Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

International House Wrocław

International House Wrocław


International House to nowoczesne centrum językowe dbające o najwyższą jakość nauczania i od wielu lat spełniające surowe wymagania rynku – we Wrocławiu istniejemy od 1994 roku.

O niepowtarzalnym charakterze IH decydują zaangażowani, profesjonalni lektorzy , autorska metoda szkoleniowa, program zajęć pozalekcyjnych oraz wyjątkowa, przyjazna atmosfera.

Renoma

Cieszymy się opinią jednej z najlepszych szkół na Dolnym Śląsku. W trakcie naszej działalności wykształciliśmy już ponad 15 000 słuchaczy, począwszy  od dzieci, których rodzicom zależy na najwyższej jakości nauczania, po młodzież i osoby dorosłe, które chcą szybko przełamać bariery językowe, czy też dobrze przygotować się do egzaminów. Doskonałe wyniki naszych uczniów, ciągły napływ nowych słuchaczy i stale powiększające się grono osób kontynuujących naukę, świadczą o skuteczności naszych metod i wysokiej jakości nauczania.

Międzynarodowe Stowarzyszenie

International House World Organisation to marka, która od 1953 roku jest niekwestionowanym pionierem w nauczaniu języków obcych. Obecnie jej wizerunek współtworzy 160 niezależnych szkół z 50 krajów świata.  Misją organizacji jest promocja wysokich standardów i innowacji w nauczaniu języków. Każda ze szkół IH podlega regularnym inspekcjom i wizytacjom.  Jedynie ich pozytywny wynik daje prawo posługiwania się nazwą International House i pozwala czerpać z doświadczeń sztabu najlepszych specjalistów. Zapraszamy do odwiedzenia strony organizacji IHWO: www.ihworld.com.

Nasze Centrum Egzaminacyjne

oferuje następujące egzaminy Cambridge English:

Egzaminy z języka angielskiego ogólnego

Główna grupa egzaminów oferowanych przez Uniwersytet Cambridge. Najpopularniejsze egzaminy z języka angielskiego w Polsce i na świecie. Każdego roku setki tysięcy kandydatów na całym świecie przystępują do egzaminów Cambridge English:

A2 Key (KET)- poziom podstawowy

B1 Preliminary (PET) - poziom ponadpodstawowy

B2 First (FCE) - poziom średniozaawansowany

C1 Advanced (CAE) - poziom zaawansowany

C2 Proficiency (CPE) - poziom biegłości

Egzaminy z języka angielskiego biznesowego

Egzaminy Cambridge English: Business (BEC) poświadczają kompetencje językowe dla potrzeb środowiska zawodowego i międzynarodowego biznesu. Oferowane są na trzech poziomach zaawansowania:

B1 Business Preliminary (BEC Preliminary) - poziom podstawowy

B2 Business Vantage (BEC Vantage) - poziom średniozaawansowany

C1 Business Higher (BEC Higher) - poziom zaawansowany

Egzaminy dla dzieci

Cambridge English: Young Learners (YLE) to testy dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, kompleksowo oceniające znajomość języka angielskiego uczniów szkół podstawowych. Organizowane są na życzenie dla grup co najmniej 10-osobowych. Oferowane na trzech poziomach:

Pre A1 Starters (YLE Starters)

A1 Movers (YLE Movers)

A2 Flyers (YLE Flyers)

Egzaminy dla młodzieży szkolnej

Egzaminy polecane dla młodzieży w wieku 11-17 lat. Zagadnienia i ujęcie tematów są dostosowane do zainteresowań i doświadczeń tej grupy wiekowej. Oferowane na trzech poziomach:

A2 Key for Schools (KET for Schools) - poziom podstawowy

B1 Preliminary for Schools (PET for Schools) - poziom ponadpodstawowy

B2 First for Schools (FCE for Schools) - poziom średniozaawansowany

Egzaminy dla młodzieży szkolnej

Egzaminy polecane dla młodzieży w wieku 11-17 lat. Zagadnienia i ujęcie tematów są dostosowane do zainteresowań i doświadczeń tej grupy wiekowej. Oferowane na trzech poziomach:

A2 Key for Schools (KET for Schools) - poziom podstawowy

B1 Preliminary for Schools (PET for Schools) - poziom ponadpodstawowy

B2 First for Schools (FCE for Schools) - poziom średniozaawansowany

Teaching Knowledge Test (TKT)

Egzamin Teaching Knowledge Test (TKT) – test umiejętności zawodowych dla nauczycieli języka angielskiego, obejmujący zagadnienia tj.: zróżnicowane sposoby nauczania języka, terminologia w nauczaniu języka, stosowanie materiałów dydaktycznych, główne elementy planowania lekcji, metody prowadzenia zajęć z grupą w zależności od potrzeb.

Kursy dla młodzieży i dorosłych

Juniors (11-12 lat)

Seniors (13-15 lat)

High School (15-18 lat)

Kursy trwają od października do czerwca

Grupy liczą od 5 do 10 osób

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 minut

Całość kursu obejmuje 120 godzin lekcyjnych

Podział grup młodzieżowych na trzy segmenty wiekowe  pozwala lepiej skorelować program zajęć z potrzebami i zainteresowaniami młodszych oraz starszych nastolatków.

Nasza metoda stawia na praktyczne wykorzystanie języka, dlatego podczas zajęć młodzi ludzie spotkają się z realnymi, wziętymi z życia sytuacjami i zadaniami. Dzięki temu angielski w IH nie jest nudną i abstrakcyjną teorią, ale praktyczną, przydatną umiejętnością.

System poziomów funkcjonujący w IH gwarantuje kontynuację nauki w naszej szkole na kolejnych poziomach zaawansowania oraz w odpowiedniej grupie wiekowej.

Na zakończenie roku szkolnego, każdy uczeń otrzymuje certyfikat oraz indywidualny raport lektora oceniający poczynione postępy i zawierające rekomendacje dotyczące dalszej nauki.

Rodzicom naszych młodych słuchaczy oferujemy możliwość bieżącego wglądu w przebieg kursu poprzez korzystanie z udogodnień Internetowego Sekretariatu, a także poprzez indywidualne spotkania z nauczycielem.

Kursy egzaminacyjne  

Po pomyślnym ukończeniu poziomu 5 i rekomendacji lektora słuchacze mogą rozpocząć naukę w młodzieżowych grupach przygotowujących do egzaminów Cambridge – FCE i CAE.

Kurs maturalny

W trakcie kursu realizowany jest materiał gramatyczny obowiązujący w szkole średniej oraz rozwijane wszystkie sprawności językowe: mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu oraz rozumienie tekstu czytanego. Program kładzie nacisk na komunikację językową oraz praktyczne zastosowanie skutecznych strategii rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Kursy maturalne prowadzone są na poziomie rozszerzonym. Kurs maturalny obejmuje 90 godzin lekcyjnych, a zajęcia kończą się w kwietniu.

KURSY DLA DOROSŁYCH (19 +)

Kursy trwają od października do czerwca

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 minut

Całość kursu obejmuje 120 godzin lekcyjnych

Grupy liczą od 5 do 10 osób

Roczne kursy ogólnojęzykowe adresowane są do osób nastawionych na systematyczną naukę. Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczną metodę komunikacyjną, w ramach której ćwiczone są umiejętności swobodnego porozumiewania się we współczesnym świecie, przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności pisania, czytania, a także praktycznego stosowania zasad gramatycznych. Wykorzystujemy autorskie programy nauczania prezentujące najwyższy poziom merytoryczny. Stawiamy sobie za cel metodyczne, konsekwentne i skuteczne pogłębianie wiedzy językowej naszych słuchaczy, a w rezultacie osiągnięcie przez nich założonego poziomu biegłości językowej.

Na zakończenie każdego roku nauki, uczestnik kursu otrzymuje certyfikat oraz indywidualny raport lektora oceniający poczynione postępy i zawierający rekomendacje dotyczące dalszej edukacji.

System poziomów funkcjonujący w International House Integra pomyślany jest w sposób gwarantujący kontynuację nauki w naszej szkole na kolejnych poziomach zaawansowania.

Po pomyślnym ukończeniu poziomu 5 i rekomendacji lektora słuchacze mogą rozpocząć naukę w grupach egzaminacyjnych, przygotowujących do egzaminów Cambridge – FCE, CAE oraz CPE. Przygotowujemy również do egzaminy IELTS.

Dla osób o zaawansowanym stopniu znajomości języka, które nie zamierzają weryfikować swoich umiejętności egzaminem, przeznaczone są równoległe grupy nieegzaminacyjne doskonalące biegłość językową, rozwijające słownictwo i utrwalające znajomość struktur gramatycznych.

Szczególnie obciążonym obowiązkami polecamy kursy odbywające się raz w tygodniu.

 


Kursy na uczelni:

języka angielskiego
języka hiszpańskiego

Języki na uczelni:

angielski, hiszpański

Główny adres uczelni


Godziny pracy biura:
poniedzialek – czwartek 10.00 – 19.00
piątek 10.00 – 18.00
z wyjątkiem świąt i innych dni wolnych.

Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane