Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

KATIUSZA Szkoła Języka Rosyjskiego

KATIUSZA Szkoła Języka Rosyjskiego


Naszą domeną jest najwyższa jakość nauczania i indywidualne podejście do kursanta. Uczymy w sposób ciekawy i urozmaicony, stosujemy najnowsze programy i podręczniki. Dzięki temu nasze zajęcia są na najwyższym poziomie. Nasze wieloletnie doświadczenie obfituje w rewelacyjne wyniki naszych kursantów.

Jednak oferta Katiuszy to coś więcej niż nauka rosyjskiego na kursie. Chętnym zapewniamy dodatkowe możliwości doskonalenia języka - np. konwersacje, zajęcia dodatkowe, konkursy, imprezy kulturalne czy wycieczki do Rosji. Dzięki temu nasze kursy języka rosyjskiego, faktycznie przygotują cię używania tego języka w praktyce. Nauka języka rosyjskiego nie musi być nudna i trudna !

Dlaczego Katiusza?

Oto 10 najważniejszych powodów 

Indywidualne podejście - małe grupy (maks. 6 osób!)

Nauka w małej grupie jest bardziej efektywna, zapewnia kameralną atmosferę i komfort. Lektor ma wystarczająco dużo czasu by skupić uwagę na każdym ze słuchaczy, bacznie śledzić postępy i dostosować program do indywidualnych potrzeb kursantów.

Atrakcyjne zajęcia - zero nudy!

Nauka języka nie jest łatwa, ale może (i powinna) być przyjemna. Podczas zajęć wykorzystujemy multimedia, filmy, prasę, piosenki, gry i zabawy oraz wiele innych sposobów by nauka stała się przyjemnością. Nasi kursanci przychodzą na zajęcia z przyjemnością.

Profesjonalna, wykształcona kadra lektorska

Nasi lektorzy (również native speakerzy) mają wykształcenie wyższe kierunkowe oraz bogate doświadczenie w nauczaniu. Są najlepsi – wielu z nich to laureaci różnych konkursów, olimpiad, stypendyści naukowi, kończyli studia z wyróżnieniem, stale podnoszą swoje kwalifikacje. Wszyscy są entuzjastami nauczania. Są zawsze gotowi do pomocy, energiczni, uśmiechnięci.

Wszystkie poziomy nauczania, kursy i egzaminy TELC

Zapewniamy naukę na każdym poziomie nauczania od A1 do C1. Przygotowujemy też do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych oraz na certyfikaty. Oferujemy kursy języka specjalistycznego. Jesteśmy licencjonowanym Ośrodkiem TELC i autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym TELC.

Dogodne terminy

Kursy prowadzimy od poniedziałku do soboty, od najwcześniejszych godzin porannych (7.30) do wieczornych (ostatnie zajęcia rozpoczynają się o 19.45). Nawet jeśli jesteś bardzo zajęty na pewno znajdziemy dla Ciebie dogodną godzinę zajęć.

Świetna lokalizacja w centrum Warszawy

Nasza szkoła mieści się tuż obok wyjścia ze stacji metra Pole Mokotowskie (przy budynku SGH). Z łatwością dojedziesz do nas metrem, tramwajem, autobusem lub własnym samochodem (jesteśmy już poza strefą płatnego parkowania).

Przyjazna i wygodna siedziba

Zawsze jesteś u nas mile widziany. Zapraszamy na świeżo parzoną kawę i herbatę. W oczekiwaniu na zajęcia usiądź na wygodnej kanapie i poczytaj prasę w języku rosyjskim lub skorzystaj z internetu. W klimatyzowanych salach dydaktycznych, pomalowanych na ciepłe słoneczne kolory, znajdziesz pomoce naukowe (słowniki, mapy, tablice dydaktyczne) i sprzęt multimedialny.

Najwyższy poziom nauczania - 100% skuteczności!

Naszym celem jest nauczyć kursantów języka rosyjskiego i realizujemy ten cel bardzo skutecznie. Śledzimy najnowsze trendy metodyczne. Bardzo dbamy o poziom nauczania, mamy własne programy, wewnętrzny system monitorowania postępów i zaliczeń. Możemy się pochwalić 100% skutecznością – po naszych kursach wszyscy zdają egzaminy (certyfikaty, matury, itp.). Nasi słuchacze są bardzo zadowoleni z osiąganych wyników oraz wysoko oceniają zajęcia i lektorów co potwierdzają wyniki cyklicznych ankiet satysfakcji.

Podręczniki i materiały dodatkowe

Chcemy uczyć z najlepszych podręczników, dlatego na bieżąco śledzimy nowości wydawnicze. Podręczniki wiodących wydawnictw wraz z płytami CD (jeśli płyty są przewidziane do danego podręcznika). To samo dotyczy materiałów dodatkowych, którymi lektorzy urozmaicają i wzbogacają zajęcia. Podręczniki są dodatkowo płatne.

Bogata oferta zajęć dodatkowych

Oprócz regularnych zajęć kursowych organizujemy też dodatkowo bezpłatne konwersacje, zajęcia gramatyczne, wystawy, spotkania z filmem, książką czy poezją w oryginale. Dzięki takim dodatkowym spotkaniom dajemy nowe możliwości poznawania języka oraz dorobku kultury rosyjskiej.

NASZE KURSY

 Dla dzieci

Dzieci uczą się w małych grupach, liczących od 4 do 6 osób. Kurs obejmuje 30 spotkań trwających po 60 minut (dzieci młodsze).

Grupy dzielone są wiekowo: 7-10 lat, 11-14 lat.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki, bądź w soboty.

Zajęcia w tygodniu – poniedziałki i środy, wtorki i czwartki, odbywają się w godzinach 15:00 – 16:00 lub 16.00 – 17.00 (60 min.) oraz w piątki 15.00 – 17.00 (120 min.).

Zajęcia w soboty odbywają się w godzinach 10:00 – 12:00, 12:30 – 14:30.

Nasza kadra specjalnie dostosowuje zajęcia do potrzeb najmłodszych, stosujemy w tym celu mieszane metody nauczania z przewagą metody komunikatywnej.

Dzieci zapisywane są do grup w zależności od poziomu znajomości języka. Jeżeli Państwa dzieci uczyły się już wcześniej języka, zapraszamy na test poziomujący.

 • Katiusza dostosowuje zajęcia specjalnie dla potrzeb dzieci
 • Liczebność grup została dobrana tak, aby dzieci miały możliwość kontaktu z rówieśnikami, a zarazem nie rozpraszały się na zajęciach
 • Zajęcia trwają po 60 minut –  jest to optymalny czas w który dzieci są skoncentrowane na lekcji i z łatwością mogą przyswoić wiedzę
 • Zajęcia  prowadzone są mieszanymi metodami, tak aby każde zajęcia były dla dzieci interesujące,  a uczęszczanie na nie sprawiało przyjemność.
 • Wybrane przez nas metody nauczania, gwarantują pełny sukces i satysfakcję z zajęć, zarówno dla dzieci jak i rodziców
 Dla młodzieży

W Katiuszy wiemy jak uczyć młodych ludzi tak, aby nauka nie tylko była skuteczna, ale również przyjemna. Oferujemy atrakcyjne kursy dla gimnazjalistów i licealistów.

Zajęcia prowadzą doświadczeni lektorzy, a nauka odbywa się w małych grupach (do 6 osób). Dzięki

temu zapewniamy atrakcyjne zajęcia bogate w gry i zabawy, filmy, piosenki, itp oraz indywidualne

podejście do każdego kursanta.

 • Wszystkie poziomy zaawansowania
 • kameralne grupy (do 6 osób)
 • doświadczeni lektorzy
 • materiały dydaktyczne w cenie kursu
 • młodzież szkolna i studenci otrzymują rabat w wysokości 5%
 Dla dorosłych

Prowadzimy zajęcia na każdym poziomie zaawansowania języka ogólnego

W Katiuszy możesz uczyć się języka rosyjskiego zarówno od podstaw jak i na najwyższych poziomach zaawansowania. Jako Licencjonowany Ośrodek TELC prowadzimy również kursy przygotowawcze do egzaminów na certyfikaty TELC.

Zajęcia prowadzą doświadczeni lektorzy, a nauka odbywa się w małych grupach (do 6 osób). Materiały dydaktyczne oraz indywidualne podejście do każdego kursanta zapewniamy w cenie kursu. Podręczniki są dodatkowo płatne.

Standardowo nauka obejmuje 11 semestrów:

I – II: dla początkujących (nauka alfabetu rosyjskiego, człowiek i jego najbliższe otoczenie);

III – IV: kontynuacja kursu dla początkujących (osiąganie podstawowych sprawnosci komunikacyjnych) – po tych poziomach można zapisać się na jednosemestralny kurs egz. TELC B1;

V – VI: poziom średniozaawansowany (kształtowanie umiejętności dyskusji na tematy dotyczące problemów świata współczesnego) – po tych poziomach można zapisać się na jednosemestralny kurs egz. TELC B2 – po przejściu testowania;

VII – XI: poziom zaawansowany (doskonalenie znajomości języka rosyjskiego, elementy wiedzy o Rosji i jej kulturze) – po tych poziomach można się zapisać na kurs egz. TRKI –III (czyli C1) – po przejściu testowania.

 Dla firm

Katiusza swoją ofertę kursów i szkoleń językowych kieruje szczególnie do firm, w których język rosyjski postrzegany jest jako język komunikacji biznesowej.

Organizujemy szkolenia z języka ogólnego jak i specjalistyczne kursy, dopasowane do wymagań naszych kontrahentów. Po analizie potrzeb wspólnie z klientem dobieramy poziom i intensywność zajęć.

Nasza oferta zawiera m.in.:

 • analizę potrzeb językowych Słuchaczy
 • opracowania programu nauczania w oparciu o wyniki analizy,
 • testy kwalifikacyjne badające znajomość języka rosyjskiego,
 • nowoczesne materiały dydaktyczne i skuteczne metody nauczania,
 • wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską,
 • opiekę metodyczną,
 • sporządzanie sprawozdań określających postępy w nauce,
 • badanie satysfakcji Słuchaczy z kursu,
 • dojazd lektora do firmy

Kursy dla firm odbywają się:

 • w wybranej porze dnia
 • w siedzibie Klienta
 • w siedzibie Katiuszy przy ulicy Batorego 39 (Metro Pole Mokotowskie).
Certyfikaty

Najlepszą formą udokumentowania znajomości języka jest zdanie egzaminu i uzyskanie międzynarodowego certyfikatu.

Szkoła Języka Rosyjskiego Katiusza oferuje kursy porzygotowawcze oraz egzaminy najpopularniejszych i najbardziej uznanych systemów certyfikacyjnych:

TELC (The European Language Certificates)
– system egzaminów stworzonych w oparciu o Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Jest to egzamin z języka rosyjskiego uznawany w wszystkich krajach Unii Europejskiej. TELC został opracowany i jest administrowany przez organizację WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH), będącą członkiem Stowarzyszenia Europejskich Organizacji nadających certyfikaty językowe uznawane na arenie międzynarodowej.

TRKI (TORFL – Test of Russian as a Foreign Language; ТРКИ – Тест по русскому языку как иностранному)
– wydawany przez Ministerstwo Oświaty Rosji i Główne Centrum Egzaminacyjne Federacji Rosyjskiej. Został opracowany w oparciu o wymogi wspólnej platformy ESOKJ (Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego). Obecnie jest to najbardziej popularny system certyfikacji znajomości j. rosyjskiego jako obcego na wszystkich poziomach (od A1 do C2). Jego certyfikaty zyskują uznanie na całym świecie.


Kursy na uczelni:

języka rosyjskiego

Języki na uczelni:

rosyjski

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane