
Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
Rok założenia: 2002Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium od 2000 roku tworzy i na bieżąco modyfikuje ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb europejskiego rynku pracy.
Zajęcia dydaktyczne w Uczelni Milenium wyróżnia przede wszystkim ich praktyczny charakter. Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy, którzy swój zawodowy sukces przełożyli na działalność naukową, tworząc w ten sposób bezkonkurencyjny produkt edukacyjny.
Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium to uczelnia wyróżniająca się na rynku szkolnictwa wyższego poziomem relacji ze studentami, których postawą jest kompetentna i życzliwa obsługa administracyjna przy wykorzystaniu najnowszych technologii oraz partnerski stosunek z wykładowcami.
Kierunki studiów
PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA
Jednolite studia magisterskie, 5-letnie
Praca po studiach
Absolwenci posiadają kwalifikacje do pracy jako:
- nauczyciel w przedszkolu (nauczyciel wychowania przedszkolnego)
- nauczyciel w klasach I-III szkoły podstawowej (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej)
Specjalność daje również uprawnienia do pracy jako
- opiekun w żłobkach i klubach dziecięcych
Czego się nauczysz?
- Absolwent tej specjalności to szeroko wykwalifikowany nauczyciel-pedagog, przygotowany do podjęcia pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi od 3 do 9 lat.
- Zyskasz szerokie kompetencje zawodowe nauczyciela edukacji elementarnej. Specjalność ma przygotować nauczyciela, który sprawnie połączy opiekę, wychowanie i edukowanie dziecka.
- Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, by wspomagać harmonijny rozwój osobowości dziecka w sferze społeczno-emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i motywacyjnej.
- Staniesz się nauczycielem wszechstronnym, który, obok pracy dydaktycznej, zauważa indywidualne możliwości i właściwości emocjonalne dziecka. Tym samym będziesz potrafił zaspokajać potrzeby dziecka na danym etapie jego rozwoju.
- Będziesz właściwie przygotowany do pracy z dzieckiem, by pomóc mu w pełni rozwijać samodzielność intelektualną, krytyczne myślenie, koncentrację na zadaniach oraz wytrwałość.
Pedagogika
Studia licencjackie (3-letnie), specjalności:
Edukator kreatywny czasu wolnego z arteterapią
I stopień (studia licencjackie)
Praca po studiach
Studia przygotowują do pracy z dziećmi oraz dorosłymi w zakresie kreatywnego i twórczego spędzania czasu wolnego.
Absolwent tej specjalności będzie mógł podjąć pracę jako:
- wychowawca świetlicy;
- animator czasu wolnego w hotelach, biurach podróży, sanatoriach, klubach zabaw;
- wychowawca kolonijny na koloniach, obozach, zielonych szkołach;
- organizator zajęć rozwojowych dla dzieci w szkołach i przedszkolach (publicznych i niepublicznych), klubach fitness, publicznych instytucjach kultury, centrach kultury i sztuki;
- specjalista z zakresu organizacji życia kulturalnego;
- prowadzący zajęcia z elementami arteterapii;
- specjalista prowadzący warsztaty rozwijające kreatywność u dzieci i młodzieży;
- lub założyć własną działalność gospodarczą.
Czego się nauczysz?
- Nabędziesz kompetencje w zakresie planowania, programowania, organizowania i prowadzenia różnych form aktywności w wolnym czasie, wspierających rozwój prawidłowej kondycji fizycznej i psychicznej dzieci oraz dorosłych.
- Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie organizowania ciekawych wydarzeń o charakterze edukacyjnym, artystycznym oraz rekreacyjnym.
- Zdobędziesz wiedzę z zakresu pedagogiki zabawy. Poznasz nowoczesne formy i metody pracy pozwalające łączyć naukę z zabawą.
- Nauczysz się planować i realizować zajęcia dla różnych grup wiekowych (dzieci, dorosłych, seniorów), wykorzystując przy tym techniki twórczego myślenia i działania, techniki plastyczne i dekoracyjne, gry integracyjne oraz zabawy muzyczne.
- Zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć arteterapeutycznych. Poznasz różne metody i techniki pracy z zakresu dziedzin arteterapii: muzyki, tańca, literatury, plastyki, dramy i teatru.
- Poznasz możliwości zastosowania technik arteterapeutycznych w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi.
- Nabędziesz umiejętności odnajdywania walorów terapeutycznych w sztuce. Dowiesz się, jak pobudzać aktywność twórczą i wspierać rozwój osobisty poprzez działania twórcze w kontakcie ze sztuką.
- Rozwiniesz umiejętności prowadzenia zajęć grupowych, komunikowania, budowania relacji w grupie i współpracy.
- Będziesz potrafił projektować programy reedukacyjne u dzieci i młodzieży z trudnościami w uczeniu się. Dowiesz się, jak projektować działania wspierające rozwój uzdolnień specjalnych.
- Dowiesz się, jak projektować programy profilaktyczne przeciwdziałające zagrożeniom społecznym i niedostosowaniu społecznemu. Nauczysz się, jak je realizować je we współpracy z odpowiednimi instytucjami i służbami społecznymi.
Pedagogika terapeutyczna
I stopień /studia licencjackie/
Praca po studiach
Studia przygotowują do zawodu terapeuty pedagogicznego. Studia przygotowują do pracy terapeutycznej m.in. z: dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością / dziećmi z trudnościami szkolnymi / dziećmi szczególnie uzdolnionymi / dziećmi i dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym etc.
Absolwenci niniejszej specjalności są przygotowani do:
- podjęcia pracy m.in. w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach oraz innych placówkach oświatowych, w zakładach poprawczych, ośrodkach socjoterapeutycznych, domach dziecka, świetlicach środowiskowych itp.
- prowadzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu świadczenia usług terapeutycznych.
Czego się nauczysz?
- Poznasz różne metody terapeutyczne (socjoterapia, arteterapiaterapia, terapia ruchem i muzyką, bajkoterapia, dogoterapia, etc) niezbędne w pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z dziećmi niesłyszącymi lub słabosłyszącymi, niewidomymi, z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną lub niepełnosprawnościami sprzężonymi.
- Zostaniesz przygotowany do prowadzenia zajęć kompensacyjno-korekcyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.
- Dowiesz się, jak odpowiadać na specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci wynikające m.in. ze specyficznych trudności w uczeniu się, z zaburzeń komunikacji językowej lub z choroby przewlekłej.
Promocja zdrowia z dietetyką
I stopień (studia licencjackie)
Interesuje Cię zdrowy styl życia? Chcesz aktywnie pracować z drugim człowiekiem?
Studia licencjackie na kierunku Pedagogika, specjalność: Promocja zdrowia z dietetyką przygotowują specjalistów w zakresie promowania zdrowia, upowszechniania zachowań prozdrowotnych, tworzenia warunków sprzyjających zdrowemu stylowi życia i prowadzenia edukacji zdrowotnej i działalności szkoleniowej w różnych środowiskach: w rodzinie, szkołach i placówkach oświatowych, zakładach pracy oraz instytucjach, placówkach służby zdrowia, środowiskach zamieszkania oraz środowiskach skupiających duże zbiorowości ludzi (np. wojsko).
Czego się nauczysz?
- Poznasz strategie realizowania polityki zdrowotnej państwa, krajów UE oraz strategie globalne WHO w obszarze zdrowia publicznego;
- Będziesz potrafił projektować i wdrażać programy promocji zdrowia, profilaktyki i edukacji zdrowotnej, przeciwdziałające zagrożeniom zdrowia publicznego. Będziesz potrafił realizować je zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z odpowiednimi instytucjami.
- Podniesiesz swoje umiejętności komunikacji, by łatwo i skutecznie nawiązywać kontakt i pracować z osobami, grupami, środowiskami. Poznasz techniki wywierania celowego wpływu.
- Będziesz potrafił udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nauczać w tym zakresie.
- Zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z takich dziedzin jak: pedagogika, psychologia, dietetyka, polityka zdrowotna, biochemia, anatomia człowieka, towaroznawstwo, technologia gastronomiczna, socjologia, ekonomia.
Student nabędzie wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu:
- projektowania, realizacji i oceny programów edukacyjno – zdrowotnych,
- projektowania materiałów edukacyjnych o problematyce zdrowotnej,
- prowadzenia działalności oświatowo-zdrowotnej i promocji zdrowia,
- znajomości budżetowej przedsięwzięć prozdrowotnych.
Praca po studiach
Absolwenci mogą podejmować pracę w charakterze promotora/edukatora zdrowia w placówkach oświatowych, kulturalno-oświatowych i sportowo-rekreacyjnych, w placówkach pomocy społecznej, w placówkach służby zdrowia i administracji zdrowia, strukturach samorządów lokalnych oraz w organizacjach, stowarzyszeniach i fundacjach działających na rzec osób z problemami zdrowia fizycznego i psychicznego tj. przewlekle chorych, uzależnionych, niepełnosprawnych i inwalidów oraz seniorów. Przykładowe stanowiska pracy:
- realizator programów profilaktycznych dla szkół (prowadzonych przez firmy prywatne i państwowe)
- specjalista prowadzący działania edukacyjne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, mające na celu promowanie zdrowej diety / zmianę nawyków żywieniowych/ wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców
- specjalista ds. promocji zdrowia
Możliwe obszary zatrudnienia:
- zajęcia dodatkowe promujące zdrowie w systemie oświaty i wychowania;
- placówki ochrony zdrowia realizujące zadania promocji i profilaktyki zdrowia,
- instytucje i zakłady, w których realizowany jest program zbiorowego żywienia;
- przedsiębiorstwa promujące zdrowy styl życia i dbające o rozwój w tym obszarze całej kadry;
- poradnie żywieniowe;
- przedsiębiorstwa cateringowe, organizacje konsumenckie;
- placówki sportowe;
- inspekcje zajmujące się kontrolą żywności;
- organizacje zajmujące się doradztwem w zakresie żywienia ludzi oraz kształtujące świadomość na temat zachowań prozdrowotnych;
- kluby fitness z profesjonalnym doradztwem personalnym;
- własna działalność gospodarcza.
Zarządzanie
Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 na studia licencjackie odbywa się na następujące specjalności:
Administracja publiczna: Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego
I stopień (studia licencjackie)
Praca po studiach
- Studia przygotowują do pracy w instytucjach administracji samorządowej, ale również rządowej i państwowej oraz w innych instytucjach użytku publicznego (w oświacie, służbie zdrowia, pomocy społecznej, fundacjach i stowarzyszeniach, partiach politycznych etc).
- Absolwenci niniejszej specjalności są przygotowani do podjęcia pracy m.in. na następujących stanowiskach: specjalista ds. administracji i rozwoju, specjalista ds. zamówień publicznych, konsultant wdrażający nowe rozwiązania w administracji publicznej, analityk ekonomiczny i prawny, przedstawiciel władzy samorządowej, sekretarz biura zarządu, asystent prezesa, kierownik biura czy polityk.
Czego się nauczysz:
- WIEDZA OGÓLNA: Zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk społecznych oraz podstawową wiedzę ekonomiczną i z zakresu wykładni prawa pozwalającą płynnie poruszać się w gąszczu przepisów.
- PRAWO: Staniesz się specjalistą z zakresu prawa publicznego. Poznasz prawo administracyjne, prawo międzynarodowe publiczne, prawo rodzinne i opiekuńcze oraz prawo cywilne.
- FINANSE: Nauczysz się zarządzania finansami publicznymi. Dowiesz się, jak stworzyć budżet i bilans jednostek terytorialnych, jak planować i organizować gospodarkę budżetową w administracji publicznej.
- SAMORZĄDY: Poznasz funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Zgłębisz zasady funkcjonowania urzędów i innych placówek administracyjnych. Poznasz specyfikę pracy na samodzielnym lub kierowniczym stanowisku w jednostkach administracji rządowej lub samorządowej wszystkich szczebli. Nauczysz się budować strategię rozwoju jednostek terytorialnych.
- ZAMÓWIENIA PUBLICZNE: Poznasz tajniki zamówień publicznych i organizacji przetargów.
- Nauczysz się organizacji pracy własnej i w zespole, komunikacji międzyludzkiej czy obsługi interesantów. Dowiesz się, jak zarządzać wizerunkiem organizacji.
- Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
- Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.
- Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.
Human Resources Manager: Zarządzanie zasobami ludzkimi z psychologią biznesu
I stopień (studia licencjackie)
Praca po studiach
- Zostaniesz przygotowany do pracy w działach personalnych firm i instytucji. Specjalność kształci przyszłych menedżerów i ekspertów zajmujących się efektywnym pozyskiwaniem i zarządzaniem pracownikami w organizacjach.
- Absolwenci niniejszej specjalności są przygotowani do podjęcia pracy m.in. na następujących stanowiskach: specjalista ds. rekrutacji, HR Manager, HR Specialist, HR Biznes Partner, HR Generalista, doradca personalny, konsultant ds. kariery, specjalista ds. wynagrodzeń, specjalista ds. rozwoju zawodowego, analityk pracy, specjalista ds. szkoleń zawodowych i rozwoju kadr.
Czego się nauczysz?
- Będziesz posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji pracy zespołu, systemów motywowania i oceny pracowników, dokumentacji personalnej, outsourcingu personalnego, a także planowania strategii personalnych w organizacji i rozwoju własnej kariery zawodowej.
- Poznasz zasady rekrutacji pracowników, zasady kształtowania wynagrodzeń w przedsiębiorstwie czy też zasady diagnozowania kompetencji.
- Dowiesz się, jakie są trendy i nowości w branży personalnej na świecie. Zdobędziesz wiedzę z doskonalenia i rozwoju kadr, psychologii ogólnej i społecznej, psychologicznych aspektów zarządzania ludźmi i komunikacji.
- Nauczysz się, jak budować zespół. Tworzenie takiego zespołu zaczyna się od rekrutacji, gdzie HR-manager musi opanować sztukę selekcji: czytania CV i listów motywacyjnych, technik przeprowadzania testów i badań sprawdzających predyspozycje osobowościowe kandydatów.
- Posiadając kompetencje z zakresu psychologii biznesu, będziesz posługiwał się umiejętnościami „łowcy głów” – będziesz potrafił sam odnajdywać kandydata na wakatowe stanowisko i przekonać go do zmiany firmy. Będziesz potrafił prowadzić z kandydatem negocjacje płacowe oraz te dotyczące warunków pracy i wprowadza do zespołu.
- Zajęcia z psychologii pozwolą ci poznać mechanizmy ludzkich zachowań pozwalające sprawnie działać w świecie biznesu. Dowiesz się, jak wspierać rozwój pracowników i kadry zarządzającej, zwiększać ich efektywność i satysfakcję z pracy, by w pełni wykorzystywać ich potencjał.
- Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
- Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.
- Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.
Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem
I stopień (studia licencjackie)
- Studia odpowiadają na aktualne wyzwania i zapotrzebowanie rynku pracy, począwszy od większych przedsiębiorstw, gdzie potrzebny jest specjalista zarządzania z umiejętnościami zastosowania prawa w działalności firmy, skończywszy na małej firmie.
- Absolwenci niniejszej specjalności są przygotowani do podjęcia pracy m.in. na następujących stanowiskach: pracownik działu prawno-administracyjnego, sekretarz zarządu, przedsiębiorca (właściciel firmy), specjalista ds. organizacyjno-prawnych, specjalista z podstawową wiedzą prawniczą ds. ekonomicznych i zarządzania, manager, dyrektor zarządzający.
Czego się nauczysz?
- ZARZĄDZANIE + PRAWO + FINANSE: Dzięki połączeniu wiedzy z kluczowych obszarów biznesowych staniesz się kompetentnym specjalistą zdolnym do podejmowania trafnych i potwierdzonych w prawie decyzji w zarządzaniu.
- Nauczysz się korzystania w zarządzaniu z wiedzy prawniczej w kwestiach przekształceń kapitałowych, tworzenia umów handlowych, stosowania prawa podatkowego, bilansowego, administracyjnego i prawa pracy.
- Będziesz potrafił praktycznie zastosować wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego. Nauczysz się interpretowania przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania firmy.
- Zdobędziesz wiedzę związaną z organizacyjno-prawnymi aspektami zakładania i prowadzenia firmy, które ułatwią podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.
- Będziesz znał zasady prowadzenia rozliczeń finansowo-podatkowych.
- Dowiesz się, jak sporządzać plany gospodarcze, w tym biznesplan przedsięwzięcia, szacując przy tym jego opłacalność.
- Poznasz aspekty dotyczące zarządzania innowacjami i sposobów ich finansowania.
- Nauczysz się wykorzystywać narzędzia informatyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
- Będziesz potrafił sprawnie prowadzić i rozwijać własną firmę.
- Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
- Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.
- Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.
Quality Manager: Systemy zarządzania jakością w organizacji
I stopień (studia licencjackie)
Praca po studiach
Studia przygotowują do pracy na stanowiskach: Quality Manager, kierownik ds. jakości, audytor wewnętrzny. Absolwenci studiów są przygotowani do efektywnego rozwiązywania problemów jakościowych oraz doskonalenia procesów.
Czego się nauczysz?
- Podczas studiów zgłębisz wiedzę dotyczącą sposobu zarządzania organizacją, w którym każdy aspekt działalności jest realizowany projakościowo.
- Zdobędziesz wiedzę m.in. z zakresu zarządzania strategicznego, regulacji prawnych w zakresie jakości, dokumentacji systemu zarządzania jakością, kontroli jakości.
- Poznasz techniki i narzędzia redukujące koszty złej jakości oraz ich zastosowanie w codziennym życiu organizacji.
- Poznasz jak prawidłowo i skutecznie wdrażać i kontrolować systemy zarządzania jakością w przedsiębiorstwie – według standardów międzynarodowych.
- Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
- - Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.|
- Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.
Sales Manager: Nowoczesne zarządzanie sprzedażą z elementami e-commerce
I stopień (studia licencjackie)
Praca po studiach
- Zostaniesz przygotowany do podjęcia pracy m.in. na następujących stanowiskach: przedstawiciel handlowy, specjalista ds. sprzedaży, dyrektor ds. sprzedaży, doradca klienta strategicznego (key account manager), menedżer sprzedaży, specjalista ds. merchandisingu i promocji sprzedaży, handlowiec ds. kontaktów z klientami organizacyjnymi / indywidualnymi, specjalista ds. sprzedaży internetowej / e-commerce. Będziesz również posiadał odpowiednie umiejętności, by prowadzić własną działalność gospodarczą ze sprzedażą online.
- Będziesz mógł pracować na stanowiskach odpowiedzialnych za nadzór i koordynowanie dystrybucji produktów lub usług w Internecie, odpowiadać za sprzedaż (kierowaną zarówno do konsumentów, jak i do firm), organizować szkolenia z zakresu handlu internetowego czy udzielać wsparcia technicznego klientom.
Czego się nauczysz?
- Poznasz nowoczesne metody sprzedaży, aktualne przepisy prawne, finansowe, psychologię zachowań konsumentów oraz zasady profesjonalnej prezentacji i promocji oferowanych produktów.
- Nauczysz się odpowiedzialności za maksymalizację sprzedaży poprzez opracowywanie strategii sprzedażowej, dbałość o jej realizację i sprawowanie nadzoru nad podległym zespołem pracowników.
- Opanujesz umiejętności związane ze zdobywaniem klientów, negocjacjami i prowadzeniem rozmów handlowych. Dowiesz się, jak budować trwałe relacje z klientami i analizować wyniki sprzedaży. Zgłębisz tajniki zarządzania działem sprzedaży w przedsiębiorstwie.
- Zdobędziesz wiedzę na temat szybko rosnącego rynku handlu online, który jest szansą nie tylko dla firm specjalizujących się w sprzedaży internetowej, ale również dla osób szukających swojego miejsca na rynku pracy.
- Będziesz potrafił badać potrzeby nabywców, planować, organizować i kontrolować procesy sprzedażowe.
- Dowiesz się, jak w praktyce pozyskać klientów i dystrybutorów, budować i utrzymywać z nimi trwałe relacje oraz prowadzić skuteczne negocjacje.
- Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
- Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.
- Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.
Zarządzanie dziedzictwem i zarządzanie w turystyce kulturowej
I stopień (studia licencjackie)
Praca po studiach
Studia przygotowują do pracy w:
- organizacjach zarządzających lokalnymi produktami turystycznymi,
- urzędach, jednostkach samorządowych odpowiedzialnych za promocję kultury i turystyki,
- ośrodkach informacji turystycznej,
- w biurach podróży wyspecjalizowanych w turystyce kulturowej i edukacyjnej, firmach z branży turystycznej, internetowych portalach turystycznych,
- muzeach i galeriach,
- centrach kultury,
- organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach zajmujących się dziedzictwem i turystyką.
Czego się nauczysz?
Zostań kreatorem doświadczeń, liderem grupy kreatywnej, przewodnikiem turystycznym, edukatorem obiektowym, organizatorem i pilotem wycieczek kulturowych i edukacyjnych.
- Zdobędziesz wiedzę i kompetencje przydatne do kierowania kreatywną organizacją kulturalną
- Będziesz potrafił kreować, organizować, promować i sprzedawać lokalną ofertę kulturalną
- Nauczysz się tworzenia i obsługi lokalnych produktów turystycznych
- Staniesz się animatorem życia kulturalnego
- Dowiesz się, jak tworzyć wydarzenia kulturalne, eventy turystyczne, festiwale tematyczne, warsztaty muzealne itp.
- Będziesz potrafił tworzyć i zarządzać formami aktywności turystycznej ukierunkowanej na eksploatację dziedzictwa (szlaki turystyczne, oferta turystyczna zabytków, wycieczki kulturowe i edukacyjne, zorganizowane wycieczki do miejsc historycznych, wyprawy po szlakach kulturowych, wyjazdy na imprezy historyczne i kulturalne itp)
- Znajomość podstaw przedsiębiorczości i biznesu pozwoli Ci
- wspierać rozwój miasta, gminy i regionu, będącego celem organizowanej turystyki
- prowadzić działalność gospodarczą w branży turystycznej
Kierunki studiów i specjalności:
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Jednolite studia magisterskie (5-letnie)
Pedagogika
Studia licencjackie (3-letnie), specjalności:
- Edukator kreatywny czasu wolnego z arteterapią
- Pedagogika terapeutyczna
- Promocja zdrowia z dietetyką
Zarządzanie
Studia licencjackie (3-letnie), specjalności:
- Administracja publiczna: Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego
- Human Resources Manager: Zarządzanie zasobami ludzkimi z psychologią biznesu
- Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem
- Quality Manager: Systemy zarządzania jakością w organizacji
- Sales Manager: Nowoczesne zarządzanie sprzedażą z elementami e-commerce
- Zarządzanie dziedzictwem i zarządzanie w turystyce kulturowej
Kierunki wykładane na uczelni:
pedagogika | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
pedagogika przedszkolna i wczesnoprzedszkolna | Magister Niestacjonarny |
zarządzanie | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
Studia podyplomowe na uczelni:
menedżerskie |
nauczycielskie |
Główny adres uczelni
- Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
ul. Leopolda Okulickiego 3aa, 62-200 Gniezno - Telefon: (61) 425 75 70
- Email: gniezno@milenium.edu.pl
- Strona: http://www.milenium.edu.pl
Jak do nas trafić
Powiązane artykuły
Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium ZAPRASZA na studia podyplomowe
Zajęcia od maja 2020. ZAPISY w Gnieźnie, Pile i Wągrowcu.
czytaj dalej