

przejdź do spisu treści

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu to nowoczesna uczelnia niepubliczna działająca z powodzeniem już od ponad 16 lat w stolicy Dolnego Śląska. Długoletnie doświadczenie, profesjonalna kadra naukowo-dydaktyczna oraz rozbudowana oferta dydaktyczna sprawiają, że nasza uczelnia cieszy się renomą i niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów, którzy chętnie wybierają właśnie WSIZ jako punkt wyjścia dla przyszłej kariery zawodowej.

Naszą misją jest umożliwienie studentom zdobycia zarówno rzetelnej wiedzy teoretycznej, jak i przydatnych umiejętności praktycznych podczas studiów na naszych kierunkach informatycznych, dzięki którym absolwenci z powodzeniem odnajdą się na rynku pracy. Aby sprostać temu zadaniu, proponujemy bogaty wybór studiów informatycznych - inżynierskich, magisterskich i podyplomowych, a także szkoleń i kursów zwieńczonych cennymi certyfikatami.

Przykładamy dużą wagę do dbałości o jakość nauczania. Staramy się, aby każdy student opuścił mury naszej uczelni wyposażony nie tylko w ceniony wśród pracodawców dyplom, ale przede wszystkim w realne kompetencje, a także otwartość na świat i chęć sprostania nowym wyzwaniom.

INFORMATYKA INŻYNIERSKA

Rodzaj: studia inżynierskie
Profil: praktyczny

Studenci  na kierunku informatyka realizują przedmioty o profilu praktycznym. Wiedza przekazywana jest przez praktyków,  którzy są  pracownikami największych firm z branży IT, takich jak Microsoft, IBM. Profil praktyczny oznacza, że główny nacisk kształcenia kładziemy na zdobywanie umiejętności praktycznych potrzebnych do wykonywania określonego zawodu w wybranej przez ciebie dziedzinie jaką jest Informatyka.

W trakcie studiów informatycznych w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania “Copernicus” we Wrocławiu, będziesz też realizować kilka przedmiotów ogólnoakademickich. Dadzą Ci one szerszą perspektywę w spojrzeniu na zagadnienia z Twojego kierunku studiów. Wyposażą Cię one w wiedzę, dzięki której lepiej zrozumiesz pozostałe – praktyczne – przedmioty.

STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA
TRWAJĄ 7 SEMESTRÓW I KOŃCZĄ SIĘ UZYSKANIEM TYTUŁU INŻYNIERA.

W ramach oferowanych specjalności poznasz:

  • Sieci komputerowe
  • Języki programowania takie jak Java, C#.NET, ASP.NET, TSQL
  • Najnowsze metodyki programowania i wzorce projektowe wykorzystywane przez największe firmy z branży IT
  • Systemy baz danych
  • Systemy komputerowe
  • Technologie Cisco – zagadnienia z zakresu Cisco CCNA
  • Technologie wykorzystywane w projektowaniu inteligentnych budynków
  • Technologie Cloudowe – pozwalające przekształcić usługi IT w skuteczniejsze, szybsze i bardziej wydajne źródło innowacji w firmie
  • Internet rzeczy – który odnosi się do dynamicznego poszerzenia zastosowań sieci i umożliwia on obecnie nie tylko komunikację między ludźmi, ale również między różnymi urządzeniami
  • Programowanie gier – tworzenie gier komputerowych obejmujące projektowanie, tworzenie grafiki 2 i 3D, oraz optymalne wykorzystanie najnowszych silników graficznych (Unreal Engine, Unity)
  • Technologie Internetowe- projektowanie, implementację, wdrażanie i eksploatację aplikacji i systemów internetowych
  • Rozwiązania klastrowe – zasady projektowania, budowy i zarządzanie klastrem komputerowym
  • Aplikacje internetowe – tworzenie aplikacji webowych , dedykowanych również urządzeniom mobilnym
  • Systemy wbudowane – w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania takie jak mikrokomputery Parallella oraz oprogramowanie Vivado
  • Technologie wykorzystywane w procesach automatyzacji Testowania Oprogramowania

Wykorzystujemy do kształcenia praktycznych umiejętności najlepsze programy szkoleniowe, oferowane w ramach partnerstwa uczelni w zakresie edukacji  z naszymi partnerami: Cisco, Microsoft, Volvo, IBM oraz wieloma innymi. Programy te przygotowują do międzynarodowych certyfikatów informatycznych, które można zdobywać w trakcie studiów.

Dodatkowo uzyskasz:

  • Dostęp do naszych platform e-learningowych,
  • W ramach ImagineX dostęp do pełnych wersji oprogramowania Microsoft
  • Dostęp do rozwiązań i technologii Cisco w ramach Cisco Netacad
  • Możliwość pracy w wirtualnych środowiskach powstałych we współpracy Uczelni z korporacją IBM

W trakcie studiów możesz zdobyć liczne certyfikaty i dyplomy poświadczające uzyskanie wysokich kwalifikacji informatycznych w obszarach oferowanych przez:

  • Cisco (CCNA Exploration)
  • Microsoft (.NET, SQL, Windows Serwer)
  • IBM

Informatyka – studia inżynierskie we Wrocławiu

Osoba studiująca Informatykę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu, której zwieńczeniem jest uzyskanie tytułu inżyniera, zyskuje na tym kierunku możliwość zdobycia solidnej wiedzy teoretycznej, jak również praktycznych umiejętności z różnych dziedzin IT. Poznaje obowiązkowy kanon podstaw informatyki (zarówno w warstwie technicznej, jak i teoretycznej), uzupełniany o najnowsze aktualizacje ze świata technologii i programowania. Rozwój kompetencji nie tylko w dziedzinie informatyki, ale też matematyki sprawia, że absolwenci naszego kierunku skutecznie wyróżniają się na rynku pracy

Naszym celem jest takie przygotowanie studenta, aby jego wiedza i kwalifikacje pozwoliły nie tylko na znalezienie satysfakcjonującej pracy, ale też stały się punktem wyjścia do rozpoczęcia kolejnego etapu edukacji na studiach magisterskich na dowolnej uczelni wyższej

Studia inżynierskie a licencjackie

Wiele osób zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku Informatyka zastanawia się, który typ studiów wybrać – inżynierskie czy licencjackie? Każda z opcji wyróżnia się pewnymi zaletami, jednak nasza uczelnia, mając na względzie dobro studentów i ich sukces zawodowy, oferuje studia inżynierskie. Dlaczego?

Przede wszystkim studia informatyczne inżynierskie kładą większy nacisk na praktykę i przygotowanie sprzętowe, jak również na warsztaty, szkolenia i realizację zaawansowanych projektów programistycznych. Obowiązkowa praktyka zawodowa trwa 4 tygodnie, czyli dłużej niż w trakcie studiów licencjackich. Tytuł zawodowy inżyniera w przypadku kierunków technicznych jest zazwyczaj również lepiej rozpoznawany i odbierany przez pracodawców niż tytuł licencjata.

Kwalifikacje absolwenta informatyki

Osoba po inżynierskich studiach informatycznych w WSIZ we Wrocławiu posiada wiedzę i kwalifikacje z zakresu ogólnych zagadnień oraz systemów informatycznych. Zna zasady budowy współczesnych komputerów i współpracujących z nimi urządzeń, baz danych, sieci komputerowych czy systemów operacyjnych, a także zasady inżynierii oprogramowania, co umożliwia skuteczną pracę w dużych zespołach programistycznych. Absolwent dysponuje też praktycznymi umiejętnościami programowania i tworzenia aplikacji, poznaje metody projektowania baz danych i systemów, jak również dbania o ich bezpieczeństwo oraz ochronę danych. Płynnie posługuje się językiem obcym.

Dzięki zdobytym umiejętnościom, może pracować w firmach informatycznych, które zajmują się tworzeniem, wdrażaniem i optymalizacją narzędzi, aplikacji i systemów informatycznych, jak również w przedsiębiorstwach wykorzystujących takie rozwiązania na co dzień. Osoba z dyplomem inżyniera ma również szansę ubiegać się o zatrudnienie jako analityk danych i systemów informatycznych czy specjalista ds. zarządzania lub bezpieczeństwa informacji.

Dla osób, które od dawna marzą o studiach na kierunku Informatyka – Wrocław i nasza uczelnia Copernicus z pewnością będą stanowić doskonały wybór. W przypadku dodatkowych pytań o studia i szkołę, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy szczegółowych informacji dotyczących kierunku czy procesu rekrutacji.

INFORMATYKA II STOPNIA MAGISTERSKA

Kierunek: INFORMATYKA
Rodzaj: studia  II stopnia magisterskie
Profil: praktyczny

Studia na kierunku informatyka prowadzące do uzyskania tytułu magistra, uczą tego co na rynku pracy jest najcenniejsze, a mianowicie pokazują jak zrozumieć idee i problemy a także narzędzia informatyczne. Informatyka jest dziedziną szeroką, którą cechuje ciągła zmiana i pęd za postępem, dlatego też w ofercie studiów magisterskich w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus znajdziesz te przedmioty, które pozwolą ci na kształtowanie Twoich zainteresowań naukowych oraz te które pozwolą ci zostać zauważonym na branżowym rynku pracy. Nasza Uczelnia kładzie nacisk na praktykę, stąd profil praktyczny studiów i zajęcia słuchaczy kierunku Informatyka z przedstawicielami największych banków w Europie oraz  takich firm jak IBM.

Studia informatyczne we Wrocławiu – w miejscu, gdzie branża IT rozwija się w dynamiczny sposób dają ci możliwość poszerzenia horyzontów, współpracy z profesjonalistami na poziomie akademickim, nawiązywania kontaktów biznesowych. Wiedza i doświadczenia uzyskane w trakcie studiów na kierunku Informatyka prowadzi do objęcia takich stanowisk jak projektant, konstruktor i administrator baz danych lub sieci i systemów komputerowych.

STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE DRUGIEGO STOPNIA
TRWAJĄ 4 SEMESTRY I KOŃCZĄ SIĘ UZYSKANIEM TYTUŁU MAGISTRA.

Jako absolwent studiów II stopnia możesz kontynuować naukę we wszystkich uczelniach krajowych i zagranicznych na studiach doktoranckich.

Uwaga! Nowość – uznajemy doświadczenie zawodowe zdobyte poza systemem edukacji formalnej

W ramach oferowanych specjalności poznasz:

  • Sieci komputerowe
  • Języki programowania takie jak Java, C#.NET, ASP.NET, TSQL
  • Metody planowania i analizy eksperymentów
  • Najnowsze metodyki programowania i wzorce projektowe wykorzystywane przez największe firmy z branży IT
  • Systemy komputerowe oraz systemy baz danych
  • Projektowanie, implementację, wdrażanie i eksploatację aplikacji i systemów internetowych
  • Możliwości jakie niesie ze sobą wirtualizacja urządzeń sieciowych oraz systemów operacyjnych
  • Bezpieczeństwo systemów informatycznych, webowych i mobilnych
  • Zagadnienia integracji lokalnych zasobów informatycznych z rozwiązaniami chmurowymi
  • Technologie wykorzystywane w projektowaniu inteligentnych budynków
  • Technologie Cloudowe – pozwalające przekształcić usługi IT w skuteczniejsze, szybsze i bardziej wydajne źródło innowacji w firmie
  • Internet rzeczy – który odnosi się do dynamicznego poszerzenia zastosowań sieci i umożliwia on obecnie nie tylko komunikację między ludźmi, ale również między różnymi urządzeniami
  • Programowanie gier – tworzenie gier komputerowych obejmujące projektowanie, tworzenie grafiki 2 i 3D, oraz optymalne wykorzystanie najnowszych silników graficznych (Unreal Engine, Unity)
  • Trendy rozwojowe w informatyce wraz z nauką ich prognozowania
  • Projektowanie, implementację, wdrażanie i eksploatację aplikacji i systemów internetowych
  • Rozwiązania klastrowe – zasady projektowania, budowy i zarządzanie klastrem komputerowym
  • Aplikacje internetowe – tworzenie aplikacji webowych , dedykowanych również urządzeniom mobilnym
  • Systemy wbudowane – w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania takie jak mikrokomputery Parallella oraz oprogramowanie Vivado
  • Technologie wykorzystywane w procesach automatyzacji Testowania Oprogramowania

Wykorzystujemy do kształcenia praktycznych umiejętności najlepsze programy szkoleniowe, oferowane w ramach partnerstwa uczelni w zakresie edukacji  z naszymi partnerami: Cisco, Microsoft, Volvo, IBM oraz wieloma innymi. Programy te przygotowują do międzynarodowych certyfikatów informatycznych, które można zdobywać w trakcie studiów.

Dodatkowo uzyskasz:

  • Dostęp do ciągłej aktualizacji wykładanych treści.
  • Możliwość współpracy i spotkań z ekspertami reprezentującymi przedsiębiorstwa z obszaru najnowszych technologii IT.
  • Dostęp do naszych platform e-learningowych.
  • Doświadczenie w projektowaniu systemów informatycznych z wykorzystaniem standardów korporacyjnych.
  • W ramach ImagineX dostęp do pełnych wersji oprogramowania Microsoft.
  • Dostęp do rozwiązań i technologii Cisco w ramach Cisco Netacad.
  • Możliwość pracy w wirtualnych środowiskach powstałych we współpracy Uczelni z korporacją IBM.

W trakcie studiów możesz zdobyć liczne certyfikaty i dyplomy poświadczające uzyskanie wysokich kwalifikacji informatycznych w następujących obszarach:

  • CCNA Exploration
  • .NET, SQL, Windows Serwer
  • IBM

FIZJOTERAPIA

Studia licencjackie – 6 semestrów w trybie niestacjonarnym (zaocznym)

Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest co raz większe, w związku ze wzrostem średniej wieku Polaków, większą świadomością pacjentów oraz ekonomią procesu leczenia.

Fizjoterapia należy do dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny. Jest to metoda leczenia, która obejmuje: leczenie ruchem, czyli kinezyterapię, masaż oraz fizykoterapię, tj. wykorzystanie środków fizykalnych jak np.: laser, pole magnetyczne, pole elektryczne w procesie leczenia.

Celem zabiegów fizjoterapeutycznych jest likwidacja procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganie im oraz przywracanie sprawności pacjentom.

Celem kształcenia jest przekazanie studentom wiedzy niezbędnej do pracy z pacjentem w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Zdobyta wiedza i umiejętności przygotowują absolwentów do:

  • podtrzymywania i przywracania sprawności osobom, które ją utraciły w skutek chorób bądź urazów,
  • wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych oraz dostosowania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych
  • kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii.

Istotnym elementem kształcenia jest poznanie zasad profilaktyki chorób cywilizacyjnych i rehabilitacji we wszystkich działach medycyny klinicznej, a także poznanie sposobów odnowy biologicznej.

Po ukończeniu studiów I stopnia i otrzymaniu dyplomu licencjata absolwent może podjąć pracę w:

  • szpitalach klinicznych akademii medycznych ,
  • szpitalach wojewódzkich i miejskich,
  • uzdrowiskach ,
  • sanatoriach,
  • ośrodkach rehabilitacyjnych ZUS,
  • poradniach ekologicznych,
  • zakładach pracy chronionej,
  • specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo-rehabilitacyjnych ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • klubach sportowych,
  • przychodniach sportowo-lekarskich,
  • gabinetach fizjoterapeutycznych działających w przychodniach lekarza rodzinnego
  • domach pomocy społecznej,
  • domach dziecka,
  • ośrodkach i poradniach rehabilitacyjnych stowarzyszeń i fundacji prozdrowotnych,
  • gabinetach prywatnych.

przejdź do spisu treści

Studia podyplomowe


Cloud & Virtualization Engineer/Architect

Nowość! Studia Cloud & Virtualization Engineer/Architect, których celem jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu rozwiązań związanych z wirtualizacją Hyper-V i vSphere oraz w oparciu o najpopularniejsze rozwiązania chmur publicznych tj. Azure, AWS i Google Cloud Platform


Akademia Sieciowa Cisco

Celem studiów podyplomowych jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.


Tworzenie Oprogramowania w Technologi .NET

Studia w sposób kompleksowy przygotowują do programowania w środowisku .NET Framework. W zakresie merytorycznym studiów znajdują się najnowsze, stosowane obecnie technologie.


Testowanie oprogramowania

Testowanie stanowi bardzo ważną część projektów programistycznych jako jedna z podstawowych metod zapewniania jakości procesu wytwarzania i wdrażania oprogramowania.


IT Architect – Cloud & Infrastructure

Celem studiów podyplomowych „IT Architect – Cloud & Infrastructure” jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu projektowania rozwiązań w oparciu o metodologię UMF i TOGAF.


Project Manager

Celem studiów podyplomowych „Project Manager” jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu zarządzania projektami. .


Systemy bazodanowe Microsoft

Celem studiów podyplomowych „Zaawansowane projektowanie i wdrażanie systemów bazodanowych Microsoft” jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu projektowania, zarządzania, programowania oraz optymalizacji baz danych.


Zaawansowane rozwiązania sieciowe Cisco

Celem studiów podyplomowych „Wdrażanie i zarządzanie zaawansowanymi rozwiązaniami sieciowymi Cisco” jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej wymaganej do projektowania i implementowania zaawansowanych środowisk sieciowych (routing i switching).


Systemy Bezpieczeństwa w IT

Celem studiów podyplomowych jest przekazanie wiedzy z zakresu najpopularniejszych systemów i rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych.


Zarządzanie Wirtualną Infrastrukturą IT

Celem studiów podyplomowych  jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu technologii Cisco, Microsoft, VMware oraz Citrix lub OpenStack.


SZKOLENIA I KURSY


Programowanie

W ofercie kursów z zakresu programowania znajdziesz między innymi szkolenie: Testowanie Oprogramowania czy też Tworzenie Oprogramowania w technologii .NET


Microsoft

W ofercie kursów Microsoft znajdziesz między innymi szkolenia z :Windows Server 2016, Hyper-V czy System Center Operation Manager


Cisco

Program Cisco Networking Academy oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.


VMware

Podczas szkolenia VMware vSphere 6 z opcją migracji do rozwiązania vSphere 6.5 uczestnik nauczy się jak zainstalować, skonfigurować, administrować i monitorwać środowisko vSphere z wykorzystaniem vCenter Server.


Citrix

Podczas szkolenia Citrix® XenServer® 7, studenci zostaną zapoznani z podstawami pozwalającymi efektywnie instalować, konfigurować i administrować produktem XenServer® 7 oraz XenCenter®. Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów.


OpenStack

Podczas szkolenia Red Hat OpenStack® słuchacz nauczy się jak zainstalować, konfigurować, obsługiwać i utrzymywać platformę Red Hat OpenStack. Szkolenie omawia podstawowe elementy jak Keystone, Cinder, Glance, Neutron, Nova, Horizon.


Cloud & Virtualization Engineer/Architect

Nowość!  Kurs Cloud & Virtualization Engineer/ Architect, których celem jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu rozwiązań związanych z wirtualizacją Hyper-V i vSphere oraz w oparciu o najpopularniejsze rozwiązania chmur publicznych tj. Azure, AWS i Google Cloud Platform


TELC

Certyfikat językowy jest dokumentem wydawanym przez upoważnioną do tego instytucję np. ośrodek akademicki, potwierdzający umiejętności posługiwania się danym językiem obcym w określonym obszarze tematycznym np. język biznesowy, język techniczny.


Kierunki wykładane na uczelni:

fizjoterapia Licencjat Niestacjonarny
informatyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Studia podyplomowe na uczelni:

Akademia Sieciowa Cisco
Cloud & Virtualization Engineer/Architect
IT Architect – Cloud & Infrastructure
Project Manager
Systemy bazodanowe Microsoft
Systemy Bezpieczeństwa w IT
Testowanie oprogramowania
Tworzenie Oprogramowania w Technologi .NET
Zaawansowane rozwiązania sieciowe Cisco
Zarządzanie Wirtualną Infrastrukturą IT

Kursy na uczelni:

CISCO
Citrix
OpenStack
Programowania
TELC
VMware

Główny adres uczelni

  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu
    ul. Inowrocławska 56, 53-648 Wrocław
  •  
  • Telefon: 71 79 50 393, 71 79 50 399
  • Fax: 71 79 50 388
  • Email: dziekanat@wsiz.wroc.pl
  • Strona: http://www.wsiz.wroc.pl

Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane