Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Francuska Szkoła Wizażu - Stylizacji & Charakteryzacji

Francuska Szkoła Wizażu - Stylizacji & Charakteryzacji

Rok założenia: 1998
Jedna z pierwszych szkół tego typu w Polsce, na rynku edukacyjnym od 1997 roku, założona i kierowana przez dr Barbarę Miszczuk polsko-francuską entuzjastkę francuskiej szkoły makijażu i stylizacji pełnej wyrafinowania i kreatywności.

Niepubliczna Szkoła Policealna  zarejestrowana w Wydziale Edukacji Miasta Krakowa

Szkoła  pod nadzorem  pedagogicznym Kuratorium Oświaty w Krakowie. Współpraca z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Kształci w zawodach Charakteryzator, Wizażysta, Stylista. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych kursów z zakresu makijażu, charakteryzacji, wizażu, stylizacji rzęs, paznokci, włosów i kreacji całościowego wizerunku.Nasza szkoła jako jedna z pierwszych w Polsce od lat inspiruje inne szkoły o podobnym profilu. To u nas, u źródła, zdobędziesz doskonałe przygotowanie do wykonywania atrakcyjnego zawodu, zbudujesz swoje portfolio korzystając z aktywnej formy nauki – zajęcia praktyczne, sesje fotograficzne, praktyki.

Ucz się u źródła w szkole z 19 letnim doświadczeniem

Twój sukces zaczyna się u nas – oferujemy wiedzę i umiejętności zgodne z najnowszymi trendami


Nasze atuty
 • wieloletnie doświadczenie
 • wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców
 • grupy kameralne 2 – 8 osobowe !
 • programy autorskie i oparte na wzorcach szkoły francuskiej
 • własna, w pełni wyposażona baza do prowadzenia zajęć
 • oferty szkoleń dostosowane do potrzeb rynku
 • praktyki w ciągu roku dla zainteresowanych
 • grono absolwentów zdobywających nagrody
  i wyróżnienia w kraju i zagranicą

KierunkiWizaż i Stylizacja

W ciągu roku zdobędziesz szeroką wiedzę i umiejętności tak abyś mogła z powodzeniem i sukcesem pracować z klientem indywidualnym na zasadzie zleceń lub w ramach własnej firmy : przy sesjach ślubnych, okolicznościowych, w zakładzie kosmetycznym, fryzjerskim, w atelier fotograficznym, na pokazach mody, przy kręceniu videoclipów, przy spektaklach, eventach, w mediach. To u nas, u źródła, dostaniesz doskonałe przygotowanie zawodowe, zbudujesz swoje zawodowe portfolio korzystając z aktywnej formy nauki – zajęcia praktyczne w grupie 2 – 6 osób, warsztaty, sesje fotograficzne.


Charakteryzacja i Makijaż

 Jako jedyni proponujemy elastyczny tryb nauki z programem pierwszego roku podzielonym na dwa stopnie dającym możliwość zakończenia nauki już po I stopniu, po 6 miesiącach (otrzymujesz dyplom ukończenia charakteryzacji – makijażu I stopnia) lub kontynuowania nauki II stopnia i uzyskanie prestiżowego Dyplomu Makeup Artist. Uczymy w kameralnych 2 – 6 osobowych grupach w oparciu o zajęcia praktyczne uzupełnione niezbędną teorią. Okresowe sesje fotograficzne pozwolą na przygotowanie profesjonalnego portfolia niezbędnego do rozpoczęcia pracy w zawodzie charakteryzator, makijażysta.


Charakteryzacja i Makijaż
- II Rok Dla Zainteresowanych

Na drugim roku doskonalisz umiejętności w zakresie projektowania i realizacji makijaży w różnych technikach w obszarze video, kino, teatr, opera, kabaret wraz z całościową stylizacją postaci – nabycie praktycznych umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej. Zajęcia realizujemy w oparciu o zajęcia praktyczne wsparte niezbędną teorią w grupach 2 – 6 osobowych. Dokumentacja zdjęciowa w oparciu o sesje fotograficzne, przygotowanie profesjonalnego portfolia.

Kursy

 • Wizażu „BEAUTY” I Stopnia
 • Wizażu „BEAUTY” II Stopnia
 • Makijażu i Stylizacji Paznokci
 • Wizażu i Stylizacji
 • Charakteryzacji i Efektów Specjalnych
 • Wizażu i Stylizacji ŚlubnejZajęcia prowadzą  wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem, praktyką  i  przygotowaniem pedagogicznym: charakteryzatorzy, makijażyści, kosmetolodzy, wizażyści, styliści, artyści plastycy, kreatorzy i doradcy wizerunku.
zapraszamy

Zawody na uczelni:

charakteryzator
efekty specjalne
kreowanie wizerunku
makijaż
stylista
Wizaż
Wizażysta
Wizażysta / stylista

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie