Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szkoła Językowa Uniwersytetu SWPS

Szkoła Językowa Uniwersytetu SWPS

Rok założenia: 1992

21 języków, kursy indywidualne, grupowe i dla firm


Szkoła Językowa Uniwersytetu SWPS to nowoczesne centrum kształcenia językowego, którego mocnymi filarami są z jednej strony profesjonalni, doświadczeni i zaangażowani lektorzy, z drugiej – nowoczesna formuła przekazywania wiedzy. Naszą ofertę kierujemy do osób powyżej 16 roku życia, które chcą uczyć się języków od podstaw lub kontynuować naukę od dowolnego poziomu na kursach grupowych o profilu komunikacyjnym oraz biznesowych. Oferta kursów z języka angielskiego obejmuje również kursy specjalistyczne (np.: IT, HR, Prawo, Medycyna, Finanse) oraz przygotowujące do certyfikatów (FCE, IELTS, TOEIC).

Opracowana przez nas metodyka nauczania koncentruje się na rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych oraz osadzeniu treści kursów w aktualnych kontekstach kulturowych, biznesowych, socjologicznych i antropologicznych danego języka. Umożliwia to uczestnikom osiągać szybkie i przede wszystkim trwałe efekty nauki.

Odchodzimy również od standardowych kursów opartych na podręcznikach. Nasze autorskie programy i materiały dydaktyczne obejmują aktualne treści z zakresu biznesu, kultury oraz interesujących Słuchaczy obszarów specjalistycznych: od zawodowych po hobbystyczne. Uczestnicy kursów uczą się w małych grupach, dobranych nie tylko wg poziomu znajomości języka ale także wieku i praktyki zawodowej.

Nad całością oferty Szkoły Językowej, efektywną realizacją programów kursów, kwalifikacjami lektorów i postępami Uczestników czuwa wykwalifikowany metodyk, mgr Małgorzata Kicana. Gwarantem wysokiej jakości naszych kursów jest Rada Programowa, którą tworzą doświadczeni filolodzy Uniwersytetu SWPS.

Zajęcia odbywają się w kampusie uniwersyteckim, dzięki czemu Słuchacze mogą wybierać w szerokiej propozycji harmonogramów i godzin kursów oraz korzystać z nowoczesnej infrastruktury.


Oferta szkoły

Kursy grupowe  
autorski program,
małe
grupy
Intensywne kursy o profilu komunikacyjnym, biznesowe, specjalistyczne i hobbystyczne.

Kursy indywidualne 
aż 21 języków na dowolnym poziomie
Personalny plan nauczania, który realizuje Twoje cele. Intensywność kursu dostosowana do Twojego kalendarza.

Kursy dla firm 
szyte na miarę
programy nauczania
Indywidualne lub grupowe kursy realizowane w Twojej firmie. Nauka języka odpowiadającego charakterowi działalności firmy.

Uczymy aż 21 języków, zarówno tych popularnych w naszym kręgu kulturowym, jak też nietypowych, takich jak: arabski, bułgarski, chiński, duński, hebrajski, islandzki, japoński, koreański, niderlandzki, norweski, portugalski, rumuński, szwedzki czy węgierski.


Metoda kształcenia

Szybkie i długotrwałe efekty w nauczaniu języków osiągamy dzięki sześciu fundamentalnym założeniom.

Przede wszystkim komunikacja!
Ze wszystkich kompetencji językowych, które budują ostateczną znajomość języka, największy nacisk kładziemy na komunikację i umiejętność swobodnego wypowiadania się. Dotyczy to nie tylko opanowania słownictwa i konstrukcji gramatycznych, lecz przede wszystkim przełamania oporów związanych z mówieniem. Od początku zajęć będziesz komunikował się zarówno z lektorem, jak i innymi uczestnikami kursu, tylko w nauczanym języku. Dzięki temu, szybko i płynnie przyzwyczaisz się do używania danego języka, nie będziesz doświadczać ‘zacinania się’ na jakimś słowie – przecież z łatwością o nie zapytasz, poprosisz o wyjaśnienie, użyjesz zamiennika, czy też zastosujesz inną konstrukcję leksykalną. Reasumując, szybciej zaczniesz budować zdania, komunikować się z innymi i być aktywnym użytkownikiem języka, którego się uczysz.

Aktualne, interesujące materiały do nauki
Wszystkie prezentowane Słuchaczom materiały są najwyższej jakości. Zapewnia to nie tylko autentyczność językową, lecz także dostarcza aktualnych informacji o tym, co dzieje się na świecie i w danym kręgu kulturowym. Odchodzimy od podręczników i standardowo wykorzystywanych ‘słuchanek’, które szybko tracą na ważności i są nudne dla kursantów*. W Szkole Językowej Uniwersytetu SWPS będziesz pracował na autentycznych, bieżących i dostosowanych do Twoich zainteresowań materiałach dostępnych w iternecie. Poznasz opinie specjalistów z różnych dziedzin, komentarze ekspertów dostępne w takich serwisach jak BBC.com, Bloomberg.com czy TED.com. Dzięki temu, będziesz nie tylko systematycznie poszerzał swoje umiejętności językowe, lecz także poznasz bieżące światowe trendy w dziedzinach, które Cię interesują.

Profesjonalni i doświadczeni lektorzy
Wysokie wymagania, które stawiamy naszym lektorom są gwarancją tego, że będą Cię uczyć najlepsi specjaliści z danych obszarów językowych – osoby posiadające co najmniej tytuł magistra filologii i minimum 2-3 lata doświadczenia w prowadzeniu kursów językowych dla osób dorosłych. Każdy lektor przed rozpoczęciem współpracy z nami musi zaliczyć indywidualny audyt językowo-kompetencyjny. Jego kwalifikacje monitorujemy także na bieżąco w wyniku indywidualnych hospitacji zajęć oraz ankiet słuchaczy. Prócz kompetencji językowych, równie ważne są dla nas zdolności interpersonalne naszych lektorów, umiejętność dzielenia się swoimi pasjami oraz zaangażowanie. Jeśli wybierzesz kurs specjalistyczny, możesz być pewien że Twój lektor będzie miał minimum stopień magistra z danej dziedziny wiedzy (psychologia, finanse, prawo etc.) oraz certyfikat potwierdzający znajomość języka na poziomie C2.

Zanurzenie się w kulturze
Zależy nam, by uczestnicy kursów mieli jak najwięcej czynnych kompetencji językowych, a także zanurzyli się w kulturze danego języka. Nasi lektorzy są nie tylko specjalistami w dziedzinie nauczania języka, ale też pasjonatami. Zarażą Cię swoją fascynacją daną kulturą, podzielą się z Tobą swoją wiedzą o ważnych i aktualnych sprawach dotyczących danego kręgu językowo-kulturowego. Ucząc się języka, zdobędziesz także wiedzę na temat kraju, historii, sztuki i społeczeństwa, które się nim posługuje. Pozbędziesz się barier językowych i kulturowych w komunikacji.

Właściwie dobrana grupa
Staramy się, by poszczególne grupy kursantów były idealnie dobrane, nie tylko pod względem poziomu umiejętności językowych, lecz także pod względem wieku, zainteresowań, doświadczenia zawodowego oraz oczekiwań względem kursu. Przeprowadzimy z Tobą szczegółowy audyt poprzedzający zapis na kurs, by zapewnić Ci jak najbardziej optymalne warunki do nauki, konwersacji, wymiany doświadczeń i poglądów w grupie, w której szybko rozwiniesz swój potencjał.

E-learning oraz e-dziennik
Wszystkie materiały, które Słuchacze omawiają w trakcie trwania kursu, są nie tylko starannie wyselekcjonowane, lecz także dostępne na platformie e-learningowej. Zamieszczamy tam linki do tekstów, wykładów, filmów, ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych. To Twoje narzędzie do samodzielnego doskonalenia językowego. Dodatkowym instrumentem usprawniającym naukę w naszej szkole jest e-dziennik, w którym sprawdzisz wszystkie ważne informacje dotyczące zajęć, terminów, swoich osiągnięć, prac domowych lub wyślesz wiadomość. To Twoje medium do komunikacji z lektorem i pozostałymi słuchaczami.

Wysoką jakość kursów w Szkole Językowej Uniwersytetu SWPS i właściwy kierunek rozwoju naszej oferty gwarantuje Rada Programowa, którą tworzą wybitni filologowie, wykładowcy Uniwersytetu SWPS. Są to: dr Agnieszka Gadomska (Przewodnicząca), dr Małgorzata Kłos, dr Agnieszka Pantuchowicz, dr Paweł Pyrka.
Konsultantem ds. Nauczania Języków Obcych na Uniwersytecie SWPS jest prof. Hanna Komorowska, od 1989 roku delegat Polski do Sekcji Językowej Rady Europy.
Rada Programowa Szkoły Językowej Uniwersytetu SWPS czuwa nad tym, by kształcenie w szkole było zgodne z metodyką nauczania języka opisaną w standardach Rady Europy (Common European Framework of Reference for Languages, CEFR). Standardy te zakładają realizację po 120 godzin dydaktycznych kursu dla poziomów A1 oraz A2, oraz po 240 godzin dla poziomów od B1 do C2 (jednostka dydaktyczna = 45 min).

Kursy na uczelni:

języka włoskiego
języka węgierskiego
języka ukraińskiego
języka szwedzkiego
języka serbskiego
języka rosyjskiego
języka portugalskiego
języka polskiego dla cudzoziemców
języka norweskiego
języka niemieckiego
języka niderlandzkiego
języka koreańskiego
języka japońskiego
języka hiszpańskiego
języka hebrajskiego
języka greckiego
języka francuskiego
języka fińskiego
języka duńskiego
języka czeskiego
języka chorwackiego
języka chińskiego
języka bułgarskiego
języka arabskiego
języka angielskiego

Języki na uczelni:

włoski, węgierski, ukraiński, szwedzki, serbski, rosyjski, portugalski, polski jako język obcy , norweski, niemiecki, niderlandzki , koreański, japoński, hiszpański, hebrajski, grecki , francuski, fiński , duński, czeski, chorwacki, chiński, bułgarski, arabski, angielski

Główny adres uczelni


Biuro Obsługi Słuchacza Szkoły Językowej Uniwersytetu SWPS

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach: 11.30-18.30
pokój N229

Jak do nas dotrzeć?

Komunikacją miejską
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to Gocławska, Praga Południe Ratusz, Mińska i Terespolska. Odjeżdżającymi stąd autobusami i tramwajami dostaniesz się do wielu dzielnic Warszawy lub w 4-5 minut dotrzesz do II linii Metra i Ronda Wiatraczna oraz w 3 minuty na Dworzec Warszawa Wschodnia.

Samochodem
Dojazd autem z Centrum zajmuje 10-15 minut. Najprostsza droga prowadzi przez Most Poniatowskiego. Najbliższa stacja paliw znajduję się zaledwie 230 metrów od naszej siedziby. Nie martw się także o miejsce do parkowania, gdyż mamy ich aż 280. Koszt parkingu to 4 zł za dzień (do 8 godzin parkowania).

Rowerem
Jeśli wybierasz się do nas rowerem, z Centrum dojedziesz w 20-25 minut. Trasa najbardziej przyjazna rowerzystom prowadzi przez Most Świętokrzyski. Przy Urzędzie Dzielnicy Praga Południe (5 minut pieszo od kampusu) znajduje się najbliższa stacja rowerów Veturilo.

Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane