Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szkoła Języków Obcych Barbados

Szkoła Języków Obcych Barbados

Rok założenia: 1999

KURSY JĘZYKÓW OBCYCH WE WROCŁAWIU

Oferujemy kompleksowo przeprowadzane kursy językowe dla osób w każdym wieku. Nasze usługi lektorskie kierujemy do słuchaczy indywidualnych oraz do pracowników i menadżerów firm, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje komunikacyjne w zakresie języka biznesu po angielsku.

Wyróżnia nas duża różnorodność proponowanych kursów językowych. U nas możesz nauczyć się następujących języków:

 • angielski (nauka języka angielskiego dla dorosłych i dzieci),
 • niemiecki,
 • rosyjski,
 • francuski,
 • włoski (w tym również włoski metodą Callana),
 • hiszpański (także hiszpański metodą Callana).

WROCŁAWSKA SZKOŁA JĘZYKOWA BARBADOS
– DLACZEGO MY?

Po pierwsze, proponujemy zróżnicowane metody nauczania. Każda z nich została opracowana z myślą o konkretnych potrzebach słuchaczy, a ich skuteczność została potwierdzona przez kursantów na całym świecie.

Ponadto zapewniamy pełne wsparcie naszych profesjonalnych lektorów, którzy w szybki i skuteczny sposób wzmocnią Twoje kompetencje językowo-komunikacyjne, dostarczając Ci najbardziej przydatnych treści przekazanych w przystępny sposób. Z naszą pomocą osiągniesz spektakularne rezultaty.

Nauka języków metodą bezpośrednią we Wrocławiu to coś, czym zajmujemy się już od ponad 25 lat. Przez ten czas zyskiwaliśmy cenne doświadczenie, które dziś z radością wykorzystujemy w praktyce. Dopasowujemy się do oczekiwań naszych Klientów i pozwalamy im swobodnie rozwijać swoje umiejętności. Znajdujemy kompromis między systematyczną nauką a przyjaznym podejściem do wszystkich kursantów.

Nasza szkoła języków obcych we Wrocławiu oferuje naukę języków przy pomocy następujących metod:

 • metoda bezpośrednia (tzw. metoda direct): słuchacze uczą się języka ogólnego, przede wszystkim skutecznej, swobodnej i poprawnej komunikacji w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Zajęcia prowadzone są na podstawie nowoczesnych podręczników, od poziomu początkującego (A1) do zaawansowanego (C1) i mają charakter bezpośredniej konwersacji w języku obcym. Dzięki tej metodzie słuchacze mogą opanować duży zasób słownictwa (około 6000 słów) oraz ćwiczą struktury gramatyczne, co jest niezbędne do poprawnego komunikowania się w danym języku obcym;
 • metoda Callana: znana i ceniona na całym świecie metoda nauki języków, która opiera się przede wszystkim na konwersacji (z naciskiem na brak notatek ręcznych) i wielokrotnych powtórzeniach materiału. Podczas odpowiedzi ustnej nauczyciel natychmiast wychwytuje i poprawia błędy uczniów, a oni korzystają ze słownictwa, którego nauczyli się na zajęciach;
 • metoda komunikatywna: polega na zastosowaniu różnorodnych technik i ćwiczeń wspomagających proces dydaktyczny. Poszczególne typy aktywności nie tylko porządkują zdobywaną wiedzę, ale także skutecznie motywują do nauki. Dyskusje, gry, nagrania audio i wideo, prace w parach i grupach przeplatają się z tradycyjnymi metodami. W czasie trwania kursu sprawdzamy i oceniamy postępy słuchacza. Po każdym semestrze nauki słuchacz otrzymuje raport z opisem postępów, a na zakończenie przeprowadzany jest test końcowy.

Efekty zauważysz już po pierwszych zajęciach. Nabierzesz językowej pewności siebie i przestaniesz stresować się rozmową w obcym języku. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Już dziś zapisz się na wybrany kurs i zacznij swoją przygodę z językiem obcym.

METODA DIRECT        

Kurs prowadzony metodą Direct jest jednym z najnowocześniejszych kursów obecnie na rynku. Książki zawierają wyłącznie aktualne słownictwo i gramatykę. Lektorzy używają od początku języka nauczonego. Podczas zajęć uczymy kilkaset przydatnych słów, a także kurs składa się z większej ilości pytań niż tradycyjne kursy. 

Podręczniki do metody bezpośredniej jako jedyne na rynku zawierają transkrypcję fonetyczną do nowych poznanych słów. 

Kurs składa się z 6 etapów od poziomu początkowego do zaawansowanego z możliwością dalszej kontynuacji do poziomu egzaminu CAE. Do każdej książki dołączona jest płyta ze słownictwem, tekstem i dyktandami w formie mp3.

Główne cechy metody:

 • Pytania i odpowiedzi - zajęcia zaczynamy od powtórzenia materiału z ostatnich lekcji w formie pytań i odpowiedzi po której zaczynamy przerabiać nowy materiał. Cała lekcja opiera się na pracy ustnej z lektorem. Lektor uczy nowego słownictwa i zagadnień gramatycznych ćwicząc go w formie ustnej.
 • Uczymy myśleć w obcym języku - lektor mówi szybciej, często z zaskoczenia zadaje pytania co przyczynia się do wyuczenia natychmiastowej reakcji na zadawane w języku obcym pytania.
 • Częsta zmiana lektora - aby zrozumieć rozmowy w języku obcym należy przyzwyczaić się do różnego sposobu mówienia i akcentu, dlatego podczas jednego kursu słuchacze mają rotację lektora.
 • Częste powtórki - spotkania zaczynają się od powtórki z kilku poprzednich lekcji aby słuchacz nie miał zaległości w przerobionym materiale, a następnie wprowadzamy nowy materiał .
 • Eliminujemy złe nawyki.
 • Gramatyka - wprowadzamy tyle ile potrzeba do nauki języka obcego poprzez ćwiczenia komunikacyjne, ćwiczymy poznane struktury zadawania pytań i udzielania odpowiedzi.
 • Schemat nauki: słuchanie, rozumienie, mówienie, czytanie i pisanie.

Platforma internetowa

Nasi słuchacze otrzymują od nas PIN dostęp do platformy internetowe 24 godzinny. Platforma internetowa jest programem e-learningowym zawierającym ćwiczenia dopasowane do podręczników DIRECT Metod for English, dzięki któremu można utrwalać wiadomości z lekcji, nadrabiać zaległości, a także powtarzać materiał w bardzo atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Platforma internetowa zawiera testy ze słówkami, dyktanda i ćwiczenia gramatyczne – materiał dopasowany jest do konkretnych lekcji z podręcznika DIRECT Metod. Słuchacz otrzymuje dodatkowo 100 godzin bezpłatnej nauki w domu.

METODA KOMUNIKATYWNA

Naszym celem jest rozwijanie umiejętności skutecznego, swobodnego i poprawnego komunikowania się w obcym języku. Jedną ze stosowanych przez nas metod jest metoda komunikatywna, która rozwija w słuchaczach umiejętność skutecznego porozumiewania się na wszystkich poziomach znajomości języka.

Dzięki różnorodnym ćwiczeniom nauka staje się ciekawsza przez to słuchacz zyskuje dodatkową motywację do nauki. Dyskusje, gry, nagrania audio i wideo, prace w parach i grupach przeplatają się z tradycyjnymi metodami. W czasie trwania kursu sprawdzamy i oceniamy postępy słuchacza. Po każdym semestrze nauki słuchacz otrzymuje raport z opisem postępów, a na zakończenie przeprowadzany jest test końcowy.

Metoda komunikatywna skupia się na potrzebach uczniów, a także na między językiem uczonym, a językiem używanym. Zadaniem jest rozwijanie  kompetencji komunikatywnej, dlatego też zajęcia często przyjmują formę pracy w parach w  grupach wymagającej negocjacji i kooperacji między uczniami: opartych o płynność mówienia, co wzmacnia pewność uczniów podczas których uczniowie ćwiczą i rozwijają funkcje językowe.

Rola nauczyciela

Nauczyciel jest zaangażowany w proces przyswajania języka. Jednak znajomość języka w tej metodzie to również umiejętność wyboru stylu w danej sytuacji. Tak więc nauczyciel musi być świadomy wagi różnych form, odcieni języka . Nauczyciel jest managerem zajęć, ma za zadanie tworzyć jak najwięcej sytuacji do porozumiewania się.

Rola ucznia

Uczeń uczy się komunikować poprzez komunikowanie! Czyli musi być aktywny, jednak działa zgodnie z planem nauczyciela.

Relacje pomiędzy uczniem i nauczycielem

Przyjazne, ale jednak nauczyciel organizuje lekcje, choć sam często nie bierze udziału w komunikacji. Studenci rozmawiają ze sobą, najczęściej stosowana jest technika pracy w grupie.

Język i kultura

Język jest postrzegany jako całość i wszystkie aspekty są ważne. Jednak duży nacisk kładzie się na funkcjonalność, czyli wykorzystywanie danej struktury w praktyce, co wypada, co nie i w jakim kontekście. Znajomość kultury jest konieczna do poprawnego posługiwania się językiem, szczególnie ważne są zachowania niewerbalne.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

 • Nacisk na naukę komunikacji w języku obcym – rozwija zasób słownictwa
 • Użycie autentycznych tekstów np. gazety,  DVD, dokumentów i inne
 • Doskonalenie znajomości języka obcego na czterech płaszczyznach: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania


Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem 717 845 590,
mailem info@barbados.wroclaw.pl,
lub przez formularz kontaktowy w zakładce Zapisz się

Odziały szkoły:
Szkoła Języków Obcych Barbados
ul. Rumiankowa 34 (SP 27), 54-512 Wrocław
tel. 607 94 92 28.Kursy na uczelni:

języka angielskiego
języka francuskiego
języka hiszpańskiego
języka niemieckiego
języka rosyjskiego
języka włoskiego

Języki na uczelni:

angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane