Warsaw School of Languages
Rok założenia: 2009Jesteśmy szkołą języków obcych, założoną przez lektora z ponad 10 letnim doświadczeniem w nauczaniu, i współtworzoną przez zespół doświadczonych lektorów.
W naszej ofercie znajdą Państwo języki
-
hiszpański,
-
portugalski (wersja kontynentalna i wersja brazylijska),
-
włoski,
-
francuski,
-
angielski,
Nasz sposób nauczania cechuje wysoka skuteczność, gdyż opiera się on na nauczaniu poprzez praktykę i ciągłym używaniu języka obcego w czasie zajęć. W oparciu o wieloletnie doświadczenie naszej kadry, przygotowujemy autorskie programy, a lektorzy skupiają się na realizacji wyznaczonych na początku kursu celów, np. intensywna nauka od podstaw/zanurzenie w języku, szybkie powtórzenie materiału/metoda konwersacyjna, czy też podtrzymanie znajomości języka/konwersacje tematyczne lub naukę słownictwa specjalistycznego (opanowanie pewnego zakresu słów, związanych z daną dziedziną) np. języka biznesu, języka technicznego lub ogólno-biznesowego.
Welcome - Warsaw School of Language
Wiemy, że do nauki potrzebne jest coś więcej niż tylko dobry podręcznik, dlatego w trosce o jakość nauczania, tworzymy tylko małe grupy 2-6 osobowe. Chcemy, żeby podczas zajęć wszyscy czuli się swobodnie – a to właśnie zapewniają kameralne warunki i lektorzy z odpowiednim przygotowaniem i podejściem. Przyjemna atmosfera zajęć to nie tylko odpoczynek od codziennego biegu, ale także klimat sprzyjający efektywnej nauce poprzez lepszą koncentrację na omawianych tematach.
KIM SĄ NASI LEKTORZY?
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych lektorów: absolwentów filologii lub/i native speakerów, o których wyborze zdecydowały ich wiedza, umiejętność organizacji zajęć i efektywnego uczenia innych, oraz jasny i klarowny sposób przekazywania wiedzy. Wszyscy lektorzy w naszej szkole posiadają minimum 4-letnie doświadczenie w nauczaniu. To daje Państwu gwarancję, że potrafią dostosować metody nauczania do Waszych potrzeb i jednocześnie doskonale znają typowe problemy językowe polskiego słuchacza.
Chcemy, żeby nasi Słuchacze, poza nabyciem umiejętności językowych, lepiej zrozumieli kulturę, tradycje i obyczaje danego obszaru językowego, a także poznali życie codzienne i mentalność jego mieszkańców. Na zajęciach, poza podręcznikiem, korzystamy z artykułów z gazet, fragmentów literatury, materiałów multimedialnych, czy utworów muzycznych, gdyż to dzięki nim nasi Słuchacze mogą lepiej poznać i zrozumieć rzeczywistość danego kraju.
Ten sposób prowadzenia lektoratów zwiększa motywację Słuchaczy, wciąga ich do dyskusji, urozmaica i pozytywnie wpływa na frekwencję na zajęciach, sprzyjając jednocześnie realizacji wyznaczonych na początku kursu celów i założeń programu nauczania.
Doświadczenie i odpowiednie podejście to cechy charakterystyczne Naszej Kadry – zawsze dajemy z siebie 100%.
PROMUJEMY KULTURĘ I MOTYWUJEMY DO NAUKI!
Nasi Słuchacze mają zróżnicowany poziom językowy i zainteresowania. Poza ofertą , proponujemy także udział w dodatkowych wydarzeniach dla zainteresowanych, aby zmotywować i zachęcić ich do nauki.
Eventy kulturalne – proponujemy czynny udział w tandemach językowych i spotkaniach kulturalnych odbywających się na terenie całej Warszawy. Organizowane są także zajęcia dedykowane najmłodszym, aby Słuchacze mogli zabrać swoje pociechy i rozbudzić w nich chęć poznawania świata (np. na zwalcznude.pl – Wielki Piknik Rodzinny w Forcie Sokolnickiego na Żoliborzu, a także organizowane przez poszczególne Urzędy Dzielnic imprezy plenerowe, promujące kulturę i sztukę).
Festiwale kulturalne – szkoła bierze udział w różnych festiwalach, które odbywają się najczęściej w okresie od czerwca do września – serdecznie zapraszamy naszych słuchaczy do czynnego udziału. Informacje co, gdzie i kiedy będą na bieżąco przekazywane na zajęciach i umieszczane na naszej stronie internetowej.
ZAPRASZAMY NA
Jest to język romański z grupy iberyjskiej. Jeden z sześciu oficjalnych języków ONZ, a po chińskim w odmianie mandaryńskiej jest najczęściej używanym językiem na świecie pod względem liczby osób, które używają go jako swój język ojczysty. Jest również językiem urzędowym w kilku głównych międzynarodowych organizacjach polityczno-gospodarczych (między innymi w UE, OAS, OEI, NAFTA, UNASUR, CARICOM i Układzie w sprawie Antarktyki).
Hiszpański inaczej zwany kastylijskim, podobnie jak inne języki romańskie, jest nowoczesną kontynuacją mówionej łaciny (zwanej wulgarną łaciną), która od trzeciego wieku, po podzieleniu Imperium Rzymskiego, odbiegała od innych wariantów łaciny, które były używane w różnych prowincjach starego Imperium, dające tym samym początek różnym językom romańskim dzięki powolnej ewolucji. Ze względu na rozprzestrzenianie się w całej Ameryce, kastylijski jest zdecydowanie językiem romańskim, który osiągnął największe rozpowszechnienie i jest językiem, który jest najczęściej używany na świecie.
Nauka języka angielskiego jest nie tylko tego warta, jest nawet konieczna w dzisiejszych czasach.
Angielski jest znacznie bardziej rozpowszechniony na świecie jako język narodowy i jako język urzędowy. Ponadto, zgodnie z obliczeniami British Council, ponad miliard osób mówi tym językiem jako swoim językiem obcym. Angielski jest używany przez około 508 milionów ludzi jako pierwszy lub drugi język, dzięki czemu jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie. Wystarczy spojrzeć na dziedzinę edukacji, aby sprawdzić, że w większości krajów jest to pierwszy język obcy nauczany w szkole. Podobnie wyróżnia się jego obecność w branży finansowej i handlowej. Nie musisz znać tego języka, aby znać lub kiedykolwiek słyszeć standardowy termin “Business English”. Również w polityce i współpracy międzynarodowej przejawia się jego globalny charakter, będąc językiem urzędowym większości organizacji międzynarodowych, rządowych i pozarządowych.
Taka przewaga języka angielskiego jest wyraźnie odzwierciedlona w Internecie, angielski jest wciąż najczęściej używanym językiem w sieci. Wydaje się zatem jasne, że nauka języka angielskiego jest niezbędna, aby „być częścią świata”, ale także mieć możliwości uczestnictwa w edukacji, pracy i na poziomie zawodowym. Kto zna angielski, ma więcej możliwości kontynuowania rozwoju osobistego lub szkolenia zawodowego.
Angielski jest wolnym językiem akademickim, używanym na większości międzynarodowych kongresów i ustalonym jako oficjalny język niezliczonych publikacji naukowych lub technologicznych. Przez co również stał się on niezbędny, jeśli chcesz być konkurencyjny na rynku pracy. W naszym coraz bardziej zglobalizowanym świecie internacjonalizacja jest trendem, który szybko się rozwija w firmach, a dziś oczekuje się, że pracownicy będą mogli komunikować się i współpracować z kolegami lub osobami z innych krajów.
Portugalski jest jednym z niewielu języków, który po usłyszeniu przekazuje całą esencję swojej kultury, czy to w wersji brazylijskiej, czy portugalskiej. Dzięki magicznej dźwięczności, jak to opisał Miguel de Cervantes, „słodkiej i przyjemnej”, portugalski znany jest jako „język Camões”, autor epickiego wiersza Os Lusíadas określa go jako „ostatni kwiat Lacjum”, wyrażenie to używane w sonetach w języku portugalskim brazylijskiego pisarza Olavo Bilaca. Jest to język fado i bossa nova. Język używany przez ponad 200 milionów ludzi i plasujący się na szóstej pozycji najczęściej używanych języków ojczystych na świecie, przed niemieckim i francuskim. Portugalski jest językiem urzędowym Portugalii, Brazylii, Gwinei Bissau, Angoli, Mozambiku, Republiki Zielonego Przylądka, Timoru Wschodniego oraz Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Jest również używany w starożytnym Cejlonie i na Goa (Indie).
/więcej/
Kursy na uczelni:
języka włoskiego |
języka portugalskiego |
języka hiszpańskiego |
języka francuskiego |
języka angielskiego |
Języki na uczelni:
włoski, portugalski, hiszpański, francuski, angielski |
Główny adres uczelni
- Warsaw School of Languages
ul. Nowy Świat 54/56, Warszawa - Telefon: 883 795 652
- Email: kontakt@szkolaJezykowawsl.pl
- Strona: http://szkolajezykowawsl.pl
Jak do nas trafić
Powiązane artykuły
Czy uczelnie mogą kształcić studentów do zawodów przyszłości?
Aż 65 proc. uczennic i uczniów rozpoczynających naukę, będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją czytamy na stronie Światowego Forum Ekonomicznego
czytaj dalej