Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Gdańska Szkoła Artystyczna GSA

Gdańska Szkoła Artystyczna GSA


Republika Marzeń jest otwartą placówką organizującą profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzoną przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o.. Program nauczania stwarza warunki indywidualnego rozwoju poprzez zajęcia dydaktyczne na różnych poziomach zaawansowania.

  • Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.
  • Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.
  • Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.
  • Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.
  • Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.
  • Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.
  • W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.
  • Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.


Taniec


Grupy taneczne przystosowane są do różnych poziomów i możliwości, zaangażowania oraz wieku. Nasi nauczyciele główny nacisk kładą na rozwój indywidualny tancerzy. Wierzymy jednak, że tańczy się nie tylko nogami, ale przede wszystkim sercem.


Teatr


To przygoda ze sztuką, przygoda w gronie partnerów ze sceny.
Zajęcia te przygotowane są z myślą zarówno o osobach z doświadczeniem teatralnym, jak i tych, którzy chcieli by spróbować swoich sił na deskach teatru po raz pierwszy. Prowadzimy również kursy przygotowujące do egzaminów do szkół dramatycznych, muzycznych i lalkowych w całym kraju.


Rysunek i malarstwo


Uczymy rysunku i malarstwa wszystkich – zarówno początkujących, jak i osoby zaawansowane. Przygotowujemy do egzaminów na ASP i architekturę. Nasi uczniowie realizują swoje indywidualne wystawy – szkoła posiada dwie nowoczesne sale wystawiennicze. W odróżnieniu od innych szkół, nasz program wzbogacony jest o grafikę, sitodruk i wiele innych ciekawych technik.
Zapisz się i spełnij marzenie o własnym wernisażu.


Rzeźba i cramika


Kurs kierowany jest zarówno do osób zaawansowanych jak i do tych, które nigdy nie rzeźbiły, a chciałyby spróbować swoich sił.
Na zajęciach uczymy kształtowania przedmiotów użytkowych, rzeźby ceramicznej, a przy okazji wspólnie przeżywamy miłą przygodę.
Nasza pracownia posiada pięć elektrycznych kół garncarskie oraz dwa piece do wypału w wysokich temperaturach.


Fotografia


Kurs zaczynamy od solidnego poznania podstaw fotografii. Tematyka zajęć jest rozległa: portret, pejzaż, akt, makrofotografia, fotografia nocna, to tylko niektóre z tematów jakie będziemy omawiać. Nie zabraknie zająć z kompozycji obrazu oraz środków wyrazu w fotografii. Słuchacze kursu zapoznają się także z pracą w studiu fotograficznym. Poznają rodzaje oświetlenia studyjnego, podstawowe klucze oświetleniowe.


Śpiew


Uczestnicy kursu opanują prawidłowy oddech, praktyczne używanie przepony oraz właściwą emisję. Są to zajęcia grupowe.
Oferujemy też konsultacje ze śpiewu w kameralnych grupach dwuosobowych i indywidualnie.
Uczymy się śpiewu na podstawie wybranych utworów estradowych, wszyscy uczestnicy biorą udział w sesji nagraniowej w studio. Efektem całorocznych zajęć są dwie edycje płyt.


Grafika i eksperyment


Na zajęciach poznamy wiele technik grafiki warsztatowej, które często można samodzielnie powtórzyć w domu. Linoryt, litografia, sitodruk, to tylko niektóre z przygód, które na nas czekają! Będziemy rozwijać naszą wyobraźnię, poszukiwać różnych dróg w rysunku, tak, aby stał się on niezależnym dziełem sztuki. Zajęcia pozwolą na większą swobodę twórczą tym, którym klasyczne zajęcia z rysunku i malarstwa nie wystarczają we własnej wypowiedzi artystycznej.Kursy na uczelni:

taniec
śpiew
rzeźba i cramika
rysunku na ASP
rysunku dla dzieci
rysunku architektonicznego
rysunku
rysunek i malarstwo
pianino
malarstwa i rysunku
grafika użytkowa
Grafika komputerowa
gitara
fotografia

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie